gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Steeds meer bedrijven kiezen voor ‘Drecht Cities’

Deal Drecht Cities heeft vorig jaar 765 banen in de regio gecreëerd door bedrijven uit binnen- en buitenland hierheen te trekken. In totaal kwamen er 26 bedrijven deze kant op. Een verdubbeling met het jaar ervoor.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Deal Drecht Cities is een stichting die betaald wordt door de Drechtsteden in combinatie met het Havenbedrijf Rotterdam en de Regionale Ontwikkelingsmaatschappij Drechtsteden (ROM-D) en als doel heeft bedrijven naar de Drechtsteden te trekken of ze te behouden.

In de Drechtsteden – Drecht Cities – richt Deal zich vooral op de sectoren binnenvaart, maakindustrie en deltatechnologie, terwijl in Rotterdam vooral de havenlogistiek en maritiem gerelateerde dienstverlening aan bod komt.

Zo was er belangstelling vanuit Duitsland, Letland, Polen, Turkije, Japan en het Verenigd Koninkrijk. Maar ook bedrijven uit de regio worden nog wel eens gevraagd in de regio te blijven.

Volgens directeur Martin Bloem zijn de 765 gecreeerde banen het topje van de ijsberg. “Wij hebben 26 projecten overgedragen aan de partners, die bij elkaar nog eens een arbeidspotentieel hebben van 4500 banen, ruim tien keer zoveel als voorzien.” Hij heeft dan ook grote verwachtingen voor 2018, vanwege de economische groei die ons land doormaakt.

Lees ook

Artikel webfoto

Onbegrip en woede in dit dorp: twaalf speelplekken moeten weg

Twaalf speelplekken verdwijnen in Alblasserdam, omdat deze niet voldoen aan de veiligheidseisen. Het leidt tot onbegrip in het dorp, want waarom is er niet overlegd? En wat gaat er nu gebeuren? "Ze hadden het al jaren geleden moeten opknappen."

gondelvaart prijsuitreiking

Nek-aan-nekrace om publieksprijs Gondelvaart: verschil van slechts 2 stemmen

In een bomvol Café Olt Ghiessen is bekend gemaakt wie de publieksprijs van de Gondelvaart 2026 in Giessen-Oudekerk heeft gewonnen. Met slechts twee stemmen verschil werd ‘Nacht op het water’ de prijswinnaar bij de grote boten. Bij de kleine boten zijn ‘De Hekkies op safari’ degenen met de meeste stemmen.

Fotopersburo Busink politieautos

Agent gewond nadat automobilist inrijdt op politieauto's

Een automobilist is vrijdagochtend ingereden op politieauto’s in Papendrecht. Een agent is daarbij gewond geraakt, meldt de politie.

IMG-20260905-WA0031

Rookwolk boven afvalverwerker door brand in opslagruimte

Bij afvalverwerker HVC in Dordrecht heeft zaterdagavond brand gewoed. In een opslagruimte vatte een hoop afval vlam, waarna een rookpluim uit het gebouw kwam.

zwemmenwaal

Ondanks chemische stoffen in de Waal gaat Ellen er gewoon in: ‘Het is heerlijk zwemmen’

Het gaat niet goed met de kwaliteit van het Nederlandse zwemwater. In onze regio is het vooral mis in de Waal bij Ridderkerk. Daar zijn meerdere chemische stoffen aangetroffen boven de gestelde norm. Toch is Ellen, die pal aan het water woont, niet bang: “Ik ga het niet mijden.”

KDR&ZV Training voor de Great River Race op de Thames

Dordtse roeiers doen mee aan 'riviermarathon van Londen' voor goede doel

Zestien roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging (KDR&ZV) doen komend weekend mee aan een bijzondere roeiwedstrijd: de Great River Race op de Thames in Londen. Een wedstrijd van ruim 34 kilometer, waarbij 28 Londense bruggen worden gepasseerd. Met de tocht wil de vereniging zoveel mogelijk geld ophalen voor Helianthius in Dordrecht.