gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dertigtal nieuwe huurwoningen aan Boerenpad moeten woonaanbod uitbreiden

f7bfae322aac9f643cfd78402efad4dd

In het buurtje aan het Boerenpad in Alblasserdam maken 96 oude portiekwoningen en een aantal garages plaats voor 128 huurwoningen. Het gaat om woningen in het sociale huur- en middensegment, verdeeld over vier woongebouwen.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
In eerste instantie hoopte woonstichting Woonkracht10 dat de oude portiekwoningen gerenoveerd konden worden. De problemen met de oude woningen bleken echter zo groot, dat de renovatiekosten te hoog werden. Zodoende is er gekozen om de gebouwen te slopen en toekomstbestendige nieuwe woningen neer te zetten, bedoeld voor verschillende doelgroepen.

De huidige woningen in de flats bij de Groen van Prinstererstraat, Troelstrastraat, Johan de Wittstraat en Van Oldebarneveltstraat zullen vanaf 2026 in twee fasen worden gesloopt. Tijdens de eerste fase worden de gebouwen aan de Groen van Prinsterestraat en de Troelstrastraat gesloopt. Dat zal medio 2026 gaan plaatsvinden.

Een woordvoerder van Woonkracht10 laat weten dat zij verwachten de eerste twee nieuwe wooncomplexen in 2027 op te kunnen leveren. De sloop en de nieuwbouw van het derde en vierde complex aan de Johan de Witt- en de Van Oldebarneveltstraat volgt daarna. De nieuwe complexen zullen iets groter zijn dan de vorige gebouwen. Er worden vijf woonlagen gerealiseerd, tegenover vier in de huidige situatie.

De nieuwe huurwoningen zijn anders dan de huidige woningen, wat mogelijk prijsveranderingen met zich meebrengt. Woonkracht10 kan daarover geen uitspraak doen maar geeft wel aan in gesprek te zijn en blijven met de huidige bewoners over de huurprijzen en hen te helpen met de zoektocht naar een nieuwe woonplek als dat nodig is.

Alle bewoners moeten vanwege de sloop van de complexen verhuizen. Vanwege de sloop hebben de bewoners voorrang op huurwoningen van Woonkracht10 in Alblasserdam, Zwijndrecht en Papendrecht. Ook hebben zij recht op de verhuiskostenregeling en compenseert Woonkracht10 maximaal één maand dubbele huurkosten.

Volgens cijfers van het CBS zij er tussen september 2023 en augustus 2024 in Alblasserdam acht nieuwe woningen bijgebouwd, het jaar ervoor waren dat er 28. De toevoeging van 32 extra woningen aan het Boerenpad is daarmee een welkome toevoeging aan het woonaanbod van Alblasserdam.

In het dorp wordt verder nog gewerkt aan de herontwikkeling van de Fatimakerk. Daar moeten 19 startersappartementen worden gerealiseerd. Verder staan er nog 21 appartementen gepland in een voormalig schoolgebouw aan de Parallelweg, moet de nieuwe wijk Kloos aan de Noord verschijnen met 259 woningen en wordt in het centrum van het dorp gewerkt aan 36 woningen onder de noemer de Wipmolen.

Lees ook

72d34b52-4ce9-482b-af57-cf4b9f4ed274

Liever eigen zwembad en asielzoekers bij de buren, vindt deze nieuwe coalitie

De nieuwe coalitie in Hardinxveld-Giessendam wil liever een eigen gemeentelijk zwembad en noemt een asielzoekerscentrum (azc) binnen de eigen grenzen ‘onrealistisch’. Dat blijkt uit het bestuursakkoord van de nieuwe coalitiepartijen T@B en SGP.

altviool

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.

hoogblokland

Gemeente hakt knoop door: deze twee locaties kunnen samen 275 vluchtelingen opvangen

Bleskensgraaf en Hoogblokland zijn gekozen als plekken voor nieuw te bouwen asielzoekerscentra. Op deze twee plekken in de gemeente Molenlanden zullen naar verwachting 125 en 150 vluchtelingen worden opgevangen. Met deze keuze valt Nieuw-Lekkerland af als locatie.

PSX_20260527_233207

Auto brandt uit in Papendrecht

In Papendrecht is woensdagavond laat een auto in vlammen opgegaan. De wagen stond geparkeerd aan de Stellingmolen.

IMG_7909

Oplichters maken honderden slachtoffers: politie de straat op om inwoners wakker schudden

Of het nu gaat om nepbankmedewerkers, WhatsAppfraude of vermeende agenten: online oplichting zorgt voor honderden slachtoffers. Om inwoners bewust te maken van de gevaren, is daarom is een landelijke actiedag in het leven geroepen. Ook in onze streek gingen onder meer agenten en jongerenwerkers de straat op.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.