gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Acht delen en nog altijd niet klaar: Papendrechtse historie in boekvorm

8e49047807e7e5970242610d359a42c3

Over een stad als Rome kan een historicus zijn hele leven schrijven en nog geen deuk in dat historische pakje boter slaan. Maar ook over kleinere nederzettingen zijn grote verhalen te vertellen, kijk maar naar Papendrecht. Daar werkt een trio van gedreven dorpsbewoners al jaren aan een boekenreeks over het dorp. Over waterlanders, molens en van Napoleontische beschietingen tot historische dijklopen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Van Heerlijkheid tot heden, zo heet de historische boekenserie van Sander Stevens, Caroline den Ouden en Marcel Sluijter over de historie van het dorp Papendrecht. In 2009 kwam het eerste boek uit, over de heerlijkheid Papendrecht. Aanleiding daarvoor was het 900-jarig bestaan van Papendrecht in 2005 en de aankoop van het handvest van Papendrecht uit 1563.

In november brachten de betrokken dorpelingen alweer deel acht van de serie uit. Daarin wisselen anekdotes en benoemenswaardigheden over lokale ondernemingen elkaar af, maar zijn vooral veel foto’s opgenomen. Om preciezer te zijn: zo’n honderd. Sinds december zijn ook de eerder uitverkochte delen 4,5 en 6 weer beschikbaar. Deze waren de afgelopen jaren niet meer beschikbaar, maar sinds deze maand kunnen verzamelaars hun collectie compleet maken. Althans, voor nu. De serie is namelijk nog niet klaar.

De streekomroep gaat binnenkort ook op bezoek bij de auteurs van de serie, die van plan zijn in november 2025 deel negen van de serie uit te brengen.

Lees ook

blij gezichten

Avondvierdaagse dag na afgelasting wel van start, dat levert vrolijke gezichten op

De Dordtse avondvierdaagse is een dag later dan gepland van start gegaan. Vanwege opgegeven noodweer moest het festijn dinsdag nog worden afgeblazen, maar met een heerlijk zonnetje, dansende kinderen en gezellige muziek is de aftrap op woensdag een groot feest.

PSX_20260627_020503

Man spuit pepperspray om zich heen, zeven mensen naar ziekenhuis

Zeven mannen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag naar het ziekenhuis gebracht. Dat was nodig nadat iemand tijdens een ruzie in de Dordtse wijk Krispijn met pepperspray om zich heen spoot.

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.

Alpacajong

Feest op kinderboerderij: alpacajong Nacho is geboren

Alpacavrouwtje Flame is woensdagavond bevallen bij Kinderboerderij Papenhoeve in Papendrecht. Rond 19.15 uur werd jongetje Nacho geboren. Flame heeft de bevalling helemaal zelf gedaan en iedereen maakt het goed.

ringrijk Zwijndrecht Streekomroep

Jongeman op fatbike betast fietsters: zeven meldingen in korte tijd

In Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht zijn in de afgelopen weken zeven vrouwelijke fietsers betast door iemand op een fatbike. Omdat onderzoek tot nu toe niets heeft opgeleverd, worden getuigen of andere slachtoffers opgeroepen zich te melden. Mogelijk zijn er meer slachtoffers.

fatbike1

Jongens van twaalf opgepakt na mishandelingen, fatbikes in beslag genomen

Drie jongens van twaalf jaar oud uit Dordrecht zijn aangehouden op verdenking van meerdere mishandelingen en afpersing. Op fatbikes vielen de jongens, die onderdeel zijn van een grotere groep, andere jonge slachtoffers lastig.