gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stichting vreest kaalslag rond Schaerweide

b0207c8e9ee0d44a8113279978ccbe67

Stichting Het Wantij maakt zich grote zorgen over het voornemen van de gemeente om nog een groot aantal bomen te kappen langs het Wantij en aan de Oranjelaan.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Tegen de kapvergunning voor vijf wilgen aan de Oranjelaan en 17 bomen langs het Wantij is bezwaar ingediend bij de bezwaarschriftencommissie. De uitspraak daarover is op 1 oktober.


Maar één van de grootste bezwaren vindt de stichting het gebrek aan transparantie over de plannen van de gemeente. Ook is de gemeente tot nu toe volgens Cor Goosen, secretaris van de stichting, niet tot nauwelijks bereid tot een gesprek over deze zorgen. Zo werd door de gemeente een gesprek van de stichting met de projectontwikkelaar voorkomen, omdat dat buiten de verantwoordelijkheid van de projectontwikkelaar zou vallen.


De stichting zou meer inzicht willen in de gevolgen van het landschapsplan van de gemeente. De indruk bestaat dat de gemeente gelegenheids-argumenten hanteert om hun plannen te implementeren.


De stichting heeft over de situatie contact gezocht met leden van de gemeenteraad. Ook toekomstige bewoners van Schaerweide beginnen inmiddels te reageren, evenals andere bewoners uit de wijk.

Lees ook

fietspadpolitie

Tientallen bekeuringen uitgedeeld bij pont voor niet gebruiken fietspad

De politie heeft in een paar dagen tijd tachtig bekeuringen uitgedeeld bij verkeerscontroles op de Kerkeplaat in Dordrecht. Fietsers, snorfietsers en bromfietsers werden voornamelijk op de bon geslingerd voor het niet gebruiken van het verplichte fietspad.

marktstockfotopexels

Weekmarkt Giessenburg verhuist vanwege werkzaamheden

De weekmarkt in Giessenburg verkast tijdelijk naar een andere plek. Vanwege werkzaamheden aan de Dorpsstraat is de markt vanaf zaterdag 19 september aan de Peursumseweg te vinden, op het parkeerterrein bij Gezondheidscentrum Giessenburg.

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.

nk20260911NKS03692

FC Dordrecht verspeelt voorsprong en gaat voor vierde keer op rij onderuit

FC Dordrecht heeft op bezoek bij FC Eindhoven voor de vierde keer op rij een wedstrijd verloren. In de lichtstad kwamen de Schapekoppen nog wel op voorsprong, maar moest het in de tweede helft, mede door een rode kaart van Bjorn Hardley, het onderspit delven: 2-1.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Van der Weijden zwemt toch door, al bijna 300.000 euro opgehaald

Maarten van der Weijden heeft zijn zwemtocht hervat. Volgens de laatste planning bereikt de voormalig Olympisch kampioen rond 17.15 uur Nieuwpoort in de gemeente Molenlanden. Dat is een uur eerder dan aanvankelijk werd gedacht.

20230609-Beschermde-status-graven-KNIL-veteranen-768x560

Een speciaal plekje voor onze oorlogshelden: dit dorp doet een oproep

De gemeente Ridderkerk doet een oproep aan nabestaanden van (KNIL-)veteranen. Zij kunnen het graf van hun dierbaren een beschermde status geven op de begraafplaats van het dorp. Hierbij kunnen ze er ook voor kiezen om het onderhoud aan de gemeente over te laten.