gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Steeds meer mensen kunnen thuis dialyseren

Het Albert Schweitzerziekenhuis is deze week begonnen met het trainen van patiënten om thuis te kunnen dialyseren. Het is de bedoeling dat steeds meer mensen dit thuis gaan doen.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Een dialyse-apparaat maakt kort gezegd het bloed schoon. Het afval wordt eruit gehaald en via een kunstnier wordt het schone bloed weer toegediend.

Dit moet drie keer per week gebeuren en dat is voor de patiënten best wel een opgave. “Het is een hele opgave om elke keer naar het ziekenhuis te komen. Het kost me 6 tot 8 uur per keer,” vertelt patiënt Nadia de Pee.

Nu kan er zo’n dialyse-apparaat bij de mensen thuis worden gezet, mits ze daar de ruimte voor hebben. Dit wordt dan door de zorgverzekeraar vergoed.

Zo wil mevrouw De Pee het apparaat wel zelf bedienen, maar niet de slangetjes bij haarzelf inbrengen. Hiervoor komt dan een verpleegkundige bij haar thuis.

Mevrouw De Pee is in ieder geval blij dat ze binnenkort niet meer drie keer per week naar het ziekenhuis hoeft. “Zeker weten. Ik ben er hartstikke blij mee. Ik mag niet klagen over de twee jaar dat het hier heb mogen doen, maar in mijn thuissituatie zou ik het veel fijner vinden.”&t=5s

Lees ook

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.

1ba0a183-2c19-3050-bfcb-5f6cf0946623

Superfan Carin kijkt uit naar Phantom of the Opera: 'Ik kreeg koude rillingen'

In 2028 keert Phantom of the Opera voor het eerst sinds de jaren negentig terug naar Nederland. De wereldberoemde musical gaat spelen in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam en voor superfan Carin Klabbers uit Ridderkerk voelt dat bijna onwerkelijk. “Ik wist niet wat ik hoorde", zegt ze tegen Rijnmond.

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?