gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dit zijn de beste en slechtste fietsgemeenten in de regio

c369fdf69da6cf345b93b6cbd00f3f33

De tweejaarlijkse ranglijst van beste fietsgemeentes is weer samengesteld. Met een vragenlijst probeert de Fietsersbond erachter te komen waar je het best, en het slechtst, terecht kan met je fiets. Uit de test blijkt dat Hendrik-Ido-Ambacht dé fietsgemeente van de regio is.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Inwoners van de Drechtsteden beoordelen Hendrik-Ido-Ambacht als meest fietsvriendelijk. Woensdagochtend 19 juni werd zelfs een oorkonde aan de wethouder uitgereikt. William Nederpelt van de Fietsersbond overhandigde de oorkonde 'beste fietsgemeente regio Drechtsteden' aan wethouder Verkeer Jauharina Oelfke-ten Seldam vergezeld met een fietscake. Vooral de kwaliteit van de wegen wordt gewaardeerd. Hekkensluiter is hier Alblasserdam.

Hendrik-Ido-Ambacht scoort ook op de landelijke ranglijst erg hoog. De gemeente staat op plaats 33 van de in totaal 342 gemeentes die mee doen. Dit terwijl ze twee jaar geleden nog op plaats 51 uitkwam. De rest van de gemeentes in de regio komt niet in de top 100 voor. De gemeentes in de regio die het slechtst scoren zijn, met een gedeelde laatste plaats: Hardinxveld-Giessendam, Alblasserdam en Dordrecht.

Achterambachtseweg
Toch zijn er ook in de hoogst-scorende gemeente nog wensen. Door respondenten wordt de Achterambachtseweg vaak onveilig genoemd. Deze weg is in beheer van het waterschap Hollandse Delta, en ligt buiten de bebouwde kom. Voor weggebruikers geldt daar een maximumsnelheid van 60km per uur.

Lees ook

ongeluka16asmedia

Dode en zwaargewonden na ongeluk op A16

Drie auto’s zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Daarbij is één persoon overleden en zijn twee mensen zwaargewond geraakt. De weg richting Rotterdam was eerst helemaal, daarna tijdelijk dicht.

nanning

Hoe voorkom je een overval? Gemeente gaat juweliers helpen

De gemeente Dordrecht en de politie gaan in gesprek met juweliers in de stad over criminaliteit en wat daartegen te doen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in antwoord op raadsvragen. Het is een gevolg van overvallen die de laatste maanden in Dordrecht hebben plaatsgevonden op verschillende ondernemers.

einsteinstraatbusink

Dordts pand half jaar op slot na grote drugsvondst

De burgemeester heeft een bedrijfspand in Dordrecht gesloten voor zes maanden. In het pand is volgens de gemeente “een zeer grote” handelshoeveelheid harddrugs en een productielocatie voor drugs gevonden.

foto buurtsoepcafe

Jacqueline maakt elke dinsdag soep voor wie maar wil: 'Mensen die wat minder hebben kunnen zo ook genieten'

Jacqueline Harmans is medeoprichter van het buurtsoepcafé in gebouw De Zwaluw in Wielwijk in Dordrecht. Elke dinsdag kun je bij haar een soepje eten en samen kletsen in het buurthuis. “Geen mens hoort alleen te zijn”, zegt ze.

yv20261019A1C08984

FC Dordrecht begint nieuwe periode met eerste uitzege: ‘Dit geeft een boost’

FC Dordrecht had al acht maanden niet op vreemde bodem gewonnen, maar daar kwam maandagavond verandering in. Joey de Bie schoot zijn ploeg vanaf de penaltystip naar een 0-1 zege op Jong PSV, waardoor de ploeg een succesvolle start van de tweede periode kende. “Hier ben ik heel blij mee.”

8962698e-c059-33fd-9041-41a6f34e427d

Acht kleine katjes gedumpt in wasmand langs drukke weg

Acht kittens in een wasmand langs een drukke weg. Het is niet bepaald de ideale plek voor jonge diertjes. Vrijdagochtend ontdekte een vrouw de mand langs de Parallelweg in Hardinxveld-Giessendam en schakelde de dierenambulance in.