gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dit zijn de beste en slechtste fietsgemeenten in de regio

c369fdf69da6cf345b93b6cbd00f3f33

De tweejaarlijkse ranglijst van beste fietsgemeentes is weer samengesteld. Met een vragenlijst probeert de Fietsersbond erachter te komen waar je het best, en het slechtst, terecht kan met je fiets. Uit de test blijkt dat Hendrik-Ido-Ambacht dé fietsgemeente van de regio is.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Inwoners van de Drechtsteden beoordelen Hendrik-Ido-Ambacht als meest fietsvriendelijk. Woensdagochtend 19 juni werd zelfs een oorkonde aan de wethouder uitgereikt. William Nederpelt van de Fietsersbond overhandigde de oorkonde 'beste fietsgemeente regio Drechtsteden' aan wethouder Verkeer Jauharina Oelfke-ten Seldam vergezeld met een fietscake. Vooral de kwaliteit van de wegen wordt gewaardeerd. Hekkensluiter is hier Alblasserdam.

Hendrik-Ido-Ambacht scoort ook op de landelijke ranglijst erg hoog. De gemeente staat op plaats 33 van de in totaal 342 gemeentes die mee doen. Dit terwijl ze twee jaar geleden nog op plaats 51 uitkwam. De rest van de gemeentes in de regio komt niet in de top 100 voor. De gemeentes in de regio die het slechtst scoren zijn, met een gedeelde laatste plaats: Hardinxveld-Giessendam, Alblasserdam en Dordrecht.

Achterambachtseweg
Toch zijn er ook in de hoogst-scorende gemeente nog wensen. Door respondenten wordt de Achterambachtseweg vaak onveilig genoemd. Deze weg is in beheer van het waterschap Hollandse Delta, en ligt buiten de bebouwde kom. Voor weggebruikers geldt daar een maximumsnelheid van 60km per uur.

Lees ook

lachgaspoleenheidrdam

Vondst van bijna 5000 lachgasflessen: Ridderkerker en Zwijndrechtenaar vast

De politie heeft vorige week een 20-jarige Ridderkerker en een 46-jarige vrouw uit Zwijndrecht aangehouden na een drugsdeal. Het gaat om de vermoedelijke koper en verkoper van lachgas.

ontspulpexels

Ontspuldagen: bruikbare spullen krijgen een tweede leven

De zolder opgeruimd? De kast uitgemest? Of de schuur onder handen genomen? Dordtenaren kunnen de komende weken op verschillende plekken in de gemeente hun bruikbare spullen inleveren die zij zelf niet meer gebruiken. Lokale maatschappelijke organisaties geven deze spullen een tweede leven.

aanhouding Ridderkerk

Buurt hoort knal, 31-jarige man uit huis gehaald

Een 31-jarige inwoner van Ridderkerk is dinsdagavond door een arrestatieteam uit zijn huis gehaald. Buurtbewoners hadden aan het begin van de avond een knal gehoord en ook zouden er spullen uit de flat aan de Reijerweg zijn gegooid.

woningbrand bliksem

Bliksem slaat in: brand in woning

In een huis aan de Huygensstraat in Dordrecht is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Buurtbewoners sloegen alarm toen na een blikseminslag brand achter de voordeur zichtbaar was.

nk20260905NKS01972

Bij FC Dordrecht is iedereen het erover eens: ‘Dit is een schandalige prestatie’

Voor het tweede duel op rij kreeg FC Dordrecht zes tegengoals om de oren. De gatenkaas achterin vormde de basis van de 3-6 nederlaag zaterdag tegen Jong AZ, dat beduidend efficiënter was in het foutenfestival.

nepagentomroepmaxpolitie

Gemeente waarschuwt: met deze babbeltruc worden mensen in Ridderkerk beroofd

De gemeente Ridderkerk en de politie waarschuwen voor oplichters die langs de deur gaan bij inwoners en via een sluwe babbeltruc weten binnen te komen bij de mensen. Door deze babbeltruc zijn er al bij meerdere mensen bezittingen gestolen.