Dordrecht, Netherlands

Stijging aantal corona-patiënten, ook in Dordrecht

In heel Nederland zijn inmiddels weer meer dan 500 patiënten met corona opgenomen in ziekenhuis. Volgens het RIVM staan we aan het begin van een nieuwe golf. Ook in het Albert Schweitzer ziekenhuis zien ze voor het eerst in lange tijd weer een stijging.
Marjolein Vos | 21 juni 2022 15:29 | Aangepast op 21 juni 2022 15:29
“We hebben nu drie opgenomen corona-positieve patiënten in huis die hier zijn dóór COVID”, laat woordvoerder Frank van den Elzen weten. Er ligt nog één persoon in het ziekenhuis die besmet is, maar die is niet opgenomen vanwege corona, benadrukt Van den Elzen. “We zien dus ‘iets’ gebeuren, nadat het aantal opnames door COVID een aantal wetken op nul heeft gestaan. Maar het is te vroeg om te zeggen welke kant het opgaat.”

Er liggen in heel Nederland in totaal 550 patiënten met corona in het ziekenhuis, 22 van hen liggen op de IC. Daarmee is de ziekenhuisbezetting terug op het niveau van eind mei. Sinds een paar weken stijgt het aantal vastgestelde coronagevallen weer en sinds een week ook de bezetting in de ziekenhuizen. Er liggen nu zo'n 50 procent meer patiënten met corona in het ziekenhuis dan vorige week, meldt de NOS.

De stijging wordt veroorzaakt door twee nieuwe (sub-)varianten van omikron. Die zijn niet ziekmakender dan de eerste variant. Maar mensen zijn er hoogstwaarschijnlijk wel minder immuun voor.

Goed voorbereid
Hoewel het nog onduidelijk is welke kant het opgaat met het aantal besmettingen en hoe zich dat zal vertalen in de ziekenhuisbezetting, houdt het Albert Schweitzer Ziekenhuis met alles rekening. “Wij zijn voorbereid op een nieuwe golf voor zover dat kan. Als de aantallen echt zouden oplopen – wat niemand hoopt – zullen we weer een COVID-afdeling in het leven roepen en ook weer in de regio gaan spreiden. Dat laatste in elk geval als het om IC-patiënten zou gaan. Maar dat is nu echt speculeren”, zegt Van den Elzen.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...

Man betrapt op rijden zonder rijbewijs, even later maakt hij dezelfde fout

De politie heeft afgelopen zondag een auto in beslag genomen op de Brouwersdijk in Dordrecht. De bes...

Koningsslang kruipt rond in park, wandelaars bellen dierenambulance

Het is geen alledaags gezicht: een kronkelende slang van zeker een meter lang. Voorbijgangers zagen ...

Simon heeft stukje gesloopte Kikkerachtbaan Duinrell in voortuin: 'Mijn eerste achtbaan ooit'

Pretparkfanaat Simon de Bruijn heeft sinds kort een bijzondere attractie in zijn voortuin in Dordrec...

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...