gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Steek jij je hand uit' helpt kwetsbare jongeren: 'alleen al het bespreekbaar maken helpt'

db421812ceed6992e14eea1208992ac9

Op de Hans Petrischool in Dordrecht werd deze donderdag het digitale platform 'steek jij je hand uit' gelanceerd. Dit project moet uitbuiting, in welke vorm dan ook, bespreekbaar maken op scholen. "Alle jongeren in Dordt zullen hier mee te maken krijgen."

Redactie RTV Dordrecht |  | Aangepast op
'Steek jij je hand uit' is een samenwerking van de gemeente Dordrecht, de Politie, stichting Humanitas DMH, bureau Halt en R-newt. Op dit platform wordt er aandacht gevraagd voor uitbuiting van jongeren. Dit kan bijvoorbeeld gaan over jongeren die met huiselijk of seksueel geweld te maken krijgen, in drugshandel terechtkomen of gechanteerd worden.

Burgemeester Wouter Kolff was aanwezig om de ochtend van de lancering te openen. Tijdens de lancering werden er video's getoond waarin jonge acteurs een persoonlijk verhaal van iemand vertellen. En dat maakt zichtbaar impact op de leerlingen: "Ze schrikken ervan, de lachende gezichtjes verdwijnen en ze realiseren zich dat het iedereen kan overkomen", aldus Kolff.

Ook Peter van de Graaf, teamleider van de Hans Petrischool, vindt het belangrijk dat de leerlingen zich bewust worden van uitbuiting. "Onze jongeren zullen hier helaas mee te maken gaan krijgen, zoals alle jongeren in Dordt. Alleen al het bespreekbaar maken helpt."

Volgens Kolff zijn er heel veel instanties waar de jongeren terecht kunnen voor hulp, maar ook de burgemeester zelf wil er graag voor de Dordtse jongeren zijn. "Je kunt naar je leraar, je ouders, de politie, maar als je het echt niet weet kun je ook altijd bij mij terecht."

Lees ook

Tractorpulling foto artikel

Marien gaat voor goud met zijn groene racemonster: ‘We zijn beter dan ooit’

Al bijna twintig jaar vallen de monden open in Molenaarsgraaf als de Simply Green voorbijkomt. De tractor behoort tot de top van de motorsport tractorpulling in binnen- en buitenland. Mede-eigenaar Marien den Besten steekt vele uren in het voertuig en is nog lang niet uitgesleuteld: "Proberen steeds verder te gaan in de techniek is de sleutel naar succes."

parkafgezet

Park op slot na ontsnapping Schotse hooglanders

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is tijdelijk niet toegankelijk. De gemeente heeft deze maatregel genomen na de ontsnapping van twee Schotse hooglanders eerder deze week. De dieren belandden daarbij op de N3.

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.

IMG_6652

Dordtse Spuiweg gaat op de schop en wordt fietsstraat met tweerichtingsverkeer

Grote veranderingen aan de Dordtse Spuiweg. De eenrichtingsstraat die een afzonderlijk fietspad aan de zijkant van de straat heeft, wordt de komende maanden veranderd in een fietsstraat met tweerichtingsverkeer. Daarom is de weg tot begin december dicht.

nk20260828NKS01156

FC Dordrecht met ruime cijfers onderuit op Volendamse kermisavond

FC Dordrecht is hard onderuit gegaan op bezoek bij FC Volendam. De formatie van trainer Paul Nuijten verloor met 6-1, mede dankzij eigen fouten in de opbouw. Vier doelpunten van Henk Veerman deden de Schapekoppen definitief de das om, Vetkal scoorde aan Dordtse kant.

speld-768x511

Karoline Prins ontvangt zilveren gemeentespeld voor inzet voor kwetsbare moeders en baby’s

Karoline Prins heeft de zilveren gemeentespeld van Papendrecht ontvangen. Burgemeester Margreet van Driel reikte de onderscheiding uit als blijk van waardering voor haar uitzonderlijke en jarenlange inzet voor kwetsbare vrouwen, moeders en baby’s.