gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Flatbewoners ontdaan: overlijden buurvrouw onopgemerkt

54de4762f9add899bed822436f234f71

Het duurde hoogstwaarschijnlijk ruim elf weken, van begin juli tot aan afgelopen donderdagavond, voordat een 80-jarige overleden vrouw uit Alblasserdam werd gevonden in haar flatwoning. Het gebeurde aan de Savornin Lohmanweg in het damdorp. Buurtbewoners reageren geschrokken. "Als zoiets in je portiek gebeurt dan komt het ineens dichtbij."

Erik van Krimpen | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Het zijn de woorden van een buurtbewoner die schuin onder de overleden vrouw woonde. "Het stond hier gisteren vol met politiemannen en mensen in witte pakken en toen begreep ik dat de bovenbuurvrouw helaas is overleden." Nauw contact had de man niet met de vrouw. "Ik ken haar alleen van 'hallo en doei' zeggen."

De vrouw zou al een tijd niet meer gesignaleerd zijn bij haar vrijwilligerswerk. Handhaving van de gemeente Alblasserdam is daarom langsgegaan bij de flatwoning van de vrouw, die haar vervolgens heeft gevonden. Op basis van ongeopende post en gesprekken met buurtbewoners concludeert de politie dat de vrouw ruim elf weken geleden overleden is.

Een andere buurtbewoner, die twee flats verderop woont, is niet geheel verrast dat dit heeft kunnen gebeuren. "Ik werk in de thuiszorg en soms willen mensen ook geen thuiszorg over de vloer. Als ze dan bijvoorbeeld geen familie hebben, dan wordt het toch wel heel moeilijk."

Een hoogbejaarde buurtbewoner, die nog niet op de hoogte was van het nieuws, schrikt behoorlijk na het horen van het voorval. "Gelukkig heb ik goed contact met mijn buren en komen ze regelmatig bij mij kijken. Ook heb ik veel contact met mijn kinderen."

Bekijk hier de reacties van buurtbewoners.

Lees ook

fotoartikel

Van rustig park naar de N3: het raadsel van de ontsnapte hooglanders

Twee lieve Schotse hooglanders die dinsdagavond uit het niets uitbreken en de politie een lastige avond bezorgen. Ook een dag later houdt het de gemoederen rondom het Dordtse Dubbelmondepark flink bezig. De dieren kwamen op een nog onbekende manier buiten de poorten van het park. Ondanks verwoede pogingen van de politie om de dieren in te sluiten, belandden de dieren op de rondweg N3 tussen voorbijrazende auto’s. Hoe is dat mogelijk geweest?

herdenking gebroeders De Witt

Politieke moord op gebroeders De Witt voor 10e keer herdacht: 'Het leeft in Dordrecht'

Opgehangen lichamen en kleding en ledematen verkocht op een veiling. Dat is hoe het leven van de gebroeders De Witt 354 jaar geleden ten einde kwam. Donderdagavond wordt in Dordrecht bij het standbeeld van de broers op de Vismarkt voor de tiende keer stilgestaan bij de dood van Johan en Cornelis de Witt. Dat de herdenking jaarlijks zou terugkeren had organisator Ben Corino bij de eerste keer in 2017 nooit verwacht.

fatbikepolitie

Fatbiker op de vlucht voor de politie botst op fietser

Een fatbiker op de vlucht voor de politie heeft een fietser aangereden. Dat gebeurde donderdagochtend in Dordrecht.

Nieuw project (7)

Volkstuinvereniging op zoek naar potentiële groene vingers

De poorten van de Dordtse moestuinvereniging Klein Grondbezit aan de Arie Schaapweg staan zaterdag 15 augustus wagenwijd open. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen geïnteresseerden tijdens de open dag kennismaken met tuinieren in een volkstuincomplex. Voorzitter Jan van Uden (66) hoopt vooral te laten zien dat tuinieren meer is dan alleen groenten verbouwen.

woningbrand bliksem

Bliksem slaat in: brand in woning

In een huis aan de Huygensstraat in Dordrecht is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Buurtbewoners sloegen alarm toen na een blikseminslag brand achter de voordeur zichtbaar was.

nepagentomroepmaxpolitie

Gemeente waarschuwt: met deze babbeltruc worden mensen in Ridderkerk beroofd

De gemeente Ridderkerk en de politie waarschuwen voor oplichters die langs de deur gaan bij inwoners en via een sluwe babbeltruc weten binnen te komen bij de mensen. Door deze babbeltruc zijn er al bij meerdere mensen bezittingen gestolen.