gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Acht delen en nog altijd niet klaar: Papendrechtse historie in boekvorm

8e49047807e7e5970242610d359a42c3

Over een stad als Rome kan een historicus zijn hele leven schrijven en nog geen deuk in dat historische pakje boter slaan. Maar ook over kleinere nederzettingen zijn grote verhalen te vertellen, kijk maar naar Papendrecht. Daar werkt een trio van gedreven dorpsbewoners al jaren aan een boekenreeks over het dorp. Over waterlanders, molens en van Napoleontische beschietingen tot historische dijklopen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Van Heerlijkheid tot heden, zo heet de historische boekenserie van Sander Stevens, Caroline den Ouden en Marcel Sluijter over de historie van het dorp Papendrecht. In 2009 kwam het eerste boek uit, over de heerlijkheid Papendrecht. Aanleiding daarvoor was het 900-jarig bestaan van Papendrecht in 2005 en de aankoop van het handvest van Papendrecht uit 1563.

In november brachten de betrokken dorpelingen alweer deel acht van de serie uit. Daarin wisselen anekdotes en benoemenswaardigheden over lokale ondernemingen elkaar af, maar zijn vooral veel foto’s opgenomen. Om preciezer te zijn: zo’n honderd. Sinds december zijn ook de eerder uitverkochte delen 4,5 en 6 weer beschikbaar. Deze waren de afgelopen jaren niet meer beschikbaar, maar sinds deze maand kunnen verzamelaars hun collectie compleet maken. Althans, voor nu. De serie is namelijk nog niet klaar.

De streekomroep gaat binnenkort ook op bezoek bij de auteurs van de serie, die van plan zijn in november 2025 deel negen van de serie uit te brengen.

Lees ook

yv2026610A1D00395

FC Dordrecht huurt Ayoub Ouarghi en Lucas Gardenier van Feyenoord

Ayoub Ouarghi is de nieuwe aanwinst van FC Dordrecht. De achttienjarige middenvelder wordt één seizoen gehuurd van Feyenoord. Afgelopen seizoen debuteerde de middenvelder al voor het eerste elftal van Feyenoord. Ook linkervleugelverdediger Lucas Gardenier wordt één seizoen gehuurd van de club uit Rotterdam-Zuid.

knik in kabel spoor ProRail

Knik in kabel leidt tot chaos op spoor, maar wat is de precieze oorzaak?

Ruim een week reed er geen enkele trein vanaf Rotterdam naar het zuiden. Eén van de belangrijkste spoorverbindingen van Nederland kwam stil te liggen door een brand in een kabelgoot langs het spoor. De oorzaak? Een knik in een kabel, mogelijk als gevolg van uitzetting door de hitte.

elektrischetouringcar

Van dieselronk naar stille zoem: eerste elektrische touringcar in de streek

Het geluid van een ronkende dieselmotor van een touringcar kennen we allemaal. Een elektrische touringcar met een licht zoemend geluid, dat is even wennen. Toch is het de nieuwe realiteit bij SnelleVliet Touringcars in Alblasserdam. Het bedrijf heeft daarmee de eerste elektrische touringcar in onze streek.

Screenshot_20260629_104001_Instagram

Opvallend stormfilmpje: vlaggenmast naar de bliksem door onweer

De zware onweersbuien dit weekend zorgden op verschillende plekken in onze streek voor schade. In Hardinxveld-Giessendam was de bliksem ingeslagen in een vlaggenmast, die daardoor vlam vatte. De lokale brandweer deelt op Instagram de bijzondere beelden.

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”