gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Beachvolleyballer De Groot met speels gemak naar kwartfinales Spelen

ba1ae45eab1aef6bfed42e8cde2e372a

De Sliedrechtse beachvolleyballer Yorick de Groot heeft vrij gemakkelijk de kwartfinale bereikt. Samen met teamgenoot Stefan Boermans was hij met 21-18 en 21-16 te sterk voor de Tsjechische wereldkampioenen Ondrej Perusic en David Schweiner.

Redactie Streekomroep | Joris Gemen |  | Aangepast op
De achtste finale betekende opnieuw een overwinning zonder setverlies voor De Groot en Boermans. Want ook de poulewedstrijden tegen Spanje, de Verenigde Staten en Frankrijk werden met 2-0 gewonnen.

Dat er vervolgens ook zonder setverlies met de Tsjechen werd afgerekend, was vooraf bepaald geen uitgemaakte zaak. Perusic en Schweiner kroonden zich in 2023 nog tot wereldkampioen beachvolleyball in het Mexicaanse Tlaxcala en wisten de vorige drie ontmoetingen met De Groot en Boermans bovendien allemaal winnend af te sluiten.

Dat was in Parijs dus dit keer niet het geval, waardoor het Nederlandse duo zich morgenmiddag mag opmaken voor een ontmoeting met de Duitsers Nils Ehlers en Clemens Wickler, de nummer drie op de wereldranglijst.

Sleeking ondanks nederlaag naar kwartfinale
Naast de overwinning van De Groot was er nog meer positief olympisch nieuws uit onze streek. De Dordtse waterpoloster Brigitte Sleeking wist de kwartfinale in Parijs te bereiken. In een spectaculaire wedstrijd tegen Australië werd het 7-7, waarna strafworpen beslissing moesten brengen.

Die namen de Australiers uiteindelijk beter (7-8), maar door het verkregen punt voor het gelijkspel bleek dat China, dat nog een enkel punt pakte, Nederland niet meer kon achterhalen in poule A. Sleeking stoot dus door naar de kwartfinale, waarin het morgenmiddag Italië treft.

Busch redt het net niet
Waar De Groot en Sleeking reden tot juichen hadden, waren de druiven zuur voor Kim Busch. De Dordtse zwemster zette op de 50 meter vrije slag voor vrouwen een tijd neer van 24.87, die goed was voor een achttiende plaats in de eindrangschikking. En met het gegeven dat alleen de nummers een tot zestien verder gingen, was dat dus net niet genoeg voor Busch.

Lees ook

gemzwijndrecht

Wegwerkzaamheden Zwijndrecht gaan verder: nieuwe doorgaande route vanaf de brug

Na de Karel Doormanlaan gaat nu ook de Brugweg in Zwijndrecht op de schop. De weg van en naar de Zwijndrechtsebrug wordt verlegd én verlengd. Zo sluit de weg straks aan op de Burgemeester Doumaweg achter het station. Dit moet zorgen voor minder doorgaand verkeer door het Stationskwartier, aldus de gemeente.

Pitbulls bijten man artikel foto

Dordtenaar gewond geraakt na aanval van bijtende honden

Op de Aardappelmarkt in Dordrecht is zondag een 64-jarige Dordtenaar aangevallen door twee pitbulls. Het slachtoffer liep hierbij zwaar lichamelijk letsel aan zijn onderarm op.

gebroedersdewitt

Tientallen mensen herdenken moord op gebroeders De Witt: 'Hun nalatenschap ook nu nog van betekenis'

Tientallen belangstellenden hebben donderdagavond de herdenking van de moord op de gebroeders De Witt bijgewoond op de Visbrug in Dordrecht. Het was de tiende keer dat stil werd gestaan bij deze gebeurtenis, die al in 1672 plaatsvond.

Steekpartij AZC foto

Steekpartij azc Dordrecht, twee verdachten aangehouden

Bij het asielzoekerscentrum aan de Burgemeester van der Dussenstraat in Dordrecht vond maandagmiddag een steekpartij plaats. Het incident gebeurde rond 15.45 uur. Eén man is gewond geraakt en ter plaatste door een ambulance behandeld. Twee verdachten zijn aangehouden.

FC DordrShirt

Historie van Dordrecht centraal op nieuw uitshirt FC Dordrecht

FC Dordrecht presenteert op de dag van de eerste uitwedstrijd van het seizoen het nieuwe uitshirt. Gehuld in het wit met rode accenten zullen de Schapenkoppen het komend seizoen de wedstrijden buitenshuis gaan spelen. Het shirt is geïnspireerd op de Eerste Vrije Statenvergadering in 1572. Hier speelde Dordrecht een belangrijke rol in het verkrijgen van Nederlandse onafhankelijkheid.

Point Blur_Aug092026_102644

Auto met caravan rijdt van talud af bij veerpont, vrouw lichtgewond

Een auto met een caravan is zondagochtend van een talud af gereden in Dordrecht. Dat gebeurde vlak voordat het voertuig aan boord wilde gaan van de veerpont richting Werkendam. Een vrouw is lichtgewond geraakt.