gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stel met dezelfde verjaardag krijgt ook een baby op die dag: 'Zoiets plan je niet'

490463c1a9a484b0859694f9cf35c5a0.jpg

Opmerkelijk nieuws vanuit geboortecentrum Rhena van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Het stel Nikki Zwaans en Etienne Smeels uit Hendrik-Ido-Ambacht deelden al dezelfde verjaardag op 19 juni en op diezelfde datum kwam vrijdag in Dordt ook hun dochter op de wereld.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Dit is echt heel toevallig, wie verzint dit nou?", zegt moeder Etienne een dag na de geboorte van haar dochter tegen mediapartner Rijnmond. "We zijn natuurlijk op dezelfde dag jarig, dus grap je er weleens over. Dat het misschien leuk is om ook op 19 juni te trouwen of dat je zelfs een kind krijgt. Maar zoiets plan je natuurlijk niet. Ik was op 4 juli uitgerekend, maar woensdag begonnen de weeën."

De dochter heeft de naam Britt Romée gekregen en maakt het net als de ouders goed. Het Dordtse ziekenhuis nam vlak na de geboorte een foto om het bijzondere nieuws te delen op Facebook. De opmerkelijke geboorte werd meteen opgepakt door media in het binnen- en buitenland.

Etienne had niet verwacht dat de geboorte van haar dochter zo snel rond zou gaan. "Eigenlijk dachten we dat het ziekenhuis het in een eigen krantje of zoiets wilde melden. Wij hadden het nieuws ook liever zelf naar buiten gebracht. Maar het ging meteen enorm hard. Iedereen in het ziekenhuis sprak ons al aan en nu zien we het overal in het nieuws staan. Ik vind het nu echt hilarisch!"


Verjaardag vieren
Je zou misschien denken dat het stel een hekel heeft aan het vieren van een verjaardag, maar dat is niet het geval. "Je hebt natuurlijk nu corona, maar we wilden het nu ook gewoon vieren. We vieren het elk jaar lekker samen. Misschien kunnen we het nu combineren met een groot kraamfeest."


Nikki en Etienne hebben mogelijk nog trouwplannen, maar de kans is niet heel groot dat dit op een 19 juni gaat gebeuren. "Het zou grappig zijn, maar dan slaat het wel erg door met die datum. Als we trouwen, doen we dit maar op een andere dag."

Lees ook

20260323163821.jpg

Tientallen meters riet in brand langs dijk

Flinke rookwolken langs de Rivierdijk in Hardinxveld-Giessendam maandagmiddag. Langs de dijk stond een groot stuk riet in brand.

lucky.png

Lagere straf voor 'Lucky' die ex-vriendin en voormalig schoonmoeder vermoordde

Het gerechtshof in Den Haag heeft Minh V., alias ‘Lucky’, veroordeeld tot 26 jaar en acht maanden cel. Hij is schuldig bevonden aan doodslag op zijn ex-schoonmoeder en poging moord op zijn ex-partner. Het Openbaar Ministerie had levenslang geëist.

01 vormgeving_RTV Dordrecht nieuws.00_01_49_48.Still001.png

Dit zijn de gevolgen van voorkeurstemmen voor de nieuwe Dordtse raad

Voorkeurstemmen hebben in Dordrecht gevolgen voor GroenLinks-PvdA, DENK en Forum voor Democratie. Bij DENK heeft de lijstduwer meer stemmen gekregen dan de lijsttrekker, bij GroenLinks-PvdA valt de nummer vijf buiten de boot. En dat terwijl die partij zes zetels kreeg.

Gemeentehuis Papendrecht

D66 stelt vragen over timing van brief over financiële tekorten

De D66-fractie in de gemeenteraad van Papendrecht heeft vragen gesteld aan het college over de timing van een raadsinformatiebrief over nieuwe dreigende tekorten op de gemeentebegroting. De brief kwam volgens D66 "net niet op tijd voor inwoners om mee te nemen in het bepalen van de stemkeuze voor de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.”

fotocorrado.png

Afgeleide vrouw rijdt chauffeur dood op A15: rechtbank neemt eis OM over

Vrachtwagenchauffeur Nikita W. (27) krijgt een maximale taakstraf van 240 uur. Volgens de rechtbank is zij verantwoordelijk voor de dood van een medetrucker uit Oud-Alblas, die werd aangereden toen hij langs de A15 zijn spanbanden controleerde.

IMG_1618.jpg

Lotte van Drunen pakt in Spanje WK-punt tussen de mannen

Motorcrosser Lotte van Drunen heeft dit weekend een punt overgehouden aan een WK-wedstrijd tussen de mannen. In Spanje eindigde ze haar races op plek 21 en 20.