gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Steeds meer mensen kunnen thuis dialyseren

Het Albert Schweitzerziekenhuis is deze week begonnen met het trainen van patiënten om thuis te kunnen dialyseren. Het is de bedoeling dat steeds meer mensen dit thuis gaan doen.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Een dialyse-apparaat maakt kort gezegd het bloed schoon. Het afval wordt eruit gehaald en via een kunstnier wordt het schone bloed weer toegediend.

Dit moet drie keer per week gebeuren en dat is voor de patiënten best wel een opgave. “Het is een hele opgave om elke keer naar het ziekenhuis te komen. Het kost me 6 tot 8 uur per keer,” vertelt patiënt Nadia de Pee.

Nu kan er zo’n dialyse-apparaat bij de mensen thuis worden gezet, mits ze daar de ruimte voor hebben. Dit wordt dan door de zorgverzekeraar vergoed.

Zo wil mevrouw De Pee het apparaat wel zelf bedienen, maar niet de slangetjes bij haarzelf inbrengen. Hiervoor komt dan een verpleegkundige bij haar thuis.

Mevrouw De Pee is in ieder geval blij dat ze binnenkort niet meer drie keer per week naar het ziekenhuis hoeft. “Zeker weten. Ik ben er hartstikke blij mee. Ik mag niet klagen over de twee jaar dat het hier heb mogen doen, maar in mijn thuissituatie zou ik het veel fijner vinden.”&t=5s

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-06 at 21.32.10

Veel rook door schrootbrand bij recyclingbedrijf

Bij een recyclingbedrijf in het havengebied in Dordrecht heeft donderdagavond een grote brand gewoed in een hoop schroot. De brandweer rukte massaal uit om het vuur te bestrijden.

archieffotopolitie

Vrouw (20) ontvoerd in Papendrecht en opgesloten in auto

Een 20-jarige vrouw is donderdagavond ontvoerd bij een carpoolplaats in Papendrecht. Het slachtoffer is later op de avond door haar ontvoerders achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas, meldt de politie.

fotozonsverduisteringg

Zonsverduistering trekt veel bekijks: 'Het lijkt wel op een teennagel'

De grootste zonsverduistering sinds 1999. Honderden mensen keken woensdagavond op verschillende plekken in Dordrecht naar dit bijzondere fenomeen, zoals aan de Dokweg of bij Sterrenwacht Mercurius. Een ‘once-in-a-lifetime experience’: "Heel gaaf om te zien, ik had het niet zo verwacht."

politie 01

Politie deelt beelden van verdachten na ontvoering en overval

De politie is op zoek naar twee verdachten na een ontvoering in Papendrecht vorige week. Een 20-jarige vrouw werd toen ontvoerd en achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas. Later op de avond vond er een overval plaats op haar woning in Rotterdam.

rb

Maximale taakstraf voor man (22) die explosie veroorzaakte bij huis dorpsgenoot

Een man uit Groot-Ammers is onlangs veroordeeld tot een maximale taakstraf van 240 uur. De rechtbank houdt hem verantwoordelijk voor een explosie voor de deur van mede-dorpelingen, met als doel hen schrik aan te jagen.

A16-RWS131023SS001 - WNZ Frank vd Zwan_tcm26-344983

A16 bij Ridderkerk dit weekend afgesloten

De A16 bij Ridderkerk gaat dit weekend dicht vanwege groot onderhoud. Vanaf vrijdagavond 7 augustus 20.00 uur tot maandagochtend 10 augustus 05.00 uur is de snelweg afgesloten tussen knooppunt Ridderkerk en knooppunt Terbregseplein.