gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stemmen voor nieuw Dordts Stadskantoor

44a54ba0a98d3d4032bab8ef875f15ee

Dordtenaren kunnen nog tot en met zondag stemmen op hun favoriete nieuwe Stadskantoor. Voor dat zogenoemde Huis van Stad en Regio is keus uit vier ontwerpen, die te zien zijn in het Spuilab, naast het voormalig belastingkantoor.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De expositie, met maquettes en foto's van de vier ontwerpen, is al door ruim duizend mensen bezocht. Veel daarvan zijn ambtenaren, die nu nog werken in het oude Stadskantoor dat iets verderop aan de Spuiboulevard staat.

Drie varianten gaan uit van sloop en nieuwbouw, en een van een transformatie van het voormalig belastingkantoor. Het gebouw staat leeg sinds het vertrek van de Belastingdienst in 2008. Net als het naastgelegen pand, waar een bank zat.


Favoriet is er nog niet

"Veel van de mensen die komen kijken", weet Frank Sieuwerts van de gemeente Dordrecht "komen hier binnen met een voorkeur, op basis van plaatjes die ze ergens hebben gezien, maar hier zie je meningen veranderen. Een favoriet is er nog niet."

In het Spuilab, waar de ontwerpen elke middag tussen 12.00 en 17.00 uur te zien zijn, kunnen bezoekers tot en met zondagmiddag stemmen op hun favoriete variant. Een jury kiest dan de beste twee en de gemeenteraad moet dan beslissen.

In het Huis van Stad en Regio komen het nieuwe Stadskantoor, de bibliotheek, Dordrecht Marketing en de VVV te zitten. Het oude Stadskantoor wordt gesloopt en maakt plaats voor woningbouw.

Op de Spuiboulevard staat de komende jaren sowieso veel te gebeuren. De gemeente Dordrecht wil de weg zelf groener en verkeersluw maken. Voor de Spuihaven zijn er plannen voor watersport, horeca en zelfs een stadsstrand.

Lees ook

pcp

Voetballer zwaargewond, maar SSW-spelers vrijgesproken van mishandeling

Twee voetballers van de Dordtse club SSW zijn dinsdag vrijgesproken van mishandeling. Volgens de rechtbank spreken de getuigen elkaar tegen en is het politieonderzoek onvolledig. Daardoor kan niet worden vastgesteld wie het slachtoffer heeft geslagen of geschopt, schrijft Omroep Brabant.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHAPENHERDER

Herder Maria zorgt er dagelijks voor dat haar schaapjes op het droge staan

De gemeente Ridderkerk zet schapen in voor natuurlijke begrazing van stukken groen in het dorp. Deze schapen moeten verzorgd worden en wanneer nodig verplaatst worden tussen de stukken groen. Megan is benieuwd hoe het verplaatsen van deze schapen in z’n werk gaat, dus neemt herder Maria van de Velde haar mee.

pixabaypolitie

Man wil brandstof aansteken bij tankstation en smeert muren cel onder met sperma

Een man heeft afgelopen weekend brandstof op de grond gespoten en geprobeerd aan te steken bij een tankstation in Dordrecht. Hoewel een tankstationmedewerker de man meerdere keren aansprak dat hij moest stoppen, luisterde hij niet.

torenstraatbusink

Man overleden na val uit raam

Aan de Torenstraat in Dordrecht is donderdagavond een man overleden nadat hij uit het raam van een huis is gevallen.

Vrouwelijke wethouder AI gegenereerd

Hier meer vrouwelijke wethouders dan elders: vooral dit dorp springt eruit

Van de 34 wethouders in de negen gemeenten van onze streek, is 35 procent vrouw. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS en mediapartner Rijnmond. Daarmee scoort onze streek hoger dan het landelijk gemiddelde. Sliedrecht valt het meeste op, met meer vrouwen dan mannen op een wethouderspost in het college.

pillen, pixabay

Alblasserdamse vrouw (31) verstuurt verdovende middelen per post

Een 31-jarige Alblasserdamse vrouw is aangehouden omdat zij verdovende middelen via de post naar het buitenland heeft gestuurd. In haar woning werden bij de aanhouding nog duizenden pillen gevonden.