gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bouw gestart van nieuwe ontmoetingsplek voor Ridderkerkse jeugd

d1df02c2f1947d209f2261429eff5678

In Ridderkerk is woensdag het officiële startsein gegeven voor de nieuwbouw van het Cultuur-, Onderwijs- en Mediagebouw (COM-gebouw). Pal naast het Gemini College wordt hard gewerkt aan een nieuwe plek voor de jeugd.

Redactie Streekomroep | RTV Ridderkerk |  | Aangepast op
Het nieuwe gebouw biedt plek voor jongerencentrum De Loods, de jongerensoos van Facet, poppodium De Gooth, ToBe en RTV-Ridderkerk. Ook de uitbreiding van het Gemini College krijgt hier onderdak.

Wethouder Henk van Os gaf woensdag samen met gedeputeerde Meindert Stolk (Provincie Zuid-Holland) het startsein voor de bouw. Stolk was erbij vanwege zijn bijzondere verbinding met Ridderkerk: zijn vader richtte de muziekschool op. Ook cultuurwethouder Fleur Stip was aanwezig.

Samen sloegen zij symbolisch met een hamer de eerste paal. Dat deden ze onder toeziend oog van alle partijen die hun intrek zullen nemen in het gebouw. De planning is dat zij in de kerstvakantie van 2025 kunnen verhuizen. Na de openingshandeling gaf een deel van het jeugdorkest van ToBe onder leiding van Ivo Kouwenhoven een optreden. Tot slot markeerden alle gebruikers van het nieuwe COM-gebouw met een spuitbus nog een heipaal met de eerste letter van hun organisatie.

In de toekomst komt er op de huidige locaties van De Loods en De Gooth en RTV-Ridderkerk nieuwbouw. Daarom verhuizen deze organisaties naar het nieuwe gebouw. Het Gemini College moet worden uitgebreid omdat het nieuwe gebouw inmiddels te klein is om alle leerlingen te kunnen huisvesten.

De gezamenlijke locatie stimuleert straks de samenwerking tussen alle partijen. Wel krijgt iedereen een eigen plek in het gebouw, met een eigen ingang. De ruimtes worden geluidswerend ontworpen, om overlast naar elkaar en de omgeving zo veel mogelijk te beperken.

Lees ook

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

stichting buitenzinnig moet weg

Einde voor BuitenZinnig? ‘Ik moet er niet aan denken dat dit niet meer bestaat’

Waar ligt de toekomst van stichting BuitenZinnig? Per 1 januari staat de organisatie achter de dagbesteding en het vrijwilligerswerk aan de Zamenhoflaan in Dordrecht op straat. Het huidige pand wordt gesloopt voor nieuwbouw, maar een alternatieve locatie is er nog niet. “Elke nieuwe locatie wordt door de gemeente afgewezen.”

foto de brug de keet

Betonvlechters leggen basis voor nieuwe klep Papendrechtsebrug

Een nieuwe tandbaan, verstevigingen en nieuwe kabels: de nieuwe brugkelder krijgt steeds meer vorm. Nadat de afgelopen periode vooral in het teken stond van het verwijderen van onderdelen en het volledig leegmaken van die kelder, is inmiddels de volgende fase aangebroken: de wederopbouw.

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

foto geboorteboom

Geboorteboompje als groen alternatief voor vertrouwde knuffel Ertje

Ouders in Papendrecht die aangifte doen van de geboorte van hun kindje hebben vanaf deze maand iets te kiezen. Naast de vertrouwde knuffel Ertje kunnen zij ook een geboorteboompje mee naar huis nemen. Het boompje is bedoeld als duurzaam aandenken aan de geboorte en moet tegelijkertijd bijdragen aan een groener dorp.

foto fietsenzaak scooterzaak

Gouden tijd voor fiets- en scooterhandel door lange brugsluiting: ‘Tienduizend euro extra’

Topdrukte in fietsen- en scooterwinkels door de afsluiting van de Papendrechtsebrug. Veel mensen ruilen de auto in voor een tweewieler om files te vermijden, merken ondernemers in de buurt van de brug.