gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stichting Leergeld geeft ruim 130 laptops aan basisschoolleerlingen

6a488ddc2f1b75ff43ed0cda555d2ee4

Duizenden leerlingen krijgen sinds half maart thuis les via internet. Maar een laptop is niet voor alle ouders betaalbaar. Stichting Leergeld heeft daarom de afgelopen weken ruim 130 laptops uitgedeeld aan basisschoolkinderen in de Drechtsteden.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Duizenden leerlingen krijgen sinds half maart thuis les via internet. Een laptop is echter niet voor alle ouders betaalbaar. Stichting Leergeld heeft daarom de afgelopen weken ruim 130 laptops uitgedeeld aan basisschoolkinderen in de Drechtsteden.
Duizenden leerlingen krijgen sinds half maart thuis les via internet. Een laptop is echter niet voor alle ouders betaalbaar. Stichting Leergeld heeft daarom de afgelopen weken ruim 130 laptops uitgedeeld aan basisschoolkinderen in de Drechtsteden.Duizenden leerlingen krijgen sinds half maart thuis les via internet. Een laptop is echter niet voor alle ouders betaalbaar. Stichting Leergeld heeft daarom de afgelopen weken ruim 130 laptops uitgedeeld aan basisschoolkinderen in de Drechtsteden.

Stichting Leergeld ondersteunt kinderen die in armoede opgroeien. De stichting zorgt bijvoorbeeld dat ze op schoolreis kunnen of geld hebben om bij een sportvereniging te gaan. Toen de scholen half maart dichtgingen, kreeg de stichting enorm veel aanvragen van ouders, gemeentes en scholen.

Zo kreeg Islamitische basisschool Ikra in Zuidhoven afgelopen donderdag 50 laptops binnen. John Peters van Stichting Leergeld vertelt: "De meeste gezinnen hebben thuis wel een laptop, maar juist degenen die minder te besteden hebben, zijn nu de dupe van deze situatie. Veel kinderen hadden zonder deze laptops geen lessen kunnen volgen."

Lees ook

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.

nepagentomroepmaxpolitie

Gemeente waarschuwt: met deze babbeltruc worden mensen in Ridderkerk beroofd

De gemeente Ridderkerk en de politie waarschuwen voor oplichters die langs de deur gaan bij inwoners en via een sluwe babbeltruc weten binnen te komen bij de mensen. Door deze babbeltruc zijn er al bij meerdere mensen bezittingen gestolen.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandeling treinconducteur nog niet gepakt, politie toont herkenbare beelden

De politie heeft nog geen tips binnengekregen over de verdachte die begin november een treinconducteur heeft mishandeld bij station Sliedrecht. Daarom zijn maandagmiddag herkenbare beelden van de man naar buiten gebracht, zo laat een woordvoerder weten aan deze streekomroep.

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

jdg_04-08-26_inlaat_Kinderdijk_1I6A2423

Dit merken we in de streek van de aanhoudende droogte

We kennen Nederland als een nat land, maar deze zomer is dat wel anders. We hebben een zeer droge juli-maand achter de rug en ook in augustus is het erg droog. Op diverse plekken in ons land worden maatregelen genomen, zoals onttrekkingsverboden, de inzet van noodpompen en aanpassingen van de sluizen. Maar wat betekent de droogte voor onze streek?

brand in vrachtwagen

Vlammen uit dashboard van vrachtwagen

Lichte paniek in de cabine van een vrachtwagen: dinsdagavond komen er plots vlammen uit het dashboard van een vrachtwagen op de Merwedestraat in Dordrecht. De brandweer is er snel bij.