Dordrecht, Netherlands

Stichting vreest kaalslag rond Schaerweide

Stichting Het Wantij maakt zich grote zorgen over het voornemen van de gemeente om nog een groot aantal bomen te kappen langs het Wantij en aan de Oranjelaan.
Gert van der Steen | 24 september 2018 11:55 | Aangepast op 24 september 2018 11:55
Tegen de kapvergunning voor vijf wilgen aan de Oranjelaan en 17 bomen langs het Wantij is bezwaar ingediend bij de bezwaarschriftencommissie. De uitspraak daarover is op 1 oktober.


Maar één van de grootste bezwaren vindt de stichting het gebrek aan transparantie over de plannen van de gemeente. Ook is de gemeente tot nu toe volgens Cor Goosen, secretaris van de stichting, niet tot nauwelijks bereid tot een gesprek over deze zorgen. Zo werd door de gemeente een gesprek van de stichting met de projectontwikkelaar voorkomen, omdat dat buiten de verantwoordelijkheid van de projectontwikkelaar zou vallen.


De stichting zou meer inzicht willen in de gevolgen van het landschapsplan van de gemeente. De indruk bestaat dat de gemeente gelegenheids-argumenten hanteert om hun plannen te implementeren.


De stichting heeft over de situatie contact gezocht met leden van de gemeenteraad. Ook toekomstige bewoners van Schaerweide beginnen inmiddels te reageren, evenals andere bewoners uit de wijk.

Lees ook

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...

FC Dordrecht verliest laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar van FC Eindhoven

FC Dordrecht heeft de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met een verliespartij afgesloten. ...

Anne Larena (10) verloor haar zus aan kanker en trotseert nu de kou voor KiKa

De Dordtse Anne Larena Theunisse (10) draagt sinds afgelopen maandag een korte broek voor het goede ...

Lindsay en Terrence kochten huis in verdwijnend Moerdijk, gemeente weigert nu elk contact

De Papendrechtse Lindsay en Terrence die in oktober een huis kochten van de gemeente Moerdijk willen...

Ridderkerker wint 1 miljoen euro

Ridderkerk is een miljonair rijker. Eén van de inwoners won eerder deze week 1 miljoen euro belastin...

Traumaheli landt op N3 na ongeluk op Papendrechtsebrug

De N3 van Papendrecht naar Dordrecht is vrijdagochtend lange tijd dicht geweest na een ongeluk. Het ...