gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stichting Leergeld helpt record aantal kinderen

In Dordrecht zijn in 2017 ruim 2100 (82%)van de kinderen die in armoede opgroeien ondersteund met een bijdrage. Dat zegt de Stichting Leergeld.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Voor de Drechtsteden wordt zelfs een percentage van 85% genoemd. Zo’n bijdrage wordt verstrekt voor o.a. de aanschaf van schoolartikelen, een computer of een fiets. Maar ook activiteiten kunnen worden gesubsidiëerd, zoals lidmaatschap van een sportclub of deelname aan een schoolreisje.

Als reden voor het succes in de Drechtsteden wordt de goede samenwerking met de Sociale Dienst genoemd. Die verwijst ouders naar de stichting. Maar, zegt directeur Bob van de Burgt, we hebben ook zelf een lijst van mensen die niet bij de SDD in beeld zijn. Dat zijn vaak ‘werkende armen’, mensen met een zeer laag loon en ZZP’ers. Die worden door de stichting zelf benaderd.

Leergeld heeft contacten met andere initiatieven als Jarige Job en Uitgestelde Kinderfeestjes. In heel Nederland zijn in totaal 99 lokale stichtingen Leergeld actief.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Directeur woningcorporatie Trivire te gast in Studio de Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Tinka Rood. Zij is directeur van woningcorporatie Trivire.

fotopersburobusink

Grote brand verwoest volkstuintjes, paard raakt gewond

Aan de Arie Schaapweg in Dordrecht is vrijdagochtend brand uitgebroken in een schuur. Daarbij kwam veel rook vrij. Inmiddels is de brand onder controle, maar nog niet volledig geblust.

Nieuw project (5)

Scholieren langer onderweg door sluiting Papendrechtsebrug: scholen nemen maatregelen

Meerdere middelbare scholen in de streek passen komend schooljaar hun lestijden aan. Dat heeft alles te maken met de Papendrechtsebrug, die vanaf deze vrijdag voor negen maanden dicht gaat. Diverse scholen hebben veel leerlingen en docenten die aan de andere kant van de rivier wonen. De maatregelen moeten eraan bijdragen dat iedereen alsnog op tijd op school kan komen.

Copy of _HPV4386media

Dordtenaar Binke (24) wint zilver tijdens American Solar Challenge

Dordtenaar Binke Struik (24) is met het Delft Solar Team tweede geworden tijdens de American Solar Challenge. Het team bouwde hiervoor een zonneauto, waarmee binnen acht dagen ruim 4000 kilometer moest worden afgelegd.

mobiliteitsadviseur

Fiets van de zaak en gratis ov: dit kunnen bedrijven doen om bereikbaar te blijven

Hoe blijf je als bedrijf of instelling bereikbaar voor personeel en klanten, nu de Papendrechtsebrug dicht is? Wie worstelt met die vraag, kan een beroep doen op onder meer Lisette Zwartkruis. Namens Zuid-Holland Bereikbaar denkt zij als mobiliteistadviseur mee over oplossingen. “Bedrijven hebben hele andere dingen aan hun hoofd.”

pexels-pavel-danilyuk-5858056

Dordtse horeca moet vanaf 1 oktober weer exploitatievergunning hebben

Nieuwe horecaondernemers in Dordrecht hebben vanaf 1 oktober weer een exploitatievergunning nodig. De gemeenteraad heeft besloten deze vergunning opnieuw in te voeren. Voor ondernemers die al een horecazaak hebben, geldt een overgangsregeling.