gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Steeds meer mensen kunnen thuis dialyseren

Het Albert Schweitzerziekenhuis is deze week begonnen met het trainen van patiënten om thuis te kunnen dialyseren. Het is de bedoeling dat steeds meer mensen dit thuis gaan doen.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Een dialyse-apparaat maakt kort gezegd het bloed schoon. Het afval wordt eruit gehaald en via een kunstnier wordt het schone bloed weer toegediend.

Dit moet drie keer per week gebeuren en dat is voor de patiënten best wel een opgave. “Het is een hele opgave om elke keer naar het ziekenhuis te komen. Het kost me 6 tot 8 uur per keer,” vertelt patiënt Nadia de Pee.

Nu kan er zo’n dialyse-apparaat bij de mensen thuis worden gezet, mits ze daar de ruimte voor hebben. Dit wordt dan door de zorgverzekeraar vergoed.

Zo wil mevrouw De Pee het apparaat wel zelf bedienen, maar niet de slangetjes bij haarzelf inbrengen. Hiervoor komt dan een verpleegkundige bij haar thuis.

Mevrouw De Pee is in ieder geval blij dat ze binnenkort niet meer drie keer per week naar het ziekenhuis hoeft. “Zeker weten. Ik ben er hartstikke blij mee. Ik mag niet klagen over de twee jaar dat het hier heb mogen doen, maar in mijn thuissituatie zou ik het veel fijner vinden.”&t=5s

Lees ook

politiearchiefexplosie

Halvering aanslagen met explosieven, 'maar aantal blijft te hoog'

Het aantal (pogingen tot) aanslagen met explosieven is in deze streek in de eerste zes maanden van 2026 gehalveerd ten opzichte van de eerste helft van 2025. Dat blijkt uit cijfers die de politie naar buiten heeft gebracht. In zeven van de negen gemeenten nam het aantal aanslagen af.

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”

controlepap

Gemeente ontdekt woonfraude en arbeidsuitbuiting bij controle

De gemeente Papendrecht heeft tijdens een integrale woningcontrole bijna dertig huizen bezocht. Bij een grote meerderheid bleken de zaken niet op orde te zijn. Zo waren bij meerdere adressen mensen aanwezig die niet op dat adres stonden ingeschreven en werden waarschuwingen uitgedeeld vanwege drugsoverlast.

treinzwi

Komende dagen geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam

Treinreizigers, opgelet. Vanwege werkzaamheden aan het spoor rijden vanaf dinsdagochtend tot en met vrijdagavond geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam. Ook de hogesnelheidslijn tussen Rotterdam en Breda is gestremd.

burgderaadtsingel

Deze weg is na 14 maanden weer open: ‘Eerst werden hier de vouwen uit je broek gereden'

Na een afsluiting van meer dan een jaar is de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht weer open voor verkeer. De weg is veiliger, groener én moet minder overlast veroorzaken voor omwonenden.

IMG_1044

Urenlange storing Brug over de Noord, verkeer moet omrijden

De Brug over de Noord (N915) heeft zaterdagmiddag lange tijd in storing gestaan. Verkeer tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht moest omrijden. Ook hoge scheepvaart kon tijdelijk niet onder de brug door.