Dordrecht, Netherlands

Steekpartij zorgt voor sluiting Scheffers

De Dordtse burgemeester Brok neemt binnen afzienbare tijd een besluit over café Scheffers. Afgelopen vrijdag ontstond er een vechtpartij waarbij iemand met een mes in zijn buik werd gestoken. Op verzoek van de burgemeester werd het café zaterdag voor een termijn van twee weken gesloten.
Kees Rijborz | 19 december 2016 12:55 | Aangepast op 19 december 2016 12:55
Volgens Christien ter Linde, woordvoerster van de burgemeester, wacht de gemeente nu eerst de bestuurlijke rapportage van de politie af. ´We zijn in afwachting van het dossier en nemen naar aanleiding daarvan een besluit. Daar komt misschien vandaag al iets uit.´

Voor eigenaresse Ria van der Weijde is het besluit van Brok een hard gelag. Zij begrijpt niet dat haar café tijdelijk wordt gesloten en krijgt daarbij veel bijval van mensen, op de Facebookpagina van Scheffers, die het besluit van de burgemeester ook afkeuren.

Het is niet de eerste keer dat er een kroeg in de Dordtse binnenstad wordt gesloten. Afgelopen week nog moest Café de Pul zijn deuren sluiten voor een periode van zes maanden. Dat was naar aanleiding van een reeks incidenten in en rondom het café.

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 16 jan 2026 14:00

Lees ook

64-jarige man overleden na crash tegen boom op N214 bij Wijngaarden

Op de N214 in Wijngaarden is vanochtend een Papendrechter overleden na een noodlottig ongeval. De be...

Geen Gaston, wel oplichters: man bijna duizenden euro's armer

Geen bloemen, geen cheque en zeker geen Gaston. Met 'Cyriel Hofman' als schuilnaam proberen twee Twe...

De lindebomen aan de Spuiboulevard gaan verhuizen

Ja, je leest het goed: er worden volgende week 28 lindebomen verhuisd. De Spuiboulevard wordt omgeto...

‘De kans op ongelukken wordt steeds groter’, hier moeten drempels dat voorkomen

Er zijn drempels op komst op de Laan van Londen in Dordrecht. Volgens bewoners én kersvers verkeersw...

Een groene tuin in vijf stappen: ‘Eén groot natuurgebied maken’

Hoe kun je je tuin vol tegels omtoveren tot een ware stadsoase? Tijdens een speciale cursus bij Duur...

Ook interim directeur Sociale Dienst weggestuurd: ‘Onvoldoende draagvlak’

Het lukt het bestuur van de Sociale Dienst Drechtsteden (SDD) maar niet om de problemen bij de diens...