Dordrecht, Netherlands

Stichting Sportcode, SSW, R-newt en Dordt Sport organiseren extra voetbalctiviteiten

Jongeren uit de buurt zijn welkom voor extra voetbaltraining die gegeven worden door ex-profvoetballer Dennis van der Gijp.
Fokko van der Straaten | 22 mei 2021 12:42 | Aangepast op 22 mei 2021 12:42
Van der Gijp: ‘In de voetbalactiviteiten focussen wij voornamelijk op de tactische en technische ontwikkeling om de aansluiting tussen het amateurniveau en het betaalde voetbal te verkleinen. Voor veel jongens is het betaalde voetbal nog steeds een grote droom.

Met extra trainingen in samenwerking met de gemeente en R-Newt ondersteunen wij daar graag bij’. Van der Gijp ziet het in de praktijk vaak voorbij komen. De kloof tussen het amateur niveau en het betaalde voetbal is vaak nog te groot. ‘Door het geven van extra voetbaltrainingen waarin we in het bijzonder focussen op handelingssnelheid en spelinzicht hopen we de stap voor jonge talentvolle voetbalspelers te verkleinen. Vaak gaat het maar om 1 of 2 secondes’ aldus Dennis. ‘De samenwerking met Dordt Sport en R-Newt zorgt ervoor dat we nog dichter in contact staan met jongeren uit de buurt. En op die manier zichtbaar zijn met het voetbalaanbod’.

Wesley Loos, jongerenwerker bij R-Newt zegt blij te zijn dat ze vanuit R-Newt partners hebben samengebracht en kunnen ondersteunen in de uitvoering. ‘De kracht van het jongerenwerk is dat wij niet alleen aansluiting vinden op het voetbalveld, maar ook in de wijken en op scholen. Door op verschillende plekken gesprekken aan te gaan weten wij wat er echt bij de jongeren speelt. Niet iedereen zal de voetbal top bereiken, maar iedereen heeft wel een talent die perfect past binnen demaatschappij. Door juist dit te belichten en te stimuleren halen de jongeren het beste in zich naar boven. Waar de één meer behoefte heeft aan een individueel gesprek is de ander juist te porren om maatschappelijke activiteiten te organiseren. Aan ons de taak om dit in goede banen te leiden en te koppelen aan de juiste partners en/of collega’s.’

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Lees ook

Deze kids doen wintersport perfect na en winnen exclusief interview met shorttrackers

De schooldag begon dinsdag voor groep acht van OBS Dubbeldam niet in de schoolbanken, maar lang de i...

Mishandeling de druppel voor gemeente: extra beveiligers ingezet bij winkelcentra

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht zet in december vier extra beveiligers in bij de vier winkelcentra i...

Brug over de Noord komend weekend toch niet dicht

De Brug over de Noord blijft in het weekend van 28 november tot 1 december toch open voor al het weg...

FC Dordrecht verrast met zege in kletsnat Kerkrade: ‘Hard voor gevochten’

Effectiviteit in de afronding bezorgde FC Dordrecht dinsdagavond een zege bij Roda JC: 1-2. Trainer ...

Onderzoek naar mogelijk racistische geluiden richting FC Dordrecht-doelman

Roda JC doet onderzoek naar mogelijke racistische uitlatingen van de eigen aanhang richting FC Dordr...

Erfgoedspektakel laat Biesboschhal dit weekend klinken als nooit tevoren

Hoe klinkt maritiem erfgoed als je het laat spreken? Dat is de centrale vraag tijdens een bijzonder ...