gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stichting Leergeld helpt record aantal kinderen

In Dordrecht zijn in 2017 ruim 2100 (82%)van de kinderen die in armoede opgroeien ondersteund met een bijdrage. Dat zegt de Stichting Leergeld.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Voor de Drechtsteden wordt zelfs een percentage van 85% genoemd. Zo’n bijdrage wordt verstrekt voor o.a. de aanschaf van schoolartikelen, een computer of een fiets. Maar ook activiteiten kunnen worden gesubsidiëerd, zoals lidmaatschap van een sportclub of deelname aan een schoolreisje.

Als reden voor het succes in de Drechtsteden wordt de goede samenwerking met de Sociale Dienst genoemd. Die verwijst ouders naar de stichting. Maar, zegt directeur Bob van de Burgt, we hebben ook zelf een lijst van mensen die niet bij de SDD in beeld zijn. Dat zijn vaak ‘werkende armen’, mensen met een zeer laag loon en ZZP’ers. Die worden door de stichting zelf benaderd.

Leergeld heeft contacten met andere initiatieven als Jarige Job en Uitgestelde Kinderfeestjes. In heel Nederland zijn in totaal 99 lokale stichtingen Leergeld actief.

Lees ook

8962698e-c059-33fd-9041-41a6f34e427d

Acht kleine katjes gedumpt in wasmand langs drukke weg

Acht kittens in een wasmand langs een drukke weg. Het is niet bepaald de ideale plek voor jonge diertjes. Vrijdagochtend ontdekte een vrouw de mand langs de Parallelweg in Hardinxveld-Giessendam en schakelde de dierenambulance in.

ijsbaan 9

IJsbaan keert terug naar de Spuiboulevard: 'een verrijking voor onze stad'

Dordrecht krijgt ook deze winter een ijsbaan in de binnenstad. Net als afgelopen jaar komt de ijsbaan aan de Spuiboulevard. Na het succes van afgelopen jaar hebben initiatiefnemers Leo Pap en Maurice Sleicher besloten tot een herhaling van dit evenement.

foto debat voorzieningen

In deze wijken is geen huisarts of supermarkt, al komt daar misschien verandering in

Er moeten meer voorzieningen in of nabij de wijken Amstelwijck, Wilgenwende en Dordtse Hout komen. Dat vindt bijna de volledige gemeenteraad. Het college heeft de opdracht gekregen om mogelijkheden voor onder meer een huisarts, supermarkt en kinderopvang te onderzoeken.

bruggetjesliedrecht

Fietsersbruggetje helemaal afgesloten na nieuwe veiligheidscontrole

Een bruggetje voor fietsers en voetgangers in Sliedrecht is sinds begin oktober volledig afgesloten. De brug bij de Salonstoep was al een tijdje deels afgezet, maar uit een nieuwe controle is gebleken dat verder gebruik niet meer veilig is. De gemeente is daarom overgegaan tot volledige sluiting.

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.

tv47kenya

Sliedrechter benoemd tot minister in omstreden parallelle regering Sudan

Een man uit Nederland is begin mei benoemd tot minister van Justitie in een omstreden regering van de Rapid Support Forces (RSF) in Sudan. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS. Bronnen melden aan Rijnmond dat het gaat om een man uit Sliedrecht.