Dordrecht, Netherlands

Streefbedrag overtroffen voor vrouwen in Bamenda

Stichting Bamenda heeft in totaal 2687,35 euro opgehaald met de actie Together for sisters. Met deze actie werd geld ingezameld voor noodhulp aan de slachtoffers van de crisis in zusterstad Bamenda.
Alka Goos | 11 maart 2020 11:38 | Aangepast op 11 maart 2020 11:38
Al ruim drie jaar woedt er in het Engelstalige deel van Kameroen, waar Bamenda ligt, een burgeroorlog. Veel burgers zitten klem tussen de strijdende partijen, namelijk het leger en de separatisten. Ontvoeringen, vermoorde familieleden en vernietigde huizen. De inwoners hebben het zwaar. Veel van hen zijn ontheemd en moeten zich zien te redden in de bush.

De meerderheid van deze slachtoffers is vrouw. Ze krijgen vaak te maken met seksueel geweld en hebben daarom naast kookgerei, medicijnen en hygiënische producten ook voorbehoedsmiddelen nodig. Met het geld dat is opgehaald moeten de vrouwen worden voorzien van hulpmiddelen. Veronica Kini, leider van NVWCIG èn Dochter van Dordrecht: “We are very happy with the support of our sisters and brothers in Dordrecht. Last year, when I was in Dordrecht, I called for solidarity, amongst others on International Peace Day. You have delivered on International Women’s Day and we thank you for this act of solidarity!”

Meest gelezen

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Lees ook

Nieuwe massaclaim tegen Chemours op komst: 'Stoppen, opruimen en schade vergoeden'

Omwonenden van chemiereus Chemours, verenigd in de stichting 'PFAS Vrij Green Claim', stappen naar d...

Gezocht: extra plekken voor mogelijke azc's in deze gemeente

De gemeente Molenlanden vraagt inwoners opnieuw om hulp in de zoektocht naar nieuwe plekken voor mog...

Raad voelt opnieuw niks voor zero-emissiezone: 'Wereldvreemd plan'

Een zero-emissiezone in de Dordtse binnenstad is opnieuw van de baan. Het initiatiefvoorstel van Gro...

Nieuw zwembad op de gemeentegrens? Zo denkt de Hardinxveldse politiek erover

Wat verandert de gemeenteraadsverkiezing aan de plannen voor het gezamenlijke zwembad van Sliedrecht...

Vader van vermiste Yoran (16) over vondst voet: 'In mijn hart wist ik de uitkomst al'

Noodgedwongen krijgt het boek ‘Zoon, waar ben je?’ van Daniël Krol uit Sleeuwijk een sombere toevoeg...

Vergaderen in een boot of grote evenementen: dit komt in gerenoveerde Biesboschhal

Dat de Biesboschhal verkocht is en er iets mee gaat gebeuren, dat was al bekend. Nu is er ook meer d...