gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht loopt uit voor Wantijrun: komende editie uitverkocht

ff8b20e563a7b8a9d07f3530fbf06a64.jpg

De zesde editie van de Wantijrun in Dordrecht is uitverkocht. Maar liefst 1250 hardlopers rennen mee in de verschillende categorieën. Het evenement loopt zelfs zo goed dat er een wachtlijst is. “Het is echt geweldig. Ik vind dit zo leuk”, reageert organisator Esther van de Sandt.

Redactie Streekomroep | Luc Nieuwenhuijzen |  | Aangepast op
Hardlopers van de Wantijrun konden zich inschrijven voor de 5 en 10 kilometer en de 10 Engelse Mijl (16,1 kilometer). “We groeien elk jaar. Vorig jaar hadden we 1000 deelnemers en nu zitten we vol met 1250 sportievelingen”, zegt Esther. “We vinden dat voor dit jaar goed, want we willen dat elke sporter kan genieten van zijn of haar run.”

Dat de Wantijrun zo groeit komt volgens de organisatie door de populariteit van het hardlopen als sport.. Diverse lokale rondes zijn daardoor in mum van tijd uitverkocht. “We doen dit echt voor de jongeren”, vertelt Esther. “En de gemeente werkt heel goed mee. Dat is fijne samenwerking.”

De organisatie van de ronde loopt soepeltjes volgens Esther. “We hebben echt een geweldige groep mensen. We stropen met z’n allen de mouwen op om het zo goed mogelijk te laten verlopen”, zegt ze. “Alleen parcoursbegeleiders vinden is lastig. Je moet in het bezit zijn van een certificaat en die vrijwilligers zijn schaars.”

Geld inzamelen voor goed doel
Elk jaar staat de Wantijrun in het teken van geld ophalen voor een goed doel. Dit jaar is dat de stichting Voor Sara. Dit doel is opgericht door de ouders van Sara Verbrugge uit Dordrecht en zij zetten zich in voor de behandeling van zeldzame spierziekten. Sara zal zelf het startschot geven en een wedstrijd rennen op de baan van atletiekvereniging Fortius.

Het belooft een mooie avond te worden, want volgens Esther heeft de Wantijrun een patent op lekker weer. “Ik had al gekeken en het ziet er wederom goed uit. Ik heb nog een tip: mocht je willen trouwen, doe dat dan altijd op de dag van de Wantijrun”, zegt ze lachend.

De Wantijrun is op woensdagavond 26 juni. De start is om 19:35 op de atletiekbaan van Fortius.

Lees ook

optreden jubal statenplein.jpg

Er valt wat te beleven op woensdagen: het Statenplein pakt uit

Vanaf woensdag 1 april worden er elke week activiteiten georganiseerd op het Statenplein in Dordrecht. Zo wil de gemeente het plein omtoveren tot een plek vol beleving en ontmoeting. De activiteiten zijn afgetrapt door een judomiddag voor kinderen. ‘s Avonds is een workshop salsadansen.

Still vluchtelingenopvang HAGI.png

In dit voormalig kantoorpand gaan Oekraïense vluchtelingen opgevangen worden

Maximaal honderd Oekraïense vluchtelingen kunnen vanaf komende zomer gehuisvest worden aan de Hakgriend 22 in Hardinxveld-Giessendam. Het huurcontract voor het gebouw is door de gemeente ondertekend. De gemeente gaat nu aan de slag met het verbouwen en inrichten van de opvanglocatie.

plucheplakkers dirk kuijt.png

Dirk Kuijt openhartig in gesprek met De Plucheplakkers: ‘Op mijn plek in Dordt’

In een nieuwe aflevering van De Plucheplakkers schuift niemand minder dan de hoofdtrainer van de Schapekoppen aan. Kattukker Kuijt vertelt over zijn tijd tot nu toe aan de Krommedijk en de ervaringen die hij meeneemt van topcoaches als Rafael Benítez en Louis van Gaal. En ook dat FC Dordrecht niet zijn eerste keus was.

Foto duidingsdebat.png

VERKIEZINGEN

De grootste, maar nu al buitenspel: GroenLinks-PvdA ‘Niet stabiel genoeg’

Het zal heel lastig worden voor GroenLinks-PvdA om zicht te houden op een nieuwe ronde in het Dordtse stadsbestuur. Zowel de verkenner als een meerderheid van de gemeenteraad heeft grote twijfels bij een samenwerking tussen die partij en de VVD. Een verdere zoektocht naar een gemeentebestuur met zowel GroenLinks-PvdA als VVD wordt ook “niet opportuun” geacht.

VanPeltRecycling2.png

Geld verdienen door oude elektrische apparaten in te leveren: ‘Het goud ligt op straat’

De prijzen van metaalsoorten zoals goud, zilver en koper gaan door het dak. Particulieren maken daardoor steeds vaker de overstap van milieustraat naar handelaar: Daar krijgen ze namelijk geld voor oude computers of kabels die het niet meer doen.

VrijheidsdebatDordt.png

Leerlingen Johan de Witt winnen vrijheidsdebat: ‘Je mening in het debat doet er toe’

Vrijheid, veiligheid én hoe om te gaan met een eventueel dreigende oorlog? Onderwerpen die in de Nederlandse politiek vaak worden behandeld in debatten. Maar hoe denken jongeren over deze onderwerpen? In het Hof van Nederland in Dordrecht deden 60 leerlingen van alle onderwijsrichtingen van het voortgezet onderwijs uit ons land mee aan het vrijheidsdebat