gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Steeds meer bedrijven kiezen voor ‘Drecht Cities’

Deal Drecht Cities heeft vorig jaar 765 banen in de regio gecreëerd door bedrijven uit binnen- en buitenland hierheen te trekken. In totaal kwamen er 26 bedrijven deze kant op. Een verdubbeling met het jaar ervoor.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Deal Drecht Cities is een stichting die betaald wordt door de Drechtsteden in combinatie met het Havenbedrijf Rotterdam en de Regionale Ontwikkelingsmaatschappij Drechtsteden (ROM-D) en als doel heeft bedrijven naar de Drechtsteden te trekken of ze te behouden.

In de Drechtsteden – Drecht Cities – richt Deal zich vooral op de sectoren binnenvaart, maakindustrie en deltatechnologie, terwijl in Rotterdam vooral de havenlogistiek en maritiem gerelateerde dienstverlening aan bod komt.

Zo was er belangstelling vanuit Duitsland, Letland, Polen, Turkije, Japan en het Verenigd Koninkrijk. Maar ook bedrijven uit de regio worden nog wel eens gevraagd in de regio te blijven.

Volgens directeur Martin Bloem zijn de 765 gecreeerde banen het topje van de ijsberg. “Wij hebben 26 projecten overgedragen aan de partners, die bij elkaar nog eens een arbeidspotentieel hebben van 4500 banen, ruim tien keer zoveel als voorzien.” Hij heeft dan ook grote verwachtingen voor 2018, vanwege de economische groei die ons land doormaakt.

Lees ook

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

Batavia in de Bataviahaven - ovv Sander Wit

Dordts bedrijf zorgt voor transport van historisch schip

Voor onderhoud moet de historische Batavia heen en weer tussen Lelystad en Amsterdam. Voor dit bijzondere transport wordt onder meer de Dordtse Koninklijke Van der Wees Groep B.V. ingeschakeld, die een belangrijke rol speelt bij de verplaatsing van het schip.

Overval Kruidvat Kerkbuurt Sliedrecht

Gewapende overval op winkel, 17-jarige verdachte aangehouden

Aan de Kerkbuurt in Sliedrecht heeft dinsdagavond een gewapende overval met een mes plaatsgevonden. Dit gebeurde rond 17.30 uur bij een vestiging van de Kruidvat.

a16rws

Vrachtwagen met pech: rijstroken weer vrij

Een kapotte vrachtwagen is dinsdagochtend op de A16 bij Zwijndrecht gestrand in de richting van Breda. Drie rijstroken waren daardoor langere tijd dicht.

foto daniel militair

Laatste rustplaats voor oorlogsheld Daniël; een verhaal dat voortleeft

Na drie begrafenissen ligt oorlogsheld Daniël van der Munnik op zijn laatste rustplaats. Maandag is de gesneuvelde soldaat op het ereveld van de Essenhof in Dordrecht met militaire eer herbegraven. De dappere dienstplichtige sneuvelde op 10 mei 1940, tijdens de eerste Duitse aanvallen op ons land.