gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dertigtal nieuwe huurwoningen aan Boerenpad moeten woonaanbod uitbreiden

f7bfae322aac9f643cfd78402efad4dd

In het buurtje aan het Boerenpad in Alblasserdam maken 96 oude portiekwoningen en een aantal garages plaats voor 128 huurwoningen. Het gaat om woningen in het sociale huur- en middensegment, verdeeld over vier woongebouwen.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
In eerste instantie hoopte woonstichting Woonkracht10 dat de oude portiekwoningen gerenoveerd konden worden. De problemen met de oude woningen bleken echter zo groot, dat de renovatiekosten te hoog werden. Zodoende is er gekozen om de gebouwen te slopen en toekomstbestendige nieuwe woningen neer te zetten, bedoeld voor verschillende doelgroepen.

De huidige woningen in de flats bij de Groen van Prinstererstraat, Troelstrastraat, Johan de Wittstraat en Van Oldebarneveltstraat zullen vanaf 2026 in twee fasen worden gesloopt. Tijdens de eerste fase worden de gebouwen aan de Groen van Prinsterestraat en de Troelstrastraat gesloopt. Dat zal medio 2026 gaan plaatsvinden.

Een woordvoerder van Woonkracht10 laat weten dat zij verwachten de eerste twee nieuwe wooncomplexen in 2027 op te kunnen leveren. De sloop en de nieuwbouw van het derde en vierde complex aan de Johan de Witt- en de Van Oldebarneveltstraat volgt daarna. De nieuwe complexen zullen iets groter zijn dan de vorige gebouwen. Er worden vijf woonlagen gerealiseerd, tegenover vier in de huidige situatie.

De nieuwe huurwoningen zijn anders dan de huidige woningen, wat mogelijk prijsveranderingen met zich meebrengt. Woonkracht10 kan daarover geen uitspraak doen maar geeft wel aan in gesprek te zijn en blijven met de huidige bewoners over de huurprijzen en hen te helpen met de zoektocht naar een nieuwe woonplek als dat nodig is.

Alle bewoners moeten vanwege de sloop van de complexen verhuizen. Vanwege de sloop hebben de bewoners voorrang op huurwoningen van Woonkracht10 in Alblasserdam, Zwijndrecht en Papendrecht. Ook hebben zij recht op de verhuiskostenregeling en compenseert Woonkracht10 maximaal één maand dubbele huurkosten.

Volgens cijfers van het CBS zij er tussen september 2023 en augustus 2024 in Alblasserdam acht nieuwe woningen bijgebouwd, het jaar ervoor waren dat er 28. De toevoeging van 32 extra woningen aan het Boerenpad is daarmee een welkome toevoeging aan het woonaanbod van Alblasserdam.

In het dorp wordt verder nog gewerkt aan de herontwikkeling van de Fatimakerk. Daar moeten 19 startersappartementen worden gerealiseerd. Verder staan er nog 21 appartementen gepland in een voormalig schoolgebouw aan de Parallelweg, moet de nieuwe wijk Kloos aan de Noord verschijnen met 259 woningen en wordt in het centrum van het dorp gewerkt aan 36 woningen onder de noemer de Wipmolen.

Lees ook

misbruik ter illustratie Pexels

Man moet cel in voor verkrachting van weggelopen meisje (17) uit instelling: ‘Kwalijk dat u zichzelf als slachtoffer ziet’

De rechter in Rotterdam heeft de 40-jarige M.K. veroordeeld voor de verkrachting van een 17-jarig meisje dat was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Hij krijgt een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in studio De Witt: 25-jarige jubileum stedenband tussen Dordrecht en Varna

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt gaat presentator Ben Corino in gesprek met Arthur den Hartog over het 25-jarige jubileum van de stedenband tussen Dordrecht en Varna. Door deze stedenband zijn door de jaren heen verschillende uitwisselingen tot stand gekomen, waaronder op het gebied van kunst en muziek.

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.

festival

Doet Dordrecht gooi naar titel Culturele Hoofdstad van Europa?

Het college van burgemeester en wethouders wil Dordrecht aanmelden voor de titel Europese Culturele Hoofdstad 2033. De gemeenteraad wordt gevraagd om daarmee in te stemmen. Of Dordrecht uiteindelijk echt kandidaat wordt, is nog niet zeker.

fancycrave1-hands-820272

Sites van gemeenten niet toegankelijk voor bezoekers met beperking: 'Mensen worden uitgesloten'

Slechts één op de twintig websites en apps van gemeenten in deze streek heeft de status ‘volledig toegankelijk’ voor mensen met een beperking. Dat blijkt uit een analyse van Rijnmond van gegevens van 23 gemeenten in de hele regio. Sliedrecht scoort slecht, maar benadrukt dat ontbrekend of verouderd onderzoek meespeelt in hun beoordeling.

Schermafdruk op 2026-09-25 16-05-50

GGD trekt door de streek: hier worden al je vragen over gezondheid beantwoord

De GGD Zuid-Holland Zuid is op tournee. De komende tijd worden tijdens de Gezondheidstour zes gemeenten in onze streek bezocht om vragen van inwoners te beantwoorden over gezondheid. “Het is belangrijk om naast de inwoners te staan”, zegt Miranda Tetteroo, projectleider van de GGD ZHZ.