Dordrecht, Netherlands

Stichting vreest kaalslag rond Schaerweide

Stichting Het Wantij maakt zich grote zorgen over het voornemen van de gemeente om nog een groot aantal bomen te kappen langs het Wantij en aan de Oranjelaan.
Gert van der Steen | 24 september 2018 11:55 | Aangepast op 24 september 2018 11:55
Tegen de kapvergunning voor vijf wilgen aan de Oranjelaan en 17 bomen langs het Wantij is bezwaar ingediend bij de bezwaarschriftencommissie. De uitspraak daarover is op 1 oktober.


Maar één van de grootste bezwaren vindt de stichting het gebrek aan transparantie over de plannen van de gemeente. Ook is de gemeente tot nu toe volgens Cor Goosen, secretaris van de stichting, niet tot nauwelijks bereid tot een gesprek over deze zorgen. Zo werd door de gemeente een gesprek van de stichting met de projectontwikkelaar voorkomen, omdat dat buiten de verantwoordelijkheid van de projectontwikkelaar zou vallen.


De stichting zou meer inzicht willen in de gevolgen van het landschapsplan van de gemeente. De indruk bestaat dat de gemeente gelegenheids-argumenten hanteert om hun plannen te implementeren.


De stichting heeft over de situatie contact gezocht met leden van de gemeenteraad. Ook toekomstige bewoners van Schaerweide beginnen inmiddels te reageren, evenals andere bewoners uit de wijk.

Lees ook

Gemeente ontvangt miljoenen voor versnelde woningbouw Crabbehof, Wielwijk en Krispijn

De gemeente Dordrecht krijgt 12.5 mijloen euro uit een potje van het Rijk om de woningbouw in Dordre...

Miljoenendeal in de maak: raad stemt in met plan om Nedstaalterrein aan te kopen

De gemeente Alblasserdam gaat het voormalige Nedstaalterrein kopen met een lening van 28 miljoen eur...

Brandbrief aan Den Haag: 'Wees duidelijk over A27'

De gemeente Molenlanden doet een ‘dringende oproep’ aan de Tweede Kamer over de toekomst van de A27....

Oud-international Dirk Kuijt wordt hoofdtrainer van FC Dordrecht

Kort na zijn vertrek bij het Belgische Beerschot heeft Dirk Kuijt een nieuwe werkgever gevonden. De ...

Steekpartij in gevangenis blijkt poging tot zelfdoding, hulpdiensten uitgerukt

Hulpdiensten zijn dinsdag rond het middaguur uitgerukt naar de gevangenis in Dordrecht vanwege een v...

Meer dan 175 buitenkunstwerken: binnenstad telt er vijftig, Crabbehof maar één

Hoe kan kunst in de buitenruimte de komende jaren beter verdeeld worden over Dordrecht? Met die vraa...