gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Actiegroepen eisen gesprek met EU-president over PFAS-lobby's

0f0c0251ebca000eace5c9615d24345f

Een internationale brandbrief aan EU-president Ursula von der Leyen krijgt steun uit onze streek. Actiegroep Gezondheid vóór Alles en stichting Stop PFAS Stop Chemours uit Sliedrecht willen dat er wordt opgetreden tegen lobbyclubs die maatregelen tegen PFAS-uitstoot vertragen. Tegelijk willen de actievoerders in gesprek gaan met Von der Leyen.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
“We kregen de vraag van actievoerders uit onder meer Italië en Frankrijk om de brief te ondertekenen, en onze steun te betuigen aan deze actie. Dat doen we natuurlijk graag”, aldus Joop Keesmaat van Gezondheid vóór Alles. De brief is geschreven door European Environment Bureau (EEB), een samenwerking van 140 niet-gouvernementele organisaties uit de hele Europese Unie.

“Ik had eerlijk gezegd nog nooit van EEB gehoord", vertelt Keesmaat."Toch denk ik dat zo’n samenwerking wel een stevige voet achter de deur zet. We komen zo hopelijk bovenin binnen in plaats van onderop.” In de brief aan Von der Leyen wordt onderzoeksplatform ‘The Forever Polution Project’ aangehaald.

Uit onderzoek die zij de afgelopen jaren deden, blijkt dat er keihard wordt gelobby'd bij de Europese Commissie om de PFAS-industrie te beschermen tegen strenge maatregelen en toezicht. De brief van de actiegroepen ageert hier dus tegen. “We hopen dat het uitloopt op een gesprek met Von der Leyen en dat er daarna daadwerkelijk actie wordt ondernomen”, aldus Keesmaat. “Al heb ik er niet veel vertrouwen in.”


Mocht er een gesprek met de EU-president er komen, dan gaat een delegatie van de actiegroep inmiddels voor de derde keer naar Brussel om zorgen te delen en wensen en eisen te stellen.

Bittere mijlpaal
Onlangs was er voor Gezondheid vóór Alles een bittere mijlpaal. Actievoerders hielden op 18 januari voor de 250ste keer een emmertjesprotest bij Chemours in Dordrecht Bij zo’n protest storten omwonenden van Chemours 'vervuilde grond' terug op de stoep van de fabriek. “Het is schandalig dat het allemaal zo lang moet duren en dat de economie boven milieu gaat. Dat is onbegrijpelijk”, aldus één van de actievoerders destijds. “Ik probeer hier dan ook elke week te staan.”


Bij dit jubileumprotest was GroenLinks/PvdA-Kamerlid Geert Gabriëls aanwezig. Hij erkende dat ook op landelijk niveau de urgentie voor het terugdringen van PFAS-uitstoot lijkt te missen: “Zo is er een motie aangenomen om een Nederlands PFAS lozing verbod te organiseren. Helaas is die nog niet uitgevoerd en grijpt de staatssecretaris toch weer terug op een Europees verbod wat heel lang op zich laat wachten.”

Lees ook

distelapparath-drive-in-theater-5150064

Op deze plek komt een tijdelijke drive-in bioscoop

Wie kent de filmbeelden niet? Je rijdt met je auto een terrein op en kijkt vanuit je voertuig naar een film. Aan de Laan van Europa, vlakbij hotel Van der Valk in Dordrecht, verrijst in het weekend van 23 tot en met 25 oktober een drive-in bioscoop. Gedurende drie dagen worden daar elf films vertoond.

noslift

Kapotte lift bij perron? App biedt uitkomst voor rolstoelgebruikers zoals Nick

Op een treinstation aankomen en ontdekken dat de lift op het perron niet werkt. Voor mensen die goed ter been zijn is dat niet direct een probleem, maar voor rolstoelgebruikers is dat andere koek. Dordtenaar Nick Bootsman kaart dit al jaren aan, maar nu is er eindelijk een oplossing met een nieuwe functionaliteit in de NS-app. “Volhouden kan het verschil maken.”

nanning

Hoe voorkom je een overval? Gemeente gaat juweliers helpen

De gemeente Dordrecht en de politie gaan in gesprek met juweliers in de stad over criminaliteit en wat daartegen te doen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in antwoord op raadsvragen. Het is een gevolg van overvallen die de laatste maanden in Dordrecht hebben plaatsgevonden op verschillende ondernemers.

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.

foto westwerkt 2

Minister opent Dordt West Werkt in Wielwijk: 'Belangrijke eerste stap'

In Wielwijk is het initiatief Dordt West Werkt van start gegaan. In aanwezigheid van minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie werd een lint doorgeknipt. Dordt West Werkt ondersteunt bewoners in hun ontwikkeling naar werk en meedoen in de samenleving.

Batavia in de Bataviahaven - ovv Sander Wit

Dordts bedrijf zorgt voor transport van historisch schip

Voor onderhoud moet de historische Batavia heen en weer tussen Lelystad en Amsterdam. Voor dit bijzondere transport wordt onder meer de Dordtse Koninklijke Van der Wees Groep B.V. ingeschakeld, die een belangrijke rol speelt bij de verplaatsing van het schip.