Dordrecht, Netherlands

Sterrenburg zet zich al tien jaar in voor Sterrenburgers

Sterrenburgers voor Sterrenburgers bestaat alweer tien jaar. Dit werd donderdagochtend gevierd in het Cultureel Centrum Sterrenburg met koffie, taart en een roos voor alle bezoekers.
Matthijs Meerman | 10 oktober 2019 13:41 | Aangepast op 10 oktober 2019 13:41
Initiatiefneemster Anja Heijndijk zag de eenzaamheid in de wijk en startte in 2009 het initiatief. “Ik kan wel achter de geraniums gaan zitten, maar ik doe liever iets en daarom heb ik dit opgezet. Voor mijzelf en mijn sociale contacten is het ook belangrijk, ik kijk hier altijd naar uit.” Sindsdien wordt er wekelijks een activiteit georganiseerd zoals knutselen, samen ontbijten of een uitje, zoals vorige week naar een beeldentuin.

Voor veel mensen is Sterrenburgers voor Sterrenburgers een goede manier om contact te maken met andere bewoners uit de buurt. “Toen mijn man overleed, vroegen vriendinnen of ik eens mee wilde gaan. En ik vind het erg belangrijk en leuk, want ik zit er nog steeds”, vertelt Riet Balkestein, die elke week bij de activiteit aanschuift.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Coffeeshopbezoek eindigt in steekpartij met schaar: OM wil verdachte vrijspreken

De 21-jarige man die verdacht wordt van een steekpartij op het Bagijnhof in Dordrecht moet worden vr...

Rook uit scheepsruim, olierestjes in brand

Bij een scheepswerf aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft korte tijd brand gewoed in het ruim van ...

Fietscursus voor ouderen: ‘Soms schrik ik me rot’

De aanwezigheid van elektrische stepjes, snelle fietsen en fatbikes op de fietspaden zorgt ervoor da...

Kortstondige romance mondt uit in stalking en bedreiging: 730 berichten op één dag

Tegen een dertigjarige man uit Oudekerk aan den IJssel is een voorwaardelijke celstraf en een gebied...

Zonder auto tóch door de milieustraat dankzij Conny: ‘Ik ben intens blij’

De Dordtse milieustraat is toegankelijk gemaakt voor bewoners zónder auto. En dat allemaal dankzij e...

Watertoren krijgt cultureel café: ‘Dit is een hele toffe locatie’

De watertoren van Zwijndrecht zal vanaf komend najaar publiek toegankelijk worden, met de mogelijkhe...