gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stoopprijs voor cadeauwinkel

De Theodoor Stoopprijs gaat dit jaar naar fairtrade cadeauwinkel Het Faire Schaap in de Vriesestraat.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De prijs wordt morgen uitgereikt door de PvdA. De Dordtse afdeling van de partij wil hiermee haar waardering uitspreken voor de inzet van deze Dordtse ondernemer voor de stad en voor duurzame ontwikkeling en eerlijke arbeidsvoorwaarden in minder ontwikkelde landen. Het Faire Schaap ligt vol met producten die gemaakt zijn van gerecycled materiaal onder eerlijke handelsvoorwaarden.

De Stoopprijs was afgelopen jaar in handen van Jacqueline van den Bergh, raadslid van de PvdA. De eigenaar van Het Faire Schaap is Minca Verboom, voorheen werkzaam bij de raadsgriffie en Onderzoekscentrum Drechtsteden.

De Stoopprijs is genoemd naar Theodoor Stoop, een PvdA-wethouder en arts die veel betekend heeft voor de stad Dordrecht. De prijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een persoon die zich heeft ingezet voor de verwezenlijking van de sociaaldemocratische idealen in de stad.

Bij de prijs hoort een sculptuur, gemaakt door de kunstenaar Johannes Weerheim. Het verbeeldt water dat bedwongen wordt (een verwijzing naar de inpoldering van de Biesbosch) en verwijst naar de bescherming die de sociaaldemocratie biedt aan mensen die dat nodig hebben.

Lees ook

fotopolitiea15

Man onder invloed van drank en drugs rijdt met 246 km/u op snelweg

Een 40-jarige Rotterdammer heeft met een snelheid van 246 kilometer per uur over de A15 gereden. Dat bleef niet ongezien bij de politie en wat bleek: de man was onder invloed van drank en drugs. Hij is aangehouden.

veerwachttijd

Borden met urenlange wachttijd moeten onnodige drukte bij pont voorkomen

Een bijzonder gezicht langs de Provincialeweg in Dordrecht. Gele verkeersborden met ‘Wachttijd tot veer vanaf hier: 4 uur’ wijzen weggebruikers op bijzonder lange wachttijden voor de pont naar Werkendam. Volgens de gemeente hebben de borden te maken met de afsluiting van de Papendrechtsebrug en de alternatieve routes die automobilisten proberen.

mobiliteitsadviseur

Fiets van de zaak en gratis ov: dit kunnen bedrijven doen om bereikbaar te blijven

Hoe blijf je als bedrijf of instelling bereikbaar voor personeel en klanten, nu de Papendrechtsebrug dicht is? Wie worstelt met die vraag, kan een beroep doen op onder meer Lisette Zwartkruis. Namens Zuid-Holland Bereikbaar denkt zij als mobiliteistadviseur mee over oplossingen. “Bedrijven hebben hele andere dingen aan hun hoofd.”

Foto-Hemelpostbrievenbus-van-Hemelpost_-©Kimm-Mulder

Nieuwe Hemelpostbrievenbus biedt troost aan nabestaanden

Op begraafplaats Achterambacht in Hendrik-Ido-Ambacht is een Hemelpostbrievenbus geplaatst bij het Herdenkingsveld. De brievenbus biedt nabestaanden de mogelijkheid om een kaartje, brief of tekening achter te laten voor iemand die zij missen.

foto 2 opad

Het beste van 'Op Pad Met Ad': deze zomer op TV Dordrecht

Presentator Ad van den Herik geniet van een welverdiende vakantie, een mooie gelegenheid om de beste en leukste afleveringen van ´Op Pad Met Ad' van het afgelopen half jaar nog een keer uit te zenden op TV Dordrecht. We trappen af met zijn bezoek aan de Modelspoorgroep Drechtsteden.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandelt treinconducteur, politie brengt beelden naar buiten

De politie is op zoek naar een vermoedelijk minderjarige verdachte die in november vorig jaar een treinconducteur bij station Sliedrecht heeft mishandeld. Beelden van het incident en van de verdachte zijn maandag naar buiten gebracht.