gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Beachvolleyballer De Groot met speels gemak naar kwartfinales Spelen

ba1ae45eab1aef6bfed42e8cde2e372a

De Sliedrechtse beachvolleyballer Yorick de Groot heeft vrij gemakkelijk de kwartfinale bereikt. Samen met teamgenoot Stefan Boermans was hij met 21-18 en 21-16 te sterk voor de Tsjechische wereldkampioenen Ondrej Perusic en David Schweiner.

Redactie Streekomroep | Joris Gemen |  | Aangepast op
De achtste finale betekende opnieuw een overwinning zonder setverlies voor De Groot en Boermans. Want ook de poulewedstrijden tegen Spanje, de Verenigde Staten en Frankrijk werden met 2-0 gewonnen.

Dat er vervolgens ook zonder setverlies met de Tsjechen werd afgerekend, was vooraf bepaald geen uitgemaakte zaak. Perusic en Schweiner kroonden zich in 2023 nog tot wereldkampioen beachvolleyball in het Mexicaanse Tlaxcala en wisten de vorige drie ontmoetingen met De Groot en Boermans bovendien allemaal winnend af te sluiten.

Dat was in Parijs dus dit keer niet het geval, waardoor het Nederlandse duo zich morgenmiddag mag opmaken voor een ontmoeting met de Duitsers Nils Ehlers en Clemens Wickler, de nummer drie op de wereldranglijst.

Sleeking ondanks nederlaag naar kwartfinale
Naast de overwinning van De Groot was er nog meer positief olympisch nieuws uit onze streek. De Dordtse waterpoloster Brigitte Sleeking wist de kwartfinale in Parijs te bereiken. In een spectaculaire wedstrijd tegen Australië werd het 7-7, waarna strafworpen beslissing moesten brengen.

Die namen de Australiers uiteindelijk beter (7-8), maar door het verkregen punt voor het gelijkspel bleek dat China, dat nog een enkel punt pakte, Nederland niet meer kon achterhalen in poule A. Sleeking stoot dus door naar de kwartfinale, waarin het morgenmiddag Italië treft.

Busch redt het net niet
Waar De Groot en Sleeking reden tot juichen hadden, waren de druiven zuur voor Kim Busch. De Dordtse zwemster zette op de 50 meter vrije slag voor vrouwen een tijd neer van 24.87, die goed was voor een achttiende plaats in de eindrangschikking. En met het gegeven dat alleen de nummers een tot zestien verder gingen, was dat dus net niet genoeg voor Busch.

Lees ook

Noordtunnel foto

Let op: Noordtunnel komend weekend afgesloten

De Noordtunnel in de A15 gaat voor een lange nacht dicht. Hiermee klinkt het startschot van de voorbereidingen van de renovatie van de tunnel. Je kunt van zaterdag 29 augustus 21.00 uur ‘s avonds tot zondagochtend 30 augustus 11.00 uur de tunnel niet gebruiken.

businkazc

Slachtoffer en verdachten steekpartij zijn bewoners azc

Het slachtoffer van de steekpartij in het asielzoekerscentrum in Dordrecht is een 25-jarige man. Hij is een bewoner van het azc. Ook de twee aangehouden verdachten zijn bewoners, laat de politie weten aan deze streekomroep.

gemzwijndrecht

Wegwerkzaamheden Zwijndrecht gaan verder: nieuwe doorgaande route vanaf de brug

Na de Karel Doormanlaan gaat nu ook de Brugweg in Zwijndrecht op de schop. De weg van en naar de Zwijndrechtsebrug wordt verlegd én verlengd. Zo sluit de weg straks aan op de Burgemeester Doumaweg achter het station. Dit moet zorgen voor minder doorgaand verkeer door het Stationskwartier, aldus de gemeente.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.

hulpdienstenchemours

Olieachtige stof komt vrij bij onderhoudswerkzaamheden, monteurs nagekeken

Bij onderhoudswerkzaamheden bij kunststofbedrijf Delrin is vrijdagochtend een olieachtige stof vrijgekomen. Daar zijn twee monteurs mee in aanraking gekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.