Dordrecht, Netherlands

Ambachters maken vorderingen bij afvalscheiding

Sinds de invoering van het recycletarief op 1 januari veel beter hun afval gaan scheiden. De resultaten waren zelfs nog beter dan verwacht. Dit meldt het blad De Brug. Wethouder Ralph Lafleur is enthousiast over de resultaten.
Redactie Streek 56 | 11 juni 2024 11:07 | Aangepast op 11 juni 2024 11:07
Afvalscheiding dient onder meer om de hoeveelheid restafval te verminderen en dat lijkt aardig te lukken. Ten opzichte van het eerstekwartaal van vorig jaar is er een daling van 52%. Dat is niet alleen minder dan een jaar geleden, maar ook minder dan men verwacht had.

Hier staat tegenover dat de hoeveelheid plastic, drankkartons en blik fors steeg, namelijk met ruim 140%. De hoeveelheid gft-afval steeg met ruim 93%. Glas en papier werden al vaak gescheiden ingeleverd en daar zijn de veranderingen dus gering.

Het kan altijd beter en dat geldt ook hier. Er worden nog regelmatig gft-zakken in ondergrondse containers gegooid en dat betekent dat alles moet worden verbrand. De wethouder is desondanks zeer positief over de ontwikkeling.

Lees ook

De Week van de Mantelzorg: ‘We willen opkomen voor mantelzorgers’

Het is de Week van de Mantelzorg en dat betekent dat in onze streek veel vrijwilligers in het zonne...

Auto's beschadigd na explosie

Bij een explosie in Dordrecht zijn maandagavond twee auto’s beschadigd geraakt. De explosie was even...

Dames kleuren de Dordtse carnavalstop, met prinses aan kop: 'Begon met een grapje'

Mannen hadden jarenlang de bovenhand, maar komende editie kleurt een prinses én een volledig vrouwel...

Met dit kookboek voor een minimaal bedrag koken: ‘Mensen onder de armoedegrens moet je helpen’

Lekker koken voor weinig geld: hoe doe je dat? Maatschappelijke organisatie Quiet Drechtsteden heef...

Herdenkingsbord en struikelsteen voor gefusilleerde timmerman

Een bijzondere gelegenheid in Hardinxveld-Giessendam afgelopen weekend. Bij scheepswerf De Merwede z...

Regenboogpad opnieuw besmeurd, deze keer met zwarte klodders

Het Papendrechtse regenboogpad is afgelopen weekend voor de zesde keer vernield. De oversteekplaats ...