Dordrecht, Netherlands

Statenschool knutselt warme truien voor beter klimaat

Zet de verwarming een tandje zachter en trek en lekkere warme trui aan. Dat was het motto vrijdag op de Stadsboederij Weizigt. Twee klassen van de Statenschool kwamen daar leuke, leerzame, actieve en bovenal verwarmende activiteiten doen in het teken van de Warme Truiendag.
Petra Scheurwater | 15 februari 2019 19:05 | Aangepast op 15 februari 2019 19:05
Op Warmetruiendag gaat door het hele land op heel veel verschillende plaatsen de dikke trui aan en de thermostaat minimaal 1 graad omlaag. Zo wordt er per graad, 6 procent energie en dus 6 procent CO2 bespaard.

De leerlingen toverde meegebrachte oude, warme kledingstukken om tot een waar fashion item. Daarna ontdekten ze aan de hand van de solar-toren van LexLab het principe achter zonne-energie.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Lees ook

Man betrapt op rijden zonder rijbewijs, even later maakt hij dezelfde fout

De politie heeft afgelopen zondag een auto in beslag genomen op de Brouwersdijk in Dordrecht. De bes...

Koningsslang kruipt rond in park, wandelaars bellen dierenambulance

Het is geen alledaags gezicht: een kronkelende slang van zeker een meter lang. Voorbijgangers zagen ...

Simon heeft stukje gesloopte Kikkerachtbaan Duinrell in voortuin: 'Mijn eerste achtbaan ooit'

Pretparkfanaat Simon de Bruijn heeft sinds kort een bijzondere attractie in zijn voortuin in Dordrec...

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...

LUISTER: Geen huis te krijgen, dus woon je bij je schoonouders

Noodgedwongen wonen bij je schoonouders, omdat de straat geen optie is. Het is de realiteit voor het...