gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dertigtal nieuwe huurwoningen aan Boerenpad moeten woonaanbod uitbreiden

f7bfae322aac9f643cfd78402efad4dd

In het buurtje aan het Boerenpad in Alblasserdam maken 96 oude portiekwoningen en een aantal garages plaats voor 128 huurwoningen. Het gaat om woningen in het sociale huur- en middensegment, verdeeld over vier woongebouwen.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
In eerste instantie hoopte woonstichting Woonkracht10 dat de oude portiekwoningen gerenoveerd konden worden. De problemen met de oude woningen bleken echter zo groot, dat de renovatiekosten te hoog werden. Zodoende is er gekozen om de gebouwen te slopen en toekomstbestendige nieuwe woningen neer te zetten, bedoeld voor verschillende doelgroepen.

De huidige woningen in de flats bij de Groen van Prinstererstraat, Troelstrastraat, Johan de Wittstraat en Van Oldebarneveltstraat zullen vanaf 2026 in twee fasen worden gesloopt. Tijdens de eerste fase worden de gebouwen aan de Groen van Prinsterestraat en de Troelstrastraat gesloopt. Dat zal medio 2026 gaan plaatsvinden.

Een woordvoerder van Woonkracht10 laat weten dat zij verwachten de eerste twee nieuwe wooncomplexen in 2027 op te kunnen leveren. De sloop en de nieuwbouw van het derde en vierde complex aan de Johan de Witt- en de Van Oldebarneveltstraat volgt daarna. De nieuwe complexen zullen iets groter zijn dan de vorige gebouwen. Er worden vijf woonlagen gerealiseerd, tegenover vier in de huidige situatie.

De nieuwe huurwoningen zijn anders dan de huidige woningen, wat mogelijk prijsveranderingen met zich meebrengt. Woonkracht10 kan daarover geen uitspraak doen maar geeft wel aan in gesprek te zijn en blijven met de huidige bewoners over de huurprijzen en hen te helpen met de zoektocht naar een nieuwe woonplek als dat nodig is.

Alle bewoners moeten vanwege de sloop van de complexen verhuizen. Vanwege de sloop hebben de bewoners voorrang op huurwoningen van Woonkracht10 in Alblasserdam, Zwijndrecht en Papendrecht. Ook hebben zij recht op de verhuiskostenregeling en compenseert Woonkracht10 maximaal één maand dubbele huurkosten.

Volgens cijfers van het CBS zij er tussen september 2023 en augustus 2024 in Alblasserdam acht nieuwe woningen bijgebouwd, het jaar ervoor waren dat er 28. De toevoeging van 32 extra woningen aan het Boerenpad is daarmee een welkome toevoeging aan het woonaanbod van Alblasserdam.

In het dorp wordt verder nog gewerkt aan de herontwikkeling van de Fatimakerk. Daar moeten 19 startersappartementen worden gerealiseerd. Verder staan er nog 21 appartementen gepland in een voormalig schoolgebouw aan de Parallelweg, moet de nieuwe wijk Kloos aan de Noord verschijnen met 259 woningen en wordt in het centrum van het dorp gewerkt aan 36 woningen onder de noemer de Wipmolen.

Lees ook

yv20261024A1C01692

Wisselvalligheid in het kwadraat bij FC Dordrecht: ‘Stukje discipline wat we missen’

Jantje lacht, jantje huilt aan de Krommedijk. Als FC Dordrecht dit seizoen een sprankje hoop toont, eindigt het volgende duel vrijwel telkens in een deceptie. Zo ook zaterdag tegen VVV-Venlo: 2-4.

boodschappenpexels

Winkels in Hendrik-Ido-Ambacht kunnen vanaf komende zondag open

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdag ingestemd met het voorstel om de opening van winkels op zondag toe te staan van 10.00 tot 18.00 uur. De aangepaste Winkeltijdenverordening gaat meteen in.

ongeluka16asmedia

Dode en zwaargewonden na ongeluk op A16

Drie auto’s zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Daarbij is één persoon overleden en zijn twee mensen zwaargewond geraakt. De weg richting Rotterdam was eerst helemaal, daarna tijdelijk dicht.

webfoto drechtstadloop

Drechtstadloop 2026: records, winnende Belgen en pindakaas na de finish

Snelle zuiderburen, veel aanmoedigingen en een vol deelnemersveld. Het was zondag ideaal weer voor de Drechtstadloop en dus sneuvelden allerlei (persoonlijke) records, zo ook bij verschillende lopers uit de regio. “Lekker op het fietsje hiernaartoe.”

trouwen pexels

Alle zilveren bruidsparen verzamelen, bijzonder jubileumfeest op komst

Wie dit jaar 25 jaar huwelijk viert, kan zich opmaken voor een bijzonder feest. De gemeente Dordrecht staat namelijk stil bij 25 jaar huwelijk voor paren van hetzelfde geslacht. En voor dat feest zijn alle jubilerende bruidsparen uitgenodigd.

foto blaauwweg

Zonnescherm hangt los en bungelt aan balkon van achtste verdieping

Op de achtste verdieping van een flatgebouw aan de Blaauwweg in Dordrecht hing maandagmiddag een zonnescherm los. Brandweer en politie kwamen ter plekke, maar konden weinig betekenen.