gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Voedselbank zoekt gulle gevers

fde0f40431cca08be81a8d27f189d53f.jpg

Begin juni betrok de Voedselbank de gloednieuwe locatie aan de Dordtse Edisonstraat, waar men druk bezig is met het uitrollen van een nieuw concept. Maar daar kan het nog de nodige spullen en diensten voor gebruiken. Daarom doet de Voedselbank een beroep op de welwillendheid van de inwoners en ondernemers uit Dordrecht en omstreken.

Redactie Streekomroep | Joris Gemen |  | Aangepast op
Met de verhuizing naar de Edisonstraat beschikt de Voedselbank over twee grote hallen. De ene hal wordt een opslag- en sorteercentrum, de andere hal wordt een soort supermarktje waar mensen hun producten zelf bij elkaar kunnen zoeken. ''Maar bij binnenkomst kunnen ze eerst iets drinken in de koffiehoek'', legt Maurits Poirot, voorzitter van Voedselbank Dordrecht, het nieuwe concept verder uit.

Alle hulp is welkom
In de meeste ideale situatie lanceert de Voedselbank het nieuwe concept in december. De organisatie achter de Voedselbank is momenteel al druk bezig met alles regelen rondom de verbouwing, waarbij alle hulp meer dan welkom is.

Poirot: ''In financieel opzicht, omdat de aannemer na de zomervakantie gaat beginnen aan de verbouwing. Maar ook in praktisch opzicht. Zo hebben we bijvoorbeeld nog bestrating en een toegangshek nodig.''

Ook aan de binnenkant is er nog een hoop te doen. ''We zijn nog altijd op zoek naar onder meer vloerbedekking, luxaflex, een lange ladder, een krattenwasser en een boenmachine voor de winkel'', aldus Poirot.

Nielson
In de zoektocht naar spullen en diensten kreeg de voorzitter hulp van de bekende Dordtenaar en Voedselbank-ambasseur Nielson, die in een video op Facebook een oproep doet aan inwoners en ondernemers uit Dordrecht en omstreken om de organisatie uit de brand te helpen.
En alle inspanningen zijn zeker niet voor niets geweest, want de Voedselbank heeft al de nodige hulp gekregen. ''We hebben een aanbod binnen voor een koel- en vriescel en kregen ook al diverse meubels en computers', zo vertelt Poirot. ''Dus er komt lekker veel binnen en dat kunnen we allemaal heel goed gebruiken.''

Lees ook

nk20264620260406-SCCDOR-NKS00830.jpg

FC Dordrecht deelt knap bij Cambuur, maar ziet concurrentie uitlopen

FC Dordrecht liet op paasmaandag zien zich niet zomaar neer te leggen bij een seizoen zonder playoff-deelname. Toch wordt dat scenario steeds realistischer, want ondanks een knappe 1-1 bij SC Cambuur zag de ploeg het gat naar de nacompetitieplekken groeien.

stichtingshareandshine.png

Peter geeft voetbaltraining aan kinderen in azc's: 'Ze vinden het geweldig als de bal gaat rollen'

Ieder kind heeft recht op beweging en plezier, ongeacht achtergrond of verblijfsstatus, vindt Peter van den Heuvel uit Hardinxveld-Giessendam. Met de stichting Share and Shine verzorgt hij gratis voetbaltrainingen bij asielzoekerscentra in onder meer Zwijndrecht, Gorinchem en 's-Gravendeel.

20260403 Ouwe Jonges Krentebrood.jpg

‘Ouwe Jonges’ volledig in het teken van de verkiezingsuitslag

De verkiezingen zijn geweest, de eerste stappen richting een Dordtse coalitie zijn gezet en natuurlijk vinden de ‘Ouwe Jonges’ daar ook wat van. Het zal je niet verbazen, maar ook in deze uitzending nemen Ron van de Rhee, Ad van den Herik en Thijs Blom geen blad voor de mond.

lenarijnmond.png

Lena (67) werd thuis slachtoffer van babbeltruc: 'Ik ben bang als de deurbel gaat'

Op de bank in haar woning in Dordrecht zit de 67-jarige Lena*. Naast haar ligt hondje Remy, haar steun en toeverlaat sinds haar man is overleden. Lena is afhankelijk van thuiszorg en krijgt persoonlijke begeleiding. De afgelopen weken werd haar wereld plotseling een stuk kleiner nadat ze werd opgelicht door een nep-wijkagent, voor duizenden euro's.

paasconcert.png

Eerste Paasdag op TV Dordrecht: de Messiah van Händel

In het kader van het 20-jarig jubileum van stichting Dordtissimo was er op 28 februari een bijzondere uitvoering van de Messiah van Händel. Het concert met tweehonderd zangers uit heel Nederland in een volle Wilheminakerk is Paaszondag in twee delen te zien op TV Dordrecht.

IMG_8167.JPG

Klimaat en aanleg warmtenet oorzaak verzakking talud: 'Het is een combinatie van factoren'

Sensoren die afwijkingen aan het spoor meten en een politieagent die de snelheid van een trein controleert. Het gebeurt allemaal op treinstation Sliedrecht Baanhoek en is nodig om ongelukken bij het nabijgelegen talud te voorkomen, aldus ProRail. “Mocht een trein te hard rijden en een kleine vervorming van het spoor ontstaan, dan zou die kunnen ontsporen.”