gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Stop giftreinen uit Dordrecht'

00c9fb205f262bbe37d0127e5cf88014

Treinen met gevaarlijke stoffen moeten zo snel mogelijk geweerd worden uit Dordrecht. Dat vindt niet alleen de Dordtse burgemeester Kolf, maar ook zijn Rotterdamse collega Aboutaleb.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Dagelijks rijden honderden wagons met gevaarlijke stoffen dwars door de bebouwde kom van Dordrecht en Zwijndrecht en wordt de landelijk geldende risiconorm vijf keer overschreden.

Het CDA in de Dordtse gemeenteraad wil dat B&W van Dordrecht méér druk uitoefenen op het kabinet om 'giftreinen' om de stad heen te leiden, via de Betuwelijn en een nieuw aan te leggen spoorlijn.

Burgemeester Kolff zei eerder dat het probleem niet zo snel is op te lossen. Irene Koene (Gewoon Dordt) zei dinsdagmiddag dat de burgemeester wel wat gepassioneerder op mag komen voor de belangen van de stad.

Kolff zei de giftreinen in de stad “liever vandaag dan morgen kwijt te zijn". "Maar we zijn ook afhankelijk van andere factoren. En wat bieden wij aan? Delft heeft ook geen spoortunnel gekregen door daar alleen om te roepen."

Kolff heeft over het treintransport gevaarlijke stoffen gesproken met collega Aboutaleb van Rotterdam: “Hij denkt zelfs aan verplaatsing van rangeerterrein Kijfhoek. Wij hebben de steun Rotterdam en de Provincie hard nodig.”

Vanuit de Rotterdamse haven rijden spoorwagons met gevaarlijke stoffen naar België en Duitsland. In 2020 zullen er jaarlijks 60.000 treinwagons door Dordrecht rijden.

Lees ook

merwedebrugrws

Onbegrip over plotselinge afsluiting Merwedebrug: ‘We hebben twee uur extra omrijtijd’

Het is chaos op de wegen voor vrachtverkeer. Nadat de Papendrechtsebrug (N3) al werd afgesloten vanwege een negen maanden durende renovatie, bleek afgelopen weekend ook de Merwedebrug (A27) niet meer sterk genoeg voor vrachtwagens. Belangenvereniging TLN overweegt zelfs juridische stappen tegen de overheid.

Point Blur_Aug052026_111634

Vrachtwagen ramt lijnbus, ruiten gesneuveld

Een vrachtwagen heeft woensdagochtend een lijnbus geraakt in Papendrecht. Hoewel er wel passagiers in de bus zaten, raakte niemand gewond.

archieffotopolitie

Deel woning dicht na vondst hennepkwekerij

Een deel van een huis in Hendrik-Ido-Ambacht is op last van de burgemeester gesloten. Het gaat om een gedeelte van een huis aan de P.C. Hooftsingel dat werd verhuurd, zo maakt de gemeente maandag bekend.

rwsdrechttunnel

Vrachtwagens in botsing in Drechttunnel, snelweg inmiddels weer vrij

In de Drechttunnel (A16) richting Breda zijn vrijdagochtend meerdere vrachtwagens tegen elkaar gebotst. De rechtertunnelbuis was tot 14.00 uur dicht, daarna was alles opgeruimd en de weg weer vrijgegeven.

Ben Corino Studio De Witt

Directeur woningcorporatie Trivire te gast in Studio de Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Tinka Rood. Zij is directeur van woningcorporatie Trivire.

WhatsApp Image 2026-08-06 at 21.32.10

Veel rook door schrootbrand bij recyclingbedrijf

Bij een recyclingbedrijf in het havengebied in Dordrecht heeft donderdagavond een grote brand gewoed in een hoop schroot. De brandweer rukte massaal uit om het vuur te bestrijden.