gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stichting DOOR verhuist naar De Munt

51e82c4b265243630876330269bd6ced

Culturele ontmoetingsplaats DOOR verhuist eind dit jaar naar De Munt op de Voorstraat. Dat maakte bestuurslid David Stillebroer afgelopen vrijdag bekend in de radiouitzending Via Cultura.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Met de verhuizing is de stichting weer een klein beetje terug op oud terrein, want een aantal jaar geleden begon DOOR ook op de Voorstraat. In 2018 verhuisde de stichting naar het oude Stadskantoor op de Spuiboulevard, wat een hoop extra ruimte opleverde voor ateliers, concerten en sociale bijeenkomsten.

Stichting DOOR is nog in gesprek met de gemeente, vertelt Stillebroer in het radioprogramma, “maar het plan is om rond half november de sleutel te krijgen en we hopen in februari over te gaan.” DOOR mag De Munt de komende 5 jaar betrekken “Dat is fijn, want we hebben tot nu toe toch een beetje een nomadisch bestaan in de stad geleid.”

In De Munt komt plaats voor 28 ateliers en vijf gemeenschappelijke werkplaatsen. “Er komen dus mensen met een vast atelier, mensen die regelmatig de werkplaats delen, en er is ook ruimte voor bijvoorbeeld workshops.” Ook de concerten en feestjes blijven doorgaan op De Munt: “Vroeger was dit een muziekschool, dus er is een prachtig podium met uitstekende akoestiek,” zegt Stillebroer.

De atelierhouders en vrijwilligers van DOOR zijn vorige week al ingelicht door het bestuur. Stillebroer laat weten dat zij ‘nieuwsgierig maar enthousiast’ reageerden op het nieuws.

“De Munt is wat kleiner dan het Stadskantoor, maar het is een karakteristiek pand met fantastische mogelijkheden.”

Video: Via Cultura

Lees ook

yv2026220NKS05997

Dit zijn de eerste tegenstanders van FC Dordrecht in het nieuwe seizoen

FC Dordrecht opent het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen op vrijdag 7 augustus thuis tegen Jong Ajax. Dat staat in het concept-competitieprogramma dat de KNVB woensdagochtend lanceerde.

coalitiepapendrecht

Beoogd gemeentebestuur met PVV is voor start al meerderheid kwijt: 'Ben er ziek van'

Verwarring en frustratie in de Papendrechtse politiek: een dag voordat het nieuwe college van PVV, VVD en Onafhankelijk Papendrecht (OP) zou worden geïnstalleerd, heeft het geen meerderheid meer in de raad. OP-fractielid Hendrika Hoekstra heeft zich afgesplitst van haar partij en gaat als zelfstandig raadslid verder. De geplande benoeming van de nieuwe wethouders gaat dan ook niet door.

2606028031

Neergestoken man (21) in ziekenhuis overleden aan verwondingen

De 21-jarige man die maandagnacht zwaargewond raakte bij een steekpartij in Zwijndrecht, is aan zijn verwondingen overleden. Dat laat de politie via sociale media weten.

soeteman foto

Na een eeuw valt doek voor Soeteman Tweewielers: 'Dankbaar voor alle klanten'

Een begrip in Dordrecht verdwijnt uit het straatbeeld. Na honderd jaar sluit Soeteman Tweewielers op 12 juni definitief de deuren van de winkel en werkplaats aan de Brouwersdijk. Daarmee komt een einde aan een familiebedrijf dat drie generaties lang verbonden was aan de stad.

Stil film Fuga

Bachfestival op TV Dordrecht: première film 'Fuga'

In opdracht van het festival maakte Sarah Blok een korte speelfilm, geïnspireerd door de structuur van Bach's fuga’s. De film ging gisteren in première tijdens de tiende editie van het Bachfestival in Dordrecht en is deze zondag voor het eerst te zien op TV Dordrecht.

margot smalste huis

Margot woont in het smalste huis van Dordt: 'Alles past erin!'

Hoe smal zou het smalste huis zijn in Dordrecht? Margot de Groot kan het weten, want zij woont al 9 jaar lang aan de Voorstraat in het smalste huis van de stad. Het huis is ruim 2,5 meter breed en heeft in totaal 3 verdiepingen.