Dordrecht, Netherlands

Dordtse ijshockeyclub houdt open dag om populariteit van sport te stimuleren

Sportclub Dordrecht Lions wil niets liever dan de populariteit voor ijshockey vergroten. De ijshockeyschool hield onlangs een open dag om nieuwe jeugdleden te werven.
Joram Niese | Redactie Streek 56 | 28 november 2024 17:30 | Aangepast op 28 november 2024 15:48
Goed kunnen schaatsen is bij ijshockey uiteraard erg belangrijk. Bij het ene aspirant-lid gaat het nét wat beter dan bij de ander. “Bij de ijshockeyschool ligt de focus eerst op de basis van het schaatsen. Daarna kijken we verder”, aldus bestuurslid Sander de Gruiter van Dordrecht Lions.

Tijdens de open dag leerden de kinderen dus allereerst het schaatsen zelf. “We hebben vier groepen waarbij we iedere keer een beetje uitbreiden en meer op de technieken gaan letten. Dan hopen we daar leden uit te kunnen werven voor de teams”, vertelt De Gruiter.

Populariteit
IJshockey is in Nederland niet zo populair als in sommige andere werelddelen. Vooral in Scandinavië, Oost-Europa, Rusland en in het bijzonder Noord-Amerika wordt de sport veel gespeeld. De Gruiter: “IJshockey is een hele snelle en dynamische sport. Eigenlijk pak je ermee alle aspecten van ontwikkeling aan, zeker bij kinderen. Sowieso vanwege het feit dat je veel beweegt, maar ook sociaal is het een hele sterke sport. Je komt veel voor elkaar op en het ijshockey is een erg kleine wereld.”

Maar doordat het zo klein is, is het niveau van de Eredivisie internationaal gezien laag. Al is er wel ambitie om dit te veranderen. “Op allerlei vlakken wordt er hard gewerkt aan een hoger niveau voor de Eredivisie. In Dordrecht, maar ook elders, wordt er veel in de jeugd geïnvesteerd”, aldus De Gruiter. “Er wordt veel gedaan om meer speles aan het ijshockeyen te krijgen, met meer spelers en betere trainingen en trainersopleidingen. Ik hoop dat ijshockey groter wordt, dan maak je meer kans om internationaal een beetje mee te doen.”

Bij Lions wordt ook geïnvesteerd in de opleiding en de ‘verkoop’ van de sport, verzekert mede-bestuurslid en promoter Marijke Laging. “Wij hebben de trainingen van de ijshockey school hier professioneel aangepakt, dus er zijn ook meer trainers die ook goed begeleid worden. We maken overal reclame voor onze ijshockey club en eigenlijk proberen we zo de sport te promoten.”

Dordtse eer
In Nederland is één uitblinkende ijshockeyclub: de Trappers uit Tilburg. Het eerste team daar pakte landstitel na landstitel en werd om die reden ingedeeld in een Duitse divisie.

RTV Dordrecht ging langs bij de open dag en legde deze vast. Bekijk de beelden hieronder.

Lees ook

Kersttraditie terug in Dordtse binnenstad: ‘Het wordt gezellig druk’

Groot feest voor schaatsliefhebbers onder ons. Donderdagavond is de ijsbaan in de binnenstad van Dor...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met burgemeester Nanning Mol

Burgemeester Nanning Mol is zaterdagochtend de hoofdgast in het radioprogramma Studio De Witt op Dre...

Michel uit Zwijndrecht uitgeroepen tot Sociaal Werker 2025: ‘Mooi dat mijn werk gezien wordt'

Zwijndrechtenaar Michel Weening is verkozen tot Sociaal Werker 2025. Hij is financieel jongerenwerke...

Op Pad Met Ad: Riet Duykers stopt na 14 jaar bij de Buitenwacht, ‘maar ik blijf me inzetten’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik langs bij de Buitenwac...

Grote Kerk schittert op nieuwe Dordtse puzzel: opbrengst naar Voor Sara

Sara Verbrugge (10) overhandigde woensdagavond de eerste Dordtse puzzel ‘Mooi Dordrecht’ aan de burg...

Scooterrijder (17) zwaargewond na botsing, automobilist rijdt door

Een 17-jarige scooterrijder is donderdagavond zwaargewond geraakt bij een ongeluk in Sliedrecht. Een...