gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stoptober bijna op z'n eind; DaVinci start campagne waar je nog wél mag roken

150173729f8677ef1ff5c1a2e1c04d7f

Het Leerpark is al ruim 2 jaar rookvrij, maar als je er rondloopt lijkt het bijna alsofniet iedereen dat weet. Het DaVinci College zette samen met jongerenwerk R-Newt een campagne op om de gedragsregels omtrent het roken op het Leerpark nog eens duidelijk te maken.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Sjors van Reeuwijk, jongerenwerker bij R-Newt vertelt dat er voor dit schooljaar een aantal thema’s bedacht zijn om aan te pakken en voor jongeren bespreekbaar te maken. “De eerste van die thema's na de zomervakantie was ‘Stoptober’. Maar wie zijn wij om te zeggen wat wel en niet mag? Daarom willen wij nog eens aangeven wáár het nog wel mag.”

De studenten van het DaVinci College hebben een tweetal filmpjes gemaakt om aan te geven welke regels er gelden op het Leerpark. Zo komt naar voren dat je buiten de blauwe lijnen wél een sigaret op mag steken, in de buurt van de speciale rookpalen.

“De campagne is opgezet naar aanleiding van ‘Stoptober’, maar het is geen campagne om mensen te laten stoppen met roken,” vertelt Sjors. “Na de Stoptober-maand aangeven waar het nog wel mag is meer de gedachte achter de filmpjes. Ook hebben we nog een derde filmpje gemaakt, voor intern gebruik, waarin verteld wordt hoe je leerlingen aanspreekt op het roken op plekken waar dat niet mag.”

En hoe gaat het met onze eigen verslaggever Dennis? Ook voor hem nadert Stoptober zijn einde. Hij heeft dan, net als veel andere deelnemers, 28 dagen niet gerookt. Zijn werkplek, de redactie van RTV Dordrecht, is ook op het Leerpark: “Leuk dat dat Leerpark rookvrij is, maar ben ik nog rookvrij? Antwoord is ja, gelukkig wel. Gaat het me net zo makkelijk af als begin van de maand? Nee, dat niet. Maandag had ik een afspraak ergens. Ik was nogal aan de vroege kant. Normaal gesproken zou ik de tijd doden met een sigaretje, maar nu wist ik even niet wat ik moest doen. Ik ga wel voor 28 rookvrije dagen. Die heb ik komende zondag gehaald. En ook daarna gaan we voor een rookvrij leven.”

Lees ook

ridderkerkflat

Flat al weken zonder gas, bewoners met handdoek en douchegel over straat

Bewoners van de Tourmalijn-flats aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk zitten al weken zonder gas. Nadat meerdere mensen onwel zijn geworden door koolmonoxidevergiftiging heeft de gemeente de gaskraan dichtgedraaid. Dat betekent voor de bewoners: koud douchen, of naar de parkeerplaats beneden voor een warme douche.

nieuw bestuur HIA

Winkels open op zondag en mogelijk weer een middelbare school: coalitieakkoord in Hendrik-Ido-Ambacht

Het nieuwe Ambachtse coalitieakkoord is afgelopen donderdag gepresenteerd door het nieuwe gemeentebestuur. Politieke partijen Realistisch Ambacht, Gemeente Belangen, VVD en D66 gaan de komende vier jaar samenwerken als coalitie. Het bestuur wil winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan. Ook willen ze onderzoeken of voortgezet onderwijs terug kan keren naar de gemeente.

mobiliteitsadviseur

Fiets van de zaak en gratis ov: dit kunnen bedrijven doen om bereikbaar te blijven

Hoe blijf je als bedrijf of instelling bereikbaar voor personeel en klanten, nu de Papendrechtsebrug dicht is? Wie worstelt met die vraag, kan een beroep doen op onder meer Lisette Zwartkruis. Namens Zuid-Holland Bereikbaar denkt zij als mobiliteistadviseur mee over oplossingen. “Bedrijven hebben hele andere dingen aan hun hoofd.”

pandgeslotenrid

Woning gesloten na vondst wapens en munitie

Een huis aan de Spuistraat in Ridderkerk is woensdag gesloten op last van burgemeester Marco Oosterwijk. In het huis trof de politie wapens en munitie aan.

op pad met ad: biesbosch

Op Pad Met Ad: vrijwilligerswerk bij natuurcentrum

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij het Biesboschcentrum Dordrecht. Samen met teamleider Nicole Schriek ontdekt hij wat er allemaal komt kijken bij het werken in dit bijzondere natuurgebied.

bigrivers

Zaterdag op TV Dordrecht: Compilatie Big Rivers 2025

Om al een beetje in de sfeer te komen van Big Rivers 2026 is deze zaterdag nog een keer de compilatie van vorig jaar te zien op TV Dordrecht.