Dordrecht, Netherlands

112-nieuws: auto botst tegen lantaarnpaal, fietscontroles in binnenstad en grote drugsvondst in Zwijndrecht

De gebotste auto en kapotte lantaarnpaal Instagram - Politie Drechtsteden Buiten
Een auto is donderdagochtend tegen een lantaarnpaal gebotst in Zwijndrecht, die daardoor doormidden is gebroken. Verder heeft de handhaving in Dordrecht fietscontroles gehouden in de binnenstad en de politie in Zwijndrecht trof een hoop drugs aan tijdens controles van een garagebox.
Pim Takkenkamp | Redactie Streek 56 | 27 juni 2024 14:01 | Aangepast op 27 juni 2024 14:01
Aanrijding
Een auto is donderdagochtend tegen een lantaarnpaal gebotst op de Kerkweg in Zwijdrecht. Dat gebeurde rond 6.00 uur. Daarbij is niemand gewond geraakt. Alleen de lichtmast heeft een flinke optater gehad. Die is afgebroken en zal hersteld moeten worden door de gemeente, meldt de politie op Instagram.

Fietsactie
De handhaving heeft woensdag in samenwerking met de politie fietscontroles gehouden in Dordrecht. Dat deden ze in het voetgangersgebied in de Binnenstad, vanwege de toenemende overlast van Fatbikes.


Daarbij zijn 48 bekeuringen uitgeschreven voor fietsen in het voetgangersgebied, rijden zonder helm op een brommer en fietsen met een telefoon in de hand. En daarbij horen ook de boetes voor de opstandige overtreder. Namelijk boetes voor het negeren van een stopteken en het niet kunnen tonen van een identiteitsbewijs.

Drugsvondst
Er zijn een hoop drugs en middelen om een hennepkwekerij op te zetten gevonden in garageboxen aan de Lindelaan in Zwijndrecht. Dat gebeurde maandag tijdens een controle van de politie en Bestuurlijk Interventie Team Drechtsteden Buiten.

De gemeente pakt huurders aan die garageboxen voor criminele doeleinden gebruiken voor een veilig woon- en ondernemersklimaat. Op de Lindelaan was duidelijk niet alles op orde. "We streven in Zwijndrecht naar een veilige omgeving voor iedereen. Zoals de vondst aantoont worden garageboxen niet altijd gebruikt waar ze voor bedoeld zijn. Het is daarom belangrijk dat wij ook garageboxen controleren”, volgens Leon Anink, burgemeester van Zwijndrecht.
Brandweer in de straat na melding van een gaslek Hans Muntz
Gaslek tijdens glasvezelwerkzaamheden
Bij het binnenbrengen van glasvezel is bij een tussenwoning aan de Pieter de Hoochstraat in Ridderkerk een gaslek ontstaan. De brandweer werd donderdag rond tien voor tien 's ochtends opgeroepen om de situatie onder controle te krijgen. De bewoners zijn op advies van de meldkamer naar buiten gegaan.

Bij aankomst van de brandweer bleek dat de aanvoerleiding naar de woning kapot was. Stedin heeft de leiding later gerepareerd.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Tóch geen werkzaamheden aan de N3 dit weekend

Joram Niese | Redactie Streek 56 | 23 mei 2025 17:00

Snus leidt tot onwelwording in klaslokaal: 'Echt heftig'

Redactie Streek 56 | 21 mei 2025 16:55

Lees ook

Ravage nadat bestuurder tegen boom klapt langs Provincialeweg

Een bestelbus is donderdagmiddag van de weg geraakt en tegen een boom geklapt langs de Provincialewe...

112-nieuws: man blust brand bij de buurman, fietser in ziekenhuis door botsing

Een Dordtenaar heeft met zijn tuinslang een brandje op het balkon van zijn buurman geblust. In het c...

Rook uit machinekamer van schip, brandweer rukt uit

Op een schip in het centrum van Dordrecht heeft maandagochtend een kleine brand gewoed. Het brandje ...

Automobilist (22) onder invloed slaat over de kop

Een 22-jarige Alblasserdammer is in de nacht van woensdag op donderdag met zijn auto over de kop ges...

Jongeman (18) zwaargewond na harde klap: 'vloog 15 meter door de lucht’

Een man uit Zwijndrecht is dinsdag rond etenstijd zwaargewond geraakt na een aanrijding met een auto...

Avocado-bestelling voor Ridderkerks bedrijf bevat 553-kilo cocaïne

In de nacht van maandag op dinsdag is een partij van 553 kilo cocaïne onderschept tussen avocado’s. ...