gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dit zijn de beste en slechtste fietsgemeenten in de regio

c369fdf69da6cf345b93b6cbd00f3f33

De tweejaarlijkse ranglijst van beste fietsgemeentes is weer samengesteld. Met een vragenlijst probeert de Fietsersbond erachter te komen waar je het best, en het slechtst, terecht kan met je fiets. Uit de test blijkt dat Hendrik-Ido-Ambacht dé fietsgemeente van de regio is.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Inwoners van de Drechtsteden beoordelen Hendrik-Ido-Ambacht als meest fietsvriendelijk. Woensdagochtend 19 juni werd zelfs een oorkonde aan de wethouder uitgereikt. William Nederpelt van de Fietsersbond overhandigde de oorkonde 'beste fietsgemeente regio Drechtsteden' aan wethouder Verkeer Jauharina Oelfke-ten Seldam vergezeld met een fietscake. Vooral de kwaliteit van de wegen wordt gewaardeerd. Hekkensluiter is hier Alblasserdam.

Hendrik-Ido-Ambacht scoort ook op de landelijke ranglijst erg hoog. De gemeente staat op plaats 33 van de in totaal 342 gemeentes die mee doen. Dit terwijl ze twee jaar geleden nog op plaats 51 uitkwam. De rest van de gemeentes in de regio komt niet in de top 100 voor. De gemeentes in de regio die het slechtst scoren zijn, met een gedeelde laatste plaats: Hardinxveld-Giessendam, Alblasserdam en Dordrecht.

Achterambachtseweg
Toch zijn er ook in de hoogst-scorende gemeente nog wensen. Door respondenten wordt de Achterambachtseweg vaak onveilig genoemd. Deze weg is in beheer van het waterschap Hollandse Delta, en ligt buiten de bebouwde kom. Voor weggebruikers geldt daar een maximumsnelheid van 60km per uur.

Lees ook

Paul Nuijten gefrustreerd en team druipt af

FC Dordrecht geeft wedstrijd in eerste twintig minuten weg: ‘Dat baart zorgen’

Binnen twintig minuten keek de ploeg van trainer Paul Nuijten al tegen een 3-0-achterstand aan. Dankzij twee doelpunten van Robin van Asten en een rode kaart aan de kant van de thuisploeg kwam FC Dordrecht nog dichtbij, maar een gelijkmaker bleef uit. FC Dordrecht verliest met 3-2 tot ergernis van spelers, meegereisd publiek en de trainer.

PSX_20261022_083804

SGP stelt vragen over blokkade Fokker, burgemeester reageert

De SGP in Papendrecht wil opheldering over de blokkade van vliegtuigbouwer Fokker door tientallen pro-Palestijnse activisten op donderdag. De partij heeft schriftelijke vragen gesteld over de politie-inzet, mogelijke vervolging van actievoerders en de afhandeling van eerdere acties bij het bedrijf.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”

Nieuw project (1)

Steekpartij op straat, man zwaargewond

Een 32-jarige man uit Rotterdam is zondagavond op straat neergestoken in Dordrecht. Hij is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft een 26-jarige verdachte aangehouden en doet onderzoek.

b318f5f3-8b59-422a-bd07-877c8036070b

Let op! Dichte mist, code geel van kracht

Het is mistig deze dinsdagochtend in de streek. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant en Friesland. Met name het verkeer kan er last van hebben. De mist lost in de tweede helft van de ochtend weer op.

Screenshot_20261020_085330_Instagram

Auto op zijn kant op A16, bestuurder aangehouden

Op de A16 bij Zwijndrecht is dinsdagochtend een auto op zijn kant terechtgekomen na een ongeluk. Daarbij waren in totaal twee auto's betrokken. De politie heeft één persoon aangehouden voor rijden onder invloed.