gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dit zijn de beste en slechtste fietsgemeenten in de regio

c369fdf69da6cf345b93b6cbd00f3f33

De tweejaarlijkse ranglijst van beste fietsgemeentes is weer samengesteld. Met een vragenlijst probeert de Fietsersbond erachter te komen waar je het best, en het slechtst, terecht kan met je fiets. Uit de test blijkt dat Hendrik-Ido-Ambacht dé fietsgemeente van de regio is.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Inwoners van de Drechtsteden beoordelen Hendrik-Ido-Ambacht als meest fietsvriendelijk. Woensdagochtend 19 juni werd zelfs een oorkonde aan de wethouder uitgereikt. William Nederpelt van de Fietsersbond overhandigde de oorkonde 'beste fietsgemeente regio Drechtsteden' aan wethouder Verkeer Jauharina Oelfke-ten Seldam vergezeld met een fietscake. Vooral de kwaliteit van de wegen wordt gewaardeerd. Hekkensluiter is hier Alblasserdam.

Hendrik-Ido-Ambacht scoort ook op de landelijke ranglijst erg hoog. De gemeente staat op plaats 33 van de in totaal 342 gemeentes die mee doen. Dit terwijl ze twee jaar geleden nog op plaats 51 uitkwam. De rest van de gemeentes in de regio komt niet in de top 100 voor. De gemeentes in de regio die het slechtst scoren zijn, met een gedeelde laatste plaats: Hardinxveld-Giessendam, Alblasserdam en Dordrecht.

Achterambachtseweg
Toch zijn er ook in de hoogst-scorende gemeente nog wensen. Door respondenten wordt de Achterambachtseweg vaak onveilig genoemd. Deze weg is in beheer van het waterschap Hollandse Delta, en ligt buiten de bebouwde kom. Voor weggebruikers geldt daar een maximumsnelheid van 60km per uur.

Lees ook

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

FOTO IJSBOER

‘Wie goed zorgt voor de koeien, krijgt het lekkerste ijs’

Wat is het geheim van lekker ijs? Als je het aan Jannette den Boer in Giessenburg vraagt, is daar maar één antwoord mogelijk: goede zorg voor haar koeien. De 180 exemplaren waar zij en haar man Laurens voor zorgen staan aan de basis van hun zelfgemaakte boerenijs.

hekken 2

Nieuwe en verhoogde hekken: park met Schotse hooglanders volledig open

Het Dordtse Dubbelmondepark heeft permanent verhoogde houten hekken gekregen. Na een ontsnapping van twee Schotse hooglanders die er verblijven, was het park enkele dagen dicht en werden eerst tijdelijke hekken geplaatst. De vernieuwde houten hekken zijn bijna een halve meter hoger.

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

elektrischedeelauto

Proef met elektrische deelauto's van start

De gemeente Dordrecht is deze week een proef gestart met twee elektrische deelauto’s voor bewoners van de Boogjes en omgeving met een parkeervergunning. De auto’s vormen een extra manier van reizen, tijdens de sloop en nieuwbouw van de parkeergarage Spuihaven.

hermanj

Deze straat heet, na veroordeling Herman J., weer officieel 'Lage Kade'

De Lage Kade is 'terug' in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat werd jarenlang vernoemd naar ex-burgemeester Herman J., maar door zijn veroordeling voor kinderpornobezit kreeg de kade een andere naam.