Dordrecht, Netherlands

Sterrenburg zet zich al tien jaar in voor Sterrenburgers

Sterrenburgers voor Sterrenburgers bestaat alweer tien jaar. Dit werd donderdagochtend gevierd in het Cultureel Centrum Sterrenburg met koffie, taart en een roos voor alle bezoekers.
Matthijs Meerman | 10 oktober 2019 13:41 | Aangepast op 10 oktober 2019 13:41
Initiatiefneemster Anja Heijndijk zag de eenzaamheid in de wijk en startte in 2009 het initiatief. “Ik kan wel achter de geraniums gaan zitten, maar ik doe liever iets en daarom heb ik dit opgezet. Voor mijzelf en mijn sociale contacten is het ook belangrijk, ik kijk hier altijd naar uit.” Sindsdien wordt er wekelijks een activiteit georganiseerd zoals knutselen, samen ontbijten of een uitje, zoals vorige week naar een beeldentuin.

Voor veel mensen is Sterrenburgers voor Sterrenburgers een goede manier om contact te maken met andere bewoners uit de buurt. “Toen mijn man overleed, vroegen vriendinnen of ik eens mee wilde gaan. En ik vind het erg belangrijk en leuk, want ik zit er nog steeds”, vertelt Riet Balkestein, die elke week bij de activiteit aanschuift.

Lees ook

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...

Dirigent Wilhelminakerk krijgt erespeld tijdens afscheidsconcert: ‘Totaal door verrast’

Als dirigent Ries van der Zouwen (70) afgelopen weekend voor het laatst zijn stokje neerlegt na een ...

Bezwaren, kosten en onzekerheid remmen woningbouw: meeste gemeenten halen eigen ambities niet

Lang niet alle colleges hebben de woningbouwplannen die zij hadden in de afgelopen coalitieperiode, ...