gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht loopt uit voor Wantijrun: komende editie uitverkocht

ff8b20e563a7b8a9d07f3530fbf06a64

De zesde editie van de Wantijrun in Dordrecht is uitverkocht. Maar liefst 1250 hardlopers rennen mee in de verschillende categorieën. Het evenement loopt zelfs zo goed dat er een wachtlijst is. “Het is echt geweldig. Ik vind dit zo leuk”, reageert organisator Esther van de Sandt.

Redactie Streekomroep | Luc Nieuwenhuijzen |  | Aangepast op
Hardlopers van de Wantijrun konden zich inschrijven voor de 5 en 10 kilometer en de 10 Engelse Mijl (16,1 kilometer). “We groeien elk jaar. Vorig jaar hadden we 1000 deelnemers en nu zitten we vol met 1250 sportievelingen”, zegt Esther. “We vinden dat voor dit jaar goed, want we willen dat elke sporter kan genieten van zijn of haar run.”

Dat de Wantijrun zo groeit komt volgens de organisatie door de populariteit van het hardlopen als sport.. Diverse lokale rondes zijn daardoor in mum van tijd uitverkocht. “We doen dit echt voor de jongeren”, vertelt Esther. “En de gemeente werkt heel goed mee. Dat is fijne samenwerking.”

De organisatie van de ronde loopt soepeltjes volgens Esther. “We hebben echt een geweldige groep mensen. We stropen met z’n allen de mouwen op om het zo goed mogelijk te laten verlopen”, zegt ze. “Alleen parcoursbegeleiders vinden is lastig. Je moet in het bezit zijn van een certificaat en die vrijwilligers zijn schaars.”

Geld inzamelen voor goed doel
Elk jaar staat de Wantijrun in het teken van geld ophalen voor een goed doel. Dit jaar is dat de stichting Voor Sara. Dit doel is opgericht door de ouders van Sara Verbrugge uit Dordrecht en zij zetten zich in voor de behandeling van zeldzame spierziekten. Sara zal zelf het startschot geven en een wedstrijd rennen op de baan van atletiekvereniging Fortius.

Het belooft een mooie avond te worden, want volgens Esther heeft de Wantijrun een patent op lekker weer. “Ik had al gekeken en het ziet er wederom goed uit. Ik heb nog een tip: mocht je willen trouwen, doe dat dan altijd op de dag van de Wantijrun”, zegt ze lachend.

De Wantijrun is op woensdagavond 26 juni. De start is om 19:35 op de atletiekbaan van Fortius.

Lees ook

PSX_20261022_083804

SGP stelt vragen over blokkade Fokker, burgemeester reageert

De SGP in Papendrecht wil opheldering over de blokkade van vliegtuigbouwer Fokker door tientallen pro-Palestijnse activisten op donderdag. De partij heeft schriftelijke vragen gesteld over de politie-inzet, mogelijke vervolging van actievoerders en de afhandeling van eerdere acties bij het bedrijf.

Jens foto met 2 ouderen

Jens (22) woont tussen de ouderen: ‘Ontzettend leuk, ik geniet ervan’

Als jongere in een seniorencomplex wonen, voor Jens is het de werkelijkheid. Hij woont in het Sterrenwiel in Sterrenburg met korting, op voorwaarde dat hij vrijwilligerswerk doet voor de senioren. “Ondanks mijn aarzelingen aan het begin ben ik blij dat hij er is”, zegt bewoner Gerard van Ek.

artikelfoto busje OM Da Vinci

Sleutelen aan bus van criminelen: deze scholieren mogen dat

Een bus die ooit onderdeel was van de criminaliteit, krijgt een nieuwe bestemming in Dordrecht. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft het in beslag genomen voertuig overgedragen aan het Nationaal Programma Dordt West, dat de bus vervolgens schenkt aan de opleiding Automotive van het Da Vinci College. Studenten kunnen het voertuig gebruiken als praktijkobject om hun technische vaardigheden te ontwikkelen.

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’

Schermafdruk op 2026-10-02 11-48-08

Op Pad Met Ad: verschillende meningen over het 'Jetten-kabinet’

In een nieuwe aflevering van 'Op Pad Met Ad' gaat presentator Ad van den Herik de straat op in Dordrecht. Hij vraagt inwoners wat zij vinden van het kabinet-Jetten. De meningen lopen uiteen. Zo noemt een bewoner het kabinet ‘hectisch’ en zou hij het graag anders zien.

artikelfoto jup

Eeuwenoude hoeve blijft behouden, maar er zijn zorgen over de verbouwing

De Wevershoeve aan de Noldijk in Rijsoord krijgt een nieuwe bestemming met woningen. Veel omwonenden reageren positief op dat vooruitzicht. Zij vinden het vooral belangrijk dat het monumentale pand behouden blijft. Over de mogelijke gevolgen van de verbouwing voor de dijk en het gebouw zelf bestaan wel vragen.