gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Streefbedrag overtroffen voor vrouwen in Bamenda

8c318dd468481e4e40afb2a237f155f0

Stichting Bamenda heeft in totaal 2687,35 euro opgehaald met de actie Together for sisters. Met deze actie werd geld ingezameld voor noodhulp aan de slachtoffers van de crisis in zusterstad Bamenda.

Alka Goos |  | Aangepast op
Al ruim drie jaar woedt er in het Engelstalige deel van Kameroen, waar Bamenda ligt, een burgeroorlog. Veel burgers zitten klem tussen de strijdende partijen, namelijk het leger en de separatisten. Ontvoeringen, vermoorde familieleden en vernietigde huizen. De inwoners hebben het zwaar. Veel van hen zijn ontheemd en moeten zich zien te redden in de bush.

De meerderheid van deze slachtoffers is vrouw. Ze krijgen vaak te maken met seksueel geweld en hebben daarom naast kookgerei, medicijnen en hygiënische producten ook voorbehoedsmiddelen nodig. Met het geld dat is opgehaald moeten de vrouwen worden voorzien van hulpmiddelen. Veronica Kini, leider van NVWCIG èn Dochter van Dordrecht: “We are very happy with the support of our sisters and brothers in Dordrecht. Last year, when I was in Dordrecht, I called for solidarity, amongst others on International Peace Day. You have delivered on International Women’s Day and we thank you for this act of solidarity!”

Lees ook

papendrechtsebrugnadezomer

Extreme drukte blijft uit op eerste dag na de zomervakantie met dichte brug

Gehuld in regenpakken, met paraplu’s en capuchons hebben honderden fietsers maandagochtend hun route naar school en werk voor het eerst na de zomervakantie afgelegd met een dichte Papendrechtsebrug. Hoewel extreme drukte werd verwacht, bleef dat bij de pont en Waterbus uit. “Het is nu goed te doen, maar ik heb ook begrepen dat nog niet iedereen deze maandag begonnen is”, zegt burgemeester Nanning Mol.

fietspaaltjes1

Gevaarlijke fietspaaltjes onder de loep tijdens landelijke paaltjescheckdag

Overbodige fietspaaltjes die op onoverzichtelijke en vooral onveilige plekken staan. Het is een doorn in het oog van de Fietsersbond Drechtsteden. De paaltjes moeten auto’s weren op plekken waar alleen fietsers moeten komen, maar zijn voor diezelfde fietsers vaak een gevaarlijke hindernis. De landelijke paaltjescheckdag op 19 september moet daar verandering in brengen.

sliedrecht baanhoek

Werk aan verzakt spoortalud van start: dit gaat er gebeuren

ProRail start komende week met de maandenlange herstelwerkzaamheden aan het spoortalud bij station Sliedrecht Baanhoek. Het talud is vervormd en moet verstevigd worden. De treinen blijven rijden.

foto daniel militair

Laatste rustplaats voor oorlogsheld Daniël; een verhaal dat voortleeft

Na drie begrafenissen ligt oorlogsheld Daniël van der Munnik op zijn laatste rustplaats. Maandag is de gesneuvelde soldaat op het ereveld van de Essenhof in Dordrecht met militaire eer herbegraven. De dappere dienstplichtige sneuvelde op 10 mei 1940, tijdens de eerste Duitse aanvallen op ons land.

PSX_20260827_002259

Barbecue vliegt in brand in geparkeerde bestelbus

Een geparkeerde bestelbus in Hendrik-Ido-Ambacht heeft in de nacht van woensdag op donderdag schade opgelopen, nadat er brand uitbrak in de laadruimte. De eigenaar van de bus zou volgens Rijnmond zelf al een eerste bluspoging hebben gedaan, maar belde de brandweer toen dit niet lukte.

pexels-hitechsas-5772732

Vier jaar cel voor asielzoeker (22) na dubbele poging verkrachting en geweld

De rechter heeft vier jaar cel opgelegd aan een asielzoeker uit Hendrik-Ido-Ambacht die zich wilde vergrijpen aan twee vrouwen in Rotterdam. Dat gebeurde op 28 februari 2026 in de Agniesebuurt en in Schiebroek.