gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stemmen voor nieuw Dordts Stadskantoor

44a54ba0a98d3d4032bab8ef875f15ee.jpg

Dordtenaren kunnen nog tot en met zondag stemmen op hun favoriete nieuwe Stadskantoor. Voor dat zogenoemde Huis van Stad en Regio is keus uit vier ontwerpen, die te zien zijn in het Spuilab, naast het voormalig belastingkantoor.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De expositie, met maquettes en foto's van de vier ontwerpen, is al door ruim duizend mensen bezocht. Veel daarvan zijn ambtenaren, die nu nog werken in het oude Stadskantoor dat iets verderop aan de Spuiboulevard staat.

Drie varianten gaan uit van sloop en nieuwbouw, en een van een transformatie van het voormalig belastingkantoor. Het gebouw staat leeg sinds het vertrek van de Belastingdienst in 2008. Net als het naastgelegen pand, waar een bank zat.


Favoriet is er nog niet

"Veel van de mensen die komen kijken", weet Frank Sieuwerts van de gemeente Dordrecht "komen hier binnen met een voorkeur, op basis van plaatjes die ze ergens hebben gezien, maar hier zie je meningen veranderen. Een favoriet is er nog niet."

In het Spuilab, waar de ontwerpen elke middag tussen 12.00 en 17.00 uur te zien zijn, kunnen bezoekers tot en met zondagmiddag stemmen op hun favoriete variant. Een jury kiest dan de beste twee en de gemeenteraad moet dan beslissen.

In het Huis van Stad en Regio komen het nieuwe Stadskantoor, de bibliotheek, Dordrecht Marketing en de VVV te zitten. Het oude Stadskantoor wordt gesloopt en maakt plaats voor woningbouw.

Op de Spuiboulevard staat de komende jaren sowieso veel te gebeuren. De gemeente Dordrecht wil de weg zelf groener en verkeersluw maken. Voor de Spuihaven zijn er plannen voor watersport, horeca en zelfs een stadsstrand.

Lees ook

foto delilah nieuwe.png

Delilah en haar 1 jarige dochter moeten huis uit: ‘Dalijk sta ik op straat’

De 29-jarige Delilah uit Dordrecht zit met de handen in het haar. Ze woont tijdelijk bij haar oma met haar 1-jarige dochter, als plots haar oma overlijdt eind februari. Dat is zeer emotioneel, maar levert ook een praktisch probleem op: Delilah moet per 1 mei uit het huurhuis van oma vertrekken.

patiëntenportaal ziekenhuis.jpeg

CYBERCRIME

Patiëntendossier ASz weer bereikbaar na hack softwarebedrijf

Het cliëntenportaal van het Albert Schweitzer ziekenhuis werkt weer. Na een hack bij de softwareleverancier van het ziekenhuis was dat portaal twee weken niet te gebruiken. Volgens het ziekenhuis zijn alle dossiers weer te raadplegen, kunnen afspraken worden bekeken en folders ingezien.

OPMA20260417 Museum 40-45.jpg

Op Pad Met Ad: In gesprek met Ed Vermeulen van Museum 1940 - 1945 over de Tweede Wereldoorlog

Vrijheid is niet vanzelfsprekend, zo vindt ook presentator Ad van den Herik. In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad krijgt Ad een rondleiding door Museum 1940 - 1945. Voorzitter Ed Vermeulen leidt hem rond. De mannen gaan in gesprek over de verschillende attributen in het museum en het verhaal erachter.

Oude bibliotheek Hendrik ido Ambacht.png

Bibliotheek Hendrik-Ido-Ambacht maand lang dicht wegens verhuizing

Wie in Hendrik-Ido-Ambacht graag bij de bibliotheek komt om boeken te lenen of activiteiten bij te wonen, zal dit in mei tijdelijk op een andere locatie moeten doen. De bibliotheek is van maandag 4 mei tot en met zondag 31 mei gesloten door de verhuizing naar het vernieuwde Cascade.

9d6ad7c7-ad74-3753-a6f6-fe40f47851d5.jpg

70 jaar oude A16-verlichting krijgt tweede leven als designlamp

Jarenlang hingen ze boven de snelweg tussen Rotterdam en Breda, nu in huizen en kantoren. De lampen die ooit de A16 in onze streek verlichtten, krijgen in Rotterdam een tweede leven als designobject.

politieauto.png

Politie ziet woning met voordeur wagenwijd open

Een opvallende melding voor de politie in Papendrecht dinsdagavond. De voordeur van een woning stond wagenwijd open, terwijl er niemand aanwezig was.