gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Voedselbank zoekt gulle gevers

fde0f40431cca08be81a8d27f189d53f.jpg

Begin juni betrok de Voedselbank de gloednieuwe locatie aan de Dordtse Edisonstraat, waar men druk bezig is met het uitrollen van een nieuw concept. Maar daar kan het nog de nodige spullen en diensten voor gebruiken. Daarom doet de Voedselbank een beroep op de welwillendheid van de inwoners en ondernemers uit Dordrecht en omstreken.

Redactie Streekomroep | Joris Gemen |  | Aangepast op
Met de verhuizing naar de Edisonstraat beschikt de Voedselbank over twee grote hallen. De ene hal wordt een opslag- en sorteercentrum, de andere hal wordt een soort supermarktje waar mensen hun producten zelf bij elkaar kunnen zoeken. ''Maar bij binnenkomst kunnen ze eerst iets drinken in de koffiehoek'', legt Maurits Poirot, voorzitter van Voedselbank Dordrecht, het nieuwe concept verder uit.

Alle hulp is welkom
In de meeste ideale situatie lanceert de Voedselbank het nieuwe concept in december. De organisatie achter de Voedselbank is momenteel al druk bezig met alles regelen rondom de verbouwing, waarbij alle hulp meer dan welkom is.

Poirot: ''In financieel opzicht, omdat de aannemer na de zomervakantie gaat beginnen aan de verbouwing. Maar ook in praktisch opzicht. Zo hebben we bijvoorbeeld nog bestrating en een toegangshek nodig.''

Ook aan de binnenkant is er nog een hoop te doen. ''We zijn nog altijd op zoek naar onder meer vloerbedekking, luxaflex, een lange ladder, een krattenwasser en een boenmachine voor de winkel'', aldus Poirot.

Nielson
In de zoektocht naar spullen en diensten kreeg de voorzitter hulp van de bekende Dordtenaar en Voedselbank-ambasseur Nielson, die in een video op Facebook een oproep doet aan inwoners en ondernemers uit Dordrecht en omstreken om de organisatie uit de brand te helpen.
En alle inspanningen zijn zeker niet voor niets geweest, want de Voedselbank heeft al de nodige hulp gekregen. ''We hebben een aanbod binnen voor een koel- en vriescel en kregen ook al diverse meubels en computers', zo vertelt Poirot. ''Dus er komt lekker veel binnen en dat kunnen we allemaal heel goed gebruiken.''

Lees ook

huurder pand.png

Hoofdhuurder oud schoolgebouw langs N3 sleept gemeente voor de rechter

Stichting Home, de hoofdhuurder van het voormalige schoolgebouw aan de Merwedestraat in Dordrecht, wil het eerder uitgebrachte rapport van de gemeente Dordrecht van tafel halen. Volgens dat rapport is het gebouw onveilig door brandgevaar. De stichting is van mening dat het onderzoek onjuist en onvolledig is, dus gaan ze naar de rechter.

FC Dordrecht tegen ADO

Veiligheidsmaatregelen getroffen: geen kampioensschaal voor ADO aan de Krommedijk

Als ADO Den Haag komende zondag kampioen wordt bij FC Dordrecht, wordt er geen kampioensschaal uitgereikt. Dat heeft de gemeente Dordrecht uit veiligheidsoverwegingen besloten. Ook roept de club supporters op om met een geldig toegangsbewijs en legitimatiebewijs naar het stadion te komen.

Makkelie

Dordtse scheidsrechter Danny Makkelie naar WK: ‘Enorme waardering’

Scheidsrechter Danny Makkelie mag zich deze zomer melden op het wereldkampioenschap voetbal in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. De Dordtenaar floot in 2022 ook al op het WK in Qatar en was de leidsman op twee Europese Kampioenschappen, in wedstrijden in de Champions League en in de finale van de Europa League in 2020.

Brug over de Noord 2.jpg

Brug over de Noord even gestremd

De Brug over de Noord tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht is vrijdagmiddag ongeveer een uur gestremd geweest. Dat leverde in de directe omgeving vertraging op.

foto artikel hoedenmaakster.jpg

Erna maakt hoed voor Beatrix in 'Máxima': 'Ik heb de serie al drie keer teruggekeken'

Waar de een de serie ‘Máxima’ één keer uitkijkt, heeft Erna de afleveringen al honderden keren gezien. Aankomende zaterdag komt laatste aflevering van de bekende serie uit. En juist Erna’s hoeden hebben een prominente plek in de populaire serie.

archieffotopolitie.png

Bewoonster is nepagent te slim af, 17-jarige aangehouden

Een 17-jarige nepagent uit Dordrecht is aangehouden. Hij kwam eind maart bij een vrouw in Zevenhuizen langs om zogenaamd waardevolle spullen veilig te stellen, maar had er niet op gerekend dat de bewoonster inmiddels de echte politie had ingeschakeld.