gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Beachvolleyballer De Groot met speels gemak naar kwartfinales Spelen

ba1ae45eab1aef6bfed42e8cde2e372a

De Sliedrechtse beachvolleyballer Yorick de Groot heeft vrij gemakkelijk de kwartfinale bereikt. Samen met teamgenoot Stefan Boermans was hij met 21-18 en 21-16 te sterk voor de Tsjechische wereldkampioenen Ondrej Perusic en David Schweiner.

Redactie Streekomroep | Joris Gemen |  | Aangepast op
De achtste finale betekende opnieuw een overwinning zonder setverlies voor De Groot en Boermans. Want ook de poulewedstrijden tegen Spanje, de Verenigde Staten en Frankrijk werden met 2-0 gewonnen.

Dat er vervolgens ook zonder setverlies met de Tsjechen werd afgerekend, was vooraf bepaald geen uitgemaakte zaak. Perusic en Schweiner kroonden zich in 2023 nog tot wereldkampioen beachvolleyball in het Mexicaanse Tlaxcala en wisten de vorige drie ontmoetingen met De Groot en Boermans bovendien allemaal winnend af te sluiten.

Dat was in Parijs dus dit keer niet het geval, waardoor het Nederlandse duo zich morgenmiddag mag opmaken voor een ontmoeting met de Duitsers Nils Ehlers en Clemens Wickler, de nummer drie op de wereldranglijst.

Sleeking ondanks nederlaag naar kwartfinale
Naast de overwinning van De Groot was er nog meer positief olympisch nieuws uit onze streek. De Dordtse waterpoloster Brigitte Sleeking wist de kwartfinale in Parijs te bereiken. In een spectaculaire wedstrijd tegen Australië werd het 7-7, waarna strafworpen beslissing moesten brengen.

Die namen de Australiers uiteindelijk beter (7-8), maar door het verkregen punt voor het gelijkspel bleek dat China, dat nog een enkel punt pakte, Nederland niet meer kon achterhalen in poule A. Sleeking stoot dus door naar de kwartfinale, waarin het morgenmiddag Italië treft.

Busch redt het net niet
Waar De Groot en Sleeking reden tot juichen hadden, waren de druiven zuur voor Kim Busch. De Dordtse zwemster zette op de 50 meter vrije slag voor vrouwen een tijd neer van 24.87, die goed was voor een achttiende plaats in de eindrangschikking. En met het gegeven dat alleen de nummers een tot zestien verder gingen, was dat dus net niet genoeg voor Busch.

Lees ook

foto fietsenzaak scooterzaak

Gouden tijd voor fiets- en scooterhandel door lange brugsluiting: ‘Tienduizend euro extra’

Topdrukte in fietsen- en scooterwinkels door de afsluiting van de Papendrechtsebrug. Veel mensen ruilen de auto in voor een tweewieler om files te vermijden, merken ondernemers in de buurt van de brug.

pexelspixabaykorfbal

Van ontucht verdachte trainer werkte op afdeling kinderpsychiatrie

Een van ontucht verdachte korfbaltrainer uit Hardinxveld-Giessendam heeft tot een paar maanden geleden naar alle waarschijnlijkheid nog gewerkt op de afdeling Kinder- en Jeugdpsychiatrie van Yulius in Dordrecht. “We zijn geschokt door dit bericht”, meldt de zorginstelling.

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.

8962698e-c059-33fd-9041-41a6f34e427d

Acht kleine katjes gedumpt in wasmand langs drukke weg

Acht kittens in een wasmand langs een drukke weg. Het is niet bepaald de ideale plek voor jonge diertjes. Vrijdagochtend ontdekte een vrouw de mand langs de Parallelweg in Hardinxveld-Giessendam en schakelde de dierenambulance in.

papendrechtnieuwbouw

36 woningen en horeca: na ruim vijftien jaar wordt er eindelijk gebouwd op dit lege terrein

Al in 2012 gingen de oude panden naast het Papendrechtse gemeentehuis tegen de vlakte. Sinds die tijd deed het terrein vooral dienst als uitbreiding van het marktplein. Toch werd er altijd gesproken over de nieuwe invulling van het gebied en inmiddels is het zover: begin 2027 begint de bouw van een nieuw appartementencomplex.

fotooooooo

Gaan deze supermarkten eerder open op zondag? ‘Wens van klanten verandert’

Twintig Dordtse supermarktuitbaters willen eerder open op zondag. Nu mogen de deuren om 12.00 uur open, ondernemers vragen de gemeenteraad in een brief daar 10.00 uur van te maken.