Dordrecht, Netherlands

Duizend jongeren bezoeken tweede editie Pellerpop

Papendrecht beleefde zaterdagavond de tweede editie van Pellerpop. Het Vondelpark bij de Veerweg was omgetoverd tot festivalterrein. Het was even geleden, de laatste editie van het jeugdfestival was in 2018.
Redactie Streek 56 | Hans Hulswit | 23 juni 2024 15:00 | Aangepast op 23 juni 2024 15:00
Chandre Nandoe, medewerker van jongerenorganisatie Suppord, gaf aan dat het dit jaar extra lastig was om een goed festival op te zetten. “Met de 40.000 euro die is vrijgemaakt door de gemeente konden we nu ongeveer de helft doen vergeleken met een paar jaar geleden. Alles is twee keer zo duur geworden”, vertelt Nandoe.

Tijdens de voorbereiding had de organisatie aan Papendrechtse jongeren gevraagd wie ze graag zouden zien optreden. Volgens de organisatie lag een deel van die namen "ver boven het budget", maar toch zegt de organisatie erin geslaagd te zijn een goed programma samen te stellen.

Rap en dans
Met bekende artiesten als ADF Samski en Don de Baron is het de organisatie gelukt om grotere namen in het Nederlandse circuit aan zich te binden. Het festival begon om 5 uur ’s middags en duurde tot 11 uur. Rond 8 uur waren er ongeveer 800 bezoekers binnen. Uiteindelijk werden dat er zo’n duizend.

Hoewel de sfeer aan het begin van de avond nog wat mat was, kwam het publiek later goed los. Men reageerde bijvoorbeeld heel enthousiast op de dansers van sport en dansstudio Bounce. Deze Papendrechtse meiden zetten een paar mooie dansnummers op het podium.]

Toekomstperspectief
Op de vraag of er dan volgend jaar een derde editie van Pellerpop komt kan Nandoe geen eenduidig antwoord geven: “We gaan eerst evalueren en kijken dan verder." Hoewel het dus zes jaar duurde voordat de tweede editie van Pellerpop er stond glooit er hoop aan de horizon voor de Papendrechtse jeugd. Op naar een nieuwe editie.

Bekijk hieronder een korte sfeerimpressie van Pellerpop 2024.

Lees meer over:

jongeren|Papendrecht|Pellerpop|

Meest gelezen

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Lees ook

Brandweer uitgerukt voor schoorsteenbrand in Papendrecht

Aan de Westeind in Papendrecht was donderdagmiddag rond 15.00 uur een schoorsteenbrand. De vlammen k...

Jonge bomen en struiken krijgen een tweede leven met uitdeelactie in Papendrecht

Liefhebbers van het planten en onderhouden van bomen en struiken kunnen op 30 januari hun hart ophal...

64-jarige man overleden na crash tegen boom op N214 bij Wijngaarden

Op de N214 in Wijngaarden is vanochtend een Papendrechter overleden na een noodlottig ongeval. De be...

Autobranden Papendrecht vermoedelijk ontstaan door explosie, politie zoekt getuigen

De politie vermoedt dat de brand in de Oostpolder in Papendrecht van afgelopen weekend is ontstaan d...

Stemmen voor slechtzienden: ‘Geen aparte behandeling, wel een kans om te stemmen’

Het neerzetten van een rood kruisje in het daarvoor bestemde hokje is hét thema van deze verkiezings...

Deze gemeente opent een tentoonstelling over vrouwenmoord: ‘Femicide overkomt veel vrouwen‘

De gemeente Papendrecht presenteert vrijdag de expositie ‘Femicide – de stilte doorbroken’ in het g...