gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Stop giftreinen uit Dordrecht'

00c9fb205f262bbe37d0127e5cf88014

Treinen met gevaarlijke stoffen moeten zo snel mogelijk geweerd worden uit Dordrecht. Dat vindt niet alleen de Dordtse burgemeester Kolf, maar ook zijn Rotterdamse collega Aboutaleb.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Dagelijks rijden honderden wagons met gevaarlijke stoffen dwars door de bebouwde kom van Dordrecht en Zwijndrecht en wordt de landelijk geldende risiconorm vijf keer overschreden.

Het CDA in de Dordtse gemeenteraad wil dat B&W van Dordrecht méér druk uitoefenen op het kabinet om 'giftreinen' om de stad heen te leiden, via de Betuwelijn en een nieuw aan te leggen spoorlijn.

Burgemeester Kolff zei eerder dat het probleem niet zo snel is op te lossen. Irene Koene (Gewoon Dordt) zei dinsdagmiddag dat de burgemeester wel wat gepassioneerder op mag komen voor de belangen van de stad.

Kolff zei de giftreinen in de stad “liever vandaag dan morgen kwijt te zijn". "Maar we zijn ook afhankelijk van andere factoren. En wat bieden wij aan? Delft heeft ook geen spoortunnel gekregen door daar alleen om te roepen."

Kolff heeft over het treintransport gevaarlijke stoffen gesproken met collega Aboutaleb van Rotterdam: “Hij denkt zelfs aan verplaatsing van rangeerterrein Kijfhoek. Wij hebben de steun Rotterdam en de Provincie hard nodig.”

Vanuit de Rotterdamse haven rijden spoorwagons met gevaarlijke stoffen naar België en Duitsland. In 2020 zullen er jaarlijks 60.000 treinwagons door Dordrecht rijden.

Lees ook

fotooooooo

Gaan deze supermarkten eerder open op zondag? ‘Wens van klanten verandert’

Twintig Dordtse supermarktuitbaters willen eerder open op zondag. Nu mogen de deuren om 12.00 uur open, ondernemers vragen de gemeenteraad in een brief daar 10.00 uur van te maken.

WhatsApp Image 2026-09-08 at 12.29.43

Dordtse buurtbeweging Groene Buur genomineerd voor Gouden Eekhoorn Award

Buurtbeweging Groene Buur maakt kans op een ASN Gouden Eekhoorn Award. Het initiatief is één van de tien finalisten van de landelijke prijs voor mensen en organisaties die bijdragen aan een mooiere toekomst. Ook in Dordrecht is Groene Buur actief. De lokale coördinator Leanne Stange hoopt vooral dat de nominatie meer Dordtenaren enthousiast maakt om met groen aan de slag te gaan.

moldor

Dordrecht zet in op gezamenlijke vuurwerkshow, verenigingen en clubs krijgen geen vergunning

De gemeente Dordrecht gaat voor de jaarwisseling geen vergunningen voor een vuurwerkshow verlenen aan clubs en verenigingen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in de uitzending van 'In Gesprek Met' op TV Rijnmond. Met die beslissing sluit Dordt zich aan bij tal van andere gemeenten in de regio.

einsteinstraatbusink

Dordts pand half jaar op slot na grote drugsvondst

De burgemeester heeft een bedrijfspand in Dordrecht gesloten voor zes maanden. In het pand is volgens de gemeente “een zeer grote” handelshoeveelheid harddrugs en een productielocatie voor drugs gevonden.

lachgaspoleenheidrdam

Vondst van bijna 5000 lachgasflessen: Ridderkerker en Zwijndrechtenaar vast

De politie heeft vorige week een 20-jarige Ridderkerker en een 46-jarige vrouw uit Zwijndrecht aangehouden na een drugsdeal. Het gaat om de vermoedelijke koper en verkoper van lachgas.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Uitgestelde Zoomer Wantijrun vindt zondag plaats

De Zoomer Wantijrun  staat zondag op het programma. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelde zich door de hitte genoodzaakt er een streep door te zetten.