gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stedelijk Dalton 150 jaar

Het Stedelijk Dalton Lyceum viert op vrijdag 2 en zaterdag 3 oktober het 150-jarig bestaan.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De leerlingen staat vrijdag een bijzondere lesdag te wachten, nl. één zoals die er 150 jaar geleden uitzag. Dat betekent o.a. dat jongens en meisjes in aparte klassen zitten. En ook de kleding moet een beetje worden aangepast: haar in de vlecht of knot, lange rok, wit bloesje, striklint om de hals en géén spijkerbroek, enz.

In de hal wordt een tentoonstelling ingericht met schilderijen en tekeningen van Coen van Oven, oud-leerling zo’n 100 jaar geleden.

Op zaterdag 3 oktober is er de reünie, geopend door wethouder Van der Linden. Vanaf 14.00 uur is er een gevariëerd programma met optredens van de band “Songfactory”, korte lessen door oud-docenten en muziek uit de afgelopen decennia.

Lees ook

a16archief

Lange file op A16, verkeer stond vast vanaf Breda

Een lange file dinsdagochtend op de A16 van Breda naar Rotterdam. Het stond vast over zo'n 24 kilometer. Het verkeer moest rond 08.30 uur rekening houden met zo'n anderhalf uur vertraging.

fotopersburobusinkinvallen

Ook Zwijndrechts pand gesloten na drugsvondst bij inval

De burgemeester van Zwijndrecht heeft het bedrijfspand waar vorige maand een synthetisch drugslab werd gevonden na een inval, gesloten. Eerder besloot de burgemeester van Dordrecht hetzelfde te doen met een pand in zijn gemeente.

kiltunneldicht

Kiltunnel in beide richtingen dicht vanwege veiligheidsoefening

De Kiltunnel tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard is maandagavond in beide richtingen dicht. Hulpdiensten voeren van 19.00 uur tot 00.00 uur een grootschalige veiligheidsoefening uit in de tunnel.

foto website

Chef-kok Marco vierde in eerste jaar al feest, nu zit er misschien wéér een prijs in het vat

Met de uitreiking voor de nieuwe Michelinsterren op komst, zit er voor Marco van der Wijngaard misschien wel weer een prijs aan te komen. Als nieuwe uitbater van restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos behield hij de eerder al verdiende Michelinster. Daar bovenop won hij in zijn eerste jaar nóg een prijs: de Gouden Koksmuts. "Ik houd wel van een wedstrijdje."

businkexplosie

Explosie bij huis, voorgevel raakt beschadigd

Bij een woning aan de Molen de Goliath in Dordrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosief afgegaan. Daarna is brand ontstaan. De voorkant van het huis is beschadigd geraakt.

de Munt afgesloten 02

Doorgang de Munt afgesloten: grote scheuren in deze muur

De onderdoorgang bij de Munt aan de Doelstraat in Dordrecht is sinds dinsdagmiddag afgesloten. Uit voorzorg zijn hekken geplaatst na een melding van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid over mogelijke problemen met de stabiliteit van een aangrenzend pand en de bijbehorende muur.