gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Voedselbank zoekt gulle gevers

fde0f40431cca08be81a8d27f189d53f

Begin juni betrok de Voedselbank de gloednieuwe locatie aan de Dordtse Edisonstraat, waar men druk bezig is met het uitrollen van een nieuw concept. Maar daar kan het nog de nodige spullen en diensten voor gebruiken. Daarom doet de Voedselbank een beroep op de welwillendheid van de inwoners en ondernemers uit Dordrecht en omstreken.

Redactie Streekomroep | Joris Gemen |  | Aangepast op
Met de verhuizing naar de Edisonstraat beschikt de Voedselbank over twee grote hallen. De ene hal wordt een opslag- en sorteercentrum, de andere hal wordt een soort supermarktje waar mensen hun producten zelf bij elkaar kunnen zoeken. ''Maar bij binnenkomst kunnen ze eerst iets drinken in de koffiehoek'', legt Maurits Poirot, voorzitter van Voedselbank Dordrecht, het nieuwe concept verder uit.

Alle hulp is welkom
In de meeste ideale situatie lanceert de Voedselbank het nieuwe concept in december. De organisatie achter de Voedselbank is momenteel al druk bezig met alles regelen rondom de verbouwing, waarbij alle hulp meer dan welkom is.

Poirot: ''In financieel opzicht, omdat de aannemer na de zomervakantie gaat beginnen aan de verbouwing. Maar ook in praktisch opzicht. Zo hebben we bijvoorbeeld nog bestrating en een toegangshek nodig.''

Ook aan de binnenkant is er nog een hoop te doen. ''We zijn nog altijd op zoek naar onder meer vloerbedekking, luxaflex, een lange ladder, een krattenwasser en een boenmachine voor de winkel'', aldus Poirot.

Nielson
In de zoektocht naar spullen en diensten kreeg de voorzitter hulp van de bekende Dordtenaar en Voedselbank-ambasseur Nielson, die in een video op Facebook een oproep doet aan inwoners en ondernemers uit Dordrecht en omstreken om de organisatie uit de brand te helpen.
En alle inspanningen zijn zeker niet voor niets geweest, want de Voedselbank heeft al de nodige hulp gekregen. ''We hebben een aanbod binnen voor een koel- en vriescel en kregen ook al diverse meubels en computers', zo vertelt Poirot. ''Dus er komt lekker veel binnen en dat kunnen we allemaal heel goed gebruiken.''

Lees ook

e6dc5178-950f-4be5-ab72-dbb9a069de40

Man botst tegen lantaarnpaal op dijk en raakt zwaargewond

Een scooterrijder is zondagnacht op een lantaarnpaal geklapt in Zwijndrecht. Daarbij raakte hij zwaargewond.

TALKSHOW ZORG

Talkshow over zorg en gezondheid op TV Dordrecht

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die de komende dagen in drie delen is te zien op TV Dordrecht.

Fakkelprotest Nieuw-Lekkerland

Opnieuw protest tegen mogelijk azc, demonstranten tonen tientallen fakkels

In Nieuw-Lekkerland is woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum (azc) in het dorp. Er werden meerdere toespraken gehouden, waarna de aanwezigen gezamenlijk zo’n zestig fakkels aanstoken. Het protest verliep rustig.

yv202662793A03107

FC Dordrecht wint eerste oefenduel, met nieuwe trainer als toeschouwer

FC Dordrecht is de oefencampagne zaterdag begonnen met een 3-0 zege op Schalke 04 II, dat uitkomt op het vierde Duitse niveau. Dat gebeurde onder toeziend oog van kersvers hoofdtrainer Paul Nuijten, die nog niet langs de lijn stond maar aandachtig toeschouwer was.

kat2

Vijf vragen over kattenaids, dat oprukt in de regio

Een uitbraak van kattenaids teistert de regio Drechtsteden. Stichting Dieren Steun gaf eerder al aan nog nooit in zo’n korte periode zoveel positief geteste katten in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht te hebben aangetroffen. Vijf veelgestelde vragen over dit virus worden beantwoord.

fandag fc dordrecht

Fandag FC Dordrecht: stormbaan, muurkunst en talloze handtekeningen

Een stormbaan, pannakooi, pumptrack, springkussen en fitnesstoestellen: supporters van FC Dordrecht werden op de zogeheten fandag uitgedaagd om zelf ook fanatiek te bewegen. Al waren het oefenduel met Feyenoord, de handtekeningensessie na afloop en een gloednieuwe muurschildering de grootste publiekstrekkers.