Dordrecht, Netherlands

Straalgrit al langer vervuild met asbest

Eurogrit BV trok begin vorige maand aan de bel, omdat duidelijk werd dat er staalgrit op de markt is gekomen, waarin lage hoeveelheden witte asbest zitten. De Inspectie SZW stelt nu dat het staalgrit mogelijk al sinds mei 2015 met asbest is vervuild.
Jasmin Zahirovic | 1 november 2017 13:28 | Aangepast op 1 november 2017 13:28
Straalgrit wordt onder meer gebruikt om roest of verf te verwijderen van stalen en kunststoffen ondergronden. Het Dordtse Eurogrit leverde staalgrit aan circa 130 bedrijven, die het deels aan andere bedrijven hebben geleverd. De kans bestaat dat werknemers zijn blootgesteld aan asbest. De Inspectie SZW, Inspectie Leefomgeving en Transport en Omgevingsdiensten werken nu samen om het probleemveld in kaart te brengen en passende maatregelen te nemen.


De Inspectie SZW heeft vandaag een brief naar alle afnemers van het materiaal verstuurd, om ze te informeren over de wijze waarop het straalgrit veilig verwijderd kan worden. Het uitgangspunt daarbij is dat alle gebruikte en ongebruikte grit is verontreinigd met asbest.

Eurogrit werkt momenteel aan een plan om ongebruikt, asbesthoudend straalgrit terug te roepen. 

Lees ook

Dordtse Decemberdagen ‘zeer succesvol’ volgens organisatie, dit is waarom

Trots overheerst bij de organisatie van de Dordtse Decemberdagen. Het evenement is naar eigen zeggen...

Sporthal uit voorzorg dicht: sneeuw en regen maken dak erg zwaar

De Sophiahal in Hendrik-Ido-Ambacht is uit voorzorg gesloten. Het dak van de hal wordt door de (smel...

Man filmt onder jurk van winkelende vrouw, maar staat zelf óók op camera

Winkelen in een zaak in de Dordtse Merwedestraat loopt voor een 33-jarige bewoonster van die stad ve...

Veel rook bij Fokker Aerospace door brand in afzuiginstallatie

In een hal bij Fokker Aerospace aan de Anthony Fokkerweg in Papendrecht heeft donderdagavond brand g...

Eerste winterse versterking FC Dordrecht is 23-jarige verdediger

Björn Hardley is de eerste nieuweling voor FC Dordrecht deze transferperiode. De 23-jarige verdedige...

Geen code oranje in onze streek, maar wat dan wel?

Het is code oranje in drie provincies vanwege het winterweer: Friesland, Groningen en Drenthe. Maar ...