gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht loopt uit voor Wantijrun: komende editie uitverkocht

ff8b20e563a7b8a9d07f3530fbf06a64.jpg

De zesde editie van de Wantijrun in Dordrecht is uitverkocht. Maar liefst 1250 hardlopers rennen mee in de verschillende categorieën. Het evenement loopt zelfs zo goed dat er een wachtlijst is. “Het is echt geweldig. Ik vind dit zo leuk”, reageert organisator Esther van de Sandt.

Redactie Streekomroep | Luc Nieuwenhuijzen |  | Aangepast op
Hardlopers van de Wantijrun konden zich inschrijven voor de 5 en 10 kilometer en de 10 Engelse Mijl (16,1 kilometer). “We groeien elk jaar. Vorig jaar hadden we 1000 deelnemers en nu zitten we vol met 1250 sportievelingen”, zegt Esther. “We vinden dat voor dit jaar goed, want we willen dat elke sporter kan genieten van zijn of haar run.”

Dat de Wantijrun zo groeit komt volgens de organisatie door de populariteit van het hardlopen als sport.. Diverse lokale rondes zijn daardoor in mum van tijd uitverkocht. “We doen dit echt voor de jongeren”, vertelt Esther. “En de gemeente werkt heel goed mee. Dat is fijne samenwerking.”

De organisatie van de ronde loopt soepeltjes volgens Esther. “We hebben echt een geweldige groep mensen. We stropen met z’n allen de mouwen op om het zo goed mogelijk te laten verlopen”, zegt ze. “Alleen parcoursbegeleiders vinden is lastig. Je moet in het bezit zijn van een certificaat en die vrijwilligers zijn schaars.”

Geld inzamelen voor goed doel
Elk jaar staat de Wantijrun in het teken van geld ophalen voor een goed doel. Dit jaar is dat de stichting Voor Sara. Dit doel is opgericht door de ouders van Sara Verbrugge uit Dordrecht en zij zetten zich in voor de behandeling van zeldzame spierziekten. Sara zal zelf het startschot geven en een wedstrijd rennen op de baan van atletiekvereniging Fortius.

Het belooft een mooie avond te worden, want volgens Esther heeft de Wantijrun een patent op lekker weer. “Ik had al gekeken en het ziet er wederom goed uit. Ik heb nog een tip: mocht je willen trouwen, doe dat dan altijd op de dag van de Wantijrun”, zegt ze lachend.

De Wantijrun is op woensdagavond 26 juni. De start is om 19:35 op de atletiekbaan van Fortius.

Lees ook

opma verkiezingen.png

Ad peilt de stemming na gemeenteraadsverkiezingen: ‘Nu moeten de partijen het laten zien’

De stemmen zijn geteld en GroenLinks-PvdA en de VVD zijn met beide 6 zetels de grootste Dordtse partijen. Een week na de gemeenteraadsverkiezingen gaat Ad van den Herik op zoek naar de mening van de kiezers. Wat moet er volgens hen als eerste worden aangepakt in Dordrecht? Daarnaast is de vraag hoe de partijen nader tot elkaar kunnen komen in de formatie van een nieuw college.

pexels-basmasseus-1117063.jpg

13-jarig meisje in Alblasserdam verkracht, Brabander bekent

Een man uit Oosterhout zou tientallen jonge kinderen hebben bedreigd en eiste seksfoto’s van ze, zelfs als ze op school zaten. Ook wordt hij verdacht van verkrachting van een minderjarig meisje in Alblasserdam. Maar waarom hij zich aangetrokken voelt tot kinderen, dat weet hij niet. Deskundigen zien een pedofiele stoornis bij hem en ze adviseren daarom een of andere vorm van tbs. "Ik heb hulp nodig", zegt B. zelf.

artikelfoto nah.png

Sporten met hersenletsel in Dordrecht: ‘Je hoort er gewoon nog bij’

Voor mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) is sporten niet altijd vanzelfsprekend. Vermoeidheid, overprikkeling of fysieke beperkingen kunnen een flinke drempel vormen. Met het project NAH Sportief in Dordrecht moet daar verandering in komen. Het initiatief slaat een brug tussen zorg en sport en helpt deelnemers op een veilige manier weer in beweging te komen.

hennepkwekerijZWI.png

168 hennepplanten aangetroffen in woning, pand gesloten

Een woning aan de Mimosastraat in Zwijndrecht is door burgemeester Anink voor drie maanden gesloten. In het pand is een hennepkwekerij gevonden met maar liefst 168 hennepplanten.

foto bever rijnmond 2jpg

Andy moet hard remmen voor overstekende bever: 'Ik dacht: wat is dit nou voor rare kat'

Andy Westhoff beleefde maandagavond een opmerkelijk moment toen hij naar huis reed. Bij een rotonde in Dordrecht moest hij plotseling hard op de rem trappen voor een dier op de weg. Wat hij in eerste instantie aanzag voor een vreemde kat, bleek een heel ander dier te zijn.

onderwijsmuseum.png

Onderwijsmuseum gered: bezuiniging door Tweede Kamer teruggedraaid

Goed nieuws voor het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht. De Tweede Kamer heeft dinsdag een bezuiniging teruggedraaid en ingestemd met een voorstel om juist meer geld in het museum te steken. In plaats van jaarlijks 590.000 euro, gaat het museum elk jaar meer dan 945.000 euro incasseren. Hiermee is sluiting van het museum van de baan.