Dordrecht, Netherlands

Flatbewoners ontdaan: overlijden buurvrouw onopgemerkt

Buurtbewoner
Het duurde hoogstwaarschijnlijk ruim elf weken, van begin juli tot aan afgelopen donderdagavond, voordat een 80-jarige overleden vrouw uit Alblasserdam werd gevonden in haar flatwoning. Het gebeurde aan de Savornin Lohmanweg in het damdorp. Buurtbewoners reageren geschrokken. "Als zoiets in je portiek gebeurt dan komt het ineens dichtbij."
Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 21 september 2024 09:00 | Aangepast op 21 september 2024 09:00
Het zijn de woorden van een buurtbewoner die schuin onder de overleden vrouw woonde. "Het stond hier gisteren vol met politiemannen en mensen in witte pakken en toen begreep ik dat de bovenbuurvrouw helaas is overleden." Nauw contact had de man niet met de vrouw. "Ik ken haar alleen van 'hallo en doei' zeggen."

De vrouw zou al een tijd niet meer gesignaleerd zijn bij haar vrijwilligerswerk. Handhaving van de gemeente Alblasserdam is daarom langsgegaan bij de flatwoning van de vrouw, die haar vervolgens heeft gevonden. Op basis van ongeopende post en gesprekken met buurtbewoners concludeert de politie dat de vrouw ruim elf weken geleden overleden is.

Een andere buurtbewoner, die twee flats verderop woont, is niet geheel verrast dat dit heeft kunnen gebeuren. "Ik werk in de thuiszorg en soms willen mensen ook geen thuiszorg over de vloer. Als ze dan bijvoorbeeld geen familie hebben, dan wordt het toch wel heel moeilijk."

Een hoogbejaarde buurtbewoner, die nog niet op de hoogte was van het nieuws, schrikt behoorlijk na het horen van het voorval. "Gelukkig heb ik goed contact met mijn buren en komen ze regelmatig bij mij kijken. Ook heb ik veel contact met mijn kinderen."

Bekijk hier de reacties van buurtbewoners.

Meest gelezen

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Lees ook

Dit terrein lag jaren braak, nu komen er tientallen huizen te staan

De woningbouw langs het spoor in Zwijndrecht komt eindelijk op gang. Het terrein aan de Koninginnewe...

Schoen met voet van vermiste Yoran (16) gevonden bij Beneden-Merwede

Een schoen met voet die maandag werd gevonden in een aftakking van de Beneden-Merwede is van de al b...

Plug en Kuijt balen van deling FC Dordrecht: te slordig én stuiterballenveld

Niet alleen bij Jong PSV, maar ook thuis tegen MVV vrijdag kwam FC Dordrecht niet verder dan een 1-1...

FC Dordrecht bij start vierde periode niet langs MVV: 1-1

Een teleurstellende start van het laatste reguliere competitiedeel voor FC Dordrecht. Aan een gezell...

Bijna vijftig jaar inzet voor Dordrecht: Leen de Koning benoemd tot ereburger

Ereburger van Dordrecht worden, het is niet voor iedereen weggelegd. Toch mag Leen de Koning zichzel...

Tientallen huizen in deze wijk in raptempo opgeleverd: 'Haalbaar voor starters'

In een uitzonderlijk snel tempo van slechts acht maanden zijn veertien gloednieuwe woningen opgeleve...