gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ambachters maken vorderingen bij afvalscheiding

ee994850db9b8d29ea7cd3611cfce2c0

Sinds de invoering van het recycletarief op 1 januari veel beter hun afval gaan scheiden. De resultaten waren zelfs nog beter dan verwacht. Dit meldt het blad De Brug. Wethouder Ralph Lafleur is enthousiast over de resultaten.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Afvalscheiding dient onder meer om de hoeveelheid restafval te verminderen en dat lijkt aardig te lukken. Ten opzichte van het eerstekwartaal van vorig jaar is er een daling van 52%. Dat is niet alleen minder dan een jaar geleden, maar ook minder dan men verwacht had.

Hier staat tegenover dat de hoeveelheid plastic, drankkartons en blik fors steeg, namelijk met ruim 140%. De hoeveelheid gft-afval steeg met ruim 93%. Glas en papier werden al vaak gescheiden ingeleverd en daar zijn de veranderingen dus gering.

Het kan altijd beter en dat geldt ook hier. Er worden nog regelmatig gft-zakken in ondergrondse containers gegooid en dat betekent dat alles moet worden verbrand. De wethouder is desondanks zeer positief over de ontwikkeling.

Lees ook

foto eerste overval juwelier van leeuwen

Jongen (17) aangehouden na overval juwelier in Dordtse binnenstad

De politie heeft een 17-jarige jongen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een overval op de Dordtse juwelier Van Leeuwen. De winkel werd de afgelopen weken twee keer overvallen: de jongen is nu aangehouden voor de eerste overval.

touwtrekvereniging

Gerben (34) is wereldkampioen touwtrekken: 'Veel trainen en afvallen'

Gerben den Butter keerde vorige week terug uit Zuid-Afrika als wereldkampioen. De 34-jarige timmerman uit Streefkerk trok met zijn teamgenoten meerdere keren aan het langste eind en won in totaal vijf medailles op het wereldkampioenschap touwtrekken.

De Plucheplakkers

Pluim voor FC Dordrecht, driepunter tegen Almere City smaakt naar meer

FC Dordrecht boekte na een reeks van vijf nederlagen op rij eindelijk weer een zege en koos daarvoor uitgerekend runner-up Almere City FC als lijdend voorwerp. Reden genoeg voor de podcasters van De Plucheplakkers om complimenten uit te delen aan de Krommedijkclub.

businkoverledenpersoon

Politie vindt overleden persoon in huis

In een huis aan de Pluvierstraat in Dordrecht is zondagavond een overleden persoon gevonden. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk.

laurent

Lauran (16) moest geduld hebben, maar nu heeft hij zijn eigen patatkar

"Dit is 'm!" Trots laat de 16-jarige Lauran Brand zijn splinternieuwe patatkar zien. Op de Dam in Alblasserdam is Lau’s Frietboutique iedere zaterdag te bezoeken. Daarmee is Lauran misschien wel de jongste ondernemer uit de regio. "Ondernemen is altijd een risico, maar ik denk dat ik het kan."

veerpontzwijndrechtputtershoek

Pontje tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft varen

De veerpont tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft de komende jaren varen. De gemeenteraad van Hoeksche Waard heeft ingestemd om hier meer budget voor beschikbaar te stellen.