gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse ijshockeyclub houdt open dag om populariteit van sport te stimuleren

2435b4166094004b14e5511ecb6698d4.jpg

Sportclub Dordrecht Lions wil niets liever dan de populariteit voor ijshockey vergroten. De ijshockeyschool hield onlangs een open dag om nieuwe jeugdleden te werven.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Goed kunnen schaatsen is bij ijshockey uiteraard erg belangrijk. Bij het ene aspirant-lid gaat het nét wat beter dan bij de ander. “Bij de ijshockeyschool ligt de focus eerst op de basis van het schaatsen. Daarna kijken we verder”, aldus bestuurslid Sander de Gruiter van Dordrecht Lions.

Tijdens de open dag leerden de kinderen dus allereerst het schaatsen zelf. “We hebben vier groepen waarbij we iedere keer een beetje uitbreiden en meer op de technieken gaan letten. Dan hopen we daar leden uit te kunnen werven voor de teams”, vertelt De Gruiter.

Populariteit
IJshockey is in Nederland niet zo populair als in sommige andere werelddelen. Vooral in Scandinavië, Oost-Europa, Rusland en in het bijzonder Noord-Amerika wordt de sport veel gespeeld. De Gruiter: “IJshockey is een hele snelle en dynamische sport. Eigenlijk pak je ermee alle aspecten van ontwikkeling aan, zeker bij kinderen. Sowieso vanwege het feit dat je veel beweegt, maar ook sociaal is het een hele sterke sport. Je komt veel voor elkaar op en het ijshockey is een erg kleine wereld.”

Maar doordat het zo klein is, is het niveau van de Eredivisie internationaal gezien laag. Al is er wel ambitie om dit te veranderen. “Op allerlei vlakken wordt er hard gewerkt aan een hoger niveau voor de Eredivisie. In Dordrecht, maar ook elders, wordt er veel in de jeugd geïnvesteerd”, aldus De Gruiter. “Er wordt veel gedaan om meer speles aan het ijshockeyen te krijgen, met meer spelers en betere trainingen en trainersopleidingen. Ik hoop dat ijshockey groter wordt, dan maak je meer kans om internationaal een beetje mee te doen.”

Bij Lions wordt ook geïnvesteerd in de opleiding en de ‘verkoop’ van de sport, verzekert mede-bestuurslid en promoter Marijke Laging. “Wij hebben de trainingen van de ijshockey school hier professioneel aangepakt, dus er zijn ook meer trainers die ook goed begeleid worden. We maken overal reclame voor onze ijshockey club en eigenlijk proberen we zo de sport te promoten.”

Dordtse eer
In Nederland is één uitblinkende ijshockeyclub: de Trappers uit Tilburg. Het eerste team daar pakte landstitel na landstitel en werd om die reden ingedeeld in een Duitse divisie.

RTV Dordrecht ging langs bij de open dag en legde deze vast. Bekijk de beelden hieronder.

Lees ook

jan luykenstraat-2026-04-21(2).JPG

Brand uitgebroken op zolder in Papendrecht

In een woonhuis aan de Jan Luykenstraat in Papendrecht kwam dinsdagmiddag rond 15.20 uur rook uit een dak. Het blijkt te gaan om een wasmachine met kortsluiting op de zolder, die in brand was gevlogen. De brandweer was snel ter plaatse om de brand te blussen.

sociale huur ridderkerk.png

Provincie dwingt Ridderkerk om sociale huurwoningen regionaal te verdelen

De ontwikkeling voor een eigen woonverdeelsysteem waarbij alleen sociale huurwoningen in Ridderkerk worden aangeboden, wordt door de provincie een halt toegeroepen. De gemeente Ridderkerk wilde een dergelijk systeem om de kans van inwoners op een sociale huurwoning in de eigen gemeente te vergroten. Maar daar gaat de provincie niet in mee.

dordtse phil.png

Dordrechts Philharmonisch Orkest zamelt geld in voor nieuwe stoelen: ‘Er is geen ander potje’

Al 25 jaar lang zitten de leden van het Dordrechts Philharmonisch Orkest tijdens hun concerten en repetities op harde, plastic stoelen. Daar moet binnenkort verandering in komen. De vereniging is een crowdfundactie begonnen om zeventig nieuwe stoelen te kopen, zodat alle muzikanten in de toekomst comfortabel kunnen zitten tijdens het muziek maken.

AS Media val op jacht

Slachtoffer van jacht getild na val

Op een jacht dat aan de kade van scheepsmaker Oceanco in Zwijndrecht ligt, is dinsdagmiddag iemand gevallen. Ambulancepersoneel kon het slachtoffer niet makkelijk bereiken en daarom werd de brandweer ingezet om de persoon van het schip af te krijgen.

archieffotopolitie.png

Agent gewond na aanrijding, verdachte gepakt door politiehond

Een agent is in de nacht van maandag op dinsdag gewond geraakt in Hendrik-Ido-Ambacht. De politie kreeg een melding van een verdachte situatie in het dorp. Toen agenten twee auto’s wilden controleren, werd één van de agenten aangereden. Zij raakte daarbij lichtgewond.

veerdienstschoonhoven.jpg

Na eerste veerpont was ook tweede uit de vaart: ‘Flink omrijden’

De pont tussen Groot-Ammers en Schoonhoven heeft dinsdag een deel van de dag niet gevaren. De eerste van de twee pontjes werd maandag al uit de vaart gehouden vanwege technische problemen en dinsdag ging onverwachts ook de tweede boot stuk. Rond 13:00 uur ging één pont weer in de vaart.