gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stoopprijs voor cadeauwinkel

De Theodoor Stoopprijs gaat dit jaar naar fairtrade cadeauwinkel Het Faire Schaap in de Vriesestraat.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De prijs wordt morgen uitgereikt door de PvdA. De Dordtse afdeling van de partij wil hiermee haar waardering uitspreken voor de inzet van deze Dordtse ondernemer voor de stad en voor duurzame ontwikkeling en eerlijke arbeidsvoorwaarden in minder ontwikkelde landen. Het Faire Schaap ligt vol met producten die gemaakt zijn van gerecycled materiaal onder eerlijke handelsvoorwaarden.

De Stoopprijs was afgelopen jaar in handen van Jacqueline van den Bergh, raadslid van de PvdA. De eigenaar van Het Faire Schaap is Minca Verboom, voorheen werkzaam bij de raadsgriffie en Onderzoekscentrum Drechtsteden.

De Stoopprijs is genoemd naar Theodoor Stoop, een PvdA-wethouder en arts die veel betekend heeft voor de stad Dordrecht. De prijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een persoon die zich heeft ingezet voor de verwezenlijking van de sociaaldemocratische idealen in de stad.

Bij de prijs hoort een sculptuur, gemaakt door de kunstenaar Johannes Weerheim. Het verbeeldt water dat bedwongen wordt (een verwijzing naar de inpoldering van de Biesbosch) en verwijst naar de bescherming die de sociaaldemocratie biedt aan mensen die dat nodig hebben.

Lees ook

treinstationdordrecht

Let op: woensdag geen treinen, nauwelijks bussen

Reis je normaal gesproken met het openbaar vervoer naar je werk of school? Woensdag zul je daar zeer waarschijnlijk een andere manier voor moeten vinden. Vanwege een landelijke staking in het openbaar vervoer die de vakbonden hebben afgeroepen, rijden er geen treinen en minder tot geen bussen. De Waterbus vaart wel.

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.

nk20260905NKS02061

Verre uitwedstrijd voor FC Dordrecht in eerste ronde KNVB Beker

FC Dordrecht neemt het in de eerste ronde van de KNVB Beker op tegen derdedivisionist SC Genemuiden. De Dordtenaren kwamen vrijdag als laatste uit de koker tijdens de loting in het ESPN-programma De Voetbalkantine.

luchtfotograaf Luke Verschoor

Luke Verschoor maakt fotografiedroom waar op La Palma: ‘Dit is toch gewoon next level’

Het was een droom die al langer in zijn hoofd zat: naar La Palma om onder een van de donkerste sterrenhemels van Europa een meteorenzwerm te fotograferen. Deze zomer kon astrofotograaf Luke Verschoor uit Nieuw-Lekkerland het eindelijk waarmaken. Samen met een vriend reisde hij naar het Spaanse eiland om de Perseïden vast te leggen.

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.

Artikel webfoto

Onbegrip en woede in dit dorp: twaalf speelplekken moeten weg

Twaalf speelplekken verdwijnen in Alblasserdam, omdat deze niet voldoen aan de veiligheidseisen. Het leidt tot onbegrip in het dorp, want waarom is er niet overlegd? En wat gaat er nu gebeuren? "Ze hadden het al jaren geleden moeten opknappen."