Dordrecht, Netherlands

Sterren kijken bij Mercurius

Ook Sterrenwacht Mercurius is geopend tijdens de 40e editie van de Landelijke Sterrenkijkdagen.
Wilianne Schakel | 4 maart 2016 13:23 | Aangepast op 4 maart 2016 13:23
In het weekend van 11,12, en 13 maart is het centrum geopend voor bezoekers.

Er is veel te zien deze editie. De hoogtepunten zijn de maan voor het eerste kwartier, Jupiter, sterrenbeeld Orion met zijn nevels en de jonge sterrenhoop de Plejaden of Zevengesternte.

Er zijn extra vrijwilligers ingezet om informatie en verhalen te vertellen.

De bezoekers kunnen meedoen aan een prijsvraag en een bijzondere prijs winnen. De prijs is twee stukken meteorietfragment (ijzer- en steen meteoriet)


De openingstijden zijn vrijdag van 20:00 uur tot 23:00 uur, zaterdag van 13:00 uur tot 22:00 uur en zondag van 13:00 uur tot 18:00 uur

De toegang voor volwassenen is €3,25 en voor kinderen t/m 12 jaar €2,25.

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Zaterdag in Studio De Witt: schrijver en dichter Edjo Frank komt langs

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Edjo Frank. Frank is ee...

Een warme feesttent, koud bier en optredens: Dordts carnaval pakt uit

Afreizen naar het zuiden voor carnaval? Dat is helemaal niet nodig, als het aan de Dordtse carnavals...

Let op: Brug over de Noord vanaf vanavond 16 dagen dicht

Automobilisten, fietsers en voetgangers, opgelet: de Brug over de Noord is vanaf vrijdagavond de res...

Ziekenhuis verplaatst zorg gedeeltelijk tijdens afsluiting Papendrechtsebrug

Vanaf 17 juli zal patiëntenzorg vaker plaatsvinden op de locaties in Sliedrecht en Zwijndrecht, meld...

‘Elke ochtend is het drama’, dus grijpt Rijkswaterstaat in op de N915

Sta jij weleens in de file voor een stoplicht op de N915? Dan ben je niet de enige. Rijkswaterstaat ...

Van Daantje naar Rebel Rebel: zo verliep 12 jaar vegan horeca

Het is aftellen naar het eind van vegan restaurant Rebel Rebel in Dordrecht. Zondag 15 februari zijn...