gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stichting Leergeld helpt in 2018 recordaantal kinderen

c6b8187633fac4864489603d0a4bf454

5.326 kinderen uit de Drechtsteden zijn er in 2018 geholpen door Stichting Leergeld. Dat zijn er ongeveer 150 meer dan het jaar ervoor. Zeker de helft van de kinderen hiervan komt uit Dordrecht.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De stichting helpt kinderen van vier tot achttien jaar waarvan de ouders het financieel moeilijk hebben. Zo kregen de kinderen eind vorig jaar sinterklaascadeautjes en kleren. Daarnaast zorgt de stichting ervoor dat deze kinderen lid kunnen worden van een sportvereniging of muziekles volgen.

Uit onderzoek van Onderzoeksbureau Drechtsteden blijkt dat Stichting Leergeld 90 procent van de kinderen uit hun doelgroep helpt.

“Het is fijn dat we ze kunnen helpen. Dat doet ons goed”, vertelt secretaris Tom Hoogerwerf. In 2018 zijn er in Dordrecht ruim 200 meer kinderen geholpen dan in 2017. “Het is droevig dat dit nodig is.”

Stichting Leergeld werd de afgelopen jaren geleid door directeur Bob van de Burgt een begrip in de Drechtsteden. Dit jaar draagt hij het stokje over.

Lees ook

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.

verdachterid

81-jarige vrouw geeft sieraden mee aan nep-rechercheur, politie zoekt jonge verdachte

Een 81-jarige vrouw uit Ridderkerk is slachtoffer geworden van een babbeltruc waarbij een nep-rechercheur haar sieraden buitmaakt. De vrouw krijgt eerst iemand aan de telefoon die zich voordoet als rechercheur. Later verschijnt een jonge man bij haar woning om de sieraden op te halen.

tv47kenya

Sliedrechter benoemd tot minister in omstreden parallelle regering Sudan

Een man uit Nederland is begin mei benoemd tot minister van Justitie in een omstreden regering van de Rapid Support Forces (RSF) in Sudan. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS. Bronnen melden aan Rijnmond dat het gaat om een man uit Sliedrecht.

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.

businkautobrandwillemmarisstraat

Metershoge vlammen slaan uit auto

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Dordrecht. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen uit het voertuig.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Femke Hameetman

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Femke Hameetman. Zij is artistiek directeur van het Dordrechts Museum.