gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Streefbedrag overtroffen voor vrouwen in Bamenda

8c318dd468481e4e40afb2a237f155f0

Stichting Bamenda heeft in totaal 2687,35 euro opgehaald met de actie Together for sisters. Met deze actie werd geld ingezameld voor noodhulp aan de slachtoffers van de crisis in zusterstad Bamenda.

Alka Goos |  | Aangepast op
Al ruim drie jaar woedt er in het Engelstalige deel van Kameroen, waar Bamenda ligt, een burgeroorlog. Veel burgers zitten klem tussen de strijdende partijen, namelijk het leger en de separatisten. Ontvoeringen, vermoorde familieleden en vernietigde huizen. De inwoners hebben het zwaar. Veel van hen zijn ontheemd en moeten zich zien te redden in de bush.

De meerderheid van deze slachtoffers is vrouw. Ze krijgen vaak te maken met seksueel geweld en hebben daarom naast kookgerei, medicijnen en hygiënische producten ook voorbehoedsmiddelen nodig. Met het geld dat is opgehaald moeten de vrouwen worden voorzien van hulpmiddelen. Veronica Kini, leider van NVWCIG èn Dochter van Dordrecht: “We are very happy with the support of our sisters and brothers in Dordrecht. Last year, when I was in Dordrecht, I called for solidarity, amongst others on International Peace Day. You have delivered on International Women’s Day and we thank you for this act of solidarity!”

Lees ook

xr landbouw protest

Protest met veekar moet mensen laten nadenken over vleesconsumptie

‘Stop met ons fokken!’ Dat is de boodschap van Extinction Rebellion (XR) Landbouw tijdens een protest bij de MediaMarkt vrijdagochtend en aan het begin van de middag. Tijdens de actie gingen demonstranten in gesprek met voorbijgangers over vleesconsumptie, dierenwelzijn en de gevolgen van de intensieve veehouderij voor het milieu.

webfoto drechtstadloop

Drechtstadloop 2026: records, winnende Belgen en pindakaas na de finish

Snelle zuiderburen, veel aanmoedigingen en een vol deelnemersveld. Het was zondag ideaal weer voor de Drechtstadloop en dus sneuvelden allerlei (persoonlijke) records, zo ook bij verschillende lopers uit de regio. “Lekker op het fietsje hiernaartoe.”

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.

PSX_20261024_145756

Brand in keuken door pannetje op het vuur, bewoner nagekeken

In een huis aan de Nicolaasstraat in Dordrecht is rond 14.10 uur brand uitgebroken in de keuken. Een pannetje dat op het vuur stond, zorgde voor rookontwikkeling.

gevangenisbewaarder

Boze bajesklant Berry (23) stort een fles poepwater uit over afdelingshoofd

In de Penitentiaire Inrichting Dordrecht loopt een conflict begin januari flink uit de hand. Gedetineerde Berry is ziedend en leegt een bak met bruine smurrie op het lichaam van gevangenismedewerker Cees. Het blijkt een mix van poep en pies te zijn.

01 vormgeving_RTV Dordrecht nieuws.00_05_19_03.Still001

Lucinda Brand kondigt afscheid als wielrenner aan, al verlaat ze de sport niet

Lucinda Brand gaat in 2028 met wielerpensioen. Dat maakte de 37-jarige Dordtse dinsdag bekend. Het Duitse Canyon-Sram wordt haar laatste wegteam, waar ze daarna onderdeel van de technische staf wordt.