Één week, tientallen sporten en duizenden atleten in één stad. De World Transplant Games werden dit jaar in het Duitse Dresden gehouden en de éénenzestigjarige Erik Paalvast uit Papendrecht was deelnemer. Paalvast is een vaste gast bij hét sporttoernooi voor donor-ontvangers. Twee jaar geleden in Newcastle was hij ook van de partij en een jaar geleden streed hij mee bij de Europese editie in Lissabon.
Winst
In Dresden verdedigde Paalvast dit weekend zijn titel bij het onderdeel hoogspringen, en met succes. Hij versloeg een Fin en een Amerikaan, die beiden niet over de 1.30 meter kwamen. Zelf wist Paalvast 1.34 meter hoog te springen in wat hij een "lastige wedstrijd" noemt. Er stond een aardige wind in het stadion waar de atletiekonderdelen gehouden werden.
Paalvast was origineel van plan om aan vijf onderdelen mee te doen dit jaar, maar moest vanwege een strak tijdschema helaas het discuswerpen laten schieten. Wel werd hij elfde en tiende bij respectievelijk het kogelstoten en speerwerpen. Op de vijf kilometer hardlopen was hij ook elfde.
Optocht
Erik is razend enthousiast over de organisatie. "De spelen werden geopend tijdens de Dresdner Festdagen, een volksfeest waar wij in paradepas doorheen liepen. En op een groot podium in het centrum van de stad werden we aangekondigd." Alle 51 deelnemende landen kwamen aan bod.
Wat volgde was ook een opening in het atletiekstadion, waar voor Paalvast het meeste emotionele moment van de week plaatsvond. "Als laatste van de optocht kwam de groep donoren en nabestaanden van overleden donoren het stadion binnen. Die kregen een minutenlange staande ovatie, want dat zijn de mensen aan wie wij het te danken hebben. Dat was heel bijzonder."
Mede door Paalvast presteerde de Nederlandse delegatie heel behoorlijk. In de medaillespiegel voor landen werd plek negen bemachtigd met 21 keer goud, 9 zilveren plakken en 19 keer brons. Daarbij werden er ook nog zeven wereldrecords uit de boeken gesport, met name bij het zwemmen.