gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bouw gestart van nieuwe ontmoetingsplek voor Ridderkerkse jeugd

d1df02c2f1947d209f2261429eff5678

In Ridderkerk is woensdag het officiële startsein gegeven voor de nieuwbouw van het Cultuur-, Onderwijs- en Mediagebouw (COM-gebouw). Pal naast het Gemini College wordt hard gewerkt aan een nieuwe plek voor de jeugd.

Redactie Streekomroep | RTV Ridderkerk |  | Aangepast op
Het nieuwe gebouw biedt plek voor jongerencentrum De Loods, de jongerensoos van Facet, poppodium De Gooth, ToBe en RTV-Ridderkerk. Ook de uitbreiding van het Gemini College krijgt hier onderdak.

Wethouder Henk van Os gaf woensdag samen met gedeputeerde Meindert Stolk (Provincie Zuid-Holland) het startsein voor de bouw. Stolk was erbij vanwege zijn bijzondere verbinding met Ridderkerk: zijn vader richtte de muziekschool op. Ook cultuurwethouder Fleur Stip was aanwezig.

Samen sloegen zij symbolisch met een hamer de eerste paal. Dat deden ze onder toeziend oog van alle partijen die hun intrek zullen nemen in het gebouw. De planning is dat zij in de kerstvakantie van 2025 kunnen verhuizen. Na de openingshandeling gaf een deel van het jeugdorkest van ToBe onder leiding van Ivo Kouwenhoven een optreden. Tot slot markeerden alle gebruikers van het nieuwe COM-gebouw met een spuitbus nog een heipaal met de eerste letter van hun organisatie.

In de toekomst komt er op de huidige locaties van De Loods en De Gooth en RTV-Ridderkerk nieuwbouw. Daarom verhuizen deze organisaties naar het nieuwe gebouw. Het Gemini College moet worden uitgebreid omdat het nieuwe gebouw inmiddels te klein is om alle leerlingen te kunnen huisvesten.

De gezamenlijke locatie stimuleert straks de samenwerking tussen alle partijen. Wel krijgt iedereen een eigen plek in het gebouw, met een eigen ingang. De ruimtes worden geluidswerend ontworpen, om overlast naar elkaar en de omgeving zo veel mogelijk te beperken.

Lees ook

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.

2608116585

Bestuurder rijdt van dijk en belandt in rivier, hulpdiensten groots uitgerukt

Een automobilist is dinsdagavond in de Lek beland bij het dorpje Waal, in de gemeente Molenlanden. De bestuurder kon op eigen kracht uit het voertuig komen en raakte niet gewond.

PSX_20260805_194332

Bestuurder dodelijk ongeluk Voorstraat vrij, maar blijft verdachte

De bestuurder die woensdagavond werd aangehouden na een dodelijke aanrijding op de Voorstraat in Dordrecht, is heengezonden. Dit houdt in dat hij is vrijgelaten, maar wel verdachte blijft in deze zaak.

ASMediapersoontewater

Vrouw belandt in water in Hendrik-Ido-Ambacht

Een vrouw is vrijdagochtend in het water terechtgekomen aan de Gemeenlandskade in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is gereanimeerd en naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerder van de politie.

kansspel

Dordtenaar voorspelt zes getallen goed en wint jackpot

Een inwoner uit Dordrecht heeft bij de Lotto-trekking van zaterdag 15 augustus een miljoen euro gewonnen. De speler voorspelde als enige vijf getallen én het reservegetal goed en wint daarmee de volledige Jackpot.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.