gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stichting DOOR verhuist naar De Munt

51e82c4b265243630876330269bd6ced

Culturele ontmoetingsplaats DOOR verhuist eind dit jaar naar De Munt op de Voorstraat. Dat maakte bestuurslid David Stillebroer afgelopen vrijdag bekend in de radiouitzending Via Cultura.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Met de verhuizing is de stichting weer een klein beetje terug op oud terrein, want een aantal jaar geleden begon DOOR ook op de Voorstraat. In 2018 verhuisde de stichting naar het oude Stadskantoor op de Spuiboulevard, wat een hoop extra ruimte opleverde voor ateliers, concerten en sociale bijeenkomsten.

Stichting DOOR is nog in gesprek met de gemeente, vertelt Stillebroer in het radioprogramma, “maar het plan is om rond half november de sleutel te krijgen en we hopen in februari over te gaan.” DOOR mag De Munt de komende 5 jaar betrekken “Dat is fijn, want we hebben tot nu toe toch een beetje een nomadisch bestaan in de stad geleid.”

In De Munt komt plaats voor 28 ateliers en vijf gemeenschappelijke werkplaatsen. “Er komen dus mensen met een vast atelier, mensen die regelmatig de werkplaats delen, en er is ook ruimte voor bijvoorbeeld workshops.” Ook de concerten en feestjes blijven doorgaan op De Munt: “Vroeger was dit een muziekschool, dus er is een prachtig podium met uitstekende akoestiek,” zegt Stillebroer.

De atelierhouders en vrijwilligers van DOOR zijn vorige week al ingelicht door het bestuur. Stillebroer laat weten dat zij ‘nieuwsgierig maar enthousiast’ reageerden op het nieuws.

“De Munt is wat kleiner dan het Stadskantoor, maar het is een karakteristiek pand met fantastische mogelijkheden.”

Video: Via Cultura

Lees ook

distelapparath-drive-in-theater-5150064

Op deze plek komt een tijdelijke drive-in bioscoop

Wie kent de filmbeelden niet? Je rijdt met je auto een terrein op en kijkt vanuit je voertuig naar een film. Aan de Laan van Europa, vlakbij hotel Van der Valk in Dordrecht, verrijst in het weekend van 23 tot en met 25 oktober een drive-in bioscoop. Gedurende drie dagen worden daar elf films vertoond.

Website foto

Deze Dordtse polder is jarig: honderd jaar geleden ingedijkt

De Biesboschpolder in Dordrecht bestaat op 1 september precies honderd jaar. In al die jaren heeft het gebied meerdere functies gehad: van werkverschaffingsproject tot landbouwgrond en de laatste decennia steeds vaker als recreatief natuurgebied. Onder de rook van de wijk Sterrenburg genieten nu steeds meer natuurliefhebbers van er kunnen wandelen, fietsen of de hond uitlaten.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Uitgestelde Zoomer Wantijrun vindt zondag plaats

De Zoomer Wantijrun  staat zondag op het programma. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelde zich door de hitte genoodzaakt er een streep door te zetten.

20230609-Beschermde-status-graven-KNIL-veteranen-768x560

Een speciaal plekje voor onze oorlogshelden: dit dorp doet een oproep

De gemeente Ridderkerk doet een oproep aan nabestaanden van (KNIL-)veteranen. Zij kunnen het graf van hun dierbaren een beschermde status geven op de begraafplaats van het dorp. Hierbij kunnen ze er ook voor kiezen om het onderhoud aan de gemeente over te laten.

sliedrechtdrone

Inwoners denken mee over wonen in Sliedrecht

Wat is er nodig om goed en passend wonen mogelijk te maken voor iedereen? Om dat beter in kaart te krijgen, kunnen inwoners van Sliedrecht tot en met 28 september een enquête invullen. De antwoorden vormen voor de gemeente een belangrijke basis in het vormen van een nieuwe woonvisie.

2609066002

Auto zwaar beschadigd na crash; twee mannen met alcohol op zeggen niet te hebben gereden

Een auto is afgelopen weekend zwaar beschadigd geraakt bij een eenzijdig ongeval in Hardinxveld-Giessendam. De politie trof bij de auto twee mannen aan die onder invloed waren van alcohol, maar beiden verklaarden niet te hebben gereden.