gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Beachvolleyballer De Groot met speels gemak naar kwartfinales Spelen

ba1ae45eab1aef6bfed42e8cde2e372a

De Sliedrechtse beachvolleyballer Yorick de Groot heeft vrij gemakkelijk de kwartfinale bereikt. Samen met teamgenoot Stefan Boermans was hij met 21-18 en 21-16 te sterk voor de Tsjechische wereldkampioenen Ondrej Perusic en David Schweiner.

Redactie Streekomroep | Joris Gemen |  | Aangepast op
De achtste finale betekende opnieuw een overwinning zonder setverlies voor De Groot en Boermans. Want ook de poulewedstrijden tegen Spanje, de Verenigde Staten en Frankrijk werden met 2-0 gewonnen.

Dat er vervolgens ook zonder setverlies met de Tsjechen werd afgerekend, was vooraf bepaald geen uitgemaakte zaak. Perusic en Schweiner kroonden zich in 2023 nog tot wereldkampioen beachvolleyball in het Mexicaanse Tlaxcala en wisten de vorige drie ontmoetingen met De Groot en Boermans bovendien allemaal winnend af te sluiten.

Dat was in Parijs dus dit keer niet het geval, waardoor het Nederlandse duo zich morgenmiddag mag opmaken voor een ontmoeting met de Duitsers Nils Ehlers en Clemens Wickler, de nummer drie op de wereldranglijst.

Sleeking ondanks nederlaag naar kwartfinale
Naast de overwinning van De Groot was er nog meer positief olympisch nieuws uit onze streek. De Dordtse waterpoloster Brigitte Sleeking wist de kwartfinale in Parijs te bereiken. In een spectaculaire wedstrijd tegen Australië werd het 7-7, waarna strafworpen beslissing moesten brengen.

Die namen de Australiers uiteindelijk beter (7-8), maar door het verkregen punt voor het gelijkspel bleek dat China, dat nog een enkel punt pakte, Nederland niet meer kon achterhalen in poule A. Sleeking stoot dus door naar de kwartfinale, waarin het morgenmiddag Italië treft.

Busch redt het net niet
Waar De Groot en Sleeking reden tot juichen hadden, waren de druiven zuur voor Kim Busch. De Dordtse zwemster zette op de 50 meter vrije slag voor vrouwen een tijd neer van 24.87, die goed was voor een achttiende plaats in de eindrangschikking. En met het gegeven dat alleen de nummers een tot zestien verder gingen, was dat dus net niet genoeg voor Busch.

Lees ook

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

nanning

Hoe voorkom je een overval? Gemeente gaat juweliers helpen

De gemeente Dordrecht en de politie gaan in gesprek met juweliers in de stad over criminaliteit en wat daartegen te doen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in antwoord op raadsvragen. Het is een gevolg van overvallen die de laatste maanden in Dordrecht hebben plaatsgevonden op verschillende ondernemers.

businkbotsing

Weg bezaaid met glas na botsing, auto's zwaar beschadigd

Twee auto's zijn maandagavond met elkaar in botsing gekomen op de Noordendijk in Dordrecht. Een van de voertuigen werd daarbij in de flank geraakt en is flink beschadigd.

nk20260905NKS02061

Verre uitwedstrijd voor FC Dordrecht in eerste ronde KNVB Beker

FC Dordrecht neemt het in de eerste ronde van de KNVB Beker op tegen derdedivisionist SC Genemuiden. De Dordtenaren kwamen vrijdag als laatste uit de koker tijdens de loting in het ESPN-programma De Voetbalkantine.

michelinsterchefkok

De Gieser Wildeman behoudt Michelinster, geen nieuwe sterrenrestaurants in de streek

Restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos blijft het enige restaurant met een Michelinster in de streek. Marco van der Wijngaard, sinds vorig jaar chef-kok van het restaurant, behield vorig jaar de Michelinster die in 2006 was behaald door de oud-eigenaren. Ook dit jaar blijft deze ster van kracht, blijkt na de uitreiking van de Michelinsterren in Maastricht.

De Plucheplakkers

Pluim voor FC Dordrecht, driepunter tegen Almere City smaakt naar meer

FC Dordrecht boekte na een reeks van vijf nederlagen op rij eindelijk weer een zege en koos daarvoor uitgerekend runner-up Almere City FC als lijdend voorwerp. Reden genoeg voor de podcasters van De Plucheplakkers om complimenten uit te delen aan de Krommedijkclub.