gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht loopt uit voor Wantijrun: komende editie uitverkocht

ff8b20e563a7b8a9d07f3530fbf06a64.jpg

De zesde editie van de Wantijrun in Dordrecht is uitverkocht. Maar liefst 1250 hardlopers rennen mee in de verschillende categorieën. Het evenement loopt zelfs zo goed dat er een wachtlijst is. “Het is echt geweldig. Ik vind dit zo leuk”, reageert organisator Esther van de Sandt.

Redactie Streekomroep | Luc Nieuwenhuijzen |  | Aangepast op
Hardlopers van de Wantijrun konden zich inschrijven voor de 5 en 10 kilometer en de 10 Engelse Mijl (16,1 kilometer). “We groeien elk jaar. Vorig jaar hadden we 1000 deelnemers en nu zitten we vol met 1250 sportievelingen”, zegt Esther. “We vinden dat voor dit jaar goed, want we willen dat elke sporter kan genieten van zijn of haar run.”

Dat de Wantijrun zo groeit komt volgens de organisatie door de populariteit van het hardlopen als sport.. Diverse lokale rondes zijn daardoor in mum van tijd uitverkocht. “We doen dit echt voor de jongeren”, vertelt Esther. “En de gemeente werkt heel goed mee. Dat is fijne samenwerking.”

De organisatie van de ronde loopt soepeltjes volgens Esther. “We hebben echt een geweldige groep mensen. We stropen met z’n allen de mouwen op om het zo goed mogelijk te laten verlopen”, zegt ze. “Alleen parcoursbegeleiders vinden is lastig. Je moet in het bezit zijn van een certificaat en die vrijwilligers zijn schaars.”

Geld inzamelen voor goed doel
Elk jaar staat de Wantijrun in het teken van geld ophalen voor een goed doel. Dit jaar is dat de stichting Voor Sara. Dit doel is opgericht door de ouders van Sara Verbrugge uit Dordrecht en zij zetten zich in voor de behandeling van zeldzame spierziekten. Sara zal zelf het startschot geven en een wedstrijd rennen op de baan van atletiekvereniging Fortius.

Het belooft een mooie avond te worden, want volgens Esther heeft de Wantijrun een patent op lekker weer. “Ik had al gekeken en het ziet er wederom goed uit. Ik heb nog een tip: mocht je willen trouwen, doe dat dan altijd op de dag van de Wantijrun”, zegt ze lachend.

De Wantijrun is op woensdagavond 26 juni. De start is om 19:35 op de atletiekbaan van Fortius.

Lees ook

foto artikel de stemming in sliedrecht.jpg

De Stemming in Sliedrecht: ‘Heel wenselijk dat de nachtbus terugkomt’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners zelf? Op 18 maart zijn de stembussen geopend voor de gemeenteraadsverkiezingen. In aanloop daarnaartoe duiken wij in de meningen van de inwoners: welke onderwerpen vinden zij het belangrijkst of juist helemaal niet? Vandaag: Sliedrecht.

Stadskantoor Dordrecht

Slotdebat verkiezingen: ‘Een laatste keer de strijd met elkaar aan’

Nog geen keuze gemaakt over welk vakje je rood maakt aanstaande gemeenteraadsverkiezingen? “Kom dan maandag 16 maart naar het slotdebat in het Stadskantoor”, roept gemeente Dordrecht de kiezers op. “Daar gaan de lijsttrekkers nog één keer met elkaar de strijd aan in het allerlaatste debat voor de verkiezingsdag.”

de buuf

Deelcafé de Buuf dreigt kopje onder te gaan: 'Het zal voor heel veel mensen tegenvallen'

Deelcafé De Buuf in Hendrik-Ido-Ambacht dreigt kopje onder te gaan. Eigenaren Jan-Anne en Evelyn betalen het café met hun eigen pensioengeld, maar dat gaat niet veel langer. Nu hebben ze de gemeente benaderd voor subsidie, én om te worden erkend als welzijnswerk.

fotopersburobusink.jpg

Wapens, helmen en legertenten: enorme voorraad materiaal van defensie gevonden in woning

Bij een inval aan de Bilderdijkstraat in Zwijndrecht is maandagochtend een grote hoeveelheid militaire spullen en geld gevonden. Het gaat onder meer om een voorraad aan wapens, helmen en legertenten. De politie denkt dat het grotendeels om gestolen spullen gaat. De bewoner van het adres, een medewerker van Defensie, is aangehouden.

conflictofcoalitie.jpg

Maandag op TV Dordrecht: ‘Conflict of Coalitie’

Deze maandag geen Rijnmond Lokaal: onze regionale samenwerkingspartner maakte in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van komende woensdag een serie speciale programma's onder de naam 'Conflict of Coalitie'. Op TV Dordrecht is deze maandag de uitzending over Dordrecht te zien.

sligoed.jpg

Flinke klus op komst: de plannen van deze partijen voor Sliedrecht-Noord

In Sliedrecht leven vergevorderde plannen voor de nieuwbouwwijk Sliedrecht-Noord. Maar over de invulling ervan verschillen sommige politieke partijen van mening, blijkt uit hun verkiezingsprogramma's.