Dordrecht, Netherlands

Stijging in meldingen voor brandweer

De brandweer heeft vorig jaar 4420 meldingen gehad in de veiligheidsregio Zuid-Holland-Zuid. Dat is een stijging van het aantal meldingen van 10 procent in vergelijking met 2017.
Petra Scheurwater | 20 maart 2019 16:00 | Aangepast op 20 maart 2019 16:00
De meeste meldingen waren hulpverlengingen, dit waren er 2540. Dit zijn incidenten als ongevallen, gaslekkages, kat in de boom en auto de water. Een brandweervrouw raakte in 2018 bijvoorbeeld gewond aan haar neus, toen ze een vastzittende meeuw redde.

De meeuw was vast komen te zitten tussen het dak van een woning en een aantal zonnepanelen. Bij de reddingsactie viel de meeuw uit en haalde de neus van zijn redder open.


Uit de gegevens blijkt dat 20 procent van de meldingen worden afgehandeld door de meldkamer. Hierbij hoeft de brandweer niet in actie te komen.

Het aantal meldingen in Zuid-Holland-Zuid is1,8 procent van het totaal aantal meldingen in Nederland.

Lees ook

Lucinda Brand komt niet verder dan derde plek op NK veldrijden

Een teleurstelling voor Lucinda Brand op het ijskoude NK veldrijden zondag. De Dordtse, vooraf beste...

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Voor een deel van de tientallen kinderen die na de sluiting van Happy4kids geen alternatief hebben, ...

Dordtse Decemberdagen ‘zeer succesvol’ volgens organisatie, dit is waarom

Trots overheerst bij de organisatie van de Dordtse Decemberdagen. Het evenement is naar eigen zeggen...

Sporthal uit voorzorg dicht: sneeuw en regen maken dak erg zwaar

De Sophiahal in Hendrik-Ido-Ambacht is uit voorzorg gesloten. Het dak van de hal wordt door de (smel...

Man filmt onder jurk van winkelende vrouw, maar staat zelf óók op camera

Winkelen in een zaak in de Dordtse Merwedestraat loopt voor een 33-jarige bewoonster van die stad ve...

Veel rook bij Fokker Aerospace door brand in afzuiginstallatie

In een hal bij Fokker Aerospace aan de Anthony Fokkerweg in Papendrecht heeft donderdagavond brand g...