gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ambachters maken vorderingen bij afvalscheiding

ee994850db9b8d29ea7cd3611cfce2c0

Sinds de invoering van het recycletarief op 1 januari veel beter hun afval gaan scheiden. De resultaten waren zelfs nog beter dan verwacht. Dit meldt het blad De Brug. Wethouder Ralph Lafleur is enthousiast over de resultaten.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Afvalscheiding dient onder meer om de hoeveelheid restafval te verminderen en dat lijkt aardig te lukken. Ten opzichte van het eerstekwartaal van vorig jaar is er een daling van 52%. Dat is niet alleen minder dan een jaar geleden, maar ook minder dan men verwacht had.

Hier staat tegenover dat de hoeveelheid plastic, drankkartons en blik fors steeg, namelijk met ruim 140%. De hoeveelheid gft-afval steeg met ruim 93%. Glas en papier werden al vaak gescheiden ingeleverd en daar zijn de veranderingen dus gering.

Het kan altijd beter en dat geldt ook hier. Er worden nog regelmatig gft-zakken in ondergrondse containers gegooid en dat betekent dat alles moet worden verbrand. De wethouder is desondanks zeer positief over de ontwikkeling.

Lees ook

sliedrecht

Sliedrechtse coalitie wil eigen zwembad, zondagsopening en kleiner azc

De formerende partijen in Sliedrecht zijn een stap verder in het vormen van een nieuw gemeentebestuur. Ze hebben hun ambities voor de gemeente vastgelegd in een hoofdlijnenmemo. Maar voor hier ook een coalitieakkoord uit voortvloeit, willen de partijen eerst in gesprek met inwoners, ondernemers, verenigingen en maatschappelijke organisaties uit Sliedrecht.

margot smalste huis

Margot woont in het smalste huis van Dordt: 'Alles past erin!'

Hoe smal zou het smalste huis zijn in Dordrecht? Margot de Groot kan het weten, want zij woont al 9 jaar lang aan de Voorstraat in het smalste huis van de stad. Het huis is ruim 2,5 meter breed en heeft in totaal 3 verdiepingen.

tiktokpolitie

Dordtenaar (18) aangehouden nadat hij vuurwapen op TikTok toont

Een 18-jarige Dordtenaar is op woensdag 8 juli aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. De politie kwam op het spoor van de verdachte door een foto van het wapen op een openbaar TikTok-account.

webfotooooo

Stroomstoring zorgt voor dag vol vertraging: 'Spannend of we onze vlucht nog halen'

Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam kwamen deze maandag voor een nare verrassing te staan. Door een stroomstoring is er de hele dag geen treinverkeer mogelijk op dit traject. Dat leidt voor sommige reizigers tot problemen. "Het is heel spannend of we überhaupt onze vlucht nog wel gaan halen."

blij gezichten

Avondvierdaagse dag na afgelasting wel van start, dat levert vrolijke gezichten op

De Dordtse avondvierdaagse is een dag later dan gepland van start gegaan. Vanwege opgegeven noodweer moest het festijn dinsdag nog worden afgeblazen, maar met een heerlijk zonnetje, dansende kinderen en gezellige muziek is de aftrap op woensdag een groot feest.

treinstoring

Nog langer geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land is naar verwachting nog zeker tot zaterdagmiddag ontregeld. Dat komt door een stroomstoring die maandagochtend is ontstaan bij station Rotterdam Stadion. Aanvankelijk werd gedacht dat het treinverkeer eerst dinsdagochtend en later donderdagavond weer kon worden opgestart, maar het herstel van de vele kapotte stroomkabels vergt nog meer tijd.