gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse ijshockeyclub houdt open dag om populariteit van sport te stimuleren

2435b4166094004b14e5511ecb6698d4

Sportclub Dordrecht Lions wil niets liever dan de populariteit voor ijshockey vergroten. De ijshockeyschool hield onlangs een open dag om nieuwe jeugdleden te werven.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Goed kunnen schaatsen is bij ijshockey uiteraard erg belangrijk. Bij het ene aspirant-lid gaat het nét wat beter dan bij de ander. “Bij de ijshockeyschool ligt de focus eerst op de basis van het schaatsen. Daarna kijken we verder”, aldus bestuurslid Sander de Gruiter van Dordrecht Lions.

Tijdens de open dag leerden de kinderen dus allereerst het schaatsen zelf. “We hebben vier groepen waarbij we iedere keer een beetje uitbreiden en meer op de technieken gaan letten. Dan hopen we daar leden uit te kunnen werven voor de teams”, vertelt De Gruiter.

Populariteit
IJshockey is in Nederland niet zo populair als in sommige andere werelddelen. Vooral in Scandinavië, Oost-Europa, Rusland en in het bijzonder Noord-Amerika wordt de sport veel gespeeld. De Gruiter: “IJshockey is een hele snelle en dynamische sport. Eigenlijk pak je ermee alle aspecten van ontwikkeling aan, zeker bij kinderen. Sowieso vanwege het feit dat je veel beweegt, maar ook sociaal is het een hele sterke sport. Je komt veel voor elkaar op en het ijshockey is een erg kleine wereld.”

Maar doordat het zo klein is, is het niveau van de Eredivisie internationaal gezien laag. Al is er wel ambitie om dit te veranderen. “Op allerlei vlakken wordt er hard gewerkt aan een hoger niveau voor de Eredivisie. In Dordrecht, maar ook elders, wordt er veel in de jeugd geïnvesteerd”, aldus De Gruiter. “Er wordt veel gedaan om meer speles aan het ijshockeyen te krijgen, met meer spelers en betere trainingen en trainersopleidingen. Ik hoop dat ijshockey groter wordt, dan maak je meer kans om internationaal een beetje mee te doen.”

Bij Lions wordt ook geïnvesteerd in de opleiding en de ‘verkoop’ van de sport, verzekert mede-bestuurslid en promoter Marijke Laging. “Wij hebben de trainingen van de ijshockey school hier professioneel aangepakt, dus er zijn ook meer trainers die ook goed begeleid worden. We maken overal reclame voor onze ijshockey club en eigenlijk proberen we zo de sport te promoten.”

Dordtse eer
In Nederland is één uitblinkende ijshockeyclub: de Trappers uit Tilburg. Het eerste team daar pakte landstitel na landstitel en werd om die reden ingedeeld in een Duitse divisie.

RTV Dordrecht ging langs bij de open dag en legde deze vast. Bekijk de beelden hieronder.

Lees ook

coalitiepapendrecht

Beoogd gemeentebestuur met PVV is voor start al meerderheid kwijt: 'Ben er ziek van'

Verwarring en frustratie in de Papendrechtse politiek: een dag voordat het nieuwe college van PVV, VVD en Onafhankelijk Papendrecht (OP) zou worden geïnstalleerd, heeft het geen meerderheid meer in de raad. OP-fractielid Hendrika Hoekstra heeft zich afgesplitst van haar partij en gaat als zelfstandig raadslid verder. De geplande benoeming van de nieuwe wethouders gaat dan ook niet door.

streekomroepmeesterrecepalb

Neergestoken leraar terug op school, maar naar de eindmusical zit er nog niet in voor hem

Een jaar nadat hij werd neergestoken bij een eindmusical in Alblasserdam is meester Recep terug op school. De docent staat nog niet voor de klas; hij beperkt zich tot enkele uurtjes persoonlijke begeleiding van leerlingen, meldt Rijnmond.

foto

Vakantieganger Jary vlucht voor enorme Franse bosbrand: ‘Wij moesten zo snel mogelijk weg’

Geniet je in Frankrijk van een welverdiende vakantie, moet je halsoverkop weg van de camping door een enorme bosbrand. Het overkomt Jary de Hon (59) uit Hardinxveld-Giessendam, die midden in de nacht zijn spullen moet pakken.

Schermafbeelding 2026-07-23 170721

Doorstroming van N3 naar A16 moet beter, dit gaat er gebeuren

Weggebruikers die vanaf de N3 linksaf naar de A16 willen, kunnen na een ingreep gebruik maken van twee rijstroken. Rijkswaterstaat past het kruispunt in Dordrecht aan aangezien verkeer daar regelmatig opstroopt, ook nu de Papendrechtsebrug dicht is. “We hebben dit vooraf zien aankomen.”

devellockhorst

Deze zwembaden zijn de komende dagen (deels) dicht

Twee zwembaden in onze streek zijn deze week een aantal dagen helemaal of gedeeltelijk dicht. In zwembad De Hoge Devel in Zwijndrecht wordt gewerkt aan het tegelwerk in het gebouw en in zwembad De Lockhorst in Sliedrecht wordt een lekkage bij het buitenbad verholpen.

vrachtwagenbioscoop

Vrachtwagenbioscoop belicht femicide: 'Leer de signalen herkennen'

Een bijzondere verschijning deze dag op de Spuiboulevard in Dordrecht. Voor het Stadskantoor staat een vrachtwagenbioscoop, waarin een korte film en een expositie te zien zijn over femicide en signalen van geweld in relaties.