gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stichting DOOR verhuist naar De Munt

51e82c4b265243630876330269bd6ced

Culturele ontmoetingsplaats DOOR verhuist eind dit jaar naar De Munt op de Voorstraat. Dat maakte bestuurslid David Stillebroer afgelopen vrijdag bekend in de radiouitzending Via Cultura.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Met de verhuizing is de stichting weer een klein beetje terug op oud terrein, want een aantal jaar geleden begon DOOR ook op de Voorstraat. In 2018 verhuisde de stichting naar het oude Stadskantoor op de Spuiboulevard, wat een hoop extra ruimte opleverde voor ateliers, concerten en sociale bijeenkomsten.

Stichting DOOR is nog in gesprek met de gemeente, vertelt Stillebroer in het radioprogramma, “maar het plan is om rond half november de sleutel te krijgen en we hopen in februari over te gaan.” DOOR mag De Munt de komende 5 jaar betrekken “Dat is fijn, want we hebben tot nu toe toch een beetje een nomadisch bestaan in de stad geleid.”

In De Munt komt plaats voor 28 ateliers en vijf gemeenschappelijke werkplaatsen. “Er komen dus mensen met een vast atelier, mensen die regelmatig de werkplaats delen, en er is ook ruimte voor bijvoorbeeld workshops.” Ook de concerten en feestjes blijven doorgaan op De Munt: “Vroeger was dit een muziekschool, dus er is een prachtig podium met uitstekende akoestiek,” zegt Stillebroer.

De atelierhouders en vrijwilligers van DOOR zijn vorige week al ingelicht door het bestuur. Stillebroer laat weten dat zij ‘nieuwsgierig maar enthousiast’ reageerden op het nieuws.

“De Munt is wat kleiner dan het Stadskantoor, maar het is een karakteristiek pand met fantastische mogelijkheden.”

Video: Via Cultura

Lees ook

politie 01

Jongen (17) zwaar mishandeld bij uitgaansgelegenheid

Een 17-jarige jongen uit Zwijndrecht is afgelopen weekend zwaar mishandeld in Rotterdam. Hij raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht.

PSX_20260728_202912

Vuurzee op oplegger, elektrische karretjes in vlammen op

Twee elektrische voertuigen zijn dinsdagavond verwoest door brand in Heerjansdam. Ze stonden op de oplegger van een busje.

Nieuw project (7)

Volkstuinvereniging op zoek naar potentiële groene vingers

De poorten van de Dordtse moestuinvereniging Klein Grondbezit aan de Arie Schaapweg staan zaterdag 15 augustus wagenwijd open. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen geïnteresseerden tijdens de open dag kennismaken met tuinieren in een volkstuincomplex. Voorzitter Jan van Uden (66) hoopt vooral te laten zien dat tuinieren meer is dan alleen groenten verbouwen.

alicesprings

Zondag op TV Dordrecht: Big Rivers-concert Alice Springs

Augustus is Big Rivers-maand, met iedere week een concert van de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. De komende zondagen is het slotconcert van Alice Springs te zien op TV Dordrecht.

parkmerwesteinarchief

Ook botulisme in Park Merwestein vastgesteld

Bij een eend in Park Merwestein in Dordrecht is botulisme vastgesteld. De gemeente vraagt bezoekers van het park daarom om niet te zwemmen of spelen in het water, honden niet in het water te laten zwemmen en geen eenden of andere watervogels te voeren of aan te raken.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.