gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Flatbewoners ontdaan: overlijden buurvrouw onopgemerkt

54de4762f9add899bed822436f234f71

Het duurde hoogstwaarschijnlijk ruim elf weken, van begin juli tot aan afgelopen donderdagavond, voordat een 80-jarige overleden vrouw uit Alblasserdam werd gevonden in haar flatwoning. Het gebeurde aan de Savornin Lohmanweg in het damdorp. Buurtbewoners reageren geschrokken. "Als zoiets in je portiek gebeurt dan komt het ineens dichtbij."

Erik van Krimpen | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Het zijn de woorden van een buurtbewoner die schuin onder de overleden vrouw woonde. "Het stond hier gisteren vol met politiemannen en mensen in witte pakken en toen begreep ik dat de bovenbuurvrouw helaas is overleden." Nauw contact had de man niet met de vrouw. "Ik ken haar alleen van 'hallo en doei' zeggen."

De vrouw zou al een tijd niet meer gesignaleerd zijn bij haar vrijwilligerswerk. Handhaving van de gemeente Alblasserdam is daarom langsgegaan bij de flatwoning van de vrouw, die haar vervolgens heeft gevonden. Op basis van ongeopende post en gesprekken met buurtbewoners concludeert de politie dat de vrouw ruim elf weken geleden overleden is.

Een andere buurtbewoner, die twee flats verderop woont, is niet geheel verrast dat dit heeft kunnen gebeuren. "Ik werk in de thuiszorg en soms willen mensen ook geen thuiszorg over de vloer. Als ze dan bijvoorbeeld geen familie hebben, dan wordt het toch wel heel moeilijk."

Een hoogbejaarde buurtbewoner, die nog niet op de hoogte was van het nieuws, schrikt behoorlijk na het horen van het voorval. "Gelukkig heb ik goed contact met mijn buren en komen ze regelmatig bij mij kijken. Ook heb ik veel contact met mijn kinderen."

Bekijk hier de reacties van buurtbewoners.

Lees ook

treinen Station Dordrecht

Spoorproblemen tussen Dordrecht en Rotterdam: minder treinen

Vanwege een seinstoring reden er woensdagochtend minder treinen tussen Dordrecht en Rotterdam. De eerste treinen vielen uit rond 08.00 uur.

Dordthuis juli 2026

nieuwbouw

Officiële opening Dordthuis weken uitgesteld: nieuwe verhuisplanning in de maak

Het Dordthuis gaat weken later officieel open dan gepland. Dat bevestigt de gemeente aan deze streekomroep, na vragen over de stand van zaken. De opening van het gloednieuwe pand aan de Spuiboulevard zou eigenlijk eind oktober zijn, maar door "verschillende ontwikkelingen tijdens de bouw" wordt dat nu op zijn vroegst eind november.

scootmobiel te water

Politie redt vrouw uit sloot na ongeval met scootmobiel

Een vrouw op een scootmobiel is dinsdagmiddag rond 16.30 uur te water geraakt aan de Achterweg in Dordrecht. De bestuurster is door de politie uit het water gered, waarna zij is nagekeken in een ambulance.

tempFileForShare_20260725-123127

Beschonken bestuurder slingert met 40 kilometer per uur over A16

Een man is enkele nachten terug aangehouden omdat hij met een slakkengang over de A16 reed, meermaals tegen de vangrail botste en in de berm tot stilstand kwam. Niet geheel verrassend: de bestuurder was onder invloed van alcohol.

20220725162648_IMG_1516 (1)

Dordtenaar (28) overleden bij ongeluk met vrachtwagen op snelweg

Een 28-jarige man uit Dordrecht is maandagmiddag overleden bij een ernstig ongeluk op de A17 bij Moerdijk. Rond vier uur botste zijn bestelbus achterop een vrachtwagen. De snelweg richting Dordrecht was na het ongeluk urenlang afgesloten.

fotoalternatievenbrugsluiting

Anders reizen op eerste werkdag met dichte brug: ‘We kunnen huilen, maar schiet niets op’

Terwijl de Papendrechtsebrug nu écht afgesloten is voor al het verkeer, hebben veel reizigers de alternatieve routes al gevonden. Waar het bij Station Stadspolders en de Waterbus aan de Veerdam in Papendrecht nog relatief rustig is, is het maandagochtend vroeg bij de oversteek tussen de Papendrechtse Visschersbuurt en de Dordtse Kerkeplaat een stuk drukker.