gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dertigtal nieuwe huurwoningen aan Boerenpad moeten woonaanbod uitbreiden

f7bfae322aac9f643cfd78402efad4dd

In het buurtje aan het Boerenpad in Alblasserdam maken 96 oude portiekwoningen en een aantal garages plaats voor 128 huurwoningen. Het gaat om woningen in het sociale huur- en middensegment, verdeeld over vier woongebouwen.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
In eerste instantie hoopte woonstichting Woonkracht10 dat de oude portiekwoningen gerenoveerd konden worden. De problemen met de oude woningen bleken echter zo groot, dat de renovatiekosten te hoog werden. Zodoende is er gekozen om de gebouwen te slopen en toekomstbestendige nieuwe woningen neer te zetten, bedoeld voor verschillende doelgroepen.

De huidige woningen in de flats bij de Groen van Prinstererstraat, Troelstrastraat, Johan de Wittstraat en Van Oldebarneveltstraat zullen vanaf 2026 in twee fasen worden gesloopt. Tijdens de eerste fase worden de gebouwen aan de Groen van Prinsterestraat en de Troelstrastraat gesloopt. Dat zal medio 2026 gaan plaatsvinden.

Een woordvoerder van Woonkracht10 laat weten dat zij verwachten de eerste twee nieuwe wooncomplexen in 2027 op te kunnen leveren. De sloop en de nieuwbouw van het derde en vierde complex aan de Johan de Witt- en de Van Oldebarneveltstraat volgt daarna. De nieuwe complexen zullen iets groter zijn dan de vorige gebouwen. Er worden vijf woonlagen gerealiseerd, tegenover vier in de huidige situatie.

De nieuwe huurwoningen zijn anders dan de huidige woningen, wat mogelijk prijsveranderingen met zich meebrengt. Woonkracht10 kan daarover geen uitspraak doen maar geeft wel aan in gesprek te zijn en blijven met de huidige bewoners over de huurprijzen en hen te helpen met de zoektocht naar een nieuwe woonplek als dat nodig is.

Alle bewoners moeten vanwege de sloop van de complexen verhuizen. Vanwege de sloop hebben de bewoners voorrang op huurwoningen van Woonkracht10 in Alblasserdam, Zwijndrecht en Papendrecht. Ook hebben zij recht op de verhuiskostenregeling en compenseert Woonkracht10 maximaal één maand dubbele huurkosten.

Volgens cijfers van het CBS zij er tussen september 2023 en augustus 2024 in Alblasserdam acht nieuwe woningen bijgebouwd, het jaar ervoor waren dat er 28. De toevoeging van 32 extra woningen aan het Boerenpad is daarmee een welkome toevoeging aan het woonaanbod van Alblasserdam.

In het dorp wordt verder nog gewerkt aan de herontwikkeling van de Fatimakerk. Daar moeten 19 startersappartementen worden gerealiseerd. Verder staan er nog 21 appartementen gepland in een voormalig schoolgebouw aan de Parallelweg, moet de nieuwe wijk Kloos aan de Noord verschijnen met 259 woningen en wordt in het centrum van het dorp gewerkt aan 36 woningen onder de noemer de Wipmolen.

Lees ook

260922Installatie-Kinderburgemeester-Daan-Berat

Berat (10) is de nieuwe kinderburgemeester van Zwijndrecht

Zwijndrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van afgelopen week werd de 10-jarige Berat officieel geïnstalleerd. Ook vijf nieuwe kinderambassadeurs gingen aan de slag. Drie kinderambassadeurs blijven nog een jaar actief. Samen laten zij de stem van kinderen in Zwijndrecht horen.

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.

Web TV 75 jaar

Voor een kwartje kijken naar Dappere Dodo: 75 jaar televisie in Nederland

Op 2 oktober 1951 ging de Nederlandse televisie officieel van start. Een televisie stond lang niet in iedere huiskamer. Wie wilde kijken, moest soms naar de buren of het café in de buurt.

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.

Sara bij Jetten foto David Mingelen

Chronisch zieke Sara (11) praat met premier Rob Jetten: 'Hij zei dat hij er iets mee gaat doen'

De chronisch zieke Sara Verbrugge (11) uit Dordrecht heeft deze week gesproken met premier Rob Jetten over zeldzame ziektes en de problemen waar mensen met een beperking dagelijks tegenaan lopen. "Ik vond de premier heel aardig en hij zei ook dat hij er iets mee ging doen."