Dordrecht, Netherlands

Stichting vreest kaalslag rond Schaerweide

Stichting Het Wantij maakt zich grote zorgen over het voornemen van de gemeente om nog een groot aantal bomen te kappen langs het Wantij en aan de Oranjelaan.
Gert van der Steen | 24 september 2018 11:55 | Aangepast op 24 september 2018 11:55
Tegen de kapvergunning voor vijf wilgen aan de Oranjelaan en 17 bomen langs het Wantij is bezwaar ingediend bij de bezwaarschriftencommissie. De uitspraak daarover is op 1 oktober.


Maar één van de grootste bezwaren vindt de stichting het gebrek aan transparantie over de plannen van de gemeente. Ook is de gemeente tot nu toe volgens Cor Goosen, secretaris van de stichting, niet tot nauwelijks bereid tot een gesprek over deze zorgen. Zo werd door de gemeente een gesprek van de stichting met de projectontwikkelaar voorkomen, omdat dat buiten de verantwoordelijkheid van de projectontwikkelaar zou vallen.


De stichting zou meer inzicht willen in de gevolgen van het landschapsplan van de gemeente. De indruk bestaat dat de gemeente gelegenheids-argumenten hanteert om hun plannen te implementeren.


De stichting heeft over de situatie contact gezocht met leden van de gemeenteraad. Ook toekomstige bewoners van Schaerweide beginnen inmiddels te reageren, evenals andere bewoners uit de wijk.

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Dertig kinderen met mogelijkheden genieten van schaatsplezier op Dordtse ijsbaan

Schaatsen onder sfeervolle kerstverlichting, genieten van een warme chocomel of een potje curling sp...

Dit circus viert 200-jarig bestaan: 'Wij willen affiniteit, gezelligheid en aanraking'

Het is al jaren voor veel Dordtenaren en andere streekgenoten in de kerstvakantie een traditie: een ...

Van puike prestaties tot mindere maanden: dit was het 2025 van FC Dordrecht

18 zeges, 9 puntendelingen en 17 nederlagen. De eindbalans van FC Dordrecht in officiële duels in 20...

Zwak FC Dordrecht sluit 2025 af met vierde nederlaag op rij

FC Dordrecht heeft het kalenderjaar afgesloten met een pijnlijke nederlaag bij VVV-Venlo. Uitgereken...

Winter3Daagse bij radio ATOS: 60 uur lang voor donatie voedselbank

Via de Winter3Daagse van ATOS radio worden er dit jaar in elf gemeenten producten opgehaald voor de ...

Zaterdag in Studio De Witt: het Staartje, FC Dordrecht en terugblik Dordtse gemeenteraad 2025

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Diana Gerritsma over de...