gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stemmen voor nieuw Dordts Stadskantoor

44a54ba0a98d3d4032bab8ef875f15ee

Dordtenaren kunnen nog tot en met zondag stemmen op hun favoriete nieuwe Stadskantoor. Voor dat zogenoemde Huis van Stad en Regio is keus uit vier ontwerpen, die te zien zijn in het Spuilab, naast het voormalig belastingkantoor.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De expositie, met maquettes en foto's van de vier ontwerpen, is al door ruim duizend mensen bezocht. Veel daarvan zijn ambtenaren, die nu nog werken in het oude Stadskantoor dat iets verderop aan de Spuiboulevard staat.

Drie varianten gaan uit van sloop en nieuwbouw, en een van een transformatie van het voormalig belastingkantoor. Het gebouw staat leeg sinds het vertrek van de Belastingdienst in 2008. Net als het naastgelegen pand, waar een bank zat.


Favoriet is er nog niet

"Veel van de mensen die komen kijken", weet Frank Sieuwerts van de gemeente Dordrecht "komen hier binnen met een voorkeur, op basis van plaatjes die ze ergens hebben gezien, maar hier zie je meningen veranderen. Een favoriet is er nog niet."

In het Spuilab, waar de ontwerpen elke middag tussen 12.00 en 17.00 uur te zien zijn, kunnen bezoekers tot en met zondagmiddag stemmen op hun favoriete variant. Een jury kiest dan de beste twee en de gemeenteraad moet dan beslissen.

In het Huis van Stad en Regio komen het nieuwe Stadskantoor, de bibliotheek, Dordrecht Marketing en de VVV te zitten. Het oude Stadskantoor wordt gesloopt en maakt plaats voor woningbouw.

Op de Spuiboulevard staat de komende jaren sowieso veel te gebeuren. De gemeente Dordrecht wil de weg zelf groener en verkeersluw maken. Voor de Spuihaven zijn er plannen voor watersport, horeca en zelfs een stadsstrand.

Lees ook

distelapparath-drive-in-theater-5150064

Op deze plek komt een tijdelijke drive-in bioscoop

Wie kent de filmbeelden niet? Je rijdt met je auto een terrein op en kijkt vanuit je voertuig naar een film. Aan de Laan van Europa, vlakbij hotel Van der Valk in Dordrecht, verrijst in het weekend van 23 tot en met 25 oktober een drive-in bioscoop. Gedurende drie dagen worden daar elf films vertoond.

foto website

Chef-kok Marco vierde in eerste jaar al feest, nu zit er misschien wéér een prijs in het vat

Met de uitreiking voor de nieuwe Michelinsterren op komst, zit er voor Marco van der Wijngaard misschien wel weer een prijs aan te komen. Als nieuwe uitbater van restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos behield hij de eerder al verdiende Michelinster. Daar bovenop won hij in zijn eerste jaar nóg een prijs: de Gouden Koksmuts. "Ik houd wel van een wedstrijdje."

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

fotoa15

Meerdere gewonden nadat man inrijdt op file: taakstraf voor bestuurder werkbus

Een man is woensdag veroordeeld tot een taakstraf en een voorwaardelijke rijontzegging. De 28-jarige M.L. uit Lekkerkerk reed in augustus 2024 in volle vaart in op een file op de A15, waardoor meerdere mensen gewond raakten.

foto westwerkt 2

Minister opent Dordt West Werkt in Wielwijk: 'Belangrijke eerste stap'

In Wielwijk is het initiatief Dordt West Werkt van start gegaan. In aanwezigheid van minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie werd een lint doorgeknipt. Dordt West Werkt ondersteunt bewoners in hun ontwikkeling naar werk en meedoen in de samenleving.

Foto artikel

Gondelvaart viert jubileum: 'Je weet niet wat je ziet’

Giessen-Oudekerk maakt zich op voor de veertigste editie van de gondelvaart. Aanstaande zaterdag zullen om 19.00 uur de eerste gondels gaan varen, met verschillende grote en kleine vaartuigen. “Ik ben echt door de gondelvaart gegrepen”, zegt Corrie van Rijswijk, die zelf ook meevaart.