gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stoopprijs voor cadeauwinkel

De Theodoor Stoopprijs gaat dit jaar naar fairtrade cadeauwinkel Het Faire Schaap in de Vriesestraat.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De prijs wordt morgen uitgereikt door de PvdA. De Dordtse afdeling van de partij wil hiermee haar waardering uitspreken voor de inzet van deze Dordtse ondernemer voor de stad en voor duurzame ontwikkeling en eerlijke arbeidsvoorwaarden in minder ontwikkelde landen. Het Faire Schaap ligt vol met producten die gemaakt zijn van gerecycled materiaal onder eerlijke handelsvoorwaarden.

De Stoopprijs was afgelopen jaar in handen van Jacqueline van den Bergh, raadslid van de PvdA. De eigenaar van Het Faire Schaap is Minca Verboom, voorheen werkzaam bij de raadsgriffie en Onderzoekscentrum Drechtsteden.

De Stoopprijs is genoemd naar Theodoor Stoop, een PvdA-wethouder en arts die veel betekend heeft voor de stad Dordrecht. De prijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een persoon die zich heeft ingezet voor de verwezenlijking van de sociaaldemocratische idealen in de stad.

Bij de prijs hoort een sculptuur, gemaakt door de kunstenaar Johannes Weerheim. Het verbeeldt water dat bedwongen wordt (een verwijzing naar de inpoldering van de Biesbosch) en verwijst naar de bescherming die de sociaaldemocratie biedt aan mensen die dat nodig hebben.

Lees ook

yv2026711NKS02275

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - Excelsior (0-2)

Aan een warme Krommedijk leed FC Dordrecht zaterdag de tweede oefennederlaag van deze voorbereiding. Provinciegenoot Excelsior was na 120 minuten met 0-2 te sterk. Onze mediapartner Rijnmond maakte een samenvatting van het duel, die hieronder te bekijken is.

businkvrachtwagen

Te hoge vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

In de Krispijntunnel in Dordrecht is donderdag een flinke ravage ontstaan. Aan het begin van de avond wilde een vrachtwagen de tunnel in rijden, maar die bleek te hoog.

brandziekenhuiszwi

Brand in Zwijndrechts ziekenhuis, meerdere afdelingen dicht

In de Zwijndrechtse locatie van het Albert Schweitzer Ziekenhuis is zondag op maandag nacht brand uitgebroken. De brand ontstond rond 03.30 uur door elektrische apparaten in het ziekenhuis. Meerdere poliklinieken op de locatie zijn vandaag gesloten.

Vrouwelijke wethouder AI gegenereerd

Hier meer vrouwelijke wethouders dan elders: vooral dit dorp springt eruit

Van de 34 wethouders in de negen gemeenten van onze streek, is 35 procent vrouw. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS en mediapartner Rijnmond. Daarmee scoort onze streek hoger dan het landelijk gemiddelde. Sliedrecht valt het meeste op, met meer vrouwen dan mannen op een wethouderspost in het college.

20260324 - Hennepkwekerij opgerold na integrale controle

Hennepkwekerij ontmanteld na anonieme melding

Een anonieme melding heeft begin deze maand geleid tot het oprollen van een hennepkwekerij in Hendrik-Ido-Ambacht. De kwekerij werd ontdekt in een woning in de wijk Kruiswiel.

uysalraad

Meteen fel debat over Dordtse woonplannen: 'Ronduit onthutsend'

Nog geen dag nadat het Dordtse coalitieakkoord werd gepresenteerd, trekken oppositiepartijen fel van leer. Vooral de woningbouwplannen moeten het ontgelden. Onder meer fractievoorzitter Abdullah Uysal van GroenLinks-PvdA, de grootste oppositiepartij, noemt wonen “de achilleshiel van het akkoord”.