gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht loopt uit voor Wantijrun: komende editie uitverkocht

ff8b20e563a7b8a9d07f3530fbf06a64

De zesde editie van de Wantijrun in Dordrecht is uitverkocht. Maar liefst 1250 hardlopers rennen mee in de verschillende categorieën. Het evenement loopt zelfs zo goed dat er een wachtlijst is. “Het is echt geweldig. Ik vind dit zo leuk”, reageert organisator Esther van de Sandt.

Redactie Streekomroep | Luc Nieuwenhuijzen |  | Aangepast op
Hardlopers van de Wantijrun konden zich inschrijven voor de 5 en 10 kilometer en de 10 Engelse Mijl (16,1 kilometer). “We groeien elk jaar. Vorig jaar hadden we 1000 deelnemers en nu zitten we vol met 1250 sportievelingen”, zegt Esther. “We vinden dat voor dit jaar goed, want we willen dat elke sporter kan genieten van zijn of haar run.”

Dat de Wantijrun zo groeit komt volgens de organisatie door de populariteit van het hardlopen als sport.. Diverse lokale rondes zijn daardoor in mum van tijd uitverkocht. “We doen dit echt voor de jongeren”, vertelt Esther. “En de gemeente werkt heel goed mee. Dat is fijne samenwerking.”

De organisatie van de ronde loopt soepeltjes volgens Esther. “We hebben echt een geweldige groep mensen. We stropen met z’n allen de mouwen op om het zo goed mogelijk te laten verlopen”, zegt ze. “Alleen parcoursbegeleiders vinden is lastig. Je moet in het bezit zijn van een certificaat en die vrijwilligers zijn schaars.”

Geld inzamelen voor goed doel
Elk jaar staat de Wantijrun in het teken van geld ophalen voor een goed doel. Dit jaar is dat de stichting Voor Sara. Dit doel is opgericht door de ouders van Sara Verbrugge uit Dordrecht en zij zetten zich in voor de behandeling van zeldzame spierziekten. Sara zal zelf het startschot geven en een wedstrijd rennen op de baan van atletiekvereniging Fortius.

Het belooft een mooie avond te worden, want volgens Esther heeft de Wantijrun een patent op lekker weer. “Ik had al gekeken en het ziet er wederom goed uit. Ik heb nog een tip: mocht je willen trouwen, doe dat dan altijd op de dag van de Wantijrun”, zegt ze lachend.

De Wantijrun is op woensdagavond 26 juni. De start is om 19:35 op de atletiekbaan van Fortius.

Lees ook

RWS Papendrechtsebrug doorvaart 06

Zo gaan hoge schepen voor het eerst door maandelijks geopende Papendrechtse brug

Schepen van wel 80 meter lang en meer dan 20 meter breed, ze passeren tijdens de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart allemaal de revue. De eerste van de tien openingen in totaal is inmiddels achter de rug. “Er komt meer bij kijken dan gewoon even aan de kant en er doorheen.”

het winkeltje

Alle sporen leiden naar het einde: treinwinkel sluit de deuren

Het is het einde van een tijdperk: treinenwinkel ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht verdwijnt eind dit jaar na 66 jaar uit het Dordtse straatbeeld. Een groot gemis voor liefhebbers van modeltreinen, die hun exemplaar daar kunnen laten repareren of een nieuwe kunnen aanschaffen. “Het is wel tijd, vind ik”, zegt eigenaar Jankees Verheij.

merwedelingelijn kleiner

Reizigersvereniging: Verbod fietsen MerwedeLingelijn gaat te ver

Het verbod op fietsen op de hele MerwedeLingelijn tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug gaat verder dan noodzakelijk. Dat stelt reizigersvereniging Rover. Rover heeft begrip voor de keuze om de dienstregeling tijdelijk aan te passen om de dienstregeling betrouwbaar te houden, maar noemt het fietsverbod "moeilijk te rechtvaardigen".

politie 01

Politie deelt beelden van verdachten na ontvoering en overval

De politie is op zoek naar twee verdachten na een ontvoering in Papendrecht vorige week. Een 20-jarige vrouw werd toen ontvoerd en achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas. Later op de avond vond er een overval plaats op haar woning in Rotterdam.

merwedebrugrws2

Ruim dertig boetes op eerste dag handhavingsactie Merwedebrug

Op de eerste dag van de handhavingsactie op de Merwedebrug zijn 34 boetes uitgedeeld, meldt Rijkswaterstaat aan Omroep Brabant. Sinds halverwege juli mogen vrachtwagens en touringcars niet over de verzwakte brug, maar dat verbod werd dagelijks door honderden bestuurders genegeerd.

gertjanvanderlinden

Rolstoelbasketbalcoach Van der Linden ook internationaal permanent geschorst

Gertjan van der Linden uit Dordrecht heeft nu ook een permanente schorsing aan zijn broek gekregen van de internationale rolstoelbasketbalfederatie (IWBF) wegens schending van de ethische code.