Dordrecht, Netherlands

Stichting Leergeld helpt record aantal kinderen

In Dordrecht zijn in 2017 ruim 2100 (82%)van de kinderen die in armoede opgroeien ondersteund met een bijdrage. Dat zegt de Stichting Leergeld.
Gert van der Steen | 15 maart 2018 13:41 | Aangepast op 15 maart 2018 13:41
Voor de Drechtsteden wordt zelfs een percentage van 85% genoemd. Zo’n bijdrage wordt verstrekt voor o.a. de aanschaf van schoolartikelen, een computer of een fiets. Maar ook activiteiten kunnen worden gesubsidiëerd, zoals lidmaatschap van een sportclub of deelname aan een schoolreisje.

Als reden voor het succes in de Drechtsteden wordt de goede samenwerking met de Sociale Dienst genoemd. Die verwijst ouders naar de stichting. Maar, zegt directeur Bob van de Burgt, we hebben ook zelf een lijst van mensen die niet bij de SDD in beeld zijn. Dat zijn vaak ‘werkende armen’, mensen met een zeer laag loon en ZZP’ers. Die worden door de stichting zelf benaderd.

Leergeld heeft contacten met andere initiatieven als Jarige Job en Uitgestelde Kinderfeestjes. In heel Nederland zijn in totaal 99 lokale stichtingen Leergeld actief.

Lees ook

Gevangene mag buiten PI werken, maar daar gaat het mis: breekt kaak van collega

Tijdens werkzaamheden buiten de Dordtse gevangenis, heeft een gedetineerde een collega mishandeld. D...

Alles voor ijs in de binnenstad: duiker in het water voor schaatsbaan

Nog drie weken wachten en dan viert de goedheiligman zijn verjaardag. Toeval of niet, tijdens het ho...

Steeds meer boa’s met bodycams, al is niet iedere gemeente voorstander

Steeds meer handhavers in onze regio krijgen bodycams. Ridderkerk is het meest recente voorbeeld waa...

Vakbonden leggen nieuw cao-voorstel Chemours naast zich neer

Vakbonden CNV en FNV hebben het cao-voorstel van Chemours afgewezen. Het chemiebedrijf stelde komend...

Duikers rukken uit om meeuw uit benarde situatie te redden

Het redden van een verstrikt geraakte meeuw in Dordrecht heeft afgelopen weekend veel voeten in de a...

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Bij een aanrijding op de N3 is maandagochtend iemand gewond geraakt. Twee auto’s en een busje hielde...