gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stolk: “Wethouder Reynvaan maakte puinhoop van sportparkbeleid”

09ab56feff5b3f78baf818cf76109966.jpg

Aan de Politieke Stamtafel van Studio De Witt werd er met Robbert de Boer BVD, Irene Koene Gewoon Dordt, Kitty Kruger GL en Cor van Verk PvdA gedebatteerd over het Coalitiebesluit van de Dordtse gemeenteraad om voor het Raadsvoorstel van wethouder Marco Stam te gaan.

Robert van Loon |  | Aangepast op
De oppositie stemde unaniem tegen het raadsvoorstel en stelde daags na het besluit in de gemeenteraad Artikel 40 vragen. Men is van mening dat het gestelde financiële kader van 5,5 miljoen niet toereikend is voor de uitvoering van de plannen omdat deze gebaseerd zijn op de kostenberekening van 2015. Bovendien worden de betrokken sportverenigingen opgezadeld met hogere kosten of verlies van hun huidige voorziening zoals de Tafeltennisvereniging.


Margret Stolk stelde oud- portefeuillehouder Rinette Reynvaan verantwoordelijk voor de puinhoop van het Dordtse sportparken beleid. De oppositie laat het er niet bij zitten. Wanneer het college de Artikel 40 vragen niet naar tevredenheid beantwoordt overweegt de oppositie een Wob (Wet openbaarheid bestuur) verzoek in te dienen om openheid van bestuurlijke zaken te krijgen over de gang van zaken rondom het dossier Sportcampus Schenkeldijk.


De betrokken sportverenigingen geven te kennen hun eigen onderkomens maar te gaan opknappen. Zij zijn het vertrouwen in het gemeentebestuur en de politiek kwijtgeraakt.

Lees ook

Papendrechtsebrug foto website.png

Deze grote machineruimte wordt onder handen genomen tijdens lange afsluiting brug

De machinekamer onder de Papendrechtsebrug wordt tijdens de werkzaamheden grondig onder handen genomen. Alle bewegende onderdelen van de brug worden dan vervangen. Denk aan de ballastkist, de tandbaan en de draaipunten. Dit alles om de constructie van de brug veiliger te maken.

politiewapens.png

Automobilist rijdt rond met geladen wapen in auto

De politie heeft vorig weekend een man van de A16 bij Dordrecht geplukt, die rondreed met een geladen vuurwapen met patronen in zijn wagen. Zijn bijrijder had softdrugs bij zich en bleek thuis nog een wapen te hebben liggen.

seringenstraat Papendrecht.jpg

Opvanglocatie die eerder al zou sluiten nu echt leeg

De laatste jongeren zijn vertrokken uit de tijdelijke opvang voor alleenstaande minderjarige vreemdelingen (amv’ers) aan de Seringenstraat in Papendrecht. Sinds april 2023 werd hier aan maximaal 50 jongeren tussen de 14 en 18 jaar, die zonder ouders of andere begeleiders in Nederland zijn aangekomen om asiel aan te vragen, onderdak geboden.

hertellingZwijndrecht.jpeg

verkiezingen

Alle stemmen in Zwijndrecht worden opnieuw geteld

Op verzoek van D66 is donderdag in Zwijndrecht besloten om alle uitgebrachte stemmen voor de gemeenteraadsverkiezingen te hertellen. De partij komt op dit moment acht stemmen tekort voor een tweede zetel. Omdat dit een zeer laag aantal is, wil D66 er zeker van zijn dat er tijdens de telling van vorige week geen fouten zijn gemaakt.

knotploeg foto 2.png

Einde van het knot-seizoen: 'In één keer weer voorbij'

Na maanden hard werken, komt er eind deze maand een eind aan het knotseizoen. Vooral in de polders een belangrijke zaak: want de kenmerkende wilgen kunnen niet zonder. “De takken worden er afgezaagd zo om de drie of vier jaar”.

procesverbalenstembureaus.png

Te harde broodjes, protestflyers en verkeerde stembiljetten: Dit ging er mis op de stembureaus

Protestflyers in de stembus, stembiljetten uit gemeenten ver weg, inkijk in stemhokjes of stembureaus die toch niet zo rolstoeltoegankelijk blijken te zijn. Tijdens de gemeenteraadsverkiezingen van vorige week woensdag verliep het stemmen op veel plekken zonder problemen, maar niet overal.