Dordrecht, Netherlands

Stoptober bijna op z'n eind; DaVinci start campagne waar je nog wél mag roken

Het Leerpark is al ruim 2 jaar rookvrij, maar als je er rondloopt lijkt het bijna alsofniet iedereen dat weet. Het DaVinci College zette samen met jongerenwerk R-Newt een campagne op om de gedragsregels omtrent het roken op het Leerpark nog eens duidelijk te maken.
Vivian Rutte | 28 oktober 2021 16:44 | Aangepast op 28 oktober 2021 16:44
Sjors van Reeuwijk, jongerenwerker bij R-Newt vertelt dat er voor dit schooljaar een aantal thema’s bedacht zijn om aan te pakken en voor jongeren bespreekbaar te maken. “De eerste van die thema's na de zomervakantie was ‘Stoptober’. Maar wie zijn wij om te zeggen wat wel en niet mag? Daarom willen wij nog eens aangeven wáár het nog wel mag.”

De studenten van het DaVinci College hebben een tweetal filmpjes gemaakt om aan te geven welke regels er gelden op het Leerpark. Zo komt naar voren dat je buiten de blauwe lijnen wél een sigaret op mag steken, in de buurt van de speciale rookpalen.

“De campagne is opgezet naar aanleiding van ‘Stoptober’, maar het is geen campagne om mensen te laten stoppen met roken,” vertelt Sjors. “Na de Stoptober-maand aangeven waar het nog wel mag is meer de gedachte achter de filmpjes. Ook hebben we nog een derde filmpje gemaakt, voor intern gebruik, waarin verteld wordt hoe je leerlingen aanspreekt op het roken op plekken waar dat niet mag.”

En hoe gaat het met onze eigen verslaggever Dennis? Ook voor hem nadert Stoptober zijn einde. Hij heeft dan, net als veel andere deelnemers, 28 dagen niet gerookt. Zijn werkplek, de redactie van RTV Dordrecht, is ook op het Leerpark: “Leuk dat dat Leerpark rookvrij is, maar ben ik nog rookvrij? Antwoord is ja, gelukkig wel. Gaat het me net zo makkelijk af als begin van de maand? Nee, dat niet. Maandag had ik een afspraak ergens. Ik was nogal aan de vroege kant. Normaal gesproken zou ik de tijd doden met een sigaretje, maar nu wist ik even niet wat ik moest doen. Ik ga wel voor 28 rookvrije dagen. Die heb ik komende zondag gehaald. En ook daarna gaan we voor een rookvrij leven.”

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Dagenlang geen treinverkeer op MerwedeLingelijn

Op de MerwedeLingelijn tussen Dordrecht en Geldermalsen rijden van woensdag 23 juli tot en met zonda...

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...

Bomvolle binnenstad bij jubileumeditie Big Rivers: 'Dordrecht op z'n mooist'

Moe maar voldaan kijkt de organisatie van Big Rivers terug op drie dagen feest in Dordrecht. Tevrede...

Gemeente plaatst camera bij huis na explosie

Bij een huis in Zwijndrecht waar vorige week een explosie is geweest, is een mobiele camera geplaats...

Zwijndrecht kapt met spoed bomen vanwege besmettelijke ziekte

De gemeente Zwijndrecht kapt deze week met spoed een aantal bomen. De iepen hebben de zogeheten besm...

Robert de Heer volgt Rik van der Linden op als Dordtse lijsttrekker CU-SGP

Het duurt nog even tot de volgende gemeenteraadsverkiezingen, maar de Dordtse ChristenUnie-SGP-fract...