gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Beachvolleyballer De Groot met speels gemak naar kwartfinales Spelen

ba1ae45eab1aef6bfed42e8cde2e372a

De Sliedrechtse beachvolleyballer Yorick de Groot heeft vrij gemakkelijk de kwartfinale bereikt. Samen met teamgenoot Stefan Boermans was hij met 21-18 en 21-16 te sterk voor de Tsjechische wereldkampioenen Ondrej Perusic en David Schweiner.

Redactie Streekomroep | Joris Gemen |  | Aangepast op
De achtste finale betekende opnieuw een overwinning zonder setverlies voor De Groot en Boermans. Want ook de poulewedstrijden tegen Spanje, de Verenigde Staten en Frankrijk werden met 2-0 gewonnen.

Dat er vervolgens ook zonder setverlies met de Tsjechen werd afgerekend, was vooraf bepaald geen uitgemaakte zaak. Perusic en Schweiner kroonden zich in 2023 nog tot wereldkampioen beachvolleyball in het Mexicaanse Tlaxcala en wisten de vorige drie ontmoetingen met De Groot en Boermans bovendien allemaal winnend af te sluiten.

Dat was in Parijs dus dit keer niet het geval, waardoor het Nederlandse duo zich morgenmiddag mag opmaken voor een ontmoeting met de Duitsers Nils Ehlers en Clemens Wickler, de nummer drie op de wereldranglijst.

Sleeking ondanks nederlaag naar kwartfinale
Naast de overwinning van De Groot was er nog meer positief olympisch nieuws uit onze streek. De Dordtse waterpoloster Brigitte Sleeking wist de kwartfinale in Parijs te bereiken. In een spectaculaire wedstrijd tegen Australië werd het 7-7, waarna strafworpen beslissing moesten brengen.

Die namen de Australiers uiteindelijk beter (7-8), maar door het verkregen punt voor het gelijkspel bleek dat China, dat nog een enkel punt pakte, Nederland niet meer kon achterhalen in poule A. Sleeking stoot dus door naar de kwartfinale, waarin het morgenmiddag Italië treft.

Busch redt het net niet
Waar De Groot en Sleeking reden tot juichen hadden, waren de druiven zuur voor Kim Busch. De Dordtse zwemster zette op de 50 meter vrije slag voor vrouwen een tijd neer van 24.87, die goed was voor een achttiende plaats in de eindrangschikking. En met het gegeven dat alleen de nummers een tot zestien verder gingen, was dat dus net niet genoeg voor Busch.

Lees ook

KDR&ZV Training voor de Great River Race op de Thames

Dordtse roeiers doen mee aan 'riviermarathon van Londen' voor goede doel

Zestien roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging (KDR&ZV) doen komend weekend mee aan een bijzondere roeiwedstrijd: de Great River Race op de Thames in Londen. Een wedstrijd van ruim 34 kilometer, waarbij 28 Londense bruggen worden gepasseerd. Met de tocht wil de vereniging zoveel mogelijk geld ophalen voor Helianthius in Dordrecht.

ijsbaan 9

IJsbaan keert terug naar de Spuiboulevard: 'een verrijking voor onze stad'

Dordrecht krijgt ook deze winter een ijsbaan in de binnenstad. Net als afgelopen jaar komt de ijsbaan aan de Spuiboulevard. Na het succes van afgelopen jaar hebben initiatiefnemers Leo Pap en Maurice Sleicher besloten tot een herhaling van dit evenement.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Politie en gemeente: 'Meld vechtvideo's en mishandelingen'

De gemeente Zwijndrecht en de politie roepen scholieren en hun ouders op incidenten met vechtvideo's te melden. In het dorp gaan leerlingen van verschillende middelbare scholen geregeld tegen betaling met elkaar op de vuist en ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. De burgemeester vindt deze signalen zorgwekkend.

78004c49-bc3b-3485-973a-8b6b641aba25

Petra (49) is eenzaam en begint stiekem een erotische relatie met een patiënt

Petra bedrijft de liefde met een kwetsbare patiënt in de zorginstelling waar ze werkt. Op papier is ze een seksueel roofdier, dat misbruik maakt van haar positie. Maar klopt dat ook met de realiteit?

sliedrecht baanhoek

Werk aan verzakt spoortalud van start: dit gaat er gebeuren

ProRail start komende week met de maandenlange herstelwerkzaamheden aan het spoortalud bij station Sliedrecht Baanhoek. Het talud is vervormd en moet verstevigd worden. De treinen blijven rijden.

paul nuijten

Excuses na vijfde nederlaag op rij FC Dordrecht, ‘alleen woorden zeggen niets’

Trainer Paul Nuijten zegt sorry tegen de naar Oss meegereisde fans van FC Dordrecht. De Schapekoppen leden in Brabant een pijnlijke 3-0 nederlaag, waardoor de ploeg minstens tot zondag hekkensluiter in de Keuken Kampioen Divisie is.