gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stemmen over Bedrijven Investeringszone

Dordtse Kil 1 en 2 en Amstelwijck-West zijn nog geen onderdeel van een Bedrijven Investeringszone (BIZ). Op maandag 29 januari wordt er een vergadering belegd om daar mogelijk verandering in te brengen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Een BIZ is een afgebakend gebied, zoals een bedrijventerrein of een winkelcentrum, waar ondernemers gezamenlijk investeren in zaken die de kwaliteit van het terrein verhogen. Het gaat dan om maatregelen op het gebied van veiligheid als bewaking en camera’s, maar bijvoorbeeld ook extra schoonmaak en parkeervoorzieningen. Dat als aanvulling op de taken van de gemeente. Bedrijven dragen dan bij op basis van hun WOZ-waarde.

Verschillende BIZ-en zijn al actief in Dordrecht. Louterbloemen en Krabbepolder Zeehaven Zuid zijn daar voorbeelden van.

In het Postillion hotel is er op maandag 29 januari vanaf 17.00 uur een vergadering waar aan ondernemers op Dordtse Kil 1 en 2 en Amstelwijck-West informatie wordt gegeven. Onder andere burgemeester Wouter Kolff zal zijn visie geven en ook de stemming openen. Ondernemers kunnen dan tot en met 1 maart de gelegenheid om te stemmen.

Aanmelden kan via info@bizdkaw.nl.

Lees ook

Sidney Breidel Keti Koti

keti koti

Dordrecht staat stil bij rol slavernij: ‘Patronen van uitsluiting doorbreken'

Tussen het groen van het Weizigtpark klinken woorden van bezinning en verbondenheid. In Dordrecht, ooit derde suikerstad van Nederland met een grote rol in de koloniale suikerhandel, wordt dinsdagmiddag en avond stilgestaan bij het slavernijverleden en de afschaffing van de slavernij - Keti Koti - gevierd. Het is de vierde keer dat dat gebeurt.

IMG_9322

Ouderwets hommeles aan de tafel van Ouwe Jonges Krentebrood

Aan de stamtafel van de Streekomroep is het zondag weer prijs. De altijd kritische Ad van den Herik krijgt het weer stevig aan de stok met de minstens zo kritische Thijs Blom. Ron van de Rhee krijgt weer de ondankbare taak om de heren in het gareel te houden bij hun maandelijkse terugblik op het Dordtse- en regionale nieuws.

onderwijsmuseum

Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun uit Tweede Kamer: 'We voelen ons gezien'

Het Nationaal Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun vanuit de Tweede Kamer, maar onzekerheid over de structurele subsidie vanaf 2027 blijft bestaan. Het museum vreest dat de maatschappelijke waarde van het museum onvoldoende wordt meegewogen.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Chris van Benschop

Presentator Ben Corino spreekt zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM met voormalig wethouder Chris van Benschop. Zij was sinds mei 2022 wethouder namens GroenLinks, maar is sinds juni werkzaam als bestuurder bij Mooi Sociaal.

kat2

Vijf vragen over kattenaids, dat oprukt in de regio

Een uitbraak van kattenaids teistert de regio Drechtsteden. Stichting Dieren Steun gaf eerder al aan nog nooit in zo’n korte periode zoveel positief geteste katten in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht te hebben aangetroffen. Vijf veelgestelde vragen over dit virus worden beantwoord.

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”