gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stemmen over Bedrijven Investeringszone

Dordtse Kil 1 en 2 en Amstelwijck-West zijn nog geen onderdeel van een Bedrijven Investeringszone (BIZ). Op maandag 29 januari wordt er een vergadering belegd om daar mogelijk verandering in te brengen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Een BIZ is een afgebakend gebied, zoals een bedrijventerrein of een winkelcentrum, waar ondernemers gezamenlijk investeren in zaken die de kwaliteit van het terrein verhogen. Het gaat dan om maatregelen op het gebied van veiligheid als bewaking en camera’s, maar bijvoorbeeld ook extra schoonmaak en parkeervoorzieningen. Dat als aanvulling op de taken van de gemeente. Bedrijven dragen dan bij op basis van hun WOZ-waarde.

Verschillende BIZ-en zijn al actief in Dordrecht. Louterbloemen en Krabbepolder Zeehaven Zuid zijn daar voorbeelden van.

In het Postillion hotel is er op maandag 29 januari vanaf 17.00 uur een vergadering waar aan ondernemers op Dordtse Kil 1 en 2 en Amstelwijck-West informatie wordt gegeven. Onder andere burgemeester Wouter Kolff zal zijn visie geven en ook de stemming openen. Ondernemers kunnen dan tot en met 1 maart de gelegenheid om te stemmen.

Aanmelden kan via info@bizdkaw.nl.

Lees ook

theo.jpg

De schoonvader van Theo (80) zat op een schip vol gevangenen, toen volgde een bombardement

Waar je ook bent, op 4 en 5 mei komen allerlei oorlogsverhalen bovendrijven. Zo ook tijdens het bevrijdingsontbijt in Dordrecht, waar Theo Broers (80) het relaas van zijn schoonvader doet, die op de Oostzee voor zijn leven vocht. “Hij was aan één kant helemaal verbrand en hij heeft een paar weken in het ziekenhuis gelegen.”

foto artikel 5 mei.jpg

5 mei in de streek: honderden mensen aan de wandel of de ontbijttafel

Waar we op 4 mei herdenken, vieren we op 5 mei feest. Feest dat we nu al 81 jaar bevrijd zijn. En dit feest wordt ook in onze streek gevierd. De hele dag zijn op verschillende plekken activiteiten te bezoeken. “Het is goed dat we een dag als vandaag samen vieren.”

fotowillem.jpg

Aanhouding na zware mishandeling Willem (70): 'Een hele goede zaak'

Goed nieuws voor de toegetakelde Willem uit Papendrecht: de verdachte die hem vorige week mishandelde, heeft zich bij de politie gemeld. Het gaat om een 18-jarige man uit Papendrecht. Hij is maandagavond aangehouden.

fotocorrado.png

Vrouw lastiggevallen, verdachte vrijgelaten: 'Te weinig bewijs'

Een vrouw is dit weekend lastiggevallen in het parkje tussen de Twintighoevenweg en de Krommedijk in Dordrecht. De vrouw werd in het park aangesproken door een man, die zijn broek en onderbroek had laten zakken. De verdachte werd aangehouden, maar inmiddels is de zaak geseponeerd door te weinig bewijs.

4mei.jpg

Kransen, speeches en twee minuten stilte in Dordrecht: ‘Herdenken is beseffen’

Doodse stilte voor twee minuten lang. Ook maandagavond stonden tienduizenden bewoners van Dordrecht stil bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Op het Sumatraplein, waar de grootste jaarlijkse ceremonie van de stad plaatsvindt, waren honderden mensen te vinden.

boekenmarkt pap artikelfoto.jpg

Dit is de grootste indoor boekenmarkt van de streek: 'Mensen komen overal vandaan'

De indoor boekenmarkt bij muziekvereniging Excelsior in Papendrecht was afgelopen zaterdag een succes. Op de grootste indoor boekenmarkt van de regio waren allerlei soorten boeken te koop, waaronder thrillers, kinderboeken en reisverhalen.