gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Stop giftreinen uit Dordrecht'

00c9fb205f262bbe37d0127e5cf88014

Treinen met gevaarlijke stoffen moeten zo snel mogelijk geweerd worden uit Dordrecht. Dat vindt niet alleen de Dordtse burgemeester Kolf, maar ook zijn Rotterdamse collega Aboutaleb.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Dagelijks rijden honderden wagons met gevaarlijke stoffen dwars door de bebouwde kom van Dordrecht en Zwijndrecht en wordt de landelijk geldende risiconorm vijf keer overschreden.

Het CDA in de Dordtse gemeenteraad wil dat B&W van Dordrecht méér druk uitoefenen op het kabinet om 'giftreinen' om de stad heen te leiden, via de Betuwelijn en een nieuw aan te leggen spoorlijn.

Burgemeester Kolff zei eerder dat het probleem niet zo snel is op te lossen. Irene Koene (Gewoon Dordt) zei dinsdagmiddag dat de burgemeester wel wat gepassioneerder op mag komen voor de belangen van de stad.

Kolff zei de giftreinen in de stad “liever vandaag dan morgen kwijt te zijn". "Maar we zijn ook afhankelijk van andere factoren. En wat bieden wij aan? Delft heeft ook geen spoortunnel gekregen door daar alleen om te roepen."

Kolff heeft over het treintransport gevaarlijke stoffen gesproken met collega Aboutaleb van Rotterdam: “Hij denkt zelfs aan verplaatsing van rangeerterrein Kijfhoek. Wij hebben de steun Rotterdam en de Provincie hard nodig.”

Vanuit de Rotterdamse haven rijden spoorwagons met gevaarlijke stoffen naar België en Duitsland. In 2020 zullen er jaarlijks 60.000 treinwagons door Dordrecht rijden.

Lees ook

Screenshot_20261020_085330_Instagram

Auto op zijn kant op A16, bestuurder aangehouden

Op de A16 bij Zwijndrecht is dinsdagochtend een auto op zijn kant terechtgekomen na een ongeluk. Daarbij waren in totaal twee auto's betrokken. De politie heeft één persoon aangehouden voor rijden onder invloed.

businkoverledenpersoon

Politie vindt overleden persoon in huis

In een huis aan de Pluvierstraat in Dordrecht is zondagavond een overleden persoon gevonden. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’

papendrechtnieuwbouw

36 woningen en horeca: na ruim vijftien jaar wordt er eindelijk gebouwd op dit lege terrein

Al in 2012 gingen de oude panden naast het Papendrechtse gemeentehuis tegen de vlakte. Sinds die tijd deed het terrein vooral dienst als uitbreiding van het marktplein. Toch werd er altijd gesproken over de nieuwe invulling van het gebied en inmiddels is het zover: begin 2027 begint de bouw van een nieuw appartementencomplex.

Grote Kerk

Kerkklokken mogen ’s nachts mogelijk blijven luiden

De kerkklokken van de Grote Kerk in Dordrecht hebben de afgelopen 13 jaar illegaal geluid. Dat blijkt nadat de gemeente een klacht over geluidsoverlast van een bewoner heeft onderzocht. Het college van burgemeester en wethouders kijkt nu naar een manier om de kerkklokken toch ook ’s nachts te laten luiden.