gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Acht delen en nog altijd niet klaar: Papendrechtse historie in boekvorm

8e49047807e7e5970242610d359a42c3

Over een stad als Rome kan een historicus zijn hele leven schrijven en nog geen deuk in dat historische pakje boter slaan. Maar ook over kleinere nederzettingen zijn grote verhalen te vertellen, kijk maar naar Papendrecht. Daar werkt een trio van gedreven dorpsbewoners al jaren aan een boekenreeks over het dorp. Over waterlanders, molens en van Napoleontische beschietingen tot historische dijklopen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Van Heerlijkheid tot heden, zo heet de historische boekenserie van Sander Stevens, Caroline den Ouden en Marcel Sluijter over de historie van het dorp Papendrecht. In 2009 kwam het eerste boek uit, over de heerlijkheid Papendrecht. Aanleiding daarvoor was het 900-jarig bestaan van Papendrecht in 2005 en de aankoop van het handvest van Papendrecht uit 1563.

In november brachten de betrokken dorpelingen alweer deel acht van de serie uit. Daarin wisselen anekdotes en benoemenswaardigheden over lokale ondernemingen elkaar af, maar zijn vooral veel foto’s opgenomen. Om preciezer te zijn: zo’n honderd. Sinds december zijn ook de eerder uitverkochte delen 4,5 en 6 weer beschikbaar. Deze waren de afgelopen jaren niet meer beschikbaar, maar sinds deze maand kunnen verzamelaars hun collectie compleet maken. Althans, voor nu. De serie is namelijk nog niet klaar.

De streekomroep gaat binnenkort ook op bezoek bij de auteurs van de serie, die van plan zijn in november 2025 deel negen van de serie uit te brengen.

Lees ook

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.

yv20260916A1C00377

Oplossing voor blessureleed onder keepers: FC Dordrecht haalt ervaren doelman

FC Dordrecht voegt per direct een nieuwe doelman toe aan de selectie. Yanick van Osch, oud-doelman van onder meer Fortuna Sittard, SC Cambuur en RKC Waalwijk, tekent een contract aan de Krommedijk tot medio 2027.

2609065191

Sportauto's en spareribs: ruim 57 duizend euro opgehaald voor het goede doel

Autoliefhebbers waren zondag massaal van de partij tijdens de zevende Spareribdrive. Het evenement haalde ruim 57 duizend euro op voor Stichting Voor Sara, die strijdt tegen zeldzame spierziekten.

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.

collegepapendrecht

Papendrecht heeft weer compleet (tijdelijk) college met aanstelling twee wethouders

Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten zijn donderdagavond aangesteld als tijdelijke wethouders in de gemeente Papendrecht. Hiermee is het college voorlopig weer compleet, in afwachting op een definitieve invulling van de wethoudersposten.

foto onbeheerde tas

Stationshal Dordrecht tijdelijk dicht na vondst onbeheerde tas

De stationshal in Dordrecht is dinsdagmiddag tijdelijk afgezet geweest. Dit gebeurde na een melding van een onbeheerde tas. Een explosievenexpert kwam ter plekke voor onderzoek, maar in de tas zat niets bijzonders.