gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dit zijn de beste en slechtste fietsgemeenten in de regio

c369fdf69da6cf345b93b6cbd00f3f33

De tweejaarlijkse ranglijst van beste fietsgemeentes is weer samengesteld. Met een vragenlijst probeert de Fietsersbond erachter te komen waar je het best, en het slechtst, terecht kan met je fiets. Uit de test blijkt dat Hendrik-Ido-Ambacht dé fietsgemeente van de regio is.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Inwoners van de Drechtsteden beoordelen Hendrik-Ido-Ambacht als meest fietsvriendelijk. Woensdagochtend 19 juni werd zelfs een oorkonde aan de wethouder uitgereikt. William Nederpelt van de Fietsersbond overhandigde de oorkonde 'beste fietsgemeente regio Drechtsteden' aan wethouder Verkeer Jauharina Oelfke-ten Seldam vergezeld met een fietscake. Vooral de kwaliteit van de wegen wordt gewaardeerd. Hekkensluiter is hier Alblasserdam.

Hendrik-Ido-Ambacht scoort ook op de landelijke ranglijst erg hoog. De gemeente staat op plaats 33 van de in totaal 342 gemeentes die mee doen. Dit terwijl ze twee jaar geleden nog op plaats 51 uitkwam. De rest van de gemeentes in de regio komt niet in de top 100 voor. De gemeentes in de regio die het slechtst scoren zijn, met een gedeelde laatste plaats: Hardinxveld-Giessendam, Alblasserdam en Dordrecht.

Achterambachtseweg
Toch zijn er ook in de hoogst-scorende gemeente nog wensen. Door respondenten wordt de Achterambachtseweg vaak onveilig genoemd. Deze weg is in beheer van het waterschap Hollandse Delta, en ligt buiten de bebouwde kom. Voor weggebruikers geldt daar een maximumsnelheid van 60km per uur.

Lees ook

businkbotsing

Weg bezaaid met glas na botsing, auto's zwaar beschadigd

Twee auto's zijn maandagavond met elkaar in botsing gekomen op de Noordendijk in Dordrecht. Een van de voertuigen werd daarbij in de flank geraakt en is flink beschadigd.

archieffotopolitie

Moeder springt met baby van balkon om te ontsnappen aan mishandeling: man opgepakt

De politie heeft zondagavond in Ridderkerk iemand aangehouden voor het mishandelen van een vrouw in een flatwoning. Die sprong met haar baby in paniek vanaf het balkon naar beneden. Een speciaal team van de politie wist de 35-jarige man in de buurt van de woning te arresteren, meldt Rijnmond.

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

stadsbus

Gratis ov vanaf 1 oktober: honderden inwoners komen in aanmerking

Wie met het ov-reist als inwoner van Dordrecht met een Dordtpas, hoeft daar vanaf 1 oktober niet meer voor te betalen. De gemeente maakt gebruik van een provinciale regeling, waarbij inwoners met een laag inkomen van 18 jaar en ouder gratis met de bus, trein of waterbus kunnen reizen.

dodelijk ongeluk Streefkerk

Fietser overleden na aanrijding met bestelbus

Een persoon op een fiets is dinsdagmiddag om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op de N480 bij Streefkerk. Rond 15.00 uur kwam de melding binnen bij de politie van een ongeluk, waarbij een auto een fietser zou hebben aangereden.