gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stoompont ‘Het Zwarte Zwaantje’ neemt plaats op Leefwerf

443165f2a014b33870868b08bf8805e2

Het was ijskoud en pikdonker vrijdagochtend, toen Elio Barone’s Zwarte Zwaantje de werf in Hardinxveld-Giessendam verliet. Deze allerlaatste stoompont van Nederland is daar de afgelopen elf maanden opgeknapt. Vandaag vertrok hij naar zijn nieuwe plek: drijvend park Leefwerf de Biesbosch. Dat was nog een flinke operatie.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Elio Barone van Leefwerf de Biesbosch is blij dat het eindelijk zo ver is: “Een bijzonder moment. We hebben elf maanden lang op de werf van Neptune Repair mogen restaureren, maar nu gaan we naar Dordt.” Daar wordt Het Zwarte Zwaantje helemaal in ere hersteld. Het voormalige stoompontje naar Gorinchem zou anders wel eens tot schroot kunnen zijn vermalen, terwijl hij de laatste in zijn soort is.

Het Zwarte Zwaantje legde de reis naar Dordrecht niet zelf af, maar werd vanmorgen om zes uur ‘s ochtends door twee sleepboten voortgetrokken. “Maar de mensen aan boord kunnen nu toch al even ervaren hoe het vroeger op deze pont was,” zegt Elio trots.

De historische stoompont wordt in Dordrecht verder gerestaureerd en komt medio volgend jaar als museaal schip in het drijvend park ' Leefwerf de Biesbosch' te liggen. Daar kan iedereen Het Zwarte Zwaantje in al zijn glorie bezoeken.

Lees ook

foto ongeluk wielwijk apotheek

Bestuurster rijdt tegen muur van apotheek, vrouw nagekeken

Een automobilist is woensdag tegen de gevel van een apotheek gebotst in Dordrecht. De vrouw is ter plaatse gecontroleerd, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

foto

Vrachtwagens botsen op A16, automobilisten negeren rode kruizen

Twee vrachtwagens zijn woensdagochtend gebotst op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Door het ongeluk staat verkeer tussen Dordrecht en Rotterdam in de file.

stichting buitenzinnig moet weg

Einde voor BuitenZinnig? ‘Ik moet er niet aan denken dat dit niet meer bestaat’

Waar ligt de toekomst van stichting BuitenZinnig? Per 1 januari staat de organisatie achter de dagbesteding en het vrijwilligerswerk aan de Zamenhoflaan in Dordrecht op straat. Het huidige pand wordt gesloopt voor nieuwbouw, maar een alternatieve locatie is er nog niet. “Elke nieuwe locatie wordt door de gemeente afgewezen.”

pont rosmolenweg

Pont Kerkeplaat - Rosmolenweg vaart vrijdagochtend weer na problemen

Een van de ponten die als alternatief vaart vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug is donderdag een tijdje gestremd geweest. Het gaat om de verbinding tussen de Dordtse Kerkeplaat en de aanlegsteiger bij Boskalis aan de Rosmolenweg in Papendrecht. Vrijdagochtend vaart de pont weer, meldt Rijkswaterstaat.

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.

fatbikes-768x432

Papendrecht wil fatbikes weren uit drukke delen van het centrum

Fatbikes moeten mogelijk op bepaalde plekken in het centrum van Papendrecht tijdens vastgestelde tijden verboden worden. Het college doet de gemeenteraad een voorstel om dit verbod mogelijk te maken. Aanleiding zijn klachten over hoge snelheden, gevaarlijke manoeuvres en bijna-aanrijdingen bij onder meer de Meentpassage, de Veerpromenade en de Brederodelaan.