gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stemmen over Bedrijven Investeringszone

Dordtse Kil 1 en 2 en Amstelwijck-West zijn nog geen onderdeel van een Bedrijven Investeringszone (BIZ). Op maandag 29 januari wordt er een vergadering belegd om daar mogelijk verandering in te brengen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Een BIZ is een afgebakend gebied, zoals een bedrijventerrein of een winkelcentrum, waar ondernemers gezamenlijk investeren in zaken die de kwaliteit van het terrein verhogen. Het gaat dan om maatregelen op het gebied van veiligheid als bewaking en camera’s, maar bijvoorbeeld ook extra schoonmaak en parkeervoorzieningen. Dat als aanvulling op de taken van de gemeente. Bedrijven dragen dan bij op basis van hun WOZ-waarde.

Verschillende BIZ-en zijn al actief in Dordrecht. Louterbloemen en Krabbepolder Zeehaven Zuid zijn daar voorbeelden van.

In het Postillion hotel is er op maandag 29 januari vanaf 17.00 uur een vergadering waar aan ondernemers op Dordtse Kil 1 en 2 en Amstelwijck-West informatie wordt gegeven. Onder andere burgemeester Wouter Kolff zal zijn visie geven en ook de stemming openen. Ondernemers kunnen dan tot en met 1 maart de gelegenheid om te stemmen.

Aanmelden kan via info@bizdkaw.nl.

Lees ook

IMG-20260411-WA0008.jpg

Man gestoken met schaar, 18-jarige aangehouden

Bij een ruzie in de Dordtse wijk Sterrenburg is zaterdag gestoken. Een 18-jarige man is aangehouden, meldt de politie. Ook is er een schaar in beslag genomen.

Waar kan ik hier poepen_1.png

LUISTER: De noodzaak van toiletten in het openbaar, waar kan ik hier poepen?

Niet meer de deur uit durven omdat er geen openbare toiletten in de buurt zijn. Voor één op de vier Nederlanders is dat werkelijkheid. Die komen er bekaaid vanaf in Sliedrecht: die gemeente scoort het laagst in onze streek. Maar waar loopt je allemaal tegenaan als je nodig moet?

foto artikel kermis rid.jpg

Zorgen over gewelddadige jeugdgroepen: ‘Ze hebben messen en andere wapens bij zich’

Er zijn in Ridderkerk zorgen over gewelddadige jongerengroepen in en rondom het dorp. De burgemeester besloot onlangs in samenspraak met politie en Openbaar Ministerie om de kermis aan te wijzen als veiligheidsrisicogebied. Naar nu blijkt, zijn rivaliserende jeugdgroepen die rondlopen met wapens daarvan de oorzaak. “We willen het hier graag rustig en veilig houden.”

huurder pand.png

Hoofdhuurder oud schoolgebouw langs N3 sleept gemeente voor de rechter

Stichting Home, de hoofdhuurder van het voormalige schoolgebouw aan de Merwedestraat in Dordrecht, wil het eerder uitgebrachte rapport van de gemeente Dordrecht van tafel halen. Volgens dat rapport is het gebouw onveilig door brandgevaar. De stichting is van mening dat het onderzoek onjuist en onvolledig is, dus gaan ze naar de rechter.

FC Dordrecht tegen ADO

Veiligheidsmaatregelen getroffen: geen kampioensschaal voor ADO aan de Krommedijk

Als ADO Den Haag komende zondag kampioen wordt bij FC Dordrecht, wordt er geen kampioensschaal uitgereikt. Dat heeft de gemeente Dordrecht uit veiligheidsoverwegingen besloten. Ook roept de club supporters op om met een geldig toegangsbewijs en legitimatiebewijs naar het stadion te komen.

Makkelie

Dordtse scheidsrechter Danny Makkelie naar WK: ‘Enorme waardering’

Scheidsrechter Danny Makkelie mag zich deze zomer melden op het wereldkampioenschap voetbal in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. De Dordtenaar floot in 2022 ook al op het WK in Qatar en was de leidsman op twee Europese Kampioenschappen, in wedstrijden in de Champions League en in de finale van de Europa League in 2020.