gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stijging aantal alcoholvergiftigingen

In 2014 is voor het eerst in een aantal jaar een stijging geweest van het aantal alcoholvergiftigingen in Zuid-Holland Zuid. Dat blijkt uit cijfers van de ambulancedienst uit de regio.

Sven Kuenen |  | Aangepast op
Vorig jaar moesten 277 mensen worden behandeld door (teveel) alcoholgebruik. In 2013 waren dit er 202 en in 2012 ging het om 203 personen. Jongeren tussen de 14 en 19 jaar vormen nog steeds de grootste groep comazuipers. Deze groep steeg van 53 in 2013 naar 63 in 2014. Ook is er een toename geweest onder 20 - 29 jarigen en 60 plussers. 55 keer werden mensen tussen de 20 en 29 jaar opgenomen in het ziekenhuis. In 2013 waren dit er nog 33. Het aantal ouderen met alcoholvergiftiging is gestegen van 22 naar 53. De stijgende lijn van alchoholpreblematiek in de regio is gelijk aan de landelijke trend. Alcoholpreventieproject 'Verzuip jij je toekomst?' noemt de cijfers zorgwekkend. 

Lees ook

Overhandiging Dordtpas.jpg

Dordtpas niet alleen voor Dordtenaren, Zwijndrecht doet ook mee

De gemeente Zwijndrecht sluit vanaf 1 april aan bij de Dordtpas. Met deze pas krijgen Dordtenaren en nu dus ook Zwijndrechtenaren toegang tot gratis activiteiten en kortingen in de regio. “Een belangrijke stap voor onze inwoners”, aldus Zwijndrechtse wethouder Tycho Jansen.

treinen Station Dordrecht

Meer treinreizigers van en naar Dordrecht en Zwijndrecht

Het aantal mensen dat gebruik maakt van de spoorlijn tussen Dordrecht en Leiden, is het afgelopen jaar gestegen. Op de stations langs dit traject steeg het aantal in- en uitstappers op werkdagen met gemiddeld zo’n acht procent; flink hoger dan de landelijke stijging van 1,8 procent.

Mehmet Safranti.jpg

Ondanks genoeg voorkeurstemmen gaat Mehmet Safranti niet de gemeenteraad in

Tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in Dordrecht heeft Mehmet Safranti de meeste stemmen gekregen van zijn partij. Hierdoor heeft hij recht op de zetel die zijn partij DENK heeft behaald, maar de politicus heeft deze zetel afgewezen. Masum Kolkiliç, lijsttrekker van de partij, wordt gemeenteraadslid.

IMG_4823.jpg

‘Mooie mix’ leidt de Dordtse coalitierace, GL-PvdA laakt 'gelegenheidsargument'

Stapje voor stapje sluipen de VVD, VSP, ChristenUnie-SGP, D66 en CDA richting het nieuwe Dordtse stadsbestuur. Het vijftal sprak woensdag in een debat de voorkeur voor elkaar uit en verwees het geplaagde GroenLinks-PvdA naar de reservebank. “We hebben fijn met ze samengewerkt, maar het is daar wel wat onrustig op dit moment.”

tankstationkortambachtlaan.png

Overval op tankstation, verdachte vlucht te voet

Een tankstation aan de Kort Ambachtlaan in Zwijndrecht is woensdagavond overvallen. De verdachte is te voet gevlucht, meldt de politie.

fotoafscheid.png

Met een lach, een traan én een dansje nemen deze raadsleden afscheid

Gedans in de gemeenteraad. Het gebeurt zelden tot nooit, maar de afzwaaiende Kitty Kruger (GroenLinks) en Irene Koene (Gewoon Dordt) brachten daar verandering in. Zo eindigde een middag vol gelach én tranen met een vrolijke noot. “Ik denk dat we een onuitwisbare indruk hebben achtergelaten.”