gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stel met dezelfde verjaardag krijgt ook een baby op die dag: 'Zoiets plan je niet'

490463c1a9a484b0859694f9cf35c5a0

Opmerkelijk nieuws vanuit geboortecentrum Rhena van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Het stel Nikki Zwaans en Etienne Smeels uit Hendrik-Ido-Ambacht deelden al dezelfde verjaardag op 19 juni en op diezelfde datum kwam vrijdag in Dordt ook hun dochter op de wereld.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Dit is echt heel toevallig, wie verzint dit nou?", zegt moeder Etienne een dag na de geboorte van haar dochter tegen mediapartner Rijnmond. "We zijn natuurlijk op dezelfde dag jarig, dus grap je er weleens over. Dat het misschien leuk is om ook op 19 juni te trouwen of dat je zelfs een kind krijgt. Maar zoiets plan je natuurlijk niet. Ik was op 4 juli uitgerekend, maar woensdag begonnen de weeën."

De dochter heeft de naam Britt Romée gekregen en maakt het net als de ouders goed. Het Dordtse ziekenhuis nam vlak na de geboorte een foto om het bijzondere nieuws te delen op Facebook. De opmerkelijke geboorte werd meteen opgepakt door media in het binnen- en buitenland.

Etienne had niet verwacht dat de geboorte van haar dochter zo snel rond zou gaan. "Eigenlijk dachten we dat het ziekenhuis het in een eigen krantje of zoiets wilde melden. Wij hadden het nieuws ook liever zelf naar buiten gebracht. Maar het ging meteen enorm hard. Iedereen in het ziekenhuis sprak ons al aan en nu zien we het overal in het nieuws staan. Ik vind het nu echt hilarisch!"


Verjaardag vieren
Je zou misschien denken dat het stel een hekel heeft aan het vieren van een verjaardag, maar dat is niet het geval. "Je hebt natuurlijk nu corona, maar we wilden het nu ook gewoon vieren. We vieren het elk jaar lekker samen. Misschien kunnen we het nu combineren met een groot kraamfeest."


Nikki en Etienne hebben mogelijk nog trouwplannen, maar de kans is niet heel groot dat dit op een 19 juni gaat gebeuren. "Het zou grappig zijn, maar dan slaat het wel erg door met die datum. Als we trouwen, doen we dit maar op een andere dag."

Lees ook

bigriversnogeen

Live: Dordrecht stroomt vol voor Big Rivers

Dit weekend stroomt Dordrecht weer vol voor Big Rivers, een jaarlijks terugkerend festival met muziek en dans op verschillende podia in de stad. In een liveblog houdt de Streekomroep, in samenwerking met onze collega's van Rijnmond, je op de hoogte van alle activiteiten.

Parallelweg Sliedrecht

Sneller klaar dan verwacht: deze belangrijke weg gaat eerder open

Eerder dan vooraf aangekondigd, is de Sliedrechtse Parallelweg helemaal vernieuwd. Vanaf vrijdag 18.00 uur is de belangrijke weg aan de rand van het dorp weer volledig te gebruiken.

treinstoring

Nog langer geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land is naar verwachting nog zeker tot zaterdagmiddag ontregeld. Dat komt door een stroomstoring die maandagochtend is ontstaan bij station Rotterdam Stadion. Aanvankelijk werd gedacht dat het treinverkeer eerst dinsdagochtend en later donderdagavond weer kon worden opgestart, maar het herstel van de vele kapotte stroomkabels vergt nog meer tijd.

1000113157

Supermarkt twee keer ontruimd om mistige damp in magazijn

Een supermarkt aan de Espenhof in Papendrecht is binnen een dag twee keer ontruimd. Beide keren veroorzaakte een kapotte koelmachine een mistige damp in het magazijn, laat een brandweerwoordvoerder weten.

fotohvc

Improviseren met vuilniswagens door lange brugsluiting: dit verandert er

De maandenlange sluiting van de Papendrechtsebrug heeft gevolgen voor afvalverwerkers in de regio. Onder meer voor HVC wordt het flink improviseren. “Ben je gewend dat we in de ochtend komen, kan het voorkomen dat in de middag je papier of gft wordt ingezameld.”

scootmobiel te water

Politie redt vrouw uit sloot na ongeval met scootmobiel

Een vrouw op een scootmobiel is dinsdagmiddag rond 16.30 uur te water geraakt aan de Achterweg in Dordrecht. De bestuurster is door de politie uit het water gered, waarna zij is nagekeken in een ambulance.