gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Borden Dordrecht Pride weggehaald, later beklad in Alblasserdam

ef63a37b93ef02735e39baa1b8fd5bb9

Aankondigingsborden van Dordrecht Pride zijn in Alblasserdam weggehaald en vernield. De organisatie achter het evenement reageert geschokt. "Dit is een onnodig harde klap in het gezicht voor iedere lhbti-er."

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Woensdag hebben volgens de Pride-organisatie rond middernacht twee onbekenden alle borden met de aankondiging voor Dordrecht Pride weggehaald. "Een held heeft ze uit bosjes en sloten gevist en vervolgens weer teruggeplaatst", aldus de organisatie. Later zijn de borden beklad.

"Het is heel treurig, zeker omdat we met de buitenreclame juist in Alblasserdam willen aangeven er voor de community te zijn en we de willen attenderen op dé Pride in onze regio." Dit weekend en het weekend erop zijn er in Dordrecht verschillende evenementen die bedoeld zijn om uit te dragen dat iedereen zichzelf moet kunnen zijn. Ongeacht afkomst, levensovertuiging en geaardeid.

Reactie gemeente Alblasserdam
De gemeente Alblasserdam heeft vrijdagavond gereageerd op het weghalen en bekladden van de posters: “Als gemeentebestuur vinden we het onacceptabel dat de posters van Dordt Pride zijn weggehaald en/of zijn vernield. Het is aan de organisatie die de posters ophangt of er aangifte wordt gedaan. Hoe je ook denkt over LHBTIQ+, je blijft van andermans spullen af. Daarnaast vinden wij deze actie niet respectvol naar onze LHBTIQ+ gemeenschap. Verschil van opvatting zal en mag er altijd zijn, maar veiligheid en acceptatie vraagt om wederzijds respect en in gesprek blijven met elkaar.”

Op zondag 25 augustus is er een regenboogviering in de Wilhelminakerk in Dordrecht en zijn er in het Hof van Nederland workshops, optredens en lezingen. Een week later, op zaterdag 31 augustus, barst het centrum van Dordrecht uit zijn voegen met optredens op het Stadhuisplein, een Roze Markt, een Queer-tour door het Dordrechts Museum en een afterparty in Bibelot.
c4cb161c137204a1471611b2157fae41

Lees ook

pluktuin1

De Pluktuin is weer open en trekt meteen veel bezoekers

Een boeketje bloemen scoren voor een feestje, een uitreiking of gewoon als presentje. Daarvoor moet je normaal gesproken naar een bloemist. Maar je kunt ze de komende periode ook ‘gewoon’ in de natuur plukken. Voor het negende jaar op rij kun je deze zomer bij de Pluktuin in Dordrecht terecht.

fotohvc

Improviseren met vuilniswagens door lange brugsluiting: dit verandert er

De maandenlange sluiting van de Papendrechtsebrug heeft gevolgen voor afvalverwerkers in de regio. Onder meer voor HVC wordt het flink improviseren. “Ben je gewend dat we in de ochtend komen, kan het voorkomen dat in de middag je papier of gft wordt ingezameld.”

pw20260801_WAL4626

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - RSCA Futures (0-2)

De laatste test voor de seizoensstart van FC Dordrecht is zaterdag uitgelopen op een teleurstelling. Jong Anderlecht, ook wel RSCA Futures, was met 0-2 te sterk voor de ploeg van Paul Nuijten. De Streekomroep was ook bij de 'generale repetitie' voor de Krommedijkclub en maakte een samenvatting van het duel, die hieronder te bekijken is.

pillen, pixabay

Alblasserdamse vrouw (31) verstuurt verdovende middelen per post

Een 31-jarige Alblasserdamse vrouw is aangehouden omdat zij verdovende middelen via de post naar het buitenland heeft gestuurd. In haar woning werden bij de aanhouding nog duizenden pillen gevonden.

onderwijsmuseum

Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun uit Tweede Kamer: 'We voelen ons gezien'

Het Nationaal Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun vanuit de Tweede Kamer, maar onzekerheid over de structurele subsidie vanaf 2027 blijft bestaan. Het museum vreest dat de maatschappelijke waarde van het museum onvoldoende wordt meegewogen.

merwedebrugrws

Onbegrip over plotselinge afsluiting Merwedebrug: ‘We hebben twee uur extra omrijtijd’

Het is chaos op de wegen voor vrachtverkeer. Nadat de Papendrechtsebrug (N3) al werd afgesloten vanwege een negen maanden durende renovatie, bleek afgelopen weekend ook de Merwedebrug (A27) niet meer sterk genoeg voor vrachtwagens. Belangenvereniging TLN overweegt zelfs juridische stappen tegen de overheid.