gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Voedselbank zoekt gulle gevers

fde0f40431cca08be81a8d27f189d53f

Begin juni betrok de Voedselbank de gloednieuwe locatie aan de Dordtse Edisonstraat, waar men druk bezig is met het uitrollen van een nieuw concept. Maar daar kan het nog de nodige spullen en diensten voor gebruiken. Daarom doet de Voedselbank een beroep op de welwillendheid van de inwoners en ondernemers uit Dordrecht en omstreken.

Redactie Streekomroep | Joris Gemen |  | Aangepast op
Met de verhuizing naar de Edisonstraat beschikt de Voedselbank over twee grote hallen. De ene hal wordt een opslag- en sorteercentrum, de andere hal wordt een soort supermarktje waar mensen hun producten zelf bij elkaar kunnen zoeken. ''Maar bij binnenkomst kunnen ze eerst iets drinken in de koffiehoek'', legt Maurits Poirot, voorzitter van Voedselbank Dordrecht, het nieuwe concept verder uit.

Alle hulp is welkom
In de meeste ideale situatie lanceert de Voedselbank het nieuwe concept in december. De organisatie achter de Voedselbank is momenteel al druk bezig met alles regelen rondom de verbouwing, waarbij alle hulp meer dan welkom is.

Poirot: ''In financieel opzicht, omdat de aannemer na de zomervakantie gaat beginnen aan de verbouwing. Maar ook in praktisch opzicht. Zo hebben we bijvoorbeeld nog bestrating en een toegangshek nodig.''

Ook aan de binnenkant is er nog een hoop te doen. ''We zijn nog altijd op zoek naar onder meer vloerbedekking, luxaflex, een lange ladder, een krattenwasser en een boenmachine voor de winkel'', aldus Poirot.

Nielson
In de zoektocht naar spullen en diensten kreeg de voorzitter hulp van de bekende Dordtenaar en Voedselbank-ambasseur Nielson, die in een video op Facebook een oproep doet aan inwoners en ondernemers uit Dordrecht en omstreken om de organisatie uit de brand te helpen.
En alle inspanningen zijn zeker niet voor niets geweest, want de Voedselbank heeft al de nodige hulp gekregen. ''We hebben een aanbod binnen voor een koel- en vriescel en kregen ook al diverse meubels en computers', zo vertelt Poirot. ''Dus er komt lekker veel binnen en dat kunnen we allemaal heel goed gebruiken.''

Lees ook

fotooo

poepbacterie

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg duiken beelden op van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat.

1c6934ab-a425-3d31-a5d7-28d0fed087ba

Gezondheid

Darmbacterie in drinkwater gevonden, kookadvies voor drie gemeenten

Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”

credit Renzi Wolf Dordrecht furries furry

Tientallen furries bezoeken Dordt: plannen voor meer activiteiten

Er zijn plannen voor meer furry-evenementen in Dordrecht. Een eerste poging om in de stad een furry walk te houden werd door regen afgelast, maar afgelopen weekend genoten tientallen in dierenpakken verkleedde mensen van een tochtje door de binnenstad. En daar blijft het dus niet bij.

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.