gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dit broodje is de nieuwste snackhit op de socials

a85fd9bd326f78f26ebcd199ea28b6c5.jpg

We hebben de kreeftenbal uit Bleskensgraaf, de Truffeldel uit Dordrecht en nu heeft ook Streefkerk zijn eigen lekkernij: het broodje Koet. De pita, belegd met kipdöner, kaassoufflé, 'frietpatat' en een rijke hoeveelheid knoflooksaus. Broodje Koet is na een bezoek van influencer en 'snackspert' Eke Bosman viral gegaan.

Rijnmond |  | Aangepast op
"Eke vond het broodje lekker", vertelt Fong Yang van cafetaria 't Geveltje. "Hij beschreef het als een soort van natuurfilm met alle favoriete acteurs en actrices erin. Heel lovend was hij", lacht de jonge ondernemer.

Toch had de snackspert ook kritiek; Eke vond namelijk dat de friet/patat eruit moest. "Maar dat hebben we er toch stiekem in gehouden", fluistert Fong. "Op zo'n avondje na voetbal of vlak voor het uitgaan is het toch een goede bodem. Maar we zijn zeker blij met de review die Eke heeft gegeven."

'T Geveltje kreeg vier van de vijf ballen. Dankzij Eke verkoopt hij er wekelijks veel meer dan voorheen. "Eerst gingen er 30 per week over de toonbank, maar nu zijn dat er ongeveer 160 per week." De eters komen overal vandaan, vertelt Fong. "Ze komen uit Groot-Ammers en Dordrecht, maar ook vanuit Den Haag en Veenendaal. En de jongens van de Bankzitters willen komen. Wat wil je nog meer?"

Snack naar behoefte
De hap heeft Fong niet zelf verzonnen, maar is ontstaan uit de behoefte van een van de voetballers van VV Streefkerk. "Een van de jongens kwam langs en zei: 'Ik wil een soort kapsalon, maar dan anders. Doe mij maar een broodje met sla, patat, shoarma, een kaassoufflé en een goede klodder knoflooksaus.' De rest is geschiedenis."

Het broodje Koet bestaat nu meer dan vijf jaar. "Voorheen werd hij af en toe besteld, maar wij dachten op een gegeven moment: we zetten het toch op de menukaart." Wel deed de ondernemer een paar kleine aanpassingen: in plaats van een broodje gebruikt hij een pita en de shoarma is vervangen door döner. "Ja, dan krijg je zo'n gedrocht van een broodje", lacht Fong.

Dit artikel verscheen eerder op de website van mediapartner Rijnmond.

Bekijk ook de reportage op ons YouTube-kanaal.

Lees meer over:

|

Lees ook

nk20264620260406-SCCDOR-NKS00830.jpg

FC Dordrecht deelt knap bij Cambuur, maar ziet concurrentie uitlopen

FC Dordrecht liet op paasmaandag zien zich niet zomaar neer te leggen bij een seizoen zonder playoff-deelname. Toch wordt dat scenario steeds realistischer, want ondanks een knappe 1-1 bij SC Cambuur zag de ploeg het gat naar de nacompetitieplekken groeien.

stichtingshareandshine.png

Peter geeft voetbaltraining aan kinderen in azc's: 'Ze vinden het geweldig als de bal gaat rollen'

Ieder kind heeft recht op beweging en plezier, ongeacht achtergrond of verblijfsstatus, vindt Peter van den Heuvel uit Hardinxveld-Giessendam. Met de stichting Share and Shine verzorgt hij gratis voetbaltrainingen bij asielzoekerscentra in onder meer Zwijndrecht, Gorinchem en 's-Gravendeel.

20260403 Ouwe Jonges Krentebrood.jpg

‘Ouwe Jonges’ volledig in het teken van de verkiezingsuitslag

De verkiezingen zijn geweest, de eerste stappen richting een Dordtse coalitie zijn gezet en natuurlijk vinden de ‘Ouwe Jonges’ daar ook wat van. Het zal je niet verbazen, maar ook in deze uitzending nemen Ron van de Rhee, Ad van den Herik en Thijs Blom geen blad voor de mond.

lenarijnmond.png

Lena (67) werd thuis slachtoffer van babbeltruc: 'Ik ben bang als de deurbel gaat'

Op de bank in haar woning in Dordrecht zit de 67-jarige Lena*. Naast haar ligt hondje Remy, haar steun en toeverlaat sinds haar man is overleden. Lena is afhankelijk van thuiszorg en krijgt persoonlijke begeleiding. De afgelopen weken werd haar wereld plotseling een stuk kleiner nadat ze werd opgelicht door een nep-wijkagent, voor duizenden euro's.

paasconcert.png

Eerste Paasdag op TV Dordrecht: de Messiah van Händel

In het kader van het 20-jarig jubileum van stichting Dordtissimo was er op 28 februari een bijzondere uitvoering van de Messiah van Händel. Het concert met tweehonderd zangers uit heel Nederland in een volle Wilheminakerk is Paaszondag in twee delen te zien op TV Dordrecht.

IMG_8167.JPG

Klimaat en aanleg warmtenet oorzaak verzakking talud: 'Het is een combinatie van factoren'

Sensoren die afwijkingen aan het spoor meten en een politieagent die de snelheid van een trein controleert. Het gebeurt allemaal op treinstation Sliedrecht Baanhoek en is nodig om ongelukken bij het nabijgelegen talud te voorkomen, aldus ProRail. “Mocht een trein te hard rijden en een kleine vervorming van het spoor ontstaan, dan zou die kunnen ontsporen.”