Dordrecht, Netherlands

Stedelijk Dalton 150 jaar

Het Stedelijk Dalton Lyceum viert op vrijdag 2 en zaterdag 3 oktober het 150-jarig bestaan.
Gert van der Steen | 28 september 2015 13:04 | Aangepast op 28 september 2015 13:04
De leerlingen staat vrijdag een bijzondere lesdag te wachten, nl. één zoals die er 150 jaar geleden uitzag. Dat betekent o.a. dat jongens en meisjes in aparte klassen zitten. En ook de kleding moet een beetje worden aangepast: haar in de vlecht of knot, lange rok, wit bloesje, striklint om de hals en géén spijkerbroek, enz.

In de hal wordt een tentoonstelling ingericht met schilderijen en tekeningen van Coen van Oven, oud-leerling zo’n 100 jaar geleden.

Op zaterdag 3 oktober is er de reünie, geopend door wethouder Van der Linden. Vanaf 14.00 uur is er een gevariëerd programma met optredens van de band “Songfactory”, korte lessen door oud-docenten en muziek uit de afgelopen decennia.

Lees ook

Optimisme bij De Plucheplakkers, over punten en miljoenen

FC Dordrecht boekt twee overwinningen op rij en is dit kalenderjaar nog ongeslagen. Daarom staan de ...

Auto vliegt in brand na explosie

In de Rembrandtstraat in Zwijndrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. ...

Krijgt deze Dordtse uitvinding een standbeeld? 'Iconen moet je koesteren'

Als het aan Tjarco van Raalte ligt, staat er over precies drie jaar na vandaag een standbeeld van de...

Ontmoetingen met lijsttrekkers in nieuwe serie van Op Pad Met Ad

Op Pad Met Ad staat de komende weken geheel in het teken van de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maa...

Verwarde man aangetroffen na melding schietpartij in Papendrecht

Door een melding van een schietpartij zijn verschillende eenheden woensdagmiddag naar de Duivenstraa...

Met de kabel over de stoep: Dordtenaren mogen elektrische auto voortaan vanuit huis opladen

Goed nieuws voor gebruikers van elektrische auto's: Dordtenaren hoeven geen vergunning meer te hebbe...