gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Steeds meer bedrijven kiezen voor ‘Drecht Cities’

Deal Drecht Cities heeft vorig jaar 765 banen in de regio gecreëerd door bedrijven uit binnen- en buitenland hierheen te trekken. In totaal kwamen er 26 bedrijven deze kant op. Een verdubbeling met het jaar ervoor.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Deal Drecht Cities is een stichting die betaald wordt door de Drechtsteden in combinatie met het Havenbedrijf Rotterdam en de Regionale Ontwikkelingsmaatschappij Drechtsteden (ROM-D) en als doel heeft bedrijven naar de Drechtsteden te trekken of ze te behouden.

In de Drechtsteden – Drecht Cities – richt Deal zich vooral op de sectoren binnenvaart, maakindustrie en deltatechnologie, terwijl in Rotterdam vooral de havenlogistiek en maritiem gerelateerde dienstverlening aan bod komt.

Zo was er belangstelling vanuit Duitsland, Letland, Polen, Turkije, Japan en het Verenigd Koninkrijk. Maar ook bedrijven uit de regio worden nog wel eens gevraagd in de regio te blijven.

Volgens directeur Martin Bloem zijn de 765 gecreeerde banen het topje van de ijsberg. “Wij hebben 26 projecten overgedragen aan de partners, die bij elkaar nog eens een arbeidspotentieel hebben van 4500 banen, ruim tien keer zoveel als voorzien.” Hij heeft dan ook grote verwachtingen voor 2018, vanwege de economische groei die ons land doormaakt.

Lees ook

gondelvaart prijsuitreiking

Nek-aan-nekrace om publieksprijs Gondelvaart: verschil van slechts 2 stemmen

In een bomvol Café Olt Ghiessen is bekend gemaakt wie de publieksprijs van de Gondelvaart 2026 in Giessen-Oudekerk heeft gewonnen. Met slechts twee stemmen verschil werd ‘Nacht op het water’ de prijswinnaar bij de grote boten. Bij de kleine boten zijn ‘De Hekkies op safari’ degenen met de meeste stemmen.

IMG_4183

Werkzaamheden Spuiboulevard bij Stadskantoor van start

De werkzaamheden aan de Spuiboulevard bij het Stadskantoor in Dordrecht zijn gestart. De gemeente legt een tijdelijke rijbaan aan en het voetpad langs het water wordt verlengd. Daarmee wordt het gebied klaargemaakt voor de verdere ontwikkeling van de nieuwe stadsbuurt.

nk2026091893A01422

Van kwaad tot erger: FC Dordrecht verliest ook van tiental TOP Oss

De vijfde verliespartij op rij is een feit voor het machteloze FC Dordrecht. Bij TOP Oss, dat ruim veertig minuten met een man minder speelde na een rode kaart, kreeg de ploeg met 3-0 klop.

Web TV 75 jaar

Voor een kwartje kijken naar Dappere Dodo: 75 jaar televisie in Nederland

Op 2 oktober 1951 ging de Nederlandse televisie officieel van start. Een televisie stond lang niet in iedere huiskamer. Wie wilde kijken, moest soms naar de buren of het café in de buurt.

Nieuw project (1)

Eén verdachte verkrachtingszaak langer vast, ander geschorst

Eén van de twee verdachten uit Sliedrecht die afgelopen woensdag werd aangehouden in een zaak rond een groepsverkrachting in het dorp, blijft langer vastzitten. De andere verdachte (19) is geschorst, meldt het Openbaar Ministerie (OM).

IMG_7827

3D-spel moet kinderen enthousiasmeren voor molenaarsberoep: 'We hebben nieuwe mensen nodig'

Een spel om kinderen te enthousiasmeren voor het beroep van molenaar. Molenstichting SIMAV doet met het educatieve project ‘Waar is de Molenaar’ een gooi naar de Vriendenloterij Molenprijs 2026. Als de stichting de prijs wint, ligt 50.000 euro in het verschiet: een bedrag dat de stichting goed zou helpen bij het in stand houden van de molens in de Alblasserwaard.