gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse ijshockeyclub houdt open dag om populariteit van sport te stimuleren

2435b4166094004b14e5511ecb6698d4

Sportclub Dordrecht Lions wil niets liever dan de populariteit voor ijshockey vergroten. De ijshockeyschool hield onlangs een open dag om nieuwe jeugdleden te werven.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Goed kunnen schaatsen is bij ijshockey uiteraard erg belangrijk. Bij het ene aspirant-lid gaat het nét wat beter dan bij de ander. “Bij de ijshockeyschool ligt de focus eerst op de basis van het schaatsen. Daarna kijken we verder”, aldus bestuurslid Sander de Gruiter van Dordrecht Lions.

Tijdens de open dag leerden de kinderen dus allereerst het schaatsen zelf. “We hebben vier groepen waarbij we iedere keer een beetje uitbreiden en meer op de technieken gaan letten. Dan hopen we daar leden uit te kunnen werven voor de teams”, vertelt De Gruiter.

Populariteit
IJshockey is in Nederland niet zo populair als in sommige andere werelddelen. Vooral in Scandinavië, Oost-Europa, Rusland en in het bijzonder Noord-Amerika wordt de sport veel gespeeld. De Gruiter: “IJshockey is een hele snelle en dynamische sport. Eigenlijk pak je ermee alle aspecten van ontwikkeling aan, zeker bij kinderen. Sowieso vanwege het feit dat je veel beweegt, maar ook sociaal is het een hele sterke sport. Je komt veel voor elkaar op en het ijshockey is een erg kleine wereld.”

Maar doordat het zo klein is, is het niveau van de Eredivisie internationaal gezien laag. Al is er wel ambitie om dit te veranderen. “Op allerlei vlakken wordt er hard gewerkt aan een hoger niveau voor de Eredivisie. In Dordrecht, maar ook elders, wordt er veel in de jeugd geïnvesteerd”, aldus De Gruiter. “Er wordt veel gedaan om meer speles aan het ijshockeyen te krijgen, met meer spelers en betere trainingen en trainersopleidingen. Ik hoop dat ijshockey groter wordt, dan maak je meer kans om internationaal een beetje mee te doen.”

Bij Lions wordt ook geïnvesteerd in de opleiding en de ‘verkoop’ van de sport, verzekert mede-bestuurslid en promoter Marijke Laging. “Wij hebben de trainingen van de ijshockey school hier professioneel aangepakt, dus er zijn ook meer trainers die ook goed begeleid worden. We maken overal reclame voor onze ijshockey club en eigenlijk proberen we zo de sport te promoten.”

Dordtse eer
In Nederland is één uitblinkende ijshockeyclub: de Trappers uit Tilburg. Het eerste team daar pakte landstitel na landstitel en werd om die reden ingedeeld in een Duitse divisie.

RTV Dordrecht ging langs bij de open dag en legde deze vast. Bekijk de beelden hieronder.

Lees ook

brand kabelgoot ProRail

Knik in kabel blijkt oorzaak van grote treinstoring

ProRail heeft de oorzaak gevonden van de brand in een kabelgoot die het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land heeft stilgelegd. De voedingskabel van de bovenleiding zat in een knik, waardoor er kortsluiting en vervolgens brand ontstond.

fotoapuasdf

‘Ik stond op een berg’, toen belde FC Dordrecht en nu is Paul Nuijten hoofdtrainer

FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten en zijn voorganger Dirk Kuijt zijn allebei voetbaldieren, maar in hun loopbaan zit een wereld van verschil. “Mijn voetbalcarrière is niet noemenswaardig”, lacht de 33-jarige Brabander, die in een persoonlijk gesprek over zijn achtergrond, de reden voor zijn nieuwe avontuur en zijn eerste week vertelt.

uysalraad

Meteen fel debat over Dordtse woonplannen: 'Ronduit onthutsend'

Nog geen dag nadat het Dordtse coalitieakkoord werd gepresenteerd, trekken oppositiepartijen fel van leer. Vooral de woningbouwplannen moeten het ontgelden. Onder meer fractievoorzitter Abdullah Uysal van GroenLinks-PvdA, de grootste oppositiepartij, noemt wonen “de achilleshiel van het akkoord”.

2607035271

Zoekactie na vondst bandensporen langs water, onderwaterdrone ingezet

Massaal uitgerukte hulpdiensten hebben vrijdagavond het water rondom een afgemeerd schip in Papendrecht doorzocht. Dit nadat langs de Anthony Fokkerweg bandensporen waren gevonden. De zoektocht leverde niks op.

busink

Man met onbegrepen gedrag uit flat gehaald: ‘Vaker een punt van aandacht’

De politie heeft donderdagmiddag een man uit een flatwoning aan de Dordtse Blaauwweg gehaald. Hij is niet aangehouden, maar overgedragen aan de crisisdienst. Agenten hebben daarbij geholpen: nadat zijn deur is ingeramd, is de man in een vacuümmatras meegenomen.

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.