gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Steeds meer bedrijven kiezen voor ‘Drecht Cities’

Deal Drecht Cities heeft vorig jaar 765 banen in de regio gecreëerd door bedrijven uit binnen- en buitenland hierheen te trekken. In totaal kwamen er 26 bedrijven deze kant op. Een verdubbeling met het jaar ervoor.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Deal Drecht Cities is een stichting die betaald wordt door de Drechtsteden in combinatie met het Havenbedrijf Rotterdam en de Regionale Ontwikkelingsmaatschappij Drechtsteden (ROM-D) en als doel heeft bedrijven naar de Drechtsteden te trekken of ze te behouden.

In de Drechtsteden – Drecht Cities – richt Deal zich vooral op de sectoren binnenvaart, maakindustrie en deltatechnologie, terwijl in Rotterdam vooral de havenlogistiek en maritiem gerelateerde dienstverlening aan bod komt.

Zo was er belangstelling vanuit Duitsland, Letland, Polen, Turkije, Japan en het Verenigd Koninkrijk. Maar ook bedrijven uit de regio worden nog wel eens gevraagd in de regio te blijven.

Volgens directeur Martin Bloem zijn de 765 gecreeerde banen het topje van de ijsberg. “Wij hebben 26 projecten overgedragen aan de partners, die bij elkaar nog eens een arbeidspotentieel hebben van 4500 banen, ruim tien keer zoveel als voorzien.” Hij heeft dan ook grote verwachtingen voor 2018, vanwege de economische groei die ons land doormaakt.

Lees ook

Zwijndrecht Samen vooruit_1-2

Sluiten azc en rem op sociale huur: de Zwijndrechtse plannen voor de komende jaren

1250 woningen erbij, minder (jeugd)overlast, meer sportende inwoners en een einde aan de asielopvang in het ARA-hotel. De wensenlijst in het nieuwe Zwijndrechtse raadsprogramma ‘Samen vooruit’, dat dinsdag werd ondertekend, is flink. Daarin zijn dit de belangrijkste en meest concrete plannen.

h90foto

Defensie-helikopter maakt spectaculaire duik vlak boven rivier, dit is waarom

Het is geen alledaags gezicht: een helikopter die boven het Drierivierenpunt een duik richting het water inzet. De actie wordt vastgelegd vanuit Dordrecht en online verschijnen de nodige filmpjes, maar wat zien we nu eigenlijk?

foto artikel b&b Dordrecht

B&B Hesha maakt kans op titel ‘beste B&B Nederland 2026’: ‘Ik kan het niet geloven’

De Dordtse Bed and Breakfast Hesha is genomineerd voor ‘Beste B&B in Nederland 2026’ in de categorie 3 tulpen. De B&B in de wijk Sterrenburg bestaat nog maar twee jaar, maar heeft nu al een nominatie op zak. Iets wat eigenaresse Sharon Kerkhoven totaal niet zag aankomen. “Ik kan wel een gat in de lucht springen”, zegt ze vol extase.

thumb website

Reparatie Bethelkerk in volle gang: nieuwe fundering moet verzakking tegengaan

Er wordt hard gewerkt aan de fundering van de Bethelkerk in Zwijndrecht. Door middel van speciale heipalen kan verdere verzakking van de kerk worden voorkomen. Ondanks dat de scheuren er niet door verdwijnen, zorgt het er wel voor dat het niet van kwaad tot erger gaat met de kerk.

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.20.37

Gemeente Sliedrecht zet deur open voor Oranje-nachten, horeca wacht af

De gemeente Sliedrecht geeft horecagelegenheden de mogelijkheid om hun zaak langer open te houden tijdens wedstrijden van het Nederlands elftal op het WK in Amerika, Canada en Mexico. Oranje speelt onder meer tegen Tunesië pas om 01.00 uur 's nachts, waardoor de wedstrijd pas ver na de normale sluitingstijd is afgelopen. Toch staat nog niet iedere uitbater te springen om langer open te blijven.

fotooefeningstation

Bloedende mensen en flinke chaos op station: 'Ik dacht: Wat is hier aan de hand?'

Een afgezet station en veel politie en brandweer dinsdagavond in Dordrecht, maar niemand hoeft zich zorgen te maken. Er is geen noodsituatie, maar wel een simulatie in de omgeving van Dordrecht Centraal. "Gelukkig zien wij dit soort incidenten niet vaak, maar we willen wel goed voorbereid zijn."