gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stichting Buurtgezinnen zoekt vrijwilligers: 15 kinderen zoeken nog een steungezin

80d5cb1c7307295f50cc73577144d13b

Helaas heeft niet ieder gezin tijd, geld of ruimte om alle kinderen voldoende aandacht te geven. Daarom bestaat stichting Buurtgezinnen. Het initiatief helpt gezinnen een handje door kinderen tijd met een ander gezin te bieden, en men zoekt nog vrijwilligers.

Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
Tegenwoordig kent niet iedereen zijn buren meer, iedereen heeft het druk en onze maatschappij is individualistischer dan ooit. Daarbij komt ook dat steeds meer mensen het gevoel hebben er alleen voor te staan. Stichting Buurtgezinnen probeert gezinnen, die het gevoel hebben er alleen voor te staan, een helpende hand te bieden.

De stichting, die landelijk actief is, zoekt nog naar steungezinnen in Dordrecht. ‘Opvoeden doen we samen’ is dan ook het motto van de organisatie. Nog 15 gezinnen hebben een steungezin nodig in onze stad en dat worden er steeds meer.

De stichting hoort naar eigen zeggen nog te vaak dat mensen geen tijd hebben voor een extra kind in huis. ‘Je kan met heel weinig het verschil maken’ vertelt Esther Ham, coördinator van stichting Buurtgezinnen in Dordrecht en Zwijndrecht. “We werken niet met contracten en iedereen kan zelf aangeven wat ze kunnen bieden.

Natuurlijk is het niet vrijblijvend, beide partijen moeten weten waar ze van op aankunnen, steungezinnen, maar ook vraaggezinnen. Om die reden worden er duidelijke afspraken gemaakt” vertelt Esther.

Stichting Buurtgezinnen
Stichting Buurtgezinnen wordt bekostigd door de gemeente, gezinnen die zich aanmelden als steungezinnen doen dit vrijwillig. De stichting zet zich in voor gezinnen die af en toe een extra handje kunnen gebruiken. Dit doen ze met een koppelsysteem, steungezinnen helpen vraaggezinnen, denk hierbij aan thee drinken of sporten met jongeren van zestien tot aan kleuters voor een weekendje logeren over de vloer krijgen. Steungezinnen zijn er in alle vormen en maten. De stichting bestaat in Nederland al bijna tien jaar en is negen van die tien jaar actief Dordrecht. Inmiddels zijn ze te vinden in meer dan 130 gemeentes.

Gezinnen die hulp nodig hebben kunnen zich via de website aanmelden, vervolgens gaat er een coördinator met hen in gesprek over de hulpvraag en word er gekeken of de hulpvraag overeenkomt met wat de stichting kan bieden.

Gezinnen die hulp kunnen bieden kunnen zich ook aanmelden via de website. Vervolgens wordt er contact opgenomen, worden steungezinnen thuis bezocht, is hun huis wel geschikt voor kinderen? Ook worden de eventuele kinderen van het gezin zelf ontmoet en moet er een VOG worden aangevraagd.

Lees ook

Schermafdruk op 2026-10-02 11-48-08

Op Pad Met Ad: verschillende meningen over het 'Jetten-kabinet’

In een nieuwe aflevering van 'Op Pad Met Ad' gaat presentator Ad van den Herik de straat op in Dordrecht. Hij vraagt inwoners wat zij vinden van het kabinet-Jetten. De meningen lopen uiteen. Zo noemt een bewoner het kabinet ‘hectisch’ en zou hij het graag anders zien.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in studio De Witt: 25-jarige jubileum stedenband tussen Dordrecht en Varna

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt gaat presentator Ben Corino in gesprek met Arthur den Hartog over het 25-jarige jubileum van de stedenband tussen Dordrecht en Varna. Door deze stedenband zijn door de jaren heen verschillende uitwisselingen tot stand gekomen, waaronder op het gebied van kunst en muziek.

nieuwlekkerland

Bekladdingen met hakenkruizen in Israëlische vlag, gemeente doet aangifte

Op meerdere plekken in Nieuw-Lekkerland zijn woensdag bekladdingen van Israëlische vlaggen met hakenkruizen aangetroffen. De gemeente Molenlanden heeft aangifte gedaan.

treindordt

'Zorgwekkende situatie': politie pakt dronken ouders op die met baby in trein zitten

De politie heeft afgelopen weekend twee dronken ouders opgepakt in de trein. Zij hadden hun kindje van nog geen jaar oud bij zich, maar waren niet in staat om voor het kind te zorgen. Agenten spreken over een "zorgwekkende situatie".

artikelfoto busje OM Da Vinci

Sleutelen aan bus van criminelen: deze scholieren mogen dat

Een bus die ooit onderdeel was van de criminaliteit, krijgt een nieuwe bestemming in Dordrecht. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft het in beslag genomen voertuig overgedragen aan het Nationaal Programma Dordt West, dat de bus vervolgens schenkt aan de opleiding Automotive van het Da Vinci College. Studenten kunnen het voertuig gebruiken als praktijkobject om hun technische vaardigheden te ontwikkelen.

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.