gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bouw gestart van nieuwe ontmoetingsplek voor Ridderkerkse jeugd

d1df02c2f1947d209f2261429eff5678

In Ridderkerk is woensdag het officiële startsein gegeven voor de nieuwbouw van het Cultuur-, Onderwijs- en Mediagebouw (COM-gebouw). Pal naast het Gemini College wordt hard gewerkt aan een nieuwe plek voor de jeugd.

Redactie Streekomroep | RTV Ridderkerk |  | Aangepast op
Het nieuwe gebouw biedt plek voor jongerencentrum De Loods, de jongerensoos van Facet, poppodium De Gooth, ToBe en RTV-Ridderkerk. Ook de uitbreiding van het Gemini College krijgt hier onderdak.

Wethouder Henk van Os gaf woensdag samen met gedeputeerde Meindert Stolk (Provincie Zuid-Holland) het startsein voor de bouw. Stolk was erbij vanwege zijn bijzondere verbinding met Ridderkerk: zijn vader richtte de muziekschool op. Ook cultuurwethouder Fleur Stip was aanwezig.

Samen sloegen zij symbolisch met een hamer de eerste paal. Dat deden ze onder toeziend oog van alle partijen die hun intrek zullen nemen in het gebouw. De planning is dat zij in de kerstvakantie van 2025 kunnen verhuizen. Na de openingshandeling gaf een deel van het jeugdorkest van ToBe onder leiding van Ivo Kouwenhoven een optreden. Tot slot markeerden alle gebruikers van het nieuwe COM-gebouw met een spuitbus nog een heipaal met de eerste letter van hun organisatie.

In de toekomst komt er op de huidige locaties van De Loods en De Gooth en RTV-Ridderkerk nieuwbouw. Daarom verhuizen deze organisaties naar het nieuwe gebouw. Het Gemini College moet worden uitgebreid omdat het nieuwe gebouw inmiddels te klein is om alle leerlingen te kunnen huisvesten.

De gezamenlijke locatie stimuleert straks de samenwerking tussen alle partijen. Wel krijgt iedereen een eigen plek in het gebouw, met een eigen ingang. De ruimtes worden geluidswerend ontworpen, om overlast naar elkaar en de omgeving zo veel mogelijk te beperken.

Lees ook

googlestreetviewa16a15

Rijstrook op fly-over van A16 naar A15 dicht door sinkhole

Rijkswaterstaat heeft de linkerrijstrook van de fly-over van de A16 naar de A15 bij knooppunt Ridderkerk voorlopig afgesloten. Onder het wegdek aan het einde van de fly-over is door regenwater een spoelgat ontstaan, een zogenoemd sinkhole.

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”

fotopersburobusinkinvallen

Ook Zwijndrechts pand gesloten na drugsvondst bij inval

De burgemeester van Zwijndrecht heeft het bedrijfspand waar vorige maand een synthetisch drugslab werd gevonden na een inval, gesloten. Eerder besloot de burgemeester van Dordrecht hetzelfde te doen met een pand in zijn gemeente.

illegale prostitutie Pexels

Burgemeester sluit pand na vondst illegale sekswerkers

Een pand aan de Havikstraat in Sliedrecht is voor drie maanden gesloten. Burgemeester Jan de Vries heeft dat besloten na de vondst van vier illegale sekswerkers in het pand eind juli.

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

foto westwerkt 2

Minister opent Dordt West Werkt in Wielwijk: 'Belangrijke eerste stap'

In Wielwijk is het initiatief Dordt West Werkt van start gegaan. In aanwezigheid van minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie werd een lint doorgeknipt. Dordt West Werkt ondersteunt bewoners in hun ontwikkeling naar werk en meedoen in de samenleving.