gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht loopt uit voor Wantijrun: komende editie uitverkocht

ff8b20e563a7b8a9d07f3530fbf06a64

De zesde editie van de Wantijrun in Dordrecht is uitverkocht. Maar liefst 1250 hardlopers rennen mee in de verschillende categorieën. Het evenement loopt zelfs zo goed dat er een wachtlijst is. “Het is echt geweldig. Ik vind dit zo leuk”, reageert organisator Esther van de Sandt.

Redactie Streekomroep | Luc Nieuwenhuijzen |  | Aangepast op
Hardlopers van de Wantijrun konden zich inschrijven voor de 5 en 10 kilometer en de 10 Engelse Mijl (16,1 kilometer). “We groeien elk jaar. Vorig jaar hadden we 1000 deelnemers en nu zitten we vol met 1250 sportievelingen”, zegt Esther. “We vinden dat voor dit jaar goed, want we willen dat elke sporter kan genieten van zijn of haar run.”

Dat de Wantijrun zo groeit komt volgens de organisatie door de populariteit van het hardlopen als sport.. Diverse lokale rondes zijn daardoor in mum van tijd uitverkocht. “We doen dit echt voor de jongeren”, vertelt Esther. “En de gemeente werkt heel goed mee. Dat is fijne samenwerking.”

De organisatie van de ronde loopt soepeltjes volgens Esther. “We hebben echt een geweldige groep mensen. We stropen met z’n allen de mouwen op om het zo goed mogelijk te laten verlopen”, zegt ze. “Alleen parcoursbegeleiders vinden is lastig. Je moet in het bezit zijn van een certificaat en die vrijwilligers zijn schaars.”

Geld inzamelen voor goed doel
Elk jaar staat de Wantijrun in het teken van geld ophalen voor een goed doel. Dit jaar is dat de stichting Voor Sara. Dit doel is opgericht door de ouders van Sara Verbrugge uit Dordrecht en zij zetten zich in voor de behandeling van zeldzame spierziekten. Sara zal zelf het startschot geven en een wedstrijd rennen op de baan van atletiekvereniging Fortius.

Het belooft een mooie avond te worden, want volgens Esther heeft de Wantijrun een patent op lekker weer. “Ik had al gekeken en het ziet er wederom goed uit. Ik heb nog een tip: mocht je willen trouwen, doe dat dan altijd op de dag van de Wantijrun”, zegt ze lachend.

De Wantijrun is op woensdagavond 26 juni. De start is om 19:35 op de atletiekbaan van Fortius.

Lees ook

11.07 03

FC Dordrecht onderuit in oefenduel van twee uur met Excelsior

FC Dordrecht heeft zaterdag de tweede oefennederlaag op rij geleden. Tegen provinciegenoot Excelsior bleek scoren, net als een week eerder tegen Feyenoord, een te grote opgave: 0-2.

fotosextortion

Zwijndrechtenaar (23) vast voor kinderporno en seksuele afpersing

De politie heeft afgelopen vrijdag een 23-jarige man uit de gemeente Zwijndrecht aangehouden. Hij wordt verdacht van het vervaardigen en bezitten van kinderporno. Daarnaast zou hij online minderjarige meisjes en jonge vrouwen seksueel hebben afgeperst.

hoogblokland

Vijfheerenlanden uit zorgen over mogelijke azc-locatie Molenlanden

De gemeente Vijfheerenlanden spreekt opnieuw haar zorgen uit over één van de mogelijke locaties voor een asielopvang in buurgemeente Molenlanden. “Wij vinden het onacceptabel als uitsluitend wordt gekeken naar de formele gemeentegrens en niet naar de feitelijke effecten van een opvanglocatie op de omgeving”, zo meldt burgemeester Sjors Fröhlich in een brief aan de Molenlandse raad.

baanhoekbruggoed

Baanhoekbrug maanden dicht: hoge hekken en 24/7 beveiligers op komst

De Baanhoekbrug is sinds deze week dicht voor fietsers en voetgangers. De brug wordt vanaf volgende week vrijdag, als de Papendrechtsebrug maandenlang sluit, de snelste route voor hulpdiensten om de Beneden Merwede over te steken.

OZEMPIC FOTO WEBSITE

afslankmiddel

Johan vraagt huisarts om afslankspuiten, maar krijgt ze niet: ‘Dan ga je toch zelf zoeken’

Waarom zou je illegale afslankmedicatie willen kopen via internet? Het Albert Schweitzer ziekenhuis waarschuwt voor grote gezondheidsrisico's als je online iets besteld, wat uiteindelijk niet het medicijn blijkt te zijn. De 56-jarige Dordtenaar Johan* besluit een jaar geleden Ozempic op internet te kopen, omdat hij het via de huisarts niet krijgt. "Ik kon wel een maagverkleining krijgen, waarom dit dan niet?”

Pieter dHontfontein, gemeente zwi

Deze Zwijndrechtse fontein krijgt een monumentale status

De Pieter d’Hontfontein aan het Pieter d’Hontplein in Zwijndrecht wordt aangewezen als gemeentelijk monument. De grote fontein is in de jaren '60 gemaakt in opdracht van de gemeente Zwijndrecht en is de enige fontein van beeldhouwer Pieter d’Hont.