gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Straalgrit al langer vervuild met asbest

Eurogrit BV trok begin vorige maand aan de bel, omdat duidelijk werd dat er staalgrit op de markt is gekomen, waarin lage hoeveelheden witte asbest zitten. De Inspectie SZW stelt nu dat het staalgrit mogelijk al sinds mei 2015 met asbest is vervuild.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
Straalgrit wordt onder meer gebruikt om roest of verf te verwijderen van stalen en kunststoffen ondergronden. Het Dordtse Eurogrit leverde staalgrit aan circa 130 bedrijven, die het deels aan andere bedrijven hebben geleverd. De kans bestaat dat werknemers zijn blootgesteld aan asbest. De Inspectie SZW, Inspectie Leefomgeving en Transport en Omgevingsdiensten werken nu samen om het probleemveld in kaart te brengen en passende maatregelen te nemen.


De Inspectie SZW heeft vandaag een brief naar alle afnemers van het materiaal verstuurd, om ze te informeren over de wijze waarop het straalgrit veilig verwijderd kan worden. Het uitgangspunt daarbij is dat alle gebruikte en ongebruikte grit is verontreinigd met asbest.

Eurogrit werkt momenteel aan een plan om ongebruikt, asbesthoudend straalgrit terug te roepen. 

Lees ook

fotoo

Zonder fiets de trein in tijdens brugsluiting, wel zee aan deelfietsen: ‘830 in de regio’

Deelfietsen zo oranje als een sinaasappel: op steeds meer plekken in onze streek zijn ze te zien. Nu de maandenlange afsluiting van de Papendrechtsebrug nadert, schieten de tweewielers als paddenstoelen uit de grond. “Met je eigen fiets heb je meer zekerheid, maar de kans is heel groot dat je er een hebt.”

PSX_20260608_112752

Schoonmakers onwel in bedrijfspand, gebouw tijdelijk afgesloten

Medewerkers van een schoonmaakbedrijf zijn tijdens een klus in Alblasserdam maandag onwel geworden. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio werden zij duizelig, waarna ze snel naar buiten zijn gegaan en de hulpdiensten hebben gealarmeerd.

merwedelingelijn kleiner

Geen fietsen in de trein en minder stops op dit station tijdens afsluiting Papendrechtsebrug

Tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen in de treinen op de Merwedelingelijn geen fietsen meer mee. Ook wordt op station Hardinxveld-Giessendam in die periode voorlopig niet vier keer, maar twee keer per uur gestopt. Dat heeft de provincie besloten, in overleg met vervoerder Qbuzz en Rijkswaterstaat.

PSX_20260703_094538

Kortstondig brand door laswerk in binnenvaartschip

De hulpdiensten zijn vrijdagochtend massaal uitgerukt voor een brand in een binnenvaartschip. Eenmaal ter plekke bleek de omvang van de brand mee te vallen en was het vuur snel uit.

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.

blij gezichten

Avondvierdaagse dag na afgelasting wel van start, dat levert vrolijke gezichten op

De Dordtse avondvierdaagse is een dag later dan gepland van start gegaan. Vanwege opgegeven noodweer moest het festijn dinsdag nog worden afgeblazen, maar met een heerlijk zonnetje, dansende kinderen en gezellige muziek is de aftrap op woensdag een groot feest.