gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Acht delen en nog altijd niet klaar: Papendrechtse historie in boekvorm

8e49047807e7e5970242610d359a42c3

Over een stad als Rome kan een historicus zijn hele leven schrijven en nog geen deuk in dat historische pakje boter slaan. Maar ook over kleinere nederzettingen zijn grote verhalen te vertellen, kijk maar naar Papendrecht. Daar werkt een trio van gedreven dorpsbewoners al jaren aan een boekenreeks over het dorp. Over waterlanders, molens en van Napoleontische beschietingen tot historische dijklopen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Van Heerlijkheid tot heden, zo heet de historische boekenserie van Sander Stevens, Caroline den Ouden en Marcel Sluijter over de historie van het dorp Papendrecht. In 2009 kwam het eerste boek uit, over de heerlijkheid Papendrecht. Aanleiding daarvoor was het 900-jarig bestaan van Papendrecht in 2005 en de aankoop van het handvest van Papendrecht uit 1563.

In november brachten de betrokken dorpelingen alweer deel acht van de serie uit. Daarin wisselen anekdotes en benoemenswaardigheden over lokale ondernemingen elkaar af, maar zijn vooral veel foto’s opgenomen. Om preciezer te zijn: zo’n honderd. Sinds december zijn ook de eerder uitverkochte delen 4,5 en 6 weer beschikbaar. Deze waren de afgelopen jaren niet meer beschikbaar, maar sinds deze maand kunnen verzamelaars hun collectie compleet maken. Althans, voor nu. De serie is namelijk nog niet klaar.

De streekomroep gaat binnenkort ook op bezoek bij de auteurs van de serie, die van plan zijn in november 2025 deel negen van de serie uit te brengen.

Lees ook

streetviewmaps

Indringer steelt kleding van Dordtse voetbalclub

Een man is vorige week woensdag binnengedrongen bij VV Wieldrecht in Dordrecht, meldt de Dordtse politie woensdag op Instagram. De man heeft kledingstukken van de voetbalvereniging meegenomen.

processed-9994FA08-B294-40A4-A44E-8CD97BA293B5

Pasar Malam is terug, maar nu in het Weizigtpark: 'Heel blij'

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement terug, maar op een nieuwe locatie.

zomerschool

Zomerschool Dordrecht verwelkomt tientallen kinderen van het azc

Terwijl veel kinderen deze weken genieten van hun zomervakantie, zitten ruim tweehonderd basisschoolleerlingen in Dordrecht juist in de schoolbanken op De Zomerschool. Dit jaar doet een opvallend grote groep kinderen uit het nieuwe asielzoekerscentrum (azc) in Dordrecht mee.

rappende verdachte rechtbank

Hasjdealer in buik en bil geschoten: 'rappende' verdachte wordt vrijgesproken

De rechter heeft een 31-jarige Dordtenaar vrijgesproken van betrokkenheid bij een schietpartij, waarbij een hasjdealer in de buik en de bil werd geraakt. Dat gebeurde in oktober 2019.

businknoordtunnel

Noordtunnel (A15) na urenlange afsluiting weer open

De Noordtunnel (A15) bij Hendrik-Ido-Ambacht is maandag lange tijd in beide richtingen dicht geweest. Volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat is de verbinding met de verkeerscentrale in Rhoon uitgevallen.

Film in de Tuin

Perfect avondje uit: Film in de Tuin weer van start

Filmhuis De Witt in Dordrecht verandert de Kloostertuin de komende weken opnieuw in een openluchtbioscoop. Vanaf vrijdag 7 augustus kunnen filmliefhebbers iedere vrijdag- en zaterdagavond genieten van Film in de Tuin, met een gevarieerd aanbod aan films.