gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Steeds meer mensen kunnen thuis dialyseren

Het Albert Schweitzerziekenhuis is deze week begonnen met het trainen van patiënten om thuis te kunnen dialyseren. Het is de bedoeling dat steeds meer mensen dit thuis gaan doen.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Een dialyse-apparaat maakt kort gezegd het bloed schoon. Het afval wordt eruit gehaald en via een kunstnier wordt het schone bloed weer toegediend.

Dit moet drie keer per week gebeuren en dat is voor de patiënten best wel een opgave. “Het is een hele opgave om elke keer naar het ziekenhuis te komen. Het kost me 6 tot 8 uur per keer,” vertelt patiënt Nadia de Pee.

Nu kan er zo’n dialyse-apparaat bij de mensen thuis worden gezet, mits ze daar de ruimte voor hebben. Dit wordt dan door de zorgverzekeraar vergoed.

Zo wil mevrouw De Pee het apparaat wel zelf bedienen, maar niet de slangetjes bij haarzelf inbrengen. Hiervoor komt dan een verpleegkundige bij haar thuis.

Mevrouw De Pee is in ieder geval blij dat ze binnenkort niet meer drie keer per week naar het ziekenhuis hoeft. “Zeker weten. Ik ben er hartstikke blij mee. Ik mag niet klagen over de twee jaar dat het hier heb mogen doen, maar in mijn thuissituatie zou ik het veel fijner vinden.”&t=5s

Lees ook

Schermafbeelding 2026-07-23 170721

Doorstroming van N3 naar A16 moet beter, dit gaat er gebeuren

Weggebruikers die vanaf de N3 linksaf naar de A16 willen, kunnen na een ingreep gebruik maken van twee rijstroken. Rijkswaterstaat past het kruispunt in Dordrecht aan aangezien verkeer daar regelmatig opstroopt, ook nu de Papendrechtsebrug dicht is. “We hebben dit vooraf zien aankomen.”

businkgoed

Bed in brand op tweede etage van flat, bewoner nagekeken

In een flat aan de Dordtse Troelstraweg heeft maandagmiddag brand gewoed. Volgens een brandweerwoordvoerder stond in een appartement op de tweede etage een bed in brand.

mobiliteitsadviseur

Fiets van de zaak en gratis ov: dit kunnen bedrijven doen om bereikbaar te blijven

Hoe blijf je als bedrijf of instelling bereikbaar voor personeel en klanten, nu de Papendrechtsebrug dicht is? Wie worstelt met die vraag, kan een beroep doen op onder meer Lisette Zwartkruis. Namens Zuid-Holland Bereikbaar denkt zij als mobiliteistadviseur mee over oplossingen. “Bedrijven hebben hele andere dingen aan hun hoofd.”

yv202671193A09149

Wordt dit de volgende succesvolle Belg bij FC Dordrecht? ‘Wilde graag deze stap maken’

Beni Mpanzu is bezig aan een sterke voorbereiding bij FC Dordrecht. Vol vertrouwen blikt de 22-jarige nieuweling vooruit op zijn eerste seizoen in de competitie waar zijn hart vol van is. “Het klikt echt met hoe ik voetbal zie.”

23547e040be5666e49d0ff4de785e9ea

27 niet-ingeschreven personen aangetroffen na woningcontrole

In meerdere wijken in Papendrecht hebben handhavers en toezichthouders 36 verschillende woningen gecontroleerd. In 29 van deze woningen bleek iets niet in de haak te zijn. Zo werden in totaal 27 niet-ingeschreven personen aangetroffen.

Nieuw project (7)

Volkstuinvereniging op zoek naar potentiële groene vingers

De poorten van de Dordtse moestuinvereniging Klein Grondbezit aan de Arie Schaapweg staan zaterdag 15 augustus wagenwijd open. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen geïnteresseerden tijdens de open dag kennismaken met tuinieren in een volkstuincomplex. Voorzitter Jan van Uden (66) hoopt vooral te laten zien dat tuinieren meer is dan alleen groenten verbouwen.