gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sterrenburgpark in de lift: moet de achtertuin van Sterrenburg worden

db8d95f1235dd175b991178101798f14

Een terras, openbare toiletten en kano's, de wensenlijst van Sterrenburgers voor hun park is lang. Deze zomer is het Biggetjespark geopend en daarmee is de vernieuwing en verbetering van het Sterrenburgpark gestart.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Maar voor het ook echt de 'achtertuin van de wijk' is moeten er nog een hoop wensen gerealiseerd worden, dat bleek dinsdagmiddag op een bijeenkomst voor bewoners over de toekomst van het park.

"Eigenlijk willen we ernaartoe werken dat er een programma komt in het park", vertelt Milco Hoffmann van het iniatief Tuin van Sterrenburg. "Dan kun je denken aan de fysiotherapeut die daar zijn activiteiten doet, verenigingen die daar sporten, maar ook voor oudere mensen een beleeftuin waar ze terecht kunnen."

Alle doelgroepen worden volgens Hoffman in de plannen meegenomen. "We willen jong en oud iets beiden waardoor het de achtertuin van de wijk wordt. De mensen van Sterrenburg mogen het ook als de achtertuin beschouwen. Het is openbaar groen, dat mag je van jezelf beschouwen en dan moet je het ook zo gebruiken."

Voor die plannen is wel geld nodig, de facelift gaat in totaal zo'n 120.000 euro kosten. Wethouder Marco Stam heeft aangegeven dat de gemeente daarvan zo'n 40 procent wil bekostigen. Daarnaast hoopt Hoffmann een beroep te kunnen doen op diverse fondsen en Sterrenburg zelf. "We proberen ook vanuit de wijk, die heeft heel veel ondernemingen en organisaties in zich, die willen we er ook bij betrekken."

Het is de bedoeling dat het 'nieuwe' Sterrenburgpark in de zomer van 2020 gereed is.


Lees ook

politiearchiefexplosie

Halvering aanslagen met explosieven, 'maar aantal blijft te hoog'

Het aantal (pogingen tot) aanslagen met explosieven is in deze streek in de eerste zes maanden van 2026 gehalveerd ten opzichte van de eerste helft van 2025. Dat blijkt uit cijfers die de politie naar buiten heeft gebracht. In zeven van de negen gemeenten nam het aantal aanslagen af.

INV.20266.313-34173-247329

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht – Schalke 04 II (3-0)

De kop is eraf voor FC Dordrecht, dat zaterdag een 3-0 oefenzege op Schalke 04 II boekte. De goals kwamen van aanvoerder Sem Valk, spits Yunus Younous en de recent in het huwelijksbootje gestapte Nicolas Rossi.

Pieter dHontfontein, gemeente zwi

Deze Zwijndrechtse fontein krijgt een monumentale status

De Pieter d’Hontfontein aan het Pieter d’Hontplein in Zwijndrecht wordt aangewezen als gemeentelijk monument. De grote fontein is in de jaren '60 gemaakt in opdracht van de gemeente Zwijndrecht en is de enige fontein van beeldhouwer Pieter d’Hont.

merwedelingelijn01

Geen treinen tussen Dordrecht en Sliedrecht tot einde van de ochtend

Op het spoor tussen Dordrecht en Sliedrecht reden donderdagochtend geen treinen. Dit kwam door een stroomstoring, meldde ProRail.

knik in kabel spoor ProRail

Knik in kabel leidt tot chaos op spoor, maar wat is de precieze oorzaak?

Ruim een week reed er geen enkele trein vanaf Rotterdam naar het zuiden. Eén van de belangrijkste spoorverbindingen van Nederland kwam stil te liggen door een brand in een kabelgoot langs het spoor. De oorzaak? Een knik in een kabel, mogelijk als gevolg van uitzetting door de hitte.

businkongelukn214

Motorrijder overleden na botsing met vrachtwagen

Op de N214 bij Oud-Alblas is dinsdagmiddag een motorrijder om het leven gekomen. Hij kwam even na 14.00 uur in botsing met een vrachtwagen.