gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Straalgrit al langer vervuild met asbest

Eurogrit BV trok begin vorige maand aan de bel, omdat duidelijk werd dat er staalgrit op de markt is gekomen, waarin lage hoeveelheden witte asbest zitten. De Inspectie SZW stelt nu dat het staalgrit mogelijk al sinds mei 2015 met asbest is vervuild.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
Straalgrit wordt onder meer gebruikt om roest of verf te verwijderen van stalen en kunststoffen ondergronden. Het Dordtse Eurogrit leverde staalgrit aan circa 130 bedrijven, die het deels aan andere bedrijven hebben geleverd. De kans bestaat dat werknemers zijn blootgesteld aan asbest. De Inspectie SZW, Inspectie Leefomgeving en Transport en Omgevingsdiensten werken nu samen om het probleemveld in kaart te brengen en passende maatregelen te nemen.


De Inspectie SZW heeft vandaag een brief naar alle afnemers van het materiaal verstuurd, om ze te informeren over de wijze waarop het straalgrit veilig verwijderd kan worden. Het uitgangspunt daarbij is dat alle gebruikte en ongebruikte grit is verontreinigd met asbest.

Eurogrit werkt momenteel aan een plan om ongebruikt, asbesthoudend straalgrit terug te roepen. 

Lees ook

Still website.png

Vriendschap, liefde en vrolijkheid: al vijftig jaar kleurt deze vereniging het leven

Groot feest bij kunstvereniging Studio 76. De Dordtse club bestaat dit jaar namelijk een halve eeuw. Met verschillende festiviteiten viert de vereniging dit met alle leden. Te beginnen met een expositie, waar de amateurkunstenaars allemaal iets eigens in stoppen.

Overhandiging Dordtpas.jpg

Dordtpas niet alleen voor Dordtenaren, Zwijndrecht doet ook mee

De gemeente Zwijndrecht sluit vanaf 1 april aan bij de Dordtpas. Met deze pas krijgen Dordtenaren en nu dus ook Zwijndrechtenaren toegang tot gratis activiteiten en kortingen in de regio. “Een belangrijke stap voor onze inwoners”, aldus Zwijndrechtse wethouder Tycho Jansen.

treinen Station Dordrecht

Meer treinreizigers van en naar Dordrecht en Zwijndrecht

Het aantal mensen dat gebruik maakt van de spoorlijn tussen Dordrecht en Leiden, is het afgelopen jaar gestegen. Op de stations langs dit traject steeg het aantal in- en uitstappers op werkdagen met gemiddeld zo’n acht procent; flink hoger dan de landelijke stijging van 1,8 procent.

Mehmet Safranti.jpg

Ondanks genoeg voorkeurstemmen gaat Mehmet Safranti niet de gemeenteraad in

Tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in Dordrecht heeft Mehmet Safranti de meeste stemmen gekregen van zijn partij. Hierdoor heeft hij recht op de zetel die zijn partij DENK heeft behaald, maar de politicus heeft deze zetel afgewezen. Masum Kolkiliç, lijsttrekker van de partij, wordt gemeenteraadslid.

IMG_4823.jpg

‘Mooie mix’ leidt de Dordtse coalitierace, GL-PvdA laakt 'gelegenheidsargument'

Stapje voor stapje sluipen de VVD, VSP, ChristenUnie-SGP, D66 en CDA richting het nieuwe Dordtse stadsbestuur. Het vijftal sprak woensdag in een debat de voorkeur voor elkaar uit en verwees het geplaagde GroenLinks-PvdA naar de reservebank. “We hebben fijn met ze samengewerkt, maar het is daar wel wat onrustig op dit moment.”

tankstationkortambachtlaan.png

Overval op tankstation, verdachte vlucht te voet

Een tankstation aan de Kort Ambachtlaan in Zwijndrecht is woensdagavond overvallen. De verdachte is te voet gevlucht, meldt de politie.