gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stichting DOOR verhuist naar De Munt

51e82c4b265243630876330269bd6ced

Culturele ontmoetingsplaats DOOR verhuist eind dit jaar naar De Munt op de Voorstraat. Dat maakte bestuurslid David Stillebroer afgelopen vrijdag bekend in de radiouitzending Via Cultura.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Met de verhuizing is de stichting weer een klein beetje terug op oud terrein, want een aantal jaar geleden begon DOOR ook op de Voorstraat. In 2018 verhuisde de stichting naar het oude Stadskantoor op de Spuiboulevard, wat een hoop extra ruimte opleverde voor ateliers, concerten en sociale bijeenkomsten.

Stichting DOOR is nog in gesprek met de gemeente, vertelt Stillebroer in het radioprogramma, “maar het plan is om rond half november de sleutel te krijgen en we hopen in februari over te gaan.” DOOR mag De Munt de komende 5 jaar betrekken “Dat is fijn, want we hebben tot nu toe toch een beetje een nomadisch bestaan in de stad geleid.”

In De Munt komt plaats voor 28 ateliers en vijf gemeenschappelijke werkplaatsen. “Er komen dus mensen met een vast atelier, mensen die regelmatig de werkplaats delen, en er is ook ruimte voor bijvoorbeeld workshops.” Ook de concerten en feestjes blijven doorgaan op De Munt: “Vroeger was dit een muziekschool, dus er is een prachtig podium met uitstekende akoestiek,” zegt Stillebroer.

De atelierhouders en vrijwilligers van DOOR zijn vorige week al ingelicht door het bestuur. Stillebroer laat weten dat zij ‘nieuwsgierig maar enthousiast’ reageerden op het nieuws.

“De Munt is wat kleiner dan het Stadskantoor, maar het is een karakteristiek pand met fantastische mogelijkheden.”

Video: Via Cultura

Lees ook

villakinderdijk

Deze villa was 100 jaar van dezelfde familie en staat nu te koop: ‘Prijs rond de 7 miljoen’

In 1917 werd er in Kinderdijk een luxe villa aan de Lek opgeleverd. Honderd jaar lang was het enorme huis in de handen van één ondernemersfamilie. Tot nu, want de woning staat sinds deze week in de verkoop. “De prijs kan zomaar oplopen tot zeven miljoen euro.“

fotoa15

Meerdere gewonden nadat man inrijdt op file: taakstraf voor bestuurder werkbus

Een man is woensdag veroordeeld tot een taakstraf en een voorwaardelijke rijontzegging. De 28-jarige M.L. uit Lekkerkerk reed in augustus 2024 in volle vaart in op een file op de A15, waardoor meerdere mensen gewond raakten.

businkautobrandhagi

Twee autobranden in één nacht in de streek

Op twee plekken in de streek zijn in de nacht van woensdag op donderdag auto’s in vlammen opgegaan. Eerst was het raak aan de Sluisweg in Hardinxveld-Giessendam, nog geen uur later aan de Buitendijks in Papendrecht.

Nieuw project (1)

Burgemeester geschokt door ernstige verkrachtingszaak: ‘Zeer heftige, traumatische ervaring’

De ernstige zedenzaak in Sliedrecht die eerder deze week aan het licht kwam, maakt volgens burgemeester Jan de Vries veel los in het dorp. “De berichtgeving heeft mij geschokt”, zegt hij in een reactie.

8962698e-c059-33fd-9041-41a6f34e427d

Acht kleine katjes gedumpt in wasmand langs drukke weg

Acht kittens in een wasmand langs een drukke weg. Het is niet bepaald de ideale plek voor jonge diertjes. Vrijdagochtend ontdekte een vrouw de mand langs de Parallelweg in Hardinxveld-Giessendam en schakelde de dierenambulance in.

20260929153649

Veel vertraging op A16: meerdere ongelukken en te hoog voertuig bij tunnel

Op de A16 richting Rotterdam stonden dinsdagmiddag meerdere files. Dit kwam door ongelukken bij Dordrecht en Ridderkerk. Ook was een tunnelbuis van de Drechttunnel tijdelijk afgesloten door een te hoog voertuig.