gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stichting Leergeld helpt record aantal kinderen

In Dordrecht zijn in 2017 ruim 2100 (82%)van de kinderen die in armoede opgroeien ondersteund met een bijdrage. Dat zegt de Stichting Leergeld.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Voor de Drechtsteden wordt zelfs een percentage van 85% genoemd. Zo’n bijdrage wordt verstrekt voor o.a. de aanschaf van schoolartikelen, een computer of een fiets. Maar ook activiteiten kunnen worden gesubsidiëerd, zoals lidmaatschap van een sportclub of deelname aan een schoolreisje.

Als reden voor het succes in de Drechtsteden wordt de goede samenwerking met de Sociale Dienst genoemd. Die verwijst ouders naar de stichting. Maar, zegt directeur Bob van de Burgt, we hebben ook zelf een lijst van mensen die niet bij de SDD in beeld zijn. Dat zijn vaak ‘werkende armen’, mensen met een zeer laag loon en ZZP’ers. Die worden door de stichting zelf benaderd.

Leergeld heeft contacten met andere initiatieven als Jarige Job en Uitgestelde Kinderfeestjes. In heel Nederland zijn in totaal 99 lokale stichtingen Leergeld actief.

Lees ook

foto blaauwweg

Zonnescherm hangt los en bungelt aan balkon van achtste verdieping

Op de achtste verdieping van een flatgebouw aan de Blaauwweg in Dordrecht hing maandagmiddag een zonnescherm los. Brandweer en politie kwamen ter plekke, maar konden weinig betekenen.

foto brand pap

Ali (84) moet urenlang huis uit door grote brand: ‘Er kwam gitzwarte rook omhoog’

“Gitzwarte rook kwam omhoog, een flinke fik was het.” De 84-jarige Ali van der Wal uit Papendrecht moest dit weekend halsoverkop haar huis uit vanwege een vuurzee bij meerdere bedrijven. Twee dagen later liggen de brandresten nog in haar tuin. “Bang ben ik niet geweest, ik ben nogal nuchter.”

20261015_101657

Niet alleen voor de dorst, ook als troost: Rijkswaterstaat bedankt reizigers en deelt appels uit

Een appeltje voor de dorst of fietslampjes om ook in het donker zichtbaar te zijn: Rijkswaterstaat deelt op verschillende locaties in onze streek bedankjes uit aan alle reizigers vanwege de alternatieven die zij hebben gekozen sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug.

IMG_7482

Automobilisten opgelet: nachtafsluitingen N3 op komst komende week

Verschillende delen van de N3 zijn komende donderdag- of vrijdagnacht dicht. Het gaat om stukken weg aan zowel de Dordtse als Papendrechtse kant.

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.

foto website veiligheidsoefening

Let op: bij station Dordrecht staat het woensdag vol met hulpdiensten en hoor je knallen

Voor wie woensdag ineens heel veel hulpdiensten zie bij station Dordrecht, geen paniek. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid gaat van 11.00 uur tot 14.00 uur een veiligheidsoefening doen. Tijdens de oefening trainen de betrokken organisaties hun samenwerking bij heftige incidenten.