gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stemmen over Bedrijven Investeringszone

Dordtse Kil 1 en 2 en Amstelwijck-West zijn nog geen onderdeel van een Bedrijven Investeringszone (BIZ). Op maandag 29 januari wordt er een vergadering belegd om daar mogelijk verandering in te brengen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Een BIZ is een afgebakend gebied, zoals een bedrijventerrein of een winkelcentrum, waar ondernemers gezamenlijk investeren in zaken die de kwaliteit van het terrein verhogen. Het gaat dan om maatregelen op het gebied van veiligheid als bewaking en camera’s, maar bijvoorbeeld ook extra schoonmaak en parkeervoorzieningen. Dat als aanvulling op de taken van de gemeente. Bedrijven dragen dan bij op basis van hun WOZ-waarde.

Verschillende BIZ-en zijn al actief in Dordrecht. Louterbloemen en Krabbepolder Zeehaven Zuid zijn daar voorbeelden van.

In het Postillion hotel is er op maandag 29 januari vanaf 17.00 uur een vergadering waar aan ondernemers op Dordtse Kil 1 en 2 en Amstelwijck-West informatie wordt gegeven. Onder andere burgemeester Wouter Kolff zal zijn visie geven en ook de stemming openen. Ondernemers kunnen dan tot en met 1 maart de gelegenheid om te stemmen.

Aanmelden kan via info@bizdkaw.nl.

Lees ook

pont rosmolenweg

Pont Kerkeplaat - Rosmolenweg vaart vrijdagochtend weer na problemen

Een van de ponten die als alternatief vaart vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug is donderdag een tijdje gestremd geweest. Het gaat om de verbinding tussen de Dordtse Kerkeplaat en de aanlegsteiger bij Boskalis aan de Rosmolenweg in Papendrecht. Vrijdagochtend vaart de pont weer, meldt Rijkswaterstaat.

businkautotewater

Man (63) overleden nadat auto in water belandt, twee mensen gewond

Een auto is zondagavond te water geraakt bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Daarbij is een 63-jarige man overleden. Twee andere inzittenden van de auto, een 62-jarige vrouw en een minderjarige, zijn naar het ziekenhuis gebracht.

IMG_7929

Man (26) opgepakt voor ontvoering en gewelddadige woningoverval

De politie heeft maandag een derde verdachte aangehouden voor een ontvoering en een gewelddadige woningoverval afgelopen zomer in Rotterdam. Het gaat om een 26-jarige man uit Papendrecht.

1131bcb2-d048-353e-9418-3d57e550165b (1)

Kapper dagenlang gegijzeld en bedreigd: 'Het is een gewone jongen'

Een kapper is in maart van dit jaar gegijzeld gehouden in Papendrecht waarbij losgeld werd gevraagd. Na twee dagen is het slachtoffer weer vrijgelaten. Het is niet bekend of het geld is betaald.

pixabayrijnmond

Met 'silent nooddisco' voorbereiden op een overstroming: 'Feestje met een knipoog'

Honderd mensen die met een koptelefoon op door een noodsituatie worden geleid. Het klinkt misschien niet direct als een feestje, maar tijdens Festival Voor de Vloed in Dordrecht gebeurt het echt. De ‘silent nooddisco’ is een van de opvallendste onderdelen van een festival dat Dordtenaren bewust wil maken van iets wat in het dagelijks leven gemakkelijk wordt vergeten: de stad leeft al eeuwen met de dreiging van het water.

IMG_7827

3D-spel moet kinderen enthousiasmeren voor molenaarsberoep: 'We hebben nieuwe mensen nodig'

Een spel om kinderen te enthousiasmeren voor het beroep van molenaar. Molenstichting SIMAV doet met het educatieve project ‘Waar is de Molenaar’ een gooi naar de Vriendenloterij Molenprijs 2026. Als de stichting de prijs wint, ligt 50.000 euro in het verschiet: een bedrag dat de stichting goed zou helpen bij het in stand houden van de molens in de Alblasserwaard.