gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Steeds meer bedrijven kiezen voor ‘Drecht Cities’

Deal Drecht Cities heeft vorig jaar 765 banen in de regio gecreëerd door bedrijven uit binnen- en buitenland hierheen te trekken. In totaal kwamen er 26 bedrijven deze kant op. Een verdubbeling met het jaar ervoor.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Deal Drecht Cities is een stichting die betaald wordt door de Drechtsteden in combinatie met het Havenbedrijf Rotterdam en de Regionale Ontwikkelingsmaatschappij Drechtsteden (ROM-D) en als doel heeft bedrijven naar de Drechtsteden te trekken of ze te behouden.

In de Drechtsteden – Drecht Cities – richt Deal zich vooral op de sectoren binnenvaart, maakindustrie en deltatechnologie, terwijl in Rotterdam vooral de havenlogistiek en maritiem gerelateerde dienstverlening aan bod komt.

Zo was er belangstelling vanuit Duitsland, Letland, Polen, Turkije, Japan en het Verenigd Koninkrijk. Maar ook bedrijven uit de regio worden nog wel eens gevraagd in de regio te blijven.

Volgens directeur Martin Bloem zijn de 765 gecreeerde banen het topje van de ijsberg. “Wij hebben 26 projecten overgedragen aan de partners, die bij elkaar nog eens een arbeidspotentieel hebben van 4500 banen, ruim tien keer zoveel als voorzien.” Hij heeft dan ook grote verwachtingen voor 2018, vanwege de economische groei die ons land doormaakt.

Lees ook

foto ongeluk wielwijk apotheek

Bestuurster rijdt tegen muur van apotheek, vrouw nagekeken

Een automobilist is woensdag tegen de gevel van een apotheek gebotst in Dordrecht. De vrouw is ter plaatse gecontroleerd, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

veilingspullen

Veiling LETS Ruilwinkel levert ruim 3000 euro op: 'Hartverwarmend, maar we hebben nog veel meer nodig'

De veiling van LETS Ruilwinkel in de Dordtse wijk Oud-Krispijn heeft afgelopen weekend 3.125 euro opgeleverd. De ruilwinkel zit in financieel zwaar weer na een conflict met de vorige voorzitter en organiseerde om die reden een veiling. “Echt hartverwarmend”, zegt oprichter Gabriëlle Kocken over de opbrengst van de veiling en alle steun die zij krijgt.

fotopersburobusinkinvallen

Ook Zwijndrechts pand gesloten na drugsvondst bij inval

De burgemeester van Zwijndrecht heeft het bedrijfspand waar vorige maand een synthetisch drugslab werd gevonden na een inval, gesloten. Eerder besloot de burgemeester van Dordrecht hetzelfde te doen met een pand in zijn gemeente.

a16archief

Lange file op A16, verkeer stond vast vanaf Breda

Een lange file dinsdagochtend op de A16 van Breda naar Rotterdam. Het stond vast over zo'n 24 kilometer. Het verkeer moest rond 08.30 uur rekening houden met zo'n anderhalf uur vertraging.

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.