gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bouw gestart van nieuwe ontmoetingsplek voor Ridderkerkse jeugd

d1df02c2f1947d209f2261429eff5678

In Ridderkerk is woensdag het officiële startsein gegeven voor de nieuwbouw van het Cultuur-, Onderwijs- en Mediagebouw (COM-gebouw). Pal naast het Gemini College wordt hard gewerkt aan een nieuwe plek voor de jeugd.

Redactie Streekomroep | RTV Ridderkerk |  | Aangepast op
Het nieuwe gebouw biedt plek voor jongerencentrum De Loods, de jongerensoos van Facet, poppodium De Gooth, ToBe en RTV-Ridderkerk. Ook de uitbreiding van het Gemini College krijgt hier onderdak.

Wethouder Henk van Os gaf woensdag samen met gedeputeerde Meindert Stolk (Provincie Zuid-Holland) het startsein voor de bouw. Stolk was erbij vanwege zijn bijzondere verbinding met Ridderkerk: zijn vader richtte de muziekschool op. Ook cultuurwethouder Fleur Stip was aanwezig.

Samen sloegen zij symbolisch met een hamer de eerste paal. Dat deden ze onder toeziend oog van alle partijen die hun intrek zullen nemen in het gebouw. De planning is dat zij in de kerstvakantie van 2025 kunnen verhuizen. Na de openingshandeling gaf een deel van het jeugdorkest van ToBe onder leiding van Ivo Kouwenhoven een optreden. Tot slot markeerden alle gebruikers van het nieuwe COM-gebouw met een spuitbus nog een heipaal met de eerste letter van hun organisatie.

In de toekomst komt er op de huidige locaties van De Loods en De Gooth en RTV-Ridderkerk nieuwbouw. Daarom verhuizen deze organisaties naar het nieuwe gebouw. Het Gemini College moet worden uitgebreid omdat het nieuwe gebouw inmiddels te klein is om alle leerlingen te kunnen huisvesten.

De gezamenlijke locatie stimuleert straks de samenwerking tussen alle partijen. Wel krijgt iedereen een eigen plek in het gebouw, met een eigen ingang. De ruimtes worden geluidswerend ontworpen, om overlast naar elkaar en de omgeving zo veel mogelijk te beperken.

Lees ook

Bloys van Treslongstraat, google streetview

Eerste nieuwe woningbouwlocatie na wegvallen Middenzone bekend

De plannen voor grootschalige woningbouw in de Middenzone in Dordrecht zijn in duigen gevallen door de nieuwe locatie van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Het college zoekt naar alternatieve locaties om de verloren woningbouw te compenseren. De Bloys van Treslongstraat in Crabbehof is de eerste nieuwe plek die het stadsbestuur bekend heeft gemaakt.

OZEMPIC FOTO WEBSITE

afslankmiddel

Johan vraagt huisarts om afslankspuiten, maar krijgt ze niet: ‘Dan ga je toch zelf zoeken’

Waarom zou je illegale afslankmedicatie willen kopen via internet? Het Albert Schweitzer ziekenhuis waarschuwt voor grote gezondheidsrisico's als je online iets besteld, wat uiteindelijk niet het medicijn blijkt te zijn. De 56-jarige Dordtenaar Johan* besluit een jaar geleden Ozempic op internet te kopen, omdat hij het via de huisarts niet krijgt. "Ik kon wel een maagverkleining krijgen, waarom dit dan niet?”

PSX_20260728_202912

Vuurzee op oplegger, elektrische karretjes in vlammen op

Twee elektrische voertuigen zijn dinsdagavond verwoest door brand in Heerjansdam. Ze stonden op de oplegger van een busje.

Schermafbeelding 2026-07-23 170721

Doorstroming van N3 naar A16 moet beter, dit gaat er gebeuren

Weggebruikers die vanaf de N3 linksaf naar de A16 willen, kunnen na een ingreep gebruik maken van twee rijstroken. Rijkswaterstaat past het kruispunt in Dordrecht aan aangezien verkeer daar regelmatig opstroopt, ook nu de Papendrechtsebrug dicht is. “We hebben dit vooraf zien aankomen.”

IMG_9322

Ouderwets hommeles aan de tafel van Ouwe Jonges Krentebrood

Aan de stamtafel van de Streekomroep is het zondag weer prijs. De altijd kritische Ad van den Herik krijgt het weer stevig aan de stok met de minstens zo kritische Thijs Blom. Ron van de Rhee krijgt weer de ondankbare taak om de heren in het gareel te houden bij hun maandelijkse terugblik op het Dordtse- en regionale nieuws.

Wantijbad vol

Bestuur Wantijbad reageert op duik in gesloten zwembad: ‘Licht onhandig’

Medewerkers van het Wantijbad namen vrijdag 26 juni tijdens code rood met hun families een verfrissende duik in een verder gesloten zwembad. Het bestuur noemt nu de situatie "licht onhandig”, blijkt uit beantwoording van wethouder Marc Merx op politieke vragen.