gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stel met dezelfde verjaardag krijgt ook een baby op die dag: 'Zoiets plan je niet'

490463c1a9a484b0859694f9cf35c5a0

Opmerkelijk nieuws vanuit geboortecentrum Rhena van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Het stel Nikki Zwaans en Etienne Smeels uit Hendrik-Ido-Ambacht deelden al dezelfde verjaardag op 19 juni en op diezelfde datum kwam vrijdag in Dordt ook hun dochter op de wereld.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Dit is echt heel toevallig, wie verzint dit nou?", zegt moeder Etienne een dag na de geboorte van haar dochter tegen mediapartner Rijnmond. "We zijn natuurlijk op dezelfde dag jarig, dus grap je er weleens over. Dat het misschien leuk is om ook op 19 juni te trouwen of dat je zelfs een kind krijgt. Maar zoiets plan je natuurlijk niet. Ik was op 4 juli uitgerekend, maar woensdag begonnen de weeën."

De dochter heeft de naam Britt Romée gekregen en maakt het net als de ouders goed. Het Dordtse ziekenhuis nam vlak na de geboorte een foto om het bijzondere nieuws te delen op Facebook. De opmerkelijke geboorte werd meteen opgepakt door media in het binnen- en buitenland.

Etienne had niet verwacht dat de geboorte van haar dochter zo snel rond zou gaan. "Eigenlijk dachten we dat het ziekenhuis het in een eigen krantje of zoiets wilde melden. Wij hadden het nieuws ook liever zelf naar buiten gebracht. Maar het ging meteen enorm hard. Iedereen in het ziekenhuis sprak ons al aan en nu zien we het overal in het nieuws staan. Ik vind het nu echt hilarisch!"


Verjaardag vieren
Je zou misschien denken dat het stel een hekel heeft aan het vieren van een verjaardag, maar dat is niet het geval. "Je hebt natuurlijk nu corona, maar we wilden het nu ook gewoon vieren. We vieren het elk jaar lekker samen. Misschien kunnen we het nu combineren met een groot kraamfeest."


Nikki en Etienne hebben mogelijk nog trouwplannen, maar de kans is niet heel groot dat dit op een 19 juni gaat gebeuren. "Het zou grappig zijn, maar dan slaat het wel erg door met die datum. Als we trouwen, doen we dit maar op een andere dag."

Lees ook

helikopterbovenrdam

Vijf gevechtshelikopters wekken regio: 'Door megaherrie uit bed getrild'

Boven een deel van deze streek is donderdagochtend een militaire oefening geweest met meerdere gevechtshelikopters. Het gaat om drie Apache-helikopters en twee Chinooks. De oefening begon rond 05.00 uur en zorgde bij verschillende regiogenoten voor ergernis omdat ze door het lawaai uit hun slaap zijn gehaald.

Film in de Tuin

Perfect avondje uit: Film in de Tuin weer van start

Filmhuis De Witt in Dordrecht verandert de Kloostertuin de komende weken opnieuw in een openluchtbioscoop. Vanaf vrijdag 7 augustus kunnen filmliefhebbers iedere vrijdag- en zaterdagavond genieten van Film in de Tuin, met een gevarieerd aanbod aan films.

Steekpartij AZC foto

Steekpartij azc Dordrecht, twee verdachten aangehouden

Bij het asielzoekerscentrum aan de Burgemeester van der Dussenstraat in Dordrecht vond maandagmiddag een steekpartij plaats. Het incident gebeurde rond 15.45 uur. Eén man is gewond geraakt en ter plaatste door een ambulance behandeld. Twee verdachten zijn aangehouden.

herdenking gebroeders De Witt

Politieke moord op gebroeders De Witt voor 10e keer herdacht: 'Het leeft in Dordrecht'

Opgehangen lichamen en kleding en ledematen verkocht op een veiling. Dat is hoe het leven van de gebroeders De Witt 354 jaar geleden ten einde kwam. Donderdagavond wordt in Dordrecht bij het standbeeld van de broers op de Vismarkt voor de tiende keer stilgestaan bij de dood van Johan en Cornelis de Witt. Dat de herdenking jaarlijks zou terugkeren had organisator Ben Corino bij de eerste keer in 2017 nooit verwacht.

SP20260712 Supertrap Big Rivers 2026

Big Rivers: hele maand augustus op TV Dordrecht

Ook de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland was er weer eentje om niet snel te vergeten, met mooi weer, veel sfeer, superveel bezoekers en een groot aantal bijzondere concerten. In augustus zijn er vier daarvan op zondag te zien op TV Dordrecht.

schaatsendordt

Deze schaatsers gaan gewoon door in hartje zomer: ‘Met de hittegolf was het heel lekker’

Het mag dan nog ruim een maand duren voordat de zomer voorbij is, de Schaatsbaan Dordrecht staat alweer lekker vol. Tijdens het jaarlijkse ‘zomerkamp’ komen schaatsers van verschillende niveaus er dagelijks trainen om hun techniek verder aan te scherpen. “Het is wel een klap in je gezicht als je weer naar buiten stapt.”