gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stichting Leergeld helpt in 2018 recordaantal kinderen

c6b8187633fac4864489603d0a4bf454

5.326 kinderen uit de Drechtsteden zijn er in 2018 geholpen door Stichting Leergeld. Dat zijn er ongeveer 150 meer dan het jaar ervoor. Zeker de helft van de kinderen hiervan komt uit Dordrecht.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De stichting helpt kinderen van vier tot achttien jaar waarvan de ouders het financieel moeilijk hebben. Zo kregen de kinderen eind vorig jaar sinterklaascadeautjes en kleren. Daarnaast zorgt de stichting ervoor dat deze kinderen lid kunnen worden van een sportvereniging of muziekles volgen.

Uit onderzoek van Onderzoeksbureau Drechtsteden blijkt dat Stichting Leergeld 90 procent van de kinderen uit hun doelgroep helpt.

“Het is fijn dat we ze kunnen helpen. Dat doet ons goed”, vertelt secretaris Tom Hoogerwerf. In 2018 zijn er in Dordrecht ruim 200 meer kinderen geholpen dan in 2017. “Het is droevig dat dit nodig is.”

Stichting Leergeld werd de afgelopen jaren geleid door directeur Bob van de Burgt een begrip in de Drechtsteden. Dit jaar draagt hij het stokje over.

Lees ook

Batavia in de Bataviahaven - ovv Sander Wit

Dordts bedrijf zorgt voor transport van historisch schip

Voor onderhoud moet de historische Batavia heen en weer tussen Lelystad en Amsterdam. Voor dit bijzondere transport wordt onder meer de Dordtse Koninklijke Van der Wees Groep B.V. ingeschakeld, die een belangrijke rol speelt bij de verplaatsing van het schip.

Sara bij Jetten foto David Mingelen

Chronisch zieke Sara (11) praat met premier Rob Jetten: 'Hij zei dat hij er iets mee gaat doen'

De chronisch zieke Sara Verbrugge (11) uit Dordrecht heeft deze week gesproken met premier Rob Jetten over zeldzame ziektes en de problemen waar mensen met een beperking dagelijks tegenaan lopen. "Ik vond de premier heel aardig en hij zei ook dat hij er iets mee ging doen."

Albert Schweitzer Ziekenhuis duurzaamheid

Kunstwerk en museum voor zinloos afval: ziekenhuis wil afvalberg verminderen

Hoe kom je als ziekenhuis af van een jaarlijkse berg restafval van meer dan 650.000 kilo? Voor die uitdaging staat het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht. Hoewel de afvalstroom naar nul brengen een utopie is, wil het ziekenhuis wel grote stappen zetten. Om dat doel kracht bij te zetten, is ziekenhuisafval zichtbaar gemaakt in de centrale hal met een kunstwerk en een tijdelijk ‘museum voor zinloos afval’.

vluchteindigtopvluchtstrook

Bestuurder rijdt 200 km/u en door rood licht, maar vlucht eindigt door lege tank

Een Belgisch voertuig dat op hoge snelheid op de vlucht was geslagen voor de politie, is zaterdagavond langs de A16 gestrand. "De inzittenden hadden geen rekening gehouden met één ding: een auto rijdt op brandstof en die moet op tijd worden bijgevuld", aldus de politie.

Artikelfoto Ridderkerk openingstijden

Na 16 jaar discussie kunnen winkels in Ridderkerk open op zondag

Ridderkerkers kunnen vanaf 4 oktober op zondag gaan winkelen. De gemeenteraad keurde donderdag een initiatiefvoorstel voor zondagsopening goed. Het voorstel was ingediend door de coalitiepartijen Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks. Achttien raadsleden stemden voor, elf waren tegen.

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.