gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Stop giftreinen uit Dordrecht'

00c9fb205f262bbe37d0127e5cf88014

Treinen met gevaarlijke stoffen moeten zo snel mogelijk geweerd worden uit Dordrecht. Dat vindt niet alleen de Dordtse burgemeester Kolf, maar ook zijn Rotterdamse collega Aboutaleb.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Dagelijks rijden honderden wagons met gevaarlijke stoffen dwars door de bebouwde kom van Dordrecht en Zwijndrecht en wordt de landelijk geldende risiconorm vijf keer overschreden.

Het CDA in de Dordtse gemeenteraad wil dat B&W van Dordrecht méér druk uitoefenen op het kabinet om 'giftreinen' om de stad heen te leiden, via de Betuwelijn en een nieuw aan te leggen spoorlijn.

Burgemeester Kolff zei eerder dat het probleem niet zo snel is op te lossen. Irene Koene (Gewoon Dordt) zei dinsdagmiddag dat de burgemeester wel wat gepassioneerder op mag komen voor de belangen van de stad.

Kolff zei de giftreinen in de stad “liever vandaag dan morgen kwijt te zijn". "Maar we zijn ook afhankelijk van andere factoren. En wat bieden wij aan? Delft heeft ook geen spoortunnel gekregen door daar alleen om te roepen."

Kolff heeft over het treintransport gevaarlijke stoffen gesproken met collega Aboutaleb van Rotterdam: “Hij denkt zelfs aan verplaatsing van rangeerterrein Kijfhoek. Wij hebben de steun Rotterdam en de Provincie hard nodig.”

Vanuit de Rotterdamse haven rijden spoorwagons met gevaarlijke stoffen naar België en Duitsland. In 2020 zullen er jaarlijks 60.000 treinwagons door Dordrecht rijden.

Lees ook

politie 02

Man steekt slachtoffer met schroevendraaier

De politie heeft een 23-jarige man uit Ridderkerk aangehouden na een steekincident in dat dorp. Dat gebeurde met een schroevendraaien even voor 22.00 uur in de Coosje Ayalstraat. Het slachtoffer zou een 15-jarige jongen zijn, die ter plaatse behandeld kon worden door ambulancepersoneel en niet naar het ziekenhuis hoefde.

brandweer talmastraat ha-gi

Gasleiding geraakt tijdens werkzaamheden in Hardinxveld-Giessendam

Een gasleiding is geraakt tijdens werkzaamheden aan de Talmastraat in Hardinxveld-Giessendam. Hierdoor ontstond buiten een woning een gaslekkage.

Clip0015.MXF.00_38_46_30.Still001

Geen zerk of urn: laatste rustplaats in het groen op nieuw natuurbegraafpark

Begraafplaats Achterambacht opent op 6 juni zijn deuren voor bezoekers die het nieuwe natuurbegraafpark willen bezoeken. “Een ontwikkeling waarmee we ons aanpassen op veranderende wensen van inwoners en bijdragen aan een duurzame en toekomstgerichte invulling van begraafplaats Achterambacht", aldus de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht.

autobrand

Opnieuw een auto in brand bij eetcafé: 'Wanneer houdt dit op?’

Een brandstichter heeft vrijdagnacht opnieuw toegeslagen op de parkeerplaats van het Dordtse eetcafé De Wilhelminaboom. Volgens eigenaresse Monique van Esseveld is deze keer de auto van een klant verwoest door vlammen.

PSX_20260615_133225

Man (32) zwaargewond bij steekpartij op opvangboot voor vluchtelingen

Een 32-jarige man is maandagmiddag zwaargewond geraakt bij een steekpartij op een opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Hij had onder meer verwondingen aan zijn gezicht.

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.20.37

Gemeente Sliedrecht zet deur open voor Oranje-nachten, horeca wacht af

De gemeente Sliedrecht geeft horecagelegenheden de mogelijkheid om hun zaak langer open te houden tijdens wedstrijden van het Nederlands elftal op het WK in Amerika, Canada en Mexico. Oranje speelt onder meer tegen Tunesië pas om 01.00 uur 's nachts, waardoor de wedstrijd pas ver na de normale sluitingstijd is afgelopen. Toch staat nog niet iedere uitbater te springen om langer open te blijven.