gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stemmen voor nieuw Dordts Stadskantoor

44a54ba0a98d3d4032bab8ef875f15ee

Dordtenaren kunnen nog tot en met zondag stemmen op hun favoriete nieuwe Stadskantoor. Voor dat zogenoemde Huis van Stad en Regio is keus uit vier ontwerpen, die te zien zijn in het Spuilab, naast het voormalig belastingkantoor.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De expositie, met maquettes en foto's van de vier ontwerpen, is al door ruim duizend mensen bezocht. Veel daarvan zijn ambtenaren, die nu nog werken in het oude Stadskantoor dat iets verderop aan de Spuiboulevard staat.

Drie varianten gaan uit van sloop en nieuwbouw, en een van een transformatie van het voormalig belastingkantoor. Het gebouw staat leeg sinds het vertrek van de Belastingdienst in 2008. Net als het naastgelegen pand, waar een bank zat.


Favoriet is er nog niet

"Veel van de mensen die komen kijken", weet Frank Sieuwerts van de gemeente Dordrecht "komen hier binnen met een voorkeur, op basis van plaatjes die ze ergens hebben gezien, maar hier zie je meningen veranderen. Een favoriet is er nog niet."

In het Spuilab, waar de ontwerpen elke middag tussen 12.00 en 17.00 uur te zien zijn, kunnen bezoekers tot en met zondagmiddag stemmen op hun favoriete variant. Een jury kiest dan de beste twee en de gemeenteraad moet dan beslissen.

In het Huis van Stad en Regio komen het nieuwe Stadskantoor, de bibliotheek, Dordrecht Marketing en de VVV te zitten. Het oude Stadskantoor wordt gesloopt en maakt plaats voor woningbouw.

Op de Spuiboulevard staat de komende jaren sowieso veel te gebeuren. De gemeente Dordrecht wil de weg zelf groener en verkeersluw maken. Voor de Spuihaven zijn er plannen voor watersport, horeca en zelfs een stadsstrand.

Lees ook

2606228027

Brandweer terug aan Oranjepark: ‘Combinatie van geschiedenis en vernieuwing’

De Dordtse brandweer is terug aan het Oranjepark, aan de rand van het centrum. Wel met een groot verschil: de oude kazerne is vervangen door een gloednieuwe kazerne, al is de geschiedenis en het ‘nu’ van de post met elkaar verbonden in het nieuwe pand.

knik in kabel spoor ProRail

Knik in kabel leidt tot chaos op spoor, maar wat is de precieze oorzaak?

Ruim een week reed er geen enkele trein vanaf Rotterdam naar het zuiden. Eén van de belangrijkste spoorverbindingen van Nederland kwam stil te liggen door een brand in een kabelgoot langs het spoor. De oorzaak? Een knik in een kabel, mogelijk als gevolg van uitzetting door de hitte.

fotoo

Zonder fiets de trein in tijdens brugsluiting, wel zee aan deelfietsen: ‘830 in de regio’

Deelfietsen zo oranje als een sinaasappel: op steeds meer plekken in onze streek zijn ze te zien. Nu de maandenlange afsluiting van de Papendrechtsebrug nadert, schieten de tweewielers als paddenstoelen uit de grond. “Met je eigen fiets heb je meer zekerheid, maar de kans is heel groot dat je er een hebt.”

Wantijbad vol

Bestuur Wantijbad reageert op duik in gesloten zwembad: ‘Licht onhandig’

Medewerkers van het Wantijbad namen vrijdag 26 juni tijdens code rood met hun families een verfrissende duik in een verder gesloten zwembad. Het bestuur noemt nu de situatie "licht onhandig”, blijkt uit beantwoording van wethouder Marc Merx op politieke vragen.

foto artikel brand volkstuintjes

Veel duiven dood bij grote brand, eigenaar ontdaan: ‘Hij is er al 25 jaar mee bezig’

Enorme vlammen, zwarte rook en verwoeste moestuintjes. Omstanders van het volkstuintjescomplex aan de Arie Schaapweg in Dordrecht, waar vrijdag een grote brand woedde, wisten niet wat ze zagen. "Het ging heel fout hier vandaag."

Kermis Dordrecht

kermis

Nieuw, hoger en griezeliger: Zomerkermis keert terug naar Dordt

Het kwik stijgt en dat kan natuurlijk maar één ding betekenen: Zomerkermis Dordrecht XXL. Van zaterdag 20 juni tot en met zondag 28 juni kan er weer gegild worden in de achtbaan, gevist worden naar eendjes en gerild worden in het spookhuis. “We hebben twaalf gloednieuwe smaken die de Dordtenaren nog niet geproefd hebben”, aldus Ruud de Dreu, kermismeester van de Dordtse Zomerkermis.