gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stichting Leergeld geeft ruim 130 laptops aan basisschoolleerlingen

6a488ddc2f1b75ff43ed0cda555d2ee4.jpg

Duizenden leerlingen krijgen sinds half maart thuis les via internet. Maar een laptop is niet voor alle ouders betaalbaar. Stichting Leergeld heeft daarom de afgelopen weken ruim 130 laptops uitgedeeld aan basisschoolkinderen in de Drechtsteden.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Duizenden leerlingen krijgen sinds half maart thuis les via internet. Een laptop is echter niet voor alle ouders betaalbaar. Stichting Leergeld heeft daarom de afgelopen weken ruim 130 laptops uitgedeeld aan basisschoolkinderen in de Drechtsteden.
Duizenden leerlingen krijgen sinds half maart thuis les via internet. Een laptop is echter niet voor alle ouders betaalbaar. Stichting Leergeld heeft daarom de afgelopen weken ruim 130 laptops uitgedeeld aan basisschoolkinderen in de Drechtsteden.Duizenden leerlingen krijgen sinds half maart thuis les via internet. Een laptop is echter niet voor alle ouders betaalbaar. Stichting Leergeld heeft daarom de afgelopen weken ruim 130 laptops uitgedeeld aan basisschoolkinderen in de Drechtsteden.

Stichting Leergeld ondersteunt kinderen die in armoede opgroeien. De stichting zorgt bijvoorbeeld dat ze op schoolreis kunnen of geld hebben om bij een sportvereniging te gaan. Toen de scholen half maart dichtgingen, kreeg de stichting enorm veel aanvragen van ouders, gemeentes en scholen.

Zo kreeg Islamitische basisschool Ikra in Zuidhoven afgelopen donderdag 50 laptops binnen. John Peters van Stichting Leergeld vertelt: "De meeste gezinnen hebben thuis wel een laptop, maar juist degenen die minder te besteden hebben, zijn nu de dupe van deze situatie. Veel kinderen hadden zonder deze laptops geen lessen kunnen volgen."

Lees ook

prostitutiedrugs.png

Woning voor zes maanden dicht vanwege langdurige overlast

Een woning in de Papendrechtse wijk Middenpolder moet voor zes maanden dicht. Het huis zorgde volgens de gemeente al lange tijd voor overlast: zo werd er bij een controle eerder illegale prostitutie aangetroffen en waren er signalen van mogelijke drugshandel.

fotovoorzwi.png

Onder invloed van drugs sticht man brand: rechtbank kiest hulp boven celstraf

De man die in 2024 brand stichtte in een Zwijndrechtse garagebox, hoeft niet naar de gevangenis. Dat heeft de rechtbank bepaald. Omdat hij met psychische en sociale problemen kampt, verkiest de rechtbank hulp boven een celstraf.

fotomerwedestraatweg.png

Brandgevaar: verenigingen moeten halsoverkop pand uit. 'Waar moeten we naartoe?'

Een brief op de mat krijgen dat je binnen een week je pand wordt uitgezet. Dit overkwam verschillende verenigingen en organisaties uit Dordrecht. Ze zitten tot eind deze week nog in het oude schoolgebouw langs de N3 op de Staart. Daarna worden ze op straat gezet, want het gebouw voldoet niet aan brandveiligheidseisen.

dd20251017DSC00742.jpg

Illegale kaartjes te koop in aanloop naar FC Dordrecht – ADO

ADO Den Haag kan zondag op bezoek bij FC Dordrecht kampioen worden, maar in het uitvak mogen slechts 200 supporters. Er is daarom veel vraag naar kaarten, óók op thuistribunes, maar doorverkoop is ten strengste verboden. “Er zijn pogingen gedaan, die hebben we kunnen tackelen”, laat algemeen directeur Hans de Zeeuw weten.

01 vormgeving_RTV Dordrecht nieuws.00_01_38_02.Still001.png

Piepjonge fietser naar het ziekenhuis na aanrijding

Op de Merwedestraat in Dordrecht is woensdagmiddag een jonge fietser gevallen. Bij het oversteken werd het jongetje geschept door een bestuurder.

spuiweg--spuiboulevard.jpg

Een deel van de Spuiweg 10 dagen afgesloten

Nu de Hellingen weer open is, is de afslag Spuiweg-Spuiboulevard afgesloten voor auto’s en fietsers. Van 7 april tot en met 17 april zal de weg onbereikbaar zijn. Er wordt gewerkt aan kabels en leidingen, in opdracht van Stedin.