gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stoopprijs voor cadeauwinkel

De Theodoor Stoopprijs gaat dit jaar naar fairtrade cadeauwinkel Het Faire Schaap in de Vriesestraat.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De prijs wordt morgen uitgereikt door de PvdA. De Dordtse afdeling van de partij wil hiermee haar waardering uitspreken voor de inzet van deze Dordtse ondernemer voor de stad en voor duurzame ontwikkeling en eerlijke arbeidsvoorwaarden in minder ontwikkelde landen. Het Faire Schaap ligt vol met producten die gemaakt zijn van gerecycled materiaal onder eerlijke handelsvoorwaarden.

De Stoopprijs was afgelopen jaar in handen van Jacqueline van den Bergh, raadslid van de PvdA. De eigenaar van Het Faire Schaap is Minca Verboom, voorheen werkzaam bij de raadsgriffie en Onderzoekscentrum Drechtsteden.

De Stoopprijs is genoemd naar Theodoor Stoop, een PvdA-wethouder en arts die veel betekend heeft voor de stad Dordrecht. De prijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een persoon die zich heeft ingezet voor de verwezenlijking van de sociaaldemocratische idealen in de stad.

Bij de prijs hoort een sculptuur, gemaakt door de kunstenaar Johannes Weerheim. Het verbeeldt water dat bedwongen wordt (een verwijzing naar de inpoldering van de Biesbosch) en verwijst naar de bescherming die de sociaaldemocratie biedt aan mensen die dat nodig hebben.

Lees ook

stembureauraadslid.png

Maand na de verkiezingen: zo staat het met de formatie in alle gemeenten

Bij de één is het al zo goed als zeker, bij de ander is een nieuwe coalitie nog ver weg. Precies een maand na de gemeenteraadsverkiezingen is in nog lang niet alle gemeenten duidelijk welke partijen het nieuwe college gaan vormen. Een overzicht.

yv2026417NKS04072.jpg

FC Dordrecht kan play-offs op de buik schrijven na oorwassing in Almere

Nu is het zeker: FC Dordrecht doet dit seizoen niet mee aan de play-offs om promotie naar de eredivisie. De ploeg had bij het ingaan van de voorlaatste reguliere speelronde nog een ieniemienie-kans, maar een 4-1 nederlaag bij Almere City bezegelde het lot definitief.

hackaszfoto.png

Hack raakt ziekenhuis, maar geen gegevens gelekt: ‘Wisten dat we kwetsbaar zijn’

Onhandig is het zeker, maar geschokt is men bij het Albert Schweitzer ziekenhuis niet door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Daardoor kunnen patiënten al anderhalve week niet bij cliëntenportaal MijnASz. “Het gaat erom hoe je ermee omgaat”, benadrukt bestuursvoorzitter Nicole Stolk.

politie.jpg

Nepagenten maken slachtoffers in Sterrenburg

Er zijn criminelen actief als nepagenten in de Dordtse wijk Sterrenburg. De afgelopen twee weken zijn er achttien meldingen gemaakt van criminelen die zich voordoen als agent, bankmedewerker of Ziggo-medewerker.

10fa2995-aacd-3cec-a145-e81ce6c7984e.jpg

Verbazing over reclameposters AZ in onze regio: 'Een licht ondeugende actie'

In zeker drie gemeenten in onze streek hangen momenteel reclameposters van AZ. Opvallend, aangezien de voetbalclub uit Alkmaar nauwelijks fans heeft in het Rijnmondgebied. Het blijkt te gaan om een campagne van de hoofdsponsor van de club.

fotojongerenwoningen.png

Dordrecht bouwt honderden woningen om jongeren in de stad te houden

Het officiële startschot voor de bouw van zo’n 199 nieuwe studenten- en jongerenappartementen is donderdagmiddag gegeven. De appartementen worden gerealiseerd op de plek van het voormalige verzorgingstehuis Thureborgh, aan de zuidkant van station Dordrecht. Met de bouw wordt het woonaanbod voor starters en studenten verder uitgebreid.