gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Steeds meer mensen kunnen thuis dialyseren

Het Albert Schweitzerziekenhuis is deze week begonnen met het trainen van patiënten om thuis te kunnen dialyseren. Het is de bedoeling dat steeds meer mensen dit thuis gaan doen.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Een dialyse-apparaat maakt kort gezegd het bloed schoon. Het afval wordt eruit gehaald en via een kunstnier wordt het schone bloed weer toegediend.

Dit moet drie keer per week gebeuren en dat is voor de patiënten best wel een opgave. “Het is een hele opgave om elke keer naar het ziekenhuis te komen. Het kost me 6 tot 8 uur per keer,” vertelt patiënt Nadia de Pee.

Nu kan er zo’n dialyse-apparaat bij de mensen thuis worden gezet, mits ze daar de ruimte voor hebben. Dit wordt dan door de zorgverzekeraar vergoed.

Zo wil mevrouw De Pee het apparaat wel zelf bedienen, maar niet de slangetjes bij haarzelf inbrengen. Hiervoor komt dan een verpleegkundige bij haar thuis.

Mevrouw De Pee is in ieder geval blij dat ze binnenkort niet meer drie keer per week naar het ziekenhuis hoeft. “Zeker weten. Ik ben er hartstikke blij mee. Ik mag niet klagen over de twee jaar dat het hier heb mogen doen, maar in mijn thuissituatie zou ik het veel fijner vinden.”&t=5s

Lees ook

botulismealb

Botulisme vastgesteld in Alblasserdam: vooral gevaarlijk voor honden

In het water tussen de Middelwetering en Oosteromse Wiel in Alblasserdam is botulisme geconstateerd in het water. De gemeente roept inwoners op om extra voorzichtig te zijn en honden niet te laten zwemmen in of drinken uit het water.

Geschiedenis PPD brug

Een brug met grootse plannen: de geschiedenis van de Papendrechtsebrug

Vóór 1967 was het de normaalste zaak van de wereld: wie de Beneden-Merwede oversteekt, stapt aan boord van de veerboot. Nu, bijna 59 jaar later, is de Papendrechtsebrug niet meer weg te denken uit onze streek. Nu de brug er dan echt uit ligt, gaan we terug naar de tijd dat er nog helemaal geen brug was en vragen Rijkswaterstaat historicus Jeroen Gijselhart: waarom is de Papendrechtsebrug eigenlijk ooit gebouwd?

Nieuw project (7)

Volkstuinvereniging op zoek naar potentiële groene vingers

De poorten van de Dordtse moestuinvereniging Klein Grondbezit aan de Arie Schaapweg staan zaterdag 15 augustus wagenwijd open. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen geïnteresseerden tijdens de open dag kennismaken met tuinieren in een volkstuincomplex. Voorzitter Jan van Uden (66) hoopt vooral te laten zien dat tuinieren meer is dan alleen groenten verbouwen.

PSX_20260805_194332

Kind overleden na aanrijding met bezorgbusje

Een kindje is woensdag overleden na een aanrijding met een bestelwagen in Dordrecht. Het slachtoffer is nog gereanimeerd, maar dat mocht niet meer baten.

parkmerwesteinarchief

Ook botulisme in Park Merwestein vastgesteld

Bij een eend in Park Merwestein in Dordrecht is botulisme vastgesteld. De gemeente vraagt bezoekers van het park daarom om niet te zwemmen of spelen in het water, honden niet in het water te laten zwemmen en geen eenden of andere watervogels te voeren of aan te raken.

uitvaartbegeleiderpapbrug

Te laat op uitvaart door afgesloten Papendrechtsebrug: 'Ik was 50 minuten later'

Afgesloten bruggen en wegwerkzaamheden zijn deze zomer een obstakel voor mensen die veel onderweg zijn. Zo ook voor uitvaartondernemers en mensen die op tijd bij een begrafenis of crematie moeten zijn. Dat merkt uitvaartbegeleider Carla van Hemert uit Papendrecht: "Je staat op de gekste tijden vast."