gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Stop giftreinen uit Dordrecht'

00c9fb205f262bbe37d0127e5cf88014

Treinen met gevaarlijke stoffen moeten zo snel mogelijk geweerd worden uit Dordrecht. Dat vindt niet alleen de Dordtse burgemeester Kolf, maar ook zijn Rotterdamse collega Aboutaleb.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Dagelijks rijden honderden wagons met gevaarlijke stoffen dwars door de bebouwde kom van Dordrecht en Zwijndrecht en wordt de landelijk geldende risiconorm vijf keer overschreden.

Het CDA in de Dordtse gemeenteraad wil dat B&W van Dordrecht méér druk uitoefenen op het kabinet om 'giftreinen' om de stad heen te leiden, via de Betuwelijn en een nieuw aan te leggen spoorlijn.

Burgemeester Kolff zei eerder dat het probleem niet zo snel is op te lossen. Irene Koene (Gewoon Dordt) zei dinsdagmiddag dat de burgemeester wel wat gepassioneerder op mag komen voor de belangen van de stad.

Kolff zei de giftreinen in de stad “liever vandaag dan morgen kwijt te zijn". "Maar we zijn ook afhankelijk van andere factoren. En wat bieden wij aan? Delft heeft ook geen spoortunnel gekregen door daar alleen om te roepen."

Kolff heeft over het treintransport gevaarlijke stoffen gesproken met collega Aboutaleb van Rotterdam: “Hij denkt zelfs aan verplaatsing van rangeerterrein Kijfhoek. Wij hebben de steun Rotterdam en de Provincie hard nodig.”

Vanuit de Rotterdamse haven rijden spoorwagons met gevaarlijke stoffen naar België en Duitsland. In 2020 zullen er jaarlijks 60.000 treinwagons door Dordrecht rijden.

Lees ook

businkaanvaring4

Olieworsten in het water vangen gasolie op na aanvaring bunkerstation

Een bunkerstation aan de Hooikade in Dordrecht is zaterdagavond aangevaren door een binnenvaartschip. Daarbij is gasolie in het water gelekt. Met zogeheten olieworsten in het water wordt ook deze maandag nog olie opgevangen en afgezogen, meldt Rijkswaterstaat.

IMG-20260811-WA0029

Brand bij geluidswal langs A16, meerdere rijstroken tijdelijk dicht

De begroeiing van een geluidswal langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond in brand gestaan. Meerdere rijstroken richting Ridderkerk gingen tijdelijk dicht zodat de brandweer het vuur kon blussen.

hulpdienstenchemours

Olieachtige stof komt vrij bij onderhoudswerkzaamheden, monteurs nagekeken

Bij onderhoudswerkzaamheden bij kunststofbedrijf Delrin is vrijdagochtend een olieachtige stof vrijgekomen. Daar zijn twee monteurs mee in aanraking gekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

gemeentekantoor Molenlanden

Woning vier weken gesloten na explosie

De burgemeester van Molenlanden heeft een woning aan de Prinses Beatrixstraat in Arkel per direct voor vier weken gesloten. Aanleiding hiervoor is een explosie die donderdag plaatsvond, veroorzaakt door een explosief dat bij de woning was geplaatst.

DordtRodaRene

Nuijten na eerste nederlaag: ‘We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren’

“We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren”, is de vrij harde conclusie van FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten na de 0-1-nederlaag tegen Roda JC Kerkrade. De Dordtenaren konden de goede competitiestart vrijdagavond geen goed vervolg geven en verloren voor het eerst dit seizoen. Toch wordt er vooral gekeken naar aanknopingspunten en is het glas halfvol aan de Krommedijk.

IMG_5345

Jonge fietser aangereden op rotonde in Zwijndrecht

Een fietser is maandagochtend aangereden op de rotonde naar de Brugweg in Zwijndrecht. De jongen is ter plekke gecontroleerd door ambulancepersoneel, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.