gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stichting De Stad bestaat 25 jaar

Stichting de Stad bestaat 25 jaar. Dat wordt vrijdag in het Dolhuis gevierd met een presentatie over een boek over de activiteiten van de afgelopen 25 jaar.

Sofia Letova |  | Aangepast op
De Stichting bestaat uit Architecten, stedenbouwkundigen, kunstenaars en vormen samen het Architectuurcentrum Dordrecht en zet zich in voor de kwaliteit van de architectuur en de openbare ruimte in de stad.

Het grootste succes van de stichting is het kleurenonderzoek wat geresulteerd heeft in het Dordtse kleurenpalet. Dat is een waaier waarop kleuren staan die gebruikt worden voor monumenten of huizen. "Een harmonisch palet met het doel om de openbare ruimte mooier te maken", zegt Hendrik Jan Groeneweg, bestuurslid van Stichting de Stad.

In de toekomst wil de Stichting meer met water gaan doen en willen zij niet meer in de polders bouwen, maar deze wel verdichten. Het belangrijkste aspect waar de stichting zich op wil gaan richten is duurzaamheid.

Lees ook

kat vermist

Kat Oscar verdween op hoge snelheid, nu is hij terug bij Remco: 'Ik kon bijna niet praten'

Mooi nieuws: de ruim anderhalve week vermiste kat Oscar is gevonden. Oscar verdween op hoge snelheid vanuit Rijsoord, maar werd woensdagavond door iemand gezien in het Brabantse Oudenbosch. Zijn baasje Remco van Die is opgelucht: “Toen ik werd gebeld, kon ik bijna niet praten."

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?

VAN DRUNEN-MOTOCROSS-GP-07-GER-2026

Na harde val raakt WK-titel steeds verder uit zicht voor pechvogel Van Drunen

Er moet een wonder gebeuren als Lotte van Drunen nog wereldkampioen motorcross wil worden dit jaar. De 18-jarige Sliedrechtse kwam zondag in Duitsland hard ten val en heeft na twee van de vijf raceweekenden een achterstand van 44 punten op de huidige WK-leider.

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”

PSX_20260529_191757

Bewoners afgebrande woonboerderij dankbaar voor hulp: 'Geraakt door de enorme betrokkenheid'

De bewoners van de woonboerderij die vrijdag in Bleskensgraaf in vlammen is opgegaan, hebben hun dank uitgesproken voor alle hulp sindsdien. Ze kregen een dag later al vervangende woon- en werkruimte. “Deze gebeurtenis laat zien hoe kwetsbaar alles kan zijn, maar ook hoeveel kracht er schuilt in saamhorigheid, medemenselijkheid en geloof.”

2606028031

Neergestoken man (21) in ziekenhuis overleden aan verwondingen

De 21-jarige man die maandagnacht zwaargewond raakte bij een steekpartij in Zwijndrecht, is aan zijn verwondingen overleden. Dat laat de politie via sociale media weten.