gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Streefbedrag overtroffen voor vrouwen in Bamenda

8c318dd468481e4e40afb2a237f155f0

Stichting Bamenda heeft in totaal 2687,35 euro opgehaald met de actie Together for sisters. Met deze actie werd geld ingezameld voor noodhulp aan de slachtoffers van de crisis in zusterstad Bamenda.

Alka Goos |  | Aangepast op
Al ruim drie jaar woedt er in het Engelstalige deel van Kameroen, waar Bamenda ligt, een burgeroorlog. Veel burgers zitten klem tussen de strijdende partijen, namelijk het leger en de separatisten. Ontvoeringen, vermoorde familieleden en vernietigde huizen. De inwoners hebben het zwaar. Veel van hen zijn ontheemd en moeten zich zien te redden in de bush.

De meerderheid van deze slachtoffers is vrouw. Ze krijgen vaak te maken met seksueel geweld en hebben daarom naast kookgerei, medicijnen en hygiënische producten ook voorbehoedsmiddelen nodig. Met het geld dat is opgehaald moeten de vrouwen worden voorzien van hulpmiddelen. Veronica Kini, leider van NVWCIG èn Dochter van Dordrecht: “We are very happy with the support of our sisters and brothers in Dordrecht. Last year, when I was in Dordrecht, I called for solidarity, amongst others on International Peace Day. You have delivered on International Women’s Day and we thank you for this act of solidarity!”

Lees ook

Bloys van Treslongstraat, google streetview

Eerste nieuwe woningbouwlocatie na wegvallen Middenzone bekend

De plannen voor grootschalige woningbouw in de Middenzone in Dordrecht zijn in duigen gevallen door de nieuwe locatie van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Het college zoekt naar alternatieve locaties om de verloren woningbouw te compenseren. De Bloys van Treslongstraat in Crabbehof is de eerste nieuwe plek die het stadsbestuur bekend heeft gemaakt.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Chris van Benschop

Presentator Ben Corino spreekt zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM met voormalig wethouder Chris van Benschop. Zij was sinds mei 2022 wethouder namens GroenLinks, maar is sinds juni werkzaam als bestuurder bij Mooi Sociaal.

jan willem de jonge

Terug van reddingsmissie in Venezuela: Jan-Willem hielp mee na aardbevingen

Hoe zoek je naar mensen onder het puin na heftige aardbevingen? Jan-Willem de Jonge uit Dordrecht vertrok naar Venezuela, samen met ruim zestig andere hulpverleners van USAR Nederland. Daar werkte hij mee aan de reddingsoperatie na de zware aardbevingen die het land troffen op 24 juni.

oranjekater

Oranjekater overheerst na uitschakeling op WK: ‘Weer die penalty’s’

De grote WK droom van de oranjefans valt in duigen. Na negentig minuten spelen, de verlengingen en de penalty’s tegen Marokko, trok het Nederlands elftal aan het kortste einde. Waar veel Marokkaanse supporters tot de vroege uurtjes vierden, hebben veel oranjefans wellicht een heuse ‘oranjekater’ overgehouden aan het verlies.

xiefei__123-marry-2507289

Trouwen wordt steeds duurder, kijk hier wat het in onze streek kost

Voor velen is het een dag om over te dromen. De trouwdag. De kosten van een bruiloft houden je daartegen wellicht ’s nachts wél wakker. Deze verschillen per gemeente, en niet zo een beetje ook. Zo kan je, doordeweeks, in sommige gemeenten voor een paar honderd euro al het ja-woord geven en in anderen zit je boven de 1000 euro. Gelukkig lopen de kosten in onze streek niet zo hoog op.

boetes voetgangersgebied

Meer dan 250 keer ‘geflitst’: tweewielers op de bon in binnenstad

Tientallen keren per week rijden brom- en snorfietsers op plekken in de Dordtse binnenstad waar dat niet mag. Sinds 1 oktober vorig jaar worden overtreders in het voetgangersgebied door de gemeente geregistreerd door speciale camera’s. In 273 gevallen is de bestuurder sindsdien op de bon geslingerd.