gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stichting Leergeld helpt in 2018 recordaantal kinderen

c6b8187633fac4864489603d0a4bf454

5.326 kinderen uit de Drechtsteden zijn er in 2018 geholpen door Stichting Leergeld. Dat zijn er ongeveer 150 meer dan het jaar ervoor. Zeker de helft van de kinderen hiervan komt uit Dordrecht.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De stichting helpt kinderen van vier tot achttien jaar waarvan de ouders het financieel moeilijk hebben. Zo kregen de kinderen eind vorig jaar sinterklaascadeautjes en kleren. Daarnaast zorgt de stichting ervoor dat deze kinderen lid kunnen worden van een sportvereniging of muziekles volgen.

Uit onderzoek van Onderzoeksbureau Drechtsteden blijkt dat Stichting Leergeld 90 procent van de kinderen uit hun doelgroep helpt.

“Het is fijn dat we ze kunnen helpen. Dat doet ons goed”, vertelt secretaris Tom Hoogerwerf. In 2018 zijn er in Dordrecht ruim 200 meer kinderen geholpen dan in 2017. “Het is droevig dat dit nodig is.”

Stichting Leergeld werd de afgelopen jaren geleid door directeur Bob van de Burgt een begrip in de Drechtsteden. Dit jaar draagt hij het stokje over.

Lees ook

Boeken tussen dozen en portret

65.000 boeken verhuizen: bibliotheek AanZet vraagt ook klanten om mee te sjouwen

Een monsterklus voor personeel van de stadsbibliotheek in Dordrecht. Na 40 jaar verhuist de bieb van AanZet namelijk naar het nieuwe Dordthuis, waar het samen met onder meer de gemeente het nieuwe onderkomen zal betrekken. Maandag start het personeel al op de nieuwe plek, daarna volgen duizenden boeken. En de bieb kan de hulp van klanten daarbij goed gebruiken.

foto debat voorzieningen

In deze wijken is geen huisarts of supermarkt, al komt daar misschien verandering in

Er moeten meer voorzieningen in of nabij de wijken Amstelwijck, Wilgenwende en Dordtse Hout komen. Dat vindt bijna de volledige gemeenteraad. Het college heeft de opdracht gekregen om mogelijkheden voor onder meer een huisarts, supermarkt en kinderopvang te onderzoeken.

PSX_20261022_083804

SGP stelt vragen over blokkade Fokker, burgemeester reageert

De SGP in Papendrecht wil opheldering over de blokkade van vliegtuigbouwer Fokker door tientallen pro-Palestijnse activisten op donderdag. De partij heeft schriftelijke vragen gesteld over de politie-inzet, mogelijke vervolging van actievoerders en de afhandeling van eerdere acties bij het bedrijf.

fatbike 1

Komt er een fatbikeverbod in Papendrecht? Gemeenteraad verdeeld over aanpak

Het leek een gelopen race, maar het tijdelijk college van Papendrecht krijgt een voorgesteld fatbikeverbod niet zomaar door de raad. Vanuit de gemeenteraad klinkt er donderdagavond namelijk veel kritiek op het plan. Zo wordt er geopperd om eerst meer te handhaven op de bestaande regels. “Ik denk dat er flinke boetes moeten worden uitgedeeld voordat het anders wordt”, vertelt D66-raadslid Trijntje van Es.

businkoverledenpersoon

Politie vindt overleden persoon in huis

In een huis aan de Pluvierstraat in Dordrecht is zondagavond een overleden persoon gevonden. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk.

sportclinic foto artikel

Sportclinics voor ouderen: 'Het houdt je niet alleen fysiek gezond, maar ook mentaal'

Hoe houd en krijg je 50-Plussers uit Hardinxveld-Giessendam aan het sporten? Via verschillende clinics van Old Stars proberen ze bij onder meer de Lawn Tennis Club De Merwede ouderen te motiveren in beweging te komen en te blijven. Zelfs oud- topsporters worden daarvoor ingevlogen: "Kom van die luie bank af!"