gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ambachters maken vorderingen bij afvalscheiding

ee994850db9b8d29ea7cd3611cfce2c0

Sinds de invoering van het recycletarief op 1 januari veel beter hun afval gaan scheiden. De resultaten waren zelfs nog beter dan verwacht. Dit meldt het blad De Brug. Wethouder Ralph Lafleur is enthousiast over de resultaten.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Afvalscheiding dient onder meer om de hoeveelheid restafval te verminderen en dat lijkt aardig te lukken. Ten opzichte van het eerstekwartaal van vorig jaar is er een daling van 52%. Dat is niet alleen minder dan een jaar geleden, maar ook minder dan men verwacht had.

Hier staat tegenover dat de hoeveelheid plastic, drankkartons en blik fors steeg, namelijk met ruim 140%. De hoeveelheid gft-afval steeg met ruim 93%. Glas en papier werden al vaak gescheiden ingeleverd en daar zijn de veranderingen dus gering.

Het kan altijd beter en dat geldt ook hier. Er worden nog regelmatig gft-zakken in ondergrondse containers gegooid en dat betekent dat alles moet worden verbrand. De wethouder is desondanks zeer positief over de ontwikkeling.

Lees ook

villakinderdijk

Deze villa was 100 jaar van dezelfde familie en staat nu te koop: ‘Prijs rond de 7 miljoen’

In 1917 werd er in Kinderdijk een luxe villa aan de Lek opgeleverd. Honderd jaar lang was het enorme huis in de handen van één ondernemersfamilie. Tot nu, want de woning staat sinds deze week in de verkoop. “De prijs kan zomaar oplopen tot zeven miljoen euro.“

hoogblokland

Molenlanden betrekt zorgen van buurgemeente bij verdere uitwerking azc-plan

De gemeente Molenlanden gaat de zorgen die leven bij inwoners van Meerkerk (Vijfheerenlanden) over de komst van een asielzoekerscentrum in het nabijgelegen Hoogblokland, nadrukkelijk betrekken bij de verdere uitwerking van de plannen. Molenlanden wil - als daar behoefte aan is - ook voor deze inwoners een informatiebijeenkomst organiseren.

Sara bij Jetten foto David Mingelen

Chronisch zieke Sara (11) praat met premier Rob Jetten: 'Hij zei dat hij er iets mee gaat doen'

De chronisch zieke Sara Verbrugge (11) uit Dordrecht heeft deze week gesproken met premier Rob Jetten over zeldzame ziektes en de problemen waar mensen met een beperking dagelijks tegenaan lopen. "Ik vond de premier heel aardig en hij zei ook dat hij er iets mee ging doen."

fotooooooo

Gaan deze supermarkten eerder open op zondag? ‘Wens van klanten verandert’

Twintig Dordtse supermarktuitbaters willen eerder open op zondag. Nu mogen de deuren om 12.00 uur open, ondernemers vragen de gemeenteraad in een brief daar 10.00 uur van te maken.

moldor

Dordrecht zet in op gezamenlijke vuurwerkshow, verenigingen en clubs krijgen geen vergunning

De gemeente Dordrecht gaat voor de jaarwisseling geen vergunningen voor een vuurwerkshow verlenen aan clubs en verenigingen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in de uitzending van 'In Gesprek Met' op TV Rijnmond. Met die beslissing sluit Dordt zich aan bij tal van andere gemeenten in de regio.

IMG_7020

Park met Schotse hooglanders open: hekken moeten nieuwe uitbraak voorkomen

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is weer open voor wandelaars. Het park is bijna twee weken gesloten geweest, nadat de Schotse hooglanders die daar verblijven uitbraken en op de N3 terechtkwamen.