Dordrecht, Netherlands

Steeds meer kinderen slechte motoriek

Onderzoek van de onderwijsinspectie wijst uit dat er steeds meer kinderen zijn die niet goed kunnen sporten. De motoriek van Nederlandse kinderen gaat achteruit. Sportdocent Evert van den Berg beaamt dit: "Ja ik vrees dat ik moet zeggen dat dit waar is."
Alka Goos | 20 april 2018 17:33 | Aangepast op 20 april 2018 17:33
De voornaamste reden is dat kinderen steeds vaker binnen blijven in plaats van buiten gaan spelen. Een ontwikkeling die problematisch is. "We zien steeds meer kinderen met obesitas, blessures en andere ongemakken."

Wie is de schuldige van dit probleem? Dat is niet goed te zeggen. Zowel scholen, Haags beleid als ouders moeten de situatie kunnen verbeteren.

Meest gelezen

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 28 nov 2025 11:39

Lees ook

Niet gesprongen explosief gevonden in Amstelwijck

Bij het bodemonderzoek in Amstelwijck in Dordrecht is een explosief uit de Tweede Wereldoorlog gevon...

Verdachte eet in politiebus een gekookt eitje en spuugt muntgeld uit

De politie van het team Drechtsteden-Buiten heeft maandagavond een bijzondere verdachte in de bus me...

Veel auto’s door rood op dit kruispunt, bewoners ergeren zich groen en geel

“Als het licht op rood staat, moet je stoppen”, zegt Piet Ritmeester. Maar als de Hardinxvelder naar...

Wandelen langs enge plekken: 'We blijven aan de telefoon tot ik in mijn eigen wijk ben'

De veiligheid van vrouwen stond vrijdagavond in Dordrecht centraal tijdens de Enge Route Wandeling. ...

Let op: komende avonden één buis Drechttunnel dicht

Weggebruikers op de A16 moeten komende avonden en nachten rekening houden met afsluitingen. Rijkswat...

Zwaar vuurwerk vernielt auto volledig; politie zoekt voorbijrijdende fietser

De politie is op zoek naar mensen die iets hebben gezien of gehoord rondom een explosie in Zwijndrec...